Апетитът идва с яденето или съвет за DH/FR колело

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Апетитът идва с яденето или съвет за DH/FR колело

Мнениеот velco » Вто Апр 27, 2004 10:47 am

Е, преди 2-3 месеца въобще не мислех за каране в планината, а използвах велосипеда като средство за сваляне на килограми, така че да не тежа на сърфа. След това се сдобих със DRAG Expert и взе да ми харесва (с други думи, да се вманиачавам). Та сега пък реших да добавя и едно DH/FR колело към целия цирк (само като си представя кола натоварена със уиндсърфинг, три велосипеда и котка и ми става лошо:xx(:). Бюджета е ограничен отгоре на 2К (с голям зор изкрънкани от половинката), но целта е по-скоро около 1500 (с резерв заради ефекта "Де го чукаш, де се пука").

Какво може да се вземе за тези пари ? Известните ми варианти са:

1. FRAG :D Dragomir {Saint|Diesel}
2. DRAG Behemot
3. RAM DH

Не можах да намеря информация за DH моделите на Scott, но подозирам, че ще ги изключа подобно на Giant (заради цената).

Е, какви да вариантите/препоръките ?

Какви са цените и наличността на Dragomir и RAM DH ?

Какви са цените на Shimano Saint в сравнение със Shimano Deore XT? Ако въобще могат да се сравняват? Разумно ли е да се прави DH колело със XT? Във Веломания склонни ли са на custom конфигурации ?

Другия вариант, който обмислям е да разкарам Expert-а и да взема Giant NRS3 с идеята, че със него така или иначе ще мога да покрия 90% от маршрутите в околностите на София.

Е, да свършвам, че съвсем си пролича, че не зная какво искам :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Вто Апр 27, 2004 11:05 am

лично мнение: в крайна сметка сам си се досетил :)) вземи си Giant-a

при жена, котка, сърф и две колела, за кое по-напред ще имаш време :)
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 27, 2004 11:57 am

[quote]съвсем си пролича, че не зная какво искам [/quote]


Това си пролича отдавна в една друга тема, ама нейсе...:D:D:D

На въпроса - ако имаш/караш XC-хардтейл и изведнъж започва да те влече към DH/FR-танк, най-логичното би било да се насочиш към нещо по средата. Такова нещо би било Giant VT - може би най-модерния и способен Enduro/Trail-велосипед в момента, който ще ти позволи да покриеш 99.9% от терените около София (пък и въобще). Т.е. тва е нещо като да притежаваш едновременно жена и котка и нито една от тях да не ти издере очите :D

Saint е малко е по-скъп от XT, но по принцип качественото ниво е същото. В DH/FR-велосипед могат да се ползват някои компоненти от XT (примерно дерайльорите, RF-командите и евентуално DH-версията с 203 мм ротори на спирачките 2003), но за яко блъскане курбелите и главините определено не са подходящи - както и DC-командите по мое мнение.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Вто Апр 27, 2004 12:46 pm

Също така погледни и RAM AC 2004 и DRAG F5
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Сря Апр 28, 2004 6:34 am

Dragomir-а е супер но за в този бюджет ще ти влезе само рамка+седалка, колче лапа и кормило, спирачка 1бр средно най-много и някакви курбели ... като цяло колело е около 4300-4600
почти същото важи и за RAM DH

бдв не си ли се замислял да оставиш жената :РРРР

не че целта ми е да сея провокации и съмнения, убачи, и бръм и фраг имат демо версии на новите си колела сиреч ако искаш потрай още малко преди да си даваш кинтите на чужденците :)))
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Liohman » Сря Апр 28, 2004 9:25 am

[color=blue]<off topic>[/color]
@velco
За сърфа, какъв стил караш и къде ако не е тайна?[color=blue]</off topic>[/color]
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Апр 28, 2004 9:39 am

@velco

Хммм, един приятел продава Giant AC, и аз мисля да си продам GT-то за около 2000 лв:
Рамка GT XCR LE i-Drive (перфектна за въртене! pedal bob изобщо липсва)
Заден амортисьор RockShox Dual Air
Вилка Marzochhi Z1 FR 2004
Спирачки Magura Julie, отпред 7", отзад 6"
Преден дерайльор Deore
Заден дерайльор Deore LX
Касета XTR
Курбели Alivio
Команди Alivio
Главини Formula eHub disc
Задна шина Mavic D521
Предна шина Rigida Zac2000

Ето го и на картинка:
[img]http://pedrod.hit.bg/pictures/bike/gt/DSC00376.JPG[/img]

Ако ти харесва, може да се видим някъде, да го пробваш.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 10:10 am

[quote="screamBoy"]

Dragomir-а е супер но за в този бюджет ще ти влезе само рамка+седалка, колче лапа и кормило, спирачка 1бр средно най-много и някакви курбели ... като цяло колело е около 4300-4600
почти същото важи и за RAM DH
[/quote]

Мдааа, за RAM DH като му погледнах само цената на вилката (RockShox Boxxer) и отпадна от класацията. Същото за Scott High Octane. И за Giant AC. :xx(:

[quote]
бдв не си ли се замислял да оставиш жената :РРРР
[/quote]

Анатема !!! Че нали тогава АЗ ще трябва да обръщам внимание на дъщерята :D. А така просто ги насъсквам една на друга и спокойно си карам сърфа/колелото/решавам задачки в парка. :D

[quote]
не че целта ми е да сея провокации и съмнения, убачи, и бръм и фраг имат демо версии на новите си колела сиреч ако искаш потрай още малко преди да си даваш кинтите на чужденците :)))
[/quote]

Дааа, ама NRS е толкова готин :X, пък и като не можем каквото щем, ще щем каквото можем. :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 10:19 am

[quote="Slidesite"]

[color=blue]<off topic>[/color]
@velco
За сърфа, какъв стил караш и къде ако не е тайна?[color=blue]</off topic>[/color]
[/quote]

Хехе, карам в "стил" Freeride, което, за разлика от MTB, означава просто возене. Карам на морето, естествено, а в околностите на София - на Искъра и на Долна Диканя. Друго място за каране е Огняново, ама когато ходих на разузнаване ми се видя много малко и плитко (подаваха се островчета над водата)
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Liohman » Сря Апр 28, 2004 10:35 am

[color=blue]<off topic>[/color]@velco
Знам какво е фриирайда в сърфа, поради факта, че карам от малък (учебната дъска ми беше Глидер и след това Бора, ако ти говори нещо, тогава фирми като F2, Mistral, Lorch, Proof, AHD, Star board, Simmer style, NS, NP и много други бяха непознати за България или не съществуваха). Просто ми беше интересно, иначе брат ми е състезател в Formula world cup и PWA Formula.
[color=blue]</off topic>[/color]
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 11:16 am

[quote="PtD"]
@velco

Хммм, един приятел продава Giant AC, и аз мисля да си продам GT-то за около 2000 лв:
[/quote]

Хмм, за сега имам психологическа граница да си купя second-hand колело за 2К. И ново за над 2К.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Сря Апр 28, 2004 11:45 am

Velco,
here my 50cent po temata:D:D.
Ramka-Drag Climber 140lv.
Vilka-Z1 ili Shiver ili Z150-679-8xxlv.
ZDRAV KURBEL(da ne go smenq6 na 1-2meseca)-SAINT ili Holzfeller(v kraen slu4ai oversize XT s 22mm d. na kasetkata)-250-350lv.
ZDRAVI KAPLI i predna glavina s 20mm dedicated axle(da ne gi smenq6 na 1-2meseca)- MAVIC ili SUMO za FR za glavinite neznam-okolo 300lv.
Ostanalite $$$ ve4e po tvoe usmotrenie za montaza.Kakto be6e kazal poeta :o)-za FR sa vazni 3 ne6ta-ramka i vilka i zdravi komponenti:D:D:D
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 2:14 pm

Така-а-а-а, останах без колело ...
И смятам да поправя ситуацията до 4:30.

Явно със жълтите си стотинки не трябва да се изсилвам на DH/FR/AC велосипед, а тихо и кротко за си кютам XC.

Drag Climber не ми е по-вкуса, аз по-скоро търся колело по-контролируемо на камънаци, а не такова издържливо на блъскане, drop-ване и прочие abuse :)

Значи NRS3.

Можете до час да ме разубедите да не правя тази глупост :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 2:54 pm

При ход 3.75" (95.25mm) на амортисьора, какъв ще е хода на задницата на NRS3 ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Сря Апр 28, 2004 3:18 pm

Не е ли 3.75 см а не инча хода на шока? Или пък беше 3.75 инча хода на задницата т.е. точно това което питаш.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Апр 28, 2004 3:53 pm

[quote="KiZZo"]

Не е ли 3.75 см а не инча хода на шока? Или пък беше 3.75 инча хода на задницата т.е. точно това което питаш.
[/quote]


И аз мисля, че точно задницата има ход 3.75", типично за XC байк.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 28, 2004 4:25 pm

[quote]Можете до час да ме разубедите да не правя тази глупост...
[/quote]


Шегаджия!

BTW, ходът на задницата на NRS е 75 или 90 мм в зависимост от това в коя точка на кобилицата е окачен шока. Ефективният ход на самия шок е 38 мм.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 5:29 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]Можете до час да ме разубедите да не правя тази глупост...
[/quote]


Шегаджия!

BTW, ходът на задницата на NRS е 75 или 90 мм в зависимост от това в коя точка на кобилицата е окачен шока. Ефективният ход на самия шок е 38 мм.
[/quote]


10x !

Наистина, изглежда съм се заблудил [b]кое[/b] точно има 3.75" ход от следната "спецификация" от www.bas-bg.com

- Рамка с ALUXX SL double butted тръби, NRS система на окачване, Fox Float R Air амортисьор, 3.75" ход
- Вилка RockShox Pilot XC, 80мм ход
- Спирачки Avid SD-3 V-Brake
- Обтегач и декланшор Shimano LX, команди Shimano Deore
- Курбели и касета RaceFace Ride XC ISIS
- Гуми Hutchinson Python AirLight, 26x2.0

1599лв.

Е, това малко се различаваше от действителността, в смисъл че въобще го нямаше. За сметка на това имаше почти същото, но със RockShox Pilot SL и декланшор Deore на веселата цена от 2099лв.

Е, прежалих ги :D:D:D

PS. Даже ми направиха отстъпка ;)
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 28, 2004 5:45 pm

Татаааааа!!! Тушшшшшшшш! VELCOme to the Club!

Честито! Да си го караш със здраве! :D:D:D

Хкхм, НАЛИ знаеш, че всъщност СЕГА започва ъпгрейдЪТ? Само нема да се пуашиш ;)

EDIT: Ква точно е рамката (къде е надписът Giant - на горната или на долната тръба)? И ква е на цвят?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Сря Апр 28, 2004 7:40 pm

човек и добре да живее, един ден може да си купи Giant, velco, радвам се че се познавахме, ще ми бъде мъчно за теб; в смисъл с това колело вече преминаваш в друго измерение на МТБ един вид, но ако все пак някога ти се докара с хора с едни бавни, тежки, бутащи, скърацщи тропащи и т.н. колела да знаеш че сме насреща !
искрено твои - чистачите на пътеки
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOD » Сря Апр 28, 2004 9:16 pm

Да го караш с здраве и да имаш само хубави моменти с него ...
GIANT си е GIANT, каквото и да се говори ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 9:20 pm

[quote="TOYAGA"]

Татаааааа!!! Тушшшшшшшш! VELCOme to the Club!

Честито! Да си го караш със здраве! :D:D:D

Хкхм, НАЛИ знаеш, че всъщност СЕГА започва ъпгрейдЪТ? Само нема да се пуашиш ;)
[/quote]

Хехе, от upgrade-и не се плаша, само от жена ми :D До степен, че няма да споменавам думата upgrade в радиус от три километра, поне за следващите три месеца. :D И май ще трябва да продам пистолетите. :P:D
[quote]
EDIT: Ква точно е рамката (къде е надписът Giant - на горната или на долната тръба)? И ква е на цвят?
[/quote]

Надписът Giant е на горната тръба, NRS3 на долната, цветът на рамката е сребристосив.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 9:24 pm

[quote="screamBoy"]
човек и добре да живее, един ден може да си купи Giant, velco, радвам се че се познавахме, ще ми бъде мъчно за теб; в смисъл с това колело вече преминаваш в друго измерение на МТБ един вид, но ако все пак някога ти се докара с хора с едни бавни, тежки, бутащи, скърацщи тропащи и т.н. колела да знаеш че сме насреща !
искрено твои - чистачите на пътеки
[/quote]

Стига бе, и със Expert-а не бях съвсем бавен. :D Пък и леката рамка я компенсирам неколкократно със ШКЕМБЕ :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 28, 2004 9:51 pm

[quote]Хехе, от upgrade-и не се плаша, само от жена ми :D До степен, че няма да споменавам думата upgrade в радиус от три километра, поне за следващите три месеца. :D И май ще трябва да продам пистолетите. :P:D
Надписът Giant е на горната тръба, NRS3 на долната, цветът на рамката е сребристосив.[/quote]


Още по-уелкъм!:D:D:D

NRS 3 2003 - вече има три такива във форума (твоята, на Капитана и моята). Само на Newone е "двойка", ама тва е щото е гъзар :D:D:D

Що се отнася до ъпгрейда, забелязал съм, че нежните половинки имат свойството напълно да пропускат този термин покрай ушите си веднага след споменаването на някои вълшебни думи... Аз знам няколко такива..., но повечето от тях струват колкото няколко ъпгрейда до МАX и не мога да ги осигурявам непрестанно.

Скоро се очертава сбирка на NRS-братството със съответното пиене на бира и плямпане на глупости. Само Капитана да изплува от бачкането...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 28, 2004 10:09 pm

[quote="screamBoy"]

човек и добре да живее, един ден може да си купи Giant, velco, радвам се че се познавахме, ще ми бъде мъчно за теб; в смисъл с това колело вече преминаваш в друго измерение на МТБ един вид, но ако все пак някога ти се докара с хора с едни бавни, тежки, бутащи, скърацщи тропащи и т.н. колела да знаеш че сме насреща !
искрено твои - чистачите на пътеки
[/quote]


Заеби я тая патетика! Има по света куп хора с "бавни, тежки, бутащи, скърацщи тропащи и т.н." NRS-и. Преминаване "в друго измерение на МТБ един вид" НЕМА, нема и да има. Всички се влачим по едни и същи пътеки и ни дерат едни и също тръни - сигурен съм, че и ти няма да прекараш целия си живот със заврян в задника ти "хехемот"...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Сря Апр 28, 2004 11:55 pm

Та като стана дума за RockShox Pilot SL ...

Доколкото разбирам, това е вилка с пружина в единия крак, с допълнителна въздушна "пружина", със маслено смекчаване на връщането, да ?

За хода и казват:

Travel: 80mm with 100mm conversion included

Как се увеличава хода ? Сега изглежда е на 80мм, защото едва успявам да я свия на 70мм като и скоча със всичките си 85 кила.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 29, 2004 9:53 am

[quote="TOYAGA"]

[quote="screamBoy"]

човек и добре да живее, един ден може да си купи Giant, velco, радвам се че се познавахме, ще ми бъде мъчно за теб; в смисъл с това колело вече преминаваш в друго измерение на МТБ един вид, но ако все пак някога ти се докара с хора с едни бавни, тежки, бутащи, скърацщи тропащи и т.н. колела да знаеш че сме насреща !
искрено твои - чистачите на пътеки
[/quote]
...сигурен съм, че и ти няма да прекараш целия си живот със заврян в задника ти "хехемот"...:D:D:D
[/quote]


хааахахахахахаха :D:D:8D::8D::8D:
само, че не съм съгласен, в случая иде реч за хехемот-addiction [:p]:D:8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 29, 2004 12:13 pm

[quote="velco"]

Та като стана дума за RockShox Pilot SL ...

Доколкото разбирам, това е вилка с пружина в единия крак, с допълнителна въздушна "пружина", със маслено смекчаване на връщането, да ?

За хода и казват:

Travel: 80mm with 100mm conversion included

Как се увеличава хода ? Сега изглежда е на 80мм, защото едва успявам да я свия на 70мм като и скоча със всичките си 85 кила.

[/quote]


'80mm with 100mm conversion included' po princip ozna4ava, 4e hodut moje da se promeni 'vutre6no'/'internal' ot 80 na 100. Idi v BAS i gi pomoli da go napravqt - stiga da si re6il, 4e iska6 da polzva6 opciata 100 mm ...

EDIT 'допълнителнаTA въздушна "пружина" (Air Assist) sluji za nastrojka na preload-a/SAG-a na stomanenata spored kilogramite ti...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Апр 29, 2004 12:28 pm

Пичове,сига сте умували,3.75" ход на заден шок на бике няма,максимума е 3.50",но повечео рамки са памки на които се слагат толкова големи шокове пак си трябват разни специялни планки,пример е Avalanche MTN 3.50",но почти жсички карат с 3.00",абе стана ви ясно:D
Затова тези 3.75" е хода на рамката и точка.:8D:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Апр 29, 2004 12:35 pm

Shit!sorry,ne6to se zarseiah i pusnah otgovor na debata ot purva stranica kato ignorirah vtorata:D[:p].O6te ne moga se osuznaia ot mozu4noto promivane ot daskalo predi 4as[:p][:p]:D[:p]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта