Неделя, 16 май 2004 - Къде ще караме ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Неделя, 16 май 2004 - Къде ще караме ?

Мнениеот velco » Нед Май 16, 2004 8:18 am

Аре, че време не остана!

Аз съм навит на спускане от Втора междинна до Обиколната и след това Железница и Дяволския мост.

Или пък качване от Симеоново до Обиколната и пак до Дяволския мост.

Или пък нещо друго.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Май 16, 2004 8:27 am

Как къде - на Витоша разбира се ;)[:p]
Защо до Втора , да изпуснем най-големия купон в гората след моста над Каменна река ..
За Плана не знам, синоптиците твърдят, че към по-късно ще вали ... като се видим - ще решим ...
Предлагам 11:10 / 11:20 пред кабинката .. или 12:00 пред Алеко ...
( поне аз имам вътрешно в себе си такива нагласи ;) ... до 10:20 ще съм OnLine ... след това тръгвам )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Нед Май 16, 2004 9:00 am

[quote="MOD"]

Как къде - на Витоша разбира се ;)[:p]
Защо до Втора , да изпуснем най-големия купон в гората след моста над Каменна река ..
За Плана не знам, синоптиците твърдят, че към по-късно ще вали ... като се видим - ще решим ...
Предлагам 11:10 / 11:20 пред кабинката .. или 12:00 пред Алеко ...
( поне аз имам вътрешно в себе си такива нагласи ;) ... до 10:20 ще съм OnLine ... след това тръгвам )
[/quote]

ОК, там съм, само че ще тръгна към 10:30 и имам един час въртене ... май че ще дойда с колата (и с колелото де :D)
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Май 16, 2004 9:11 am

Няма проблеми, ще те изчакам ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Май 16, 2004 2:46 pm

Карането беше супер!!!
Колелото е невероятно, просто нямам думи ...

С @Kizzo и @Velco се качихме с кабинката до Алеко (където имаше слънце, за разлика от града ) ... след кратка фотосесия от професионален фотограф ;)[:p]:D:D:D се отправихме по стандартното трасе към Симеоново ... преди разклона на пътеката има МНОГО кал , след това по камъните НАПРАВИХ разликата между Scott-a и Бомбата за първи път ;):D:D ...както и да е .. след това в гората след моста над Каменна река усетих какво е да караш колело И С ПРЕДНА ВИЛКА ( Цокито е просто номер 1 ;):D:D) , И СЪС СПИРАЧКИ ( още не съм им свикнал на силата ... досега съм карал доста по-слаби ... но май с хубавите неща бързо се свиква ;):D:D) ... минах през места, където преди това не бях минавал на собствен ход, смъкнах се от един доста висок камък и задницата просто пое невероятно ... след което без проблеми от здравословно естество се смъкнахме до Кабинката ( и не на последно място да отбележа прекрасната и предсказуема работа на гумите - сравнима с тази на Space ) , където и се разделихме .

Като цяло пътя е доста мокър и кален ... ако някой се кани скоро да го минава да го има предвид.

Скока над дънера по пътеката е много манияшки, поздрави на тези които са го направили ( и отново поздрави, че са се сетили да сложат мрежа отгоре )

Към края имах дребен проблем от техническо естество - предния обтегач се запъна в големия венец ( вероятно не е бил въобще добре притегнат ) и след кратко спиране за изместване и затягане нямаше повече проблем с него ...

Сега и аз и колелото сме изкъпани и доволни ( всъщност за него незнам какво му е било през всичките тези камъни - защото се стремих да не пропускам много от тях без да се кача и смъкна ... ) ...

В крайна сметка - КРЪСТИХ ГО и съм удолетворен изцяло от избора си ( и може би тук е момента да благодаря на всички, който ме накараха да се замисля какво точно искам и ми дадоха мъдри съвети :8D::8D: )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Нед Май 16, 2004 4:12 pm

Bravo MOD za madriq izbor na kolelo:^::D.
A kakva mu e vilkata...
Ti koga 6e gi slozi6 snimkite ot profesionalniq fotograf,a i oneq drugite deto be6e poel angaziment;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Май 16, 2004 4:30 pm

[quote="koko"]

Bravo MOD za madriq izbor na kolelo:^::D.
A kakva mu e vilkata...
Ti koga 6e gi slozi6 snimkite ot profesionalniq fotograf,a i oneq drugite deto be6e poel angaziment;)
[/quote]


По ред на номерата - вилката е DropOff Comp
Снимките от фотосесията ще ги има , когато фотографа ги прати на @Velco ... а снимките от миналия път и аз още не съм ги виждал, тъй като апарата е на @Ogi_Tonchev , а той в момента няма кабел с които да ги преточи на PC ... вероятно тази седмица ще купим нов кабел .. и на мен много ми се иска да ги видя ...

Как ти е коляното ? Надявам се да си се възтановил ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Нед Май 16, 2004 5:16 pm

Mi kakvo da ti kaza -ve4e ne sam s gips no srqda 6te hoda pak na lekar da vidi vrazki,meniskusi i t.n.,koito dosega zaradi ottoka ne mogli da se gledat.Hoda no ne moga da svivam dostata4no za da se ka4a na kolelo :(:(.Abe sravnitelno leko sam se razminal po otno6enie na tro6ene ostava i vrazkite da sa OK i 6e sam na liniq do 1-2sedmici:^:.
Za snimkite ako sam golqm idiot mi gi prati na mail-a:).
Za vilkata-ako sega ti haresva... si predstavqm kato se razraboti...:8D::8D::8D:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Нед Май 16, 2004 5:53 pm

Хмм, та за въпросния камък (надявам се знам за кой става дума, един към 40-50см), следва да се отбележи, че НеРеСе-то също хич не се изложи и много мазно го взе, едва ли и веригата издрънча. :D:D:D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Нед Май 16, 2004 6:11 pm

[quote="MOD"]

Карането беше супер!!!
Колелото е невероятно, просто нямам думи ...

С @Kizzo и @Velco се качихме с кабинката до Алеко (където имаше слънце, за разлика от града ) ... след кратка фотосесия от професионален фотограф ;)[:p]:D:D:D се отправихме по стандартното трасе към Симеоново ... преди разклона на пътеката има МНОГО кал , след това по камъните НАПРАВИХ разликата между Scott-a и Бомбата за първи път ;):D:D ...както и да е .. след това в гората след моста над Каменна река усетих какво е да караш колело И С ПРЕДНА ВИЛКА ( Цокито е просто номер 1 ;):D:D) , И СЪС СПИРАЧКИ ( още не съм им свикнал на силата ... досега съм карал доста по-слаби ... но май с хубавите неща бързо се свиква ;):D:D) ... минах през места, където преди това не бях минавал на собствен ход, смъкнах се от един доста висок камък и задницата просто пое невероятно ... след което без проблеми от здравословно естество се смъкнахме до Кабинката ( и не на последно място да отбележа прекрасната и предсказуема работа на гумите - сравнима с тази на Space ) , където и се разделихме .

Като цяло пътя е доста мокър и кален ... ако някой се кани скоро да го минава да го има предвид.

Скока над дънера по пътеката е много манияшки, поздрави на тези които са го направили ( и отново поздрави, че са се сетили да сложат мрежа отгоре )

Към края имах дребен проблем от техническо естество - предния обтегач се запъна в големия венец ( вероятно не е бил въобще добре притегнат ) и след кратко спиране за изместване и затягане нямаше повече проблем с него ...

Сега и аз и колелото сме изкъпани и доволни ( всъщност за него незнам какво му е било през всичките тези камъни - защото се стремих да не пропускам много от тях без да се кача и смъкна ... ) ...

В крайна сметка - КРЪСТИХ ГО и съм удолетворен изцяло от избора си ( и може би тук е момента да благодаря на всички, който ме накараха да се замисля какво точно искам и ми дадоха мъдри съвети :8D::8D: )
[/quote]

Браво MOD, МНОГО се радвам за тебе:) и за колелото.Стискай палци и аз да се уредя след няколко месеца с рамка Kona, а след още няколко и с вече сглобено такова.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Май 16, 2004 8:40 pm

@ mod batka mnogo ti e gotino koleloto, i mai i taka se okazaa:D:D:D,ste mi se i az da doida da pokaram sas vas ,i spored vas crosat mi dali mnogo ste ozori po patiatata ,koito vie karate ,che ne mi se prebira pesha i iskam da karam posle tova kolelo


@ koko kuraj ste se opravish;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Нед Май 16, 2004 8:46 pm

[quote="axelmax"]
...i spored vas crosat mi dali mnogo ste ozori po patiatata ,koito vie karate ,che ne mi se prebira pesha i iskam da karam posle tova kolelo...
[/quote]


Ще се справи, ама му оправи някак спирачките. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Май 16, 2004 8:48 pm

@ velco

[quote]НеРеСе-то също хич не се изложи[/quote]


Хе, че ти кво очакваше? Само недей да се увличаш и рипаш оттам, откъдето MOD съвсем скоро ще започне да рипа с новия си БТР...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Нед Май 16, 2004 10:00 pm

spirachkite gi opravish ama prednata si slaba i tova sie dneska go natovarish koleloto poveche i ne sespravi zle ama mnogo skarca ot tvtulkata na zadnoto akochvane otvrat ,mani ama ste go tormoza inache vilkata se sprqva i me IZHVARLQ mnogo na gore hehehhehe:D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Пон Май 17, 2004 6:24 am

[quote="axelmax"]

@ mod batka mnogo ti e gotino koleloto, i mai i taka se okazaa:D:D:D,ste mi se i az da doida da pokaram sas vas ,i spored vas crosat mi dali mnogo ste ozori po patiatata ,koito vie karate ,che ne mi se prebira pesha i iskam da karam posle tova kolelo


@ koko kuraj ste se opravish;)
[/quote]


Ми аз цяла зима и миналия сезон съм го карал с Бомбата ( а ако не се лъжа твоя Крос е по-хубав от Бомбата :8D: ), така че не би трябвало да имаш особени проблеми ... най-важното е спирачките да са здрави и добре настроени ( както ти каза и Админ )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Май 17, 2004 6:28 am

[quote="TOYAGA"]

@ velco

[quote]НеРеСе-то също хич не се изложи[/quote]


Хе, че ти кво очакваше? Само недей да се увличаш и рипаш оттам, откъдето MOD съвсем скоро ще започне да рипа с новия си БТР...:D:D:D
[/quote]


чак пък БТР ;):D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 17, 2004 8:06 am

[quote]чак пък БТР [/quote]


Добре де - БТР-че...:D:D:D Съгласи се, че с тоя ход на окачването, с тоя външен вид и с тва тегло определено е нещо повече от Enduro...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Пон Май 17, 2004 9:31 am

[quote="TOYAGA"]

[quote]чак пък БТР [/quote]


Добре де - БТР-че...:D:D:D Съгласи се, че с тоя ход на окачването, с тоя външен вид и с тва тегло определено е нещо повече от Enduro...
[/quote]


:D:D:D БТР си е, не е БТР-че ( да го беше видял вчера ):D:D:D
Един малко страничен въпрос - как да махна остатъците от фабрична смазка по веригата ( че събира много боклуци ... бърсах и смазах преди вчерашното каране, и след него и още има - и самата верига предполагам заради това има малко по-труден ход отколкото е нормално ми се струва )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 17, 2004 9:33 am

1. Газ за горене (от железарския магазин) или WD-40 (пак оттам)
2. Парцали
3. Търкане до постигане на задоволителен резултат
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Пон Май 17, 2004 9:35 am

[quote="TOYAGA"]

1. Газ за горене (от железарския магазин) или WD-40 (пак оттам)
2. Парцали
3. Търкане до постигане на задоволителен резултат
[/quote]


Невероятно скоростен отговор :8D:
Мерси :)
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 17, 2004 10:52 am

В бързината :D пропуснах да спомена, че в началото ще се налага да повтаряш по-често тази операция, защото фабричната смазка (повечето вериги излизат от завода след потапяне във вряла грес) е в излишък и ще излиза постоянно от звената на веригата.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Май 17, 2004 10:56 am

[quote="MOD"]
Един малко страничен въпрос - как да махна остатъците от фабрична смазка по веригата ( че събира много боклуци ... бърсах и смазах преди вчерашното каране, и след него и още има - и самата верига предполагам заради това има малко по-труден ход отколкото е нормално ми се струва )
[/quote]


Ако наистина искаш да я изчистиш в началото добре, защо не я свалиш тая верига, да си се поплацика в газта 1-2 часа и да видиш после каква лъскава кукличка става... Пък и шанса да си омърляш колелото се намалява значително, да не говорим за спестеното време...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пон Май 17, 2004 11:48 am

[quote="did"]

[quote="MOD"]
Един малко страничен въпрос - как да махна остатъците от фабрична смазка по веригата ( че събира много боклуци ... бърсах и смазах преди вчерашното каране, и след него и още има - и самата верига предполагам заради това има малко по-труден ход отколкото е нормално ми се струва )
[/quote]


Ако наистина искаш да я изчистиш в началото добре, защо не я свалиш тая верига, да си се поплацика в газта 1-2 часа и да видиш после каква лъскава кукличка става... Пък и шанса да си омърляш колелото се намалява значително, да не говорим за спестеното време...
[/quote]


Абе тва с кисненето не е много препоръчително, щото изважда смазката и от места, откъдето не трябва да я изважда... Затова е по-добре да я бърше по-често с добре напоен с газ парцал.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Пон Май 17, 2004 3:17 pm

[quote="MOD"]

Един малко страничен въпрос - как да махна остатъците от фабрична смазка по веригата ( че събира много боклуци ... бърсах и смазах преди вчерашното каране, и след него и още има - и самата верига предполагам заради това има малко по-труден ход отколкото е нормално ми се струва )
[/quote]

Аз също чистя с газ за осветление, но онзи ден открих онзи обезмаслител, за който говреше Капитан Планета (благодарско, Капитане!:))
Казва се Meglio и е патешкожълто на цвят. Пръскаш, изчакваш малко и измиваш с вода. Изумен съм от действието му. След това препоръчвам напръскване с WD-40, малко изчакване, избърсване,а после със спрей за верига с тефлон.
По-лесно е от досегашното ми чистене, при което свалях веригата, поставях в 0.5 литрова бутилка от мин. вода с малко газ и джурках до необходимото...При това имам Power Link на веригата. А за тези с обикновени вериги със сигурност е по-лесно с degreaser Meglio.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот kagami » Пон Май 17, 2004 3:19 pm

Браво MOD, честито! Много се радвам, че си имаш ново колело! Ти сигурно някъде си казал какво е, щото всички изглежда знаят, ама аз пак нещо не съм разбрала... Та какъв ти е новият байк? Много ще се радвам да го видя и на живо, естествено... :D
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот velco » Пон Май 17, 2004 4:11 pm

[quote="GOA"]

[quote="kagami"]

Браво MOD, честито! Много се радвам, че си имаш ново колело! Ти сигурно някъде си казал какво е, щото всички изглежда знаят, ама аз пак нещо не съм разбрала... Та какъв ти е новият байк? Много ще се радвам да го видя и на живо, естествено... :D
[/quote]

F5
и аз се цаня да го скиам тоа дзвер, ма дофторите ми викат нещо да не карам...
[/quote]

Къф F5, бре, Scott Nitrous 30.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Май 17, 2004 6:05 pm

[quote="kagami"]

... Та какъв ти е новият байк? Много ще се радвам да го видя и на живо, естествено... :D
[/quote]


Скоро, много скоро ...;):D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта