Bagajnik HELP

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Bagajnik HELP

Мнениеот Lubo » Сря Май 12, 2004 2:38 am

Imam "UNIVERSALEN" bagajnik za kolela, koito oba4a se otkazva, 4e ne stava na kolata. Bagajnika e za otzad, a kolata e Toyota Yaris. Problema e 4e zadnata vrata se zatvarq prekaleno plutno i KUKITE koito trqbva da durjat bagajnika da ne 6ava, vsu6tnost pre4at na vratata da se zatvori. Imate li nqkkavi idei kak da se napravi ne6to. Tova se slu4va na kukite koito sa za otdolu, neznam dali tezi otstrani mogat da vleznat, no pone otgore nqma problem.
Nqkakva ideq imate li?
Ima edin variant da se kupqt po-dulgi vujeta i da se zaka4a pod broniqta za tegli4ite.
Ili puk da se napravqt novi kuku ..ama nqma ideq ot kakvo i kak :V:
6te se radvam da 4uq idei i mneniq
MERSI
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ragneroth » Сря Май 12, 2004 8:44 am

Ot opisanieto ti ne stawa mnogo jasno, sto za ustroistwo ima tozi bagajnik, ako mogat da se swaljat dolnite kuki, zasto ne gi swali6 i ne probwa6, dali wsi4ki ostanali stawat, da ne se okaje, 4e i strani4nite ne stawat. Kolkoto do kukite- te nawjarno sa profilirana debela tenekija...ta ot sustoto moje da se naprawjat, stiga da mu se zanimawa na 4owek (edin prijatel si naprawi takiwa "kuki" ot "teneke" 2-3 mm debelo s pomo6tta na tenekedjiiski instrumenti, nakowalnja i 4uk, ama meraka mu be6e goljam...). Nadjawam se da se razbira kakwo imam v predwid.

Mnogo jak test!:D
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Сря Май 12, 2004 9:29 am

[quote="Lubo"]

Imam "UNIVERSALEN" bagajnik za kolela, koito oba4a se otkazva, 4e ne stava na kolata. Bagajnika e za otzad, a kolata e Toyota Yaris. Problema e 4e zadnata vrata se zatvarq prekaleno plutno i KUKITE koito trqbva da durjat bagajnika da ne 6ava, vsu6tnost pre4at na vratata da se zatvori. Imate li nqkkavi idei kak da se napravi ne6to. Tova se slu4va na kukite koito sa za otdolu, neznam dali tezi otstrani mogat da vleznat, no pone otgore nqma problem.
Nqkakva ideq imate li?
Ima edin variant da se kupqt po-dulgi vujeta i da se zaka4a pod broniqta za tegli4ite.
Ili puk da se napravqt novi kuku ..ama nqma ideq ot kakvo i kak :V:
6te se radvam da 4uq idei i mneniq
MERSI
[/quote]


пробвай да удължиш ремъците на долните куки, тях ги закачи някъде в багажника, а с вратата защипи самите ремъци.
Тия багажници са супер недомислица и изобщо не са толкова универсални за колкото ги пишат. На моята кола повече от едно колело неможах да кача ... КП цял живот трябва да ни е благоадрен, че го отървахме от неговия ;):D
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот Lubo » Сря Май 12, 2004 12:54 pm

@ Ragneroth
I men me sumnqva 4e i tezi koito sa otstrni nqma da stanat, no za teq otdolu mislq to4no taka da napravq - da gi udulja

@ Co0
Znam 4e sa skapani t5ezi agajnici ama praven zza kolata na TULE e kum 400lv :V:
MERSI I NA DVAMA VI
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Май 12, 2004 1:00 pm

@Lubo

Опитай се да закачиш долните ремъци за бронята. То може би няма да стане, ако бронята е пластмасова и се гъне, но все пак ...

От друга страна, ако горните и страничните ремъци се държат добре немай грижа за долните, багажника, респ. колелото, няма да мръдне.

На мен редовно ми се откачаха долните ремъци, при все че ги затягах със колелото + 50кг увиснали на багажника.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Сря Май 12, 2004 2:15 pm

шquote]
От друга страна, ако горните и страничните ремъци се държат добре немай грижа за долните, багажника, респ. колелото, няма да мръдне.
На мен редовно ми се откачаха долните ремъци, при все че ги затягах със колелото + 50кг увиснали на багажника.
[/quote]

абе не е точно така, щото при минаване през дупка или бабуна ще подскача целия багажник с все колелото ... или най-малкото ще разхлаби останалите куки. Моите долни куки ги връзвах малко странично под ъгъл спрямо земята и държеше яко ... за по 200 км няма грижи

Любо, хвани ги за нещо неподвижно в багажника (може и да не е по купето, ми квото се сетиш, къде ти е резервната гума?), после зашипи ремъците с вратата и толкова ... функцията не тези куки е 'най-леката' - просто да придържат багажника от подскачане по дупките
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот velco » Сря Май 12, 2004 2:54 pm

[quote="Cu0"]
абе не е точно така, щото при минаване през дупка или бабуна ще подскача целия багажник с все колелото
[/quote]

Страничните ремъци държат достатъчно добре и да не подскача колелото. Разбира се, трябва да са опънати с юнашка сила.[color=red]Edit:[/color]А, не че съм против да се защипят ремъците, просто ще се скапят, ама те и без това не трябват :D.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Май 12, 2004 2:56 pm

Абе каква е тази конструкция, няма ли поне някакво еластично гумено уплътнение на вратата, което да се смачка от куката ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Сря Май 12, 2004 3:51 pm

[quote="velco"]

Абе каква е тази конструкция, няма ли поне някакво еластично гумено уплътнение на вратата, което да се смачка от куката ?
[/quote]


някоя доста херметизирана тойота с барокамерно купе за нежни тъпанчета :))
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот Lubo » Чет Май 13, 2004 9:32 am

Da be negovata koja nikakvo mesto nqma v dolnata 4ast na vratata, a otgore ima .... ima nqkakva INJENERNA misul sigurno:D:D
Abe 6te go naglasim toq bagajnik samo vreme nqma ne6to :V::V:
A otdolu si ima tegli4i za kaza4vane na kola pod broniqta i tam trqbva da stane. MEn samo otstrani leko me pritesnqva.
AMA 6TE GO UPRAVQ xaxaxaxaxa
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Май 13, 2004 9:43 am

[quote]Da be negovata koja nikakvo mesto nqma v dolnata 4ast na vratata, a otgore ima .... ima nqkakva INJENERNA misul sigurno[/quote]


Именно - без по-широка фуга в горната част багажникът ти няма да може да се отваря :D. Не забравяй, че там са пантите все пак...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта