При скок => венец надолу?!

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

При скок => венец надолу?!

Мнениеот moykin » Сря Май 14, 2003 8:32 am

При скок, приземявайки в/у неравен терен, бабуни, камъни и т.н. веригата ми пада (нежелано превключване на скорости) на по-долния венец. Колелото ми е със заден амортисьор, но мисля, че проблемът е в Shimano-то.
moykin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 12, 2003 8:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Сря Май 14, 2003 10:59 am

3 неща:
А.веригата ти е много дълга
Б.задния дерейльор ти е износен (лашка се както си иска). Като го размърдаш с ръка наляво-надясно луфтчето трябва да е никакво (нов) или най-много няколко милиметра
В.Предния дерейльор е в кофти позиция (примерно не е точно над венеца или е много високо, високо в смисъл по-близо до седалката и далеч от средното)

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот korlitz » Сря Май 14, 2003 1:30 pm

това ми е познато, и при мен става, причината е в евтиното Шимано, значи аз това което правя е периодично да си настройвам скоростите, т.е. да си стиагам малко депласьора,
[quote="moykin"]

При скок, приземявайки в/у неравен терен, бабуни, камъни и т.н. веригата ми пада (нежелано превключване на скорости) на по-долния венец. Колелото ми е със заден амортисьор, но мисля, че проблемът е в Shimano-то.
[/quote]
korlitz
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот moykin » Чет Май 15, 2003 2:15 pm

И това е вярно! След по-дълги преходи, скоци и безумия, скоростите ми се разстройват, та все ги човъркам. Дано като поскътам пари за Acera, да се оправят нещата. А дали и с Acera-та, ако карам "все едно докторът ми е съобщил новината", няма да имам същите проблеми и "разстройства" (буквално)?!
[quote="korlitz"]

това ми е познато, и при мен става, причината е в евтиното Шимано, значи аз това което правя е периодично да си настройвам скоростите, т.е. да си стиагам малко депласьора,
[quote="moykin"]

При скок, приземявайки в/у неравен терен, бабуни, камъни и т.н. веригата ми пада (нежелано превключване на скорости) на по-долния венец. Колелото ми е със заден амортисьор, но мисля, че проблемът е в Shimano-то.
[/quote]

[/quote]
moykin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 12, 2003 8:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Чет Май 15, 2003 8:53 pm

Ще имаш ... защо не тестваш SRAM 5.0 например?

[quote="moykin"]

И това е вярно! След по-дълги преходи, скоци и безумия, скоростите ми се разстройват, та все ги човъркам. Дано като поскътам пари за Acera, да се оправят нещата. А дали и с Acera-та, ако карам "все едно докторът ми е съобщил новината", няма да имам същите проблеми и "разстройства" (буквално)?![/quote]
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Вто Май 20, 2003 5:33 pm

[quote="moykin"]

А дали и с Acera-та, ако карам "все едно докторът ми е съобщил новината", няма да имам същите проблеми и "разстройства" (буквално)?!
[/quote]

Az sam s Acera i si gi ima problemite kolko stesh. Spored men ot LX nagore ima smisal za smiana. Moje da si slojish wodach na werigata, no towa e dosta skapo reshenie. Pak i ste triabwa da se lishish ot dwa weneca :)) I ste ti darji werigata stabilna poweche otpred.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tarambuka3500 » Вто Юни 03, 2003 3:18 pm

Абе аз имам отпред Acera, отзад Alivio и си пада веригата като стой та гледай.
Tarambuka3500
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Вто Юни 03, 2003 3:17 pm

Мнениеот ThE_UfO » Нед Юни 08, 2003 4:05 pm

Tarambuka3500, дълга ти е веригата, скъси я с някое друго звено или си сложи друга (по-къса)
ThE_UfO
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Нед Юни 08, 2003 3:55 pm
Местоположение: Nepal


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта