Zadnite venci ne mi se vru6tat

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Zadnite venci ne mi se vru6tat

Мнениеот velizar_gb » Пон Апр 26, 2004 7:48 am

zadnite venci ne mi se vru6tat i verigata ne stoi kogato karam po inerciq!!! Trqbva neprekusnato da vurtq pedalite za da mi se dviji normalno verigata! Znae li nqkoi kak da gi opravia ili napravo trqbva da si kupuvam novi?
velizar_gb
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пон Апр 26, 2004 7:44 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Апр 26, 2004 9:06 am

Венците ти на резба ли са, или са тип касета (отделни плочи на жлебове)?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Пон Апр 26, 2004 9:21 am

Тъй като живее до мен- венците са Shimano Megarange, не съм сигурен дали са на резба.Пробвах ме се да ги отворим, ама не стана, не успяхме да развием контра гайката.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 26, 2004 10:10 am

Касетата 99% е на резба. А главината каква е? Т.е. какво пише на нея? Ясно е, че свободното движение е блокирало поради някаква причина, но дайте инфо за качеството на главината - ако е някакъв неземен SHIT ще бъде по-лесно, ефективно и целесъобразно да се смени, ако е по-качествена, може да се мисли за ремонт на freehub-а.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Пон Апр 26, 2004 10:32 am

Тъй като той тръгна на училище, а аз съм си още в къщи ще ще отговоря вместо него. Значи главинта е незнайно каква(някавка жълта и май на нея пише Joy или нещо такова, не съм сигурен), обаче е здрава, имам предвид че няма луфт и се върти добре.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот King.of.nothing » Пон Апр 26, 2004 12:50 pm

:)Imah sashtia problem s takiva venci na rezba:(!:.Iz vencite neshto ti e zadralo nikoe "kuchence" ili prosto sa rajdiasali i spirat da se vartiat taka sa e na edin aver:D.

Reshenieto e da gi zakarash na maistor da ti gi svali ako niamash takav kamak i da si zemsh novi venci ama za preporachvane e da si zemesh i nova glavina na shlici:).Taka pone shte se zastrahovash za mnogo vreme napred (da de zavisi kva glavina she zemesh ama kakvato i da e pak shte e po dobre ot segashnata ti:))

A starite mojesh da gi razglobish za da vidish kakvo ima vatre:D tukovish si gi opravil v koeto se samniavam shtoto posle ne znam kak she gi zglobish ama nishto ne ti prechi da opitash:8D::D:).
King.of.nothing
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 26, 2004 12:55 pm

[quote="F1-MAN"]

Тъй като той тръгна на училище, а аз съм си още в къщи ще ще отговоря вместо него. Значи главинта е незнайно каква(някавка жълта и май на нея пише Joy или нещо такова, не съм сигурен), обаче е здрава, имам предвид че няма луфт и се върти добре.
[/quote]


Най-вероятно става дума за Joytech... Е тва не са НАЙ-ГОЛЕМИТЕ TW-боклуци, така че има смисъл да се ремонтира. Имаше наскоро една тема за разглобяване на Freehub, където Windstream (ако не се лъжа) беше разчопкал доста подробно нещата - вижте темата с твоя авер/комшия и действайте според инструкциите. Ако ви се види твърде сложно - да носи главината на майстор.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ragneroth » Пон Апр 26, 2004 1:19 pm

Wuprosnata glawina kaseta li e (zubnija blok e na 6lizi) ili e na rezba? (Prebroi nai- malkata plo4a kolko zuba ima- ako sa 13-14- opredeleno e na rezba)

Admin, kak da sloja kartinka sus objasnenie,sus tozi Insert image ne6to ne stawa[img][/img]
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Апр 26, 2004 1:24 pm

moje li nekoi da mi kaje kakvo ima vav vencite na rezba che neiskam da si razglobqvam moite stoto veche 5 godina si rabotat
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Ragneroth » Пон Апр 26, 2004 5:03 pm

[color=yellow]golqmo EVALA ! za tozi koito obqsni za6to sa 3 a ne 1 po-debela[/color]

Ami towa e t.n. Lamellenpacket- Izbirat se podlojki sus razli4na debelina za da se polu4i kato kraina zel to4no- opredelen razmer, koito trudno i s powe4e razhodi bi se postignal samo sus edin exempljar(Po-precizna izrabotka= powe4e razhodi)

Sega 4ak razbrah, 4e ne moga da si prika4wam moi si kartinki vuv foruma.:xx(:
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velizar_gb » Пон Апр 26, 2004 7:20 pm

Мерси на всички за помоща мисля да се опитам да ги поправя сам и ако не си взимам нови! А главината си я погледнах непише нищо блестящо жълта е на цвят но засега не ми е създавала проблеми и за това което е изживяла а то е доста си се държи перфектно!!!
velizar_gb
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пон Апр 26, 2004 7:44 am
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта