Bashguard -- що е това и има ли почва в БГ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Bashguard -- що е това и има ли почва в БГ?

Мнениеот zero knowledge » Сря Апр 28, 2004 4:33 pm

Всеки път като ходя да карам някъде и видя колело без bashguard (баш-пазач :D) да минава през камъни и ми става лошо. Не ви ли е жал за венците? Виждал съм дори счупени курбели в следствие на удари по камъни :B):[:0]. А скоро ми се случи приятел да не кара през даден участък, само защото можеше да удари окачването на рамката си в стърчащите камъни, а те бяха много и гадни. Дори въпросът беше не дали ще го удари, а колко пъти и колко силно ...

А да не говорим, че хубав "баш-пазач" понякога ви помага да минете НАД препядствието като се пързулне мазно, вместо да закачи/задере и да ядете пръст, пясък, кравешки ***** и кой знае още какво след полет през кормилото.

Та какво мислите?
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот bikerider » Сря Апр 28, 2004 5:14 pm

[quote="zero knowledge"]

Всеки път като ходя да карам някъде и видя колело без bashguard (баш-пазач :D) да минава през камъни и ми става лошо. Не ви ли е жал за венците? Виждал съм дори счупени курбели в следствие на удари по камъни :B):[:0]. А скоро ми се случи приятел да не кара през даден участък, само защото можеше да удари окачването на рамката си в стърчащите камъни, а те бяха много и гадни. Дори въпросът беше не дали ще го удари, а колко пъти и колко силно ...

А да не говорим, че хубав "баш-пазач" понякога ви помага да минете НАД препядствието като се пързулне мазно, вместо да закачи/задере и да ядете пръст, пясък, кравешки ***** и кой знае още какво след полет през кормилото.

Та какво мислите?
[/quote]


мислим като да има почва в БГ :D:8D:
да не говорим колко по-лесно от венец се прави, ако реши човек да ходи при фрезист.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот screamBoy » Сря Апр 28, 2004 7:27 pm

за последно миналото лято питах дали ще вкарват трюватив 2венеца+гард и за тогава отговора беше не, само гардове има, скъпи, тежки
какъв е изхода ??
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот PtD » Сря Апр 28, 2004 7:40 pm

[quote="screamBoy"]

само гардове има, скъпи, тежки
какъв е изхода ??
[/quote]


Ами като са скъпи, решението е ясно - караш на средния венец през каменна река, той големият венец сам ще стане на bashguard след 50-тина стълкновения [:p];)

btw, мисля, че все пак говорите за bashring, bashguard (ski-plate) се слага отдолу под BB-то на mod байковете. Неприложим е при обикновени MTB, защото са им много големи венците.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Black » Сря Апр 28, 2004 8:47 pm

az pak misla nema da ydriam veneca i tva e:D
ina4e mo6e da se napravi na freza za 44 zaba az taka misla da naprava
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Апр 28, 2004 10:45 pm

Ima si po4va i o6te kak,to iska li pitane,a tova,4e "onzi" pi4 deto go e bilo 6ube da mine prez kamanite da ne si odari oka4vaneto na shoka,prosto se pravi;):D toi prosto ne moe da kara;);):D
Az otdavna mu razpraviam da si sloji niakuv gard otdolu,no o6te ni6to ne e napravil uvi:8D:
A za bashring,pak su6toto-ima si po4va,samo deto az o6te ne sum se sdobli s takvos,glavno za6toto moite venci sa very high in the air,a i purvo iskam si zema novi kurbeli i 4ak s tiah da si zema i bashring4e,za6toto hem si ima polza,hem bike-a stava o6te po cool:8D:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 29, 2004 9:59 am

[quote="PtD"]
btw, мисля, че все пак говорите за bashring, bashguard (ski-plate) се слага отдолу под BB-то на mod байковете. Неприложим е при обикновени MTB, защото са им много големи венците.
[/quote]


мда - само дето това журналята в разните списания не го знаят - виждал съм какви ли не словоизвращения от рода на rockguard, rockring и производни...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 29, 2004 12:22 pm

At PtD

Az kato skromen XC-kara4 ne razbiram mnogo-mnogo ot tez ne6ta, no bih kazal, 4e stava vupros za 'SKID plate', a ne za 'SKI plate'...:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот zero knowledge » Чет Апр 29, 2004 1:04 pm

Значи bash ring е по-скоро еди-си-какъв-си ring, нещо наподобяващо венец или подобно. Bash guard е нещо, което пази от удари в камъни, дървета и какво ли още не. Няма да издребняваме за терминологията, но основната цел е да пази [b]ефективно[/b], нещо което големия венец в никакъв случай не може да направи, а нещо правено при фрезист не е ясно колко ще издържи. Много е важен материалът, а пък за да е достатъчно здраво, може да стане твърде тежко. Аз лично с моя bash guard съм разполовявал камъни, а съм бил очевидец на подобен опит от друг човек без bash guard -- ефектът беше непоправимо изкривена плоча и изкъртен курбел (там където се захваща венеца). :B):

Темата за цената, колко струва нов венец/плоча? А колко струва нов курбел? Ако се състезаваш, каква е цената да не можеш да минеш по дадена линия, само защото очакваш всеки момент венецът ти да задере или издрънчи в нещо стърчащо и да трябва да караш по инерция до финала? Или просто караш по всякакви места в планината, каква е цената да не караш по този брутален участък, който е преодолим за теб, но не и за зъбите на венеца ти? Има и още преимущества, но тези ми се виждат някак си основни и очевидни. Само по равни пътеки ли карате? Знам че не. Пука ли ви за колелото и частите по него? Или всички сме про-та, които сега правим първи стъпки и целта е да трошим? Някои хора газят; гази се е с валяк, не с тротинетка ;)
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот bikerider » Чет Апр 29, 2004 1:39 pm

[quote="zero knowledge"]

Значи bash ring е по-скоро еди-си-какъв-си ring, нещо наподобяващо венец или подобно. Bash guard е нещо, което пази от удари в камъни, дървета и какво ли още не. Няма да издребняваме за терминологията, но основната цел е да пази [b]ефективно[/b], нещо което големия венец в никакъв случай не може да направи, а нещо правено при фрезист не е ясно колко ще издържи. Много е важен материалът, а пък за да е достатъчно здраво, може да стане твърде тежко. Аз лично с моя bash guard съм разполовявал камъни, а съм бил очевидец на подобен опит от друг човек без bash guard -- ефектът беше непоправимо изкривена плоча и изкъртен курбел (там където се захваща венеца). :B):

Темата за цената, колко струва нов венец/плоча? А колко струва нов курбел? Ако се състезаваш, каква е цената да не можеш да минеш по дадена линия, само защото очакваш всеки момент венецът ти да задере или издрънчи в нещо стърчащо и да трябва да караш по инерция до финала? Или просто караш по всякакви места в планината, каква е цената да не караш по този брутален участък, който е преодолим за теб, но не и за зъбите на венеца ти? Има и още преимущества, но тези ми се виждат някак си основни и очевидни. Само по равни пътеки ли карате? Знам че не. Пука ли ви за колелото и частите по него? Или всички сме про-та, които сега правим първи стъпки и целта е да трошим? Някои хора газят; гази се е с валяк, не с тротинетка ;)
[/quote]


едва ли някой тук отрича предимствата на bashguard-a - за материала си прав разбира се, но не всеки може да си позволи да речем RaceFace или BlackSpire...
Иначе аз също карам съвсем отскоро с bashguard, точно защото известно време мислех по темата и стигнах до твоя извод - така и така големите скорости от рода на 44:14-11 не ги ползвам при спускане... и жертвах голямата плоча.

разбира се има маниаци, които биха си направили BG за голямата плоча, но лично аз не виждам особен смисъл в това...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Апр 29, 2004 1:43 pm

[quote="TOYAGA"]


Az kato skromen XC-kara4 ne razbiram mnogo-mnogo ot tez ne6ta, no bih kazal, 4e stava vupros za 'SKID plate', a ne za 'SKI plate'...:D
[/quote]


Да, абсолютно си прав, но както bikerider отбеляза, в медиите има всякакви словоизвращения, едното от които е SKI plate :), и аз в инерцията така го и написах :B): My bad :xx(:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Апр 29, 2004 5:05 pm

[quote="TOYAGA"]

At PtD
Az kato skromen XC-kara4 ...
[/quote]


пропусна дърт и заядлив :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот screamBoy » Чет Апр 29, 2004 10:24 pm

ZK моя голям венец се криви от 1 удар, сигурно защото е стоманен, незнам, а първия път заедно с него изкривих и средния така че тази тема ми е много болна, но както опитах да спомена за да стане това ефективно ми трябва НОРМАЛЕН ЗА МЕН а не нормален за някой маркетингов изверг среден венец, а именно 38 или 36 зъба ... след като никой не се сеща да вкара и аз съм толкова тъп прост и беден че не мога да си купя от чужденеция - няма да се състезавам и няма да карам а ще бутам, разбираш ли я тая гледна точка :{
опитвах да не ползвам големия венец, теоретично с малки загуби би могло да стане, така предполагах но практически не мога да го направя така че да ми хареса в планината
не стига че същия жълтурковец е сложил 1001 венчета отзад (а ми трябват точно 4 - 1,4,6 и 9) и ги превключвам през 2-3
самия най-голям венец е неизползваем като пазач, слаб е като парче шунка, може би 2 един до друг ще свършат няква работа, това опитвал ли е някой ?
бдв съм голям нещастник, предполагам и голяма част от Вас, като идвах към работата видях поне 4 човека с колела, те бяха щастливи, въртяха си по асфалта върху изцяло твърдите си машинки и хич не ги бе еня че примерно мен вече ме е страх да се кача на такова нещо зада не се разпадне; нещастието ми не е че те са щастливи а че съм забравил какво точно е щастието, заменил съм го с каквото някой ми е набил в главата. Преимерно това - да, това - не.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Чет Апр 29, 2004 11:01 pm

@screamBoy
Я кажи пак какъв точно bashguard ти трябва? Щото тук се намират всякакви разновидности, може и ти да извадиш късмет. Доставката на пакет половин кило до България е около $10.

Иначе и аз карам с bashguard, само че не чисто кръгъл а с форма на циркулярен диск, идеята е ако запецна връз някой дървен труп (как е единственото число на трупи? ;)) като напъна педалите зъбите да зацепят в дървото и да ме издърпат. Доколко обаче действително се получава така не знам, и честно казано не горя от желание да разбера.

@bikerider
Маниаците не е необходимо сами да си правят предпазители за големите венци, такива вече има. Друг е въпроса вече доколко има смисъл от тях.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот screamBoy » Чет Апр 29, 2004 11:07 pm

искам заместител на голямата плоча, 4лъчево хващане дупки на 110мм, предпочитам гладък кръг
и все пак
през WestarnUnion пари до $100 се пращат с такса $15 ... какъв друг начин с поне някакъв смисъл в него би могло да има ??
евентуално webshop.bg но те само през Internet пазаруват
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот PtD » Чет Апр 29, 2004 11:42 pm

[quote="screamBoy"]

искам заместител на голямата плоча, 4лъчево хващане дупки на 110мм, предпочитам гладък кръг
[/quote]


Пита ли в BAS? Аз моя си го купих оттам, Truvativ Holzfeller, беше около 60 кинта, точно какъвто търсиш - слага се вместо големия венец, 4 дупки, кръгъл... И много, много здрав.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Windstream » Чет Апр 29, 2004 11:55 pm

[quote="screamBoy"]

какъв друг начин с поне някакъв смисъл в него би могло да има ??
[/quote]

Евентуално по банков път, там таксата би трябвало да е по-ниска. Но ако в БАС има Truvativ за 60лв наистина е по-добре оттам да го вземеш...
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот screamBoy » Пет Апр 30, 2004 5:38 am

da, pitah, pomnq cena okolo 65-70lw (minaloto lqto) nz pak ne e chak tolkowa mnogo (kolkoto nowi kurbeli samo) no e kym 700-800gr samo toj i ostawa mnogo po-wavniq problem - sredniq wenec
edno preimushtestwo e che tozi w BAS ako ne se lyva move da se montira do golemiq wenec, kato 4ti, a move i da se byrkam
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Пет Апр 30, 2004 8:37 am

@screamBoy
Какво му е на средния ти венец - прекалено голям е за баш-пазача ли? Аз съм с 36Т венец, 5 болта със 110мм BCD, bashguard-a ми е с външен диаметър 165мм и нямам никакви проблеми. А за да го монтираш като четвърта плоча ще ти трябват дистанционни втулки и по-дълги болтове, ако изобщо влезе между 3-ката и курбела.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот PtD » Пет Апр 30, 2004 12:33 pm

[quote="screamBoy"]

da, pitah, pomnq cena okolo 65-70lw (minaloto lqto) nz pak ne e chak tolkowa mnogo (kolkoto nowi kurbeli samo) no e kym 700-800gr samo toj i ostawa mnogo po-wavniq problem - sredniq wenec
edno preimushtestwo e che tozi w BAS ako ne se lyva move da se montira do golemiq wenec, kato 4ti, a move i da se byrkam
[/quote]


Ами самият bashring e по-голям от най-големия венец, но не може да се монтира като 4-ти, пробвано е вече. Затова си седи вместо най-големия и си се фраска в камъняка [:p] Наистина е тежък, но затова пък е много здрав.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот zero knowledge » Пет Апр 30, 2004 12:52 pm

[quote="PtD"]

[quote="screamBoy"]

da, pitah, pomnq cena okolo 65-70lw (minaloto lqto) nz pak ne e chak tolkowa mnogo (kolkoto nowi kurbeli samo) no e kym 700-800gr samo toj i ostawa mnogo po-wavniq problem - sredniq wenec
edno preimushtestwo e che tozi w BAS ako ne se lyva move da se montira do golemiq wenec, kato 4ti, a move i da se byrkam
[/quote]


Ами самият bashring e по-голям от най-големия венец, но не може да се монтира като 4-ти, пробвано е вече. Затова си седи вместо най-големия и си се фраска в камъняка [:p] Наистина е тежък, но затова пък е много здрав.
[/quote]

e13 имат много як bash guard, направен е от Макролон (Лексан с подобрени характеристики) и е наистина лек (под 300гр със сигурност), значително по-здрав от алуминиевите. Ако задереш върху някой камък или дънер, няма да задере като алуминиев и да те хвърли през кормилото, ако е назъберн алуминиев .. още по-зле. За разлика от тях ще се пързулне лесно и ще преминеш над препядствието, заедно с колелото си, не отделен от него. Цената е под 70 лв, предлага се в различни размери (за най-голям венец от 36 до 44 зъба). Ако някой иска да се увери в качествата му, да ме спре някой път, ще му покажа ;)

За повече информация има линк в подписа ми.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот screamBoy » Пет Апр 30, 2004 9:51 pm

e tfa e to prikazka
***dobreeeee a ti kwo karash shtoto :'5-110, 4-104 and 5-94' ne mi wyrshat rabota, az sym na 4-110 :(((
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Съб Май 01, 2004 11:07 am

[quote="zero knowledge"]

Ако задереш върху някой камък или дънер, няма да задере като алуминиев и да те хвърли през кормилото, ако е назъберн алуминиев .. още по-зле. За разлика от тях ще се пързулне лесно и ще преминеш над препядствието, заедно с колелото си, не отделен от него.
[/quote]

ZK, защо смяташ че алуминиевия bash-guard със зъби ще задере повече от нормалния гладък? Все пак зъбите са насочени назад, поне на моя [url=http://i10.ebayimg.com/01/i/01/35/66/5c_1.JPG]Ring Thing[/url] (12 зъба ако трябва да съм точен, всеки по 45мм дълъг и 5мм висок). Всъщност за Blackspire Ring God в mtbr.com четох че точно това му лиспва - някои карачи запъвали върху паднали дървета и понеже бил гладък не могли да издрапат напред. Не оспорвам предисмтвата на SRS/STS (предполагам ти си с едно от двете), просто се чудя с какво зъбите влошават положението?
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот AgentOrange » Съб Май 01, 2004 2:35 pm

[quote="Windstream"]

[quote="zero knowledge"]

Ако задереш върху някой камък или дънер, няма да задере като алуминиев и да те хвърли през кормилото, ако е назъберн алуминиев .. още по-зле. За разлика от тях ще се пързулне лесно и ще преминеш над препядствието, заедно с колелото си, не отделен от него.
[/quote]

ZK, защо смяташ че алуминиевия bash-guard със зъби ще задере повече от нормалния гладък? Все пак зъбите са насочени назад, поне на моя [url=http://i10.ebayimg.com/01/i/01/35/66/5c_1.JPG]Ring Thing[/url] (12 зъба ако трябва да съм точен, всеки по 45мм дълъг и 5мм висок). Всъщност за Blackspire Ring God в mtbr.com четох че точно това му лиспва - някои карачи запъвали върху паднали дървета и понеже бил гладък не могли да издрапат напред. Не оспорвам предисмтвата на SRS/STS (предполагам ти си с едно от двете), просто се чудя с какво зъбите влошават положението?
[/quote]


Проблема не е в зъбите, а в материала. Алуминия задира и се "залепя" за камъните, пластмасата просто се изжулва яко и се приплъзва отгоре. Сам се сети кое е по-добрия вариант ако караш на скорост и треснеш някоя скала :). Назъбените алуминиеви bashguard-ове са мислени за trials, идеята им е като скочиш на някой висок обект и се приземиш на bashguard-а да не позволяват на колелото да се приплъзне назад и да паднеш по гъз/глава.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот Windstream » Съб Май 01, 2004 6:16 pm

@AgentOrange
Ясно, 10х. Аз се бях шашнал че моя няма да върши работа и ще трябва да го сменям, но щом проблема идва от скоростта всичко ми е ОК тъй като през препятствия минавам сравнително бавно (даже почти пълзешком) :) Демек от мен спускач не става [:p]
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Sherman » Съб Май 01, 2004 9:17 pm

abe i az gi bqh gledal tiq bashguardi na e13....
na mene 6te mi e baq polezen zaradi niskoto sredno i 4astite ot oka4vaneto dolu (i taka i taka ve4e dostata4no boj sa izqli)
4estno kazano bih go predpo4el ot toq na truvativ zaradi van6niq vid(4erniq izglejda strahotno), tegloto i materiala kato se ima v predvid 4e cenata e edna i sa6ta....
sega sam s edin voda4 na Giant ama toy e ot mnogo mek aluminii (ogava se na raka) i vaob6te ne pazi ot udari i si mislq da mu sloja i edin bashguard na e13 i da se opravi toz problem zavinagi
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот M1010X » Нед Май 02, 2004 4:38 pm

аз карам със selfmade, т.е. при стругар, по мой дизайн и размери... дебел е 8мм, от неръждаема стомана, външният диаметър да си призная не мога да кажа колко е, от над година го карам. тежи малко над 400гр. естествено, за втора плоча е, 32 зъба. направил съм си поръбвания по него (изрязани полуокръжности), т.к. карам и trial и не би ми попречило някой път да ме задържи на някой ръб :) пък и изглежда по-бясно. аз лично предпочитам стоманата пред дуралуминия, въпреки че е 7 пъти по-тежка, защото поне има якост. и не предава цялата сила на удара на касетата, а и той поема нещо. пък и ми излезе към 5 кинта, без материала, а не 30 или 40 (не знам колко са тия в бас). както казваше един колега, стомана рулира :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Нед Май 02, 2004 8:41 pm

кога ще се видят колелата ни или поне аз кога ще видя твоето, нали нямаш разни картинки/снимки в компютърен формат ?
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Нед Май 02, 2004 9:33 pm

[quote="M1010X"]

аз лично предпочитам стоманата пред дуралуминия, въпреки че е 7 пъти по-тежка, защото поне има якост. и не предава цялата сила на удара на касетата, а и той поема нещо.
[/quote]

Напротив, точно тук бъркаш - именно поради по-високата якост на стоманата почти цялата сила на удара се пренася върху курбела и касетата. С алуминиев bashguard голяма част от тази сила отива за пластичната му деформация и в резултат касетата трябва да се преборва с много по-малко натоварване.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот M1010X » Пон Май 03, 2004 7:52 am

[quote="Windstream"]

[quote="M1010X"]

аз лично предпочитам стоманата пред дуралуминия, въпреки че е 7 пъти по-тежка, защото поне има якост. и не предава цялата сила на удара на касетата, а и той поема нещо.
[/quote]

Напротив, точно тук бъркаш - именно поради по-високата якост на стоманата почти цялата сила на удара се пренася върху курбела и касетата. С алуминиев bashguard голяма част от тази сила отива за пластичната му деформация и в резултат касетата трябва да се преборва с много по-малко натоварване.
[/quote]

хм... доколкото ми е известно, стоманата е много по-еластична от дуралуминия, защото той е крехък. според мен пластичната деформация на дурал-а е по-малка дори от еластичната на стоманата, т.е. той не само ще се деформира, а даже може да се счупи при усилия, при които стоманата само ще се огъне и после ще възвърне първоначалното си състояние. защото дуралът е крехък. твърд и крехък. единственото му предимство е, че е лек. затова и се използва при trials (леле, какви съвети за олекотяване на колелото съм чел... мани. про трайълджии...).
пък и ако беше толкова мек, че да се сплеска (говоря за дурал) и да поеме голяма част от удара, едва ли след повече от 4-5 високи pedal-up-а ще става за нещо. той просто ще загуби формата, както и свойствата си (структурата му вече ще е нарушена и... дотук) и няма да изпълнява преднасначението си като света.

screamboy, тва за мен ли се отнасяше?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта