usa magazin

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

usa magazin

Мнениеот axelmax » Чет Апр 22, 2004 1:24 am

hora daite mi nekav adres ,stoto sam si haresal deore lx full montaj i iskam da vida kolko ste mi izlejne stoto mogat da mi go donesat i ste spesta za transport

edinstvenoto koeto namerih e tova ,beh nameril i oste edno ama sega nemoga da go otkriq

http://www.bike-mailorder.de/catalog/pr ... ts_id=1180

:D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Чет Апр 22, 2004 7:01 am

В Щатите :
според мен едно от много добрите места за пазаруване :
Jenson - [url]http://www.jensonusa.com/[/url]
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Чет Апр 22, 2004 7:16 pm

da i az zatova sam se nasochil che tova koeto iskam da si vzema vav balgariq ste mi struva kam 40-50 procenta po skapo

mersi MOD ,vapreki che za tozi magazin znam

ako setish /setite oste pishete:D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 22, 2004 9:01 pm

[quote="axelmax"]

da i az zatova sam se nasochil che tova koeto iskam da si vzema vav balgariq ste mi struva kam 40-50 procenta po skapo

mersi MOD ,vapreki che za tozi magazin znam

ako setish /setite oste pishete:D
[/quote]


Интернет-магазините, където можеш да намериш оферта за пълна група (в случая LX, ако не се лъжа) са малко. Освен това, подобни оферти са по-характерни за европейските е-магазини, защото от тая страна на океана има повече хора, които биха си купили подобно нещо накуп - въпрос на народопсихология, може би...

Съвсем друг е въпроса за кво ти е изтрябвала точно LX-група...Ти не беше ли скокльо - гледай за Saint или новия Hone като излезе. Та в тая връзка исках да ти кажа, че bike-mailorder са типичен скокльовски е-магазин - т.е. попаднал си точно където трябва...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Апр 22, 2004 9:30 pm

Axelmax, послушай Toyaga за европейските магазини. По рекламите в английските списания съм виждал таблици с целите групи компоненти, както и поотделно, разбира се. Виж някъде имаше тема за английски On-line магазини - провери първо там. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Чет Апр 22, 2004 10:04 pm

mersi ,mersi
znachi ot 5-6 meseca se interesuvam po seriozno ot kolela ,no ot 4 godini karam nekvo kolelo sas skorosti,neznam oste kakav sam ,obicham da skacham ,da se spuskam, malko da katera ,mnogo obicam da karam po asvalt kato razvivam dosta seriozni skorosti kato koleloto moje da izdarji opredeleno 90 procenta gradsko i 10 procenta ot goreposochenite mi predpochetaniq zatova nemoga da go karam po taka ,karam dosta kogato imam vreme i ako nesto ne se stroshi po patq ,no rakam i vav planina kolkoto e vazmojno,no za katerene stava

znachi skoro ste pusna tema za da sabera mneniq za podhodesto kolelo za mene ,kato go sgloba na dumi ste naprava vsichko vazmojno za dago kupa i razviq umeniqta si ,che vchera ot edin skor se prizemih na krivo i prenata kapla se izkrivi ojasno ,hubavo che tova nemie za parvi pat i si q opravih

a da pitam za lx-a /sas octanik/zasto ne e li dostatachno zdrav za kolelo prednaznachenoo za FR:?: ,koi sa mu slabite mesta:?:,i zasto gold seriqta na nekoi chasti na deore lx sa po-evtini ot kolkoto na black i blu seriqta:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 22, 2004 10:46 pm

[quote]a da pitam za lx-a /sas octanik/zasto ne e li dostatachno zdrav za kolelo prednaznachenoo za FR[/quote]


Хм, бе той за здрав е здрав, ама зависи колко точно FR мислиш да блъскаш... Слабо място могат да се окажат курбелите или главините например... Мисълта ми е, че Hone (същия качествен клас), си е направен точно за ENDURO/FR и затва е по-подходящ в твоя случай (доколкото съм разбрал къв ти е случая).

Що се отнася за цените - къде ги гледаш тези цени? Има едно принципно положение - "синия" LX беше първи на пазара, после последва "златния" а сега (2004) има и черен - съществена разлика между тях няма. Ако даден търговец има няква залежала стока, от която иска да се отърве или пък иска да направи промоция на нов продукт, възможно е в даден момент дадено нещо да струва по-евтино от друго (същото по принцип, но в друг цвят/година на производство). Има и друг момент - "златната серия" е малко крива като оцветяване (малко са велосипедите, на които би отивала от естетическа гледна точка), така че някой може да намали цените, за да се отърве от нея...

Такива ми ти работи...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пет Апр 23, 2004 12:19 pm

po otnoshenie na kurbelite moje da se pomisli da sa ot seriqta NONE ,tai kato imat howoltech II, sas tova sam saglasen,no vav statiqta pishe che none ste ravno na lxi zaradi tova se chuda malko

za glavinite ,neznam moje bi ste izdarjat vapreki che pri mene sa kato kolsumatuv ,moje bi ako si vzema nekvi sas kapsulovani lageri ste e nai dobre ,a lx glavinite ste gi razkaram da kajem

za cvetovete na lx-a sam si nabelqzal tochno gold seriqta mnogo me kefi i ne se sresta tolkova chesto kakto chernata naprimer ,koqto e na pochti vseko kolelo ot po nisak ili po visok klas
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Пет Апр 23, 2004 12:33 pm

[quote]ne se sresta tolkova chesto kakto chernata naprimer [/quote]


Бъркаш нещо - черната едва сега навлиза на пазара, най-разпространеният LX определено е синия.

[quote]none ste ravno na lxi zaradi tova se chuda malko[/quote]


Както вече казах, Hone е от качествения клас на LX (така, както Saint е от качествения клас на XT), НО Hone е направе специално да издържа на по-сериозно блъскане, докато LX си е allround/XC група.

[quote]za glavinite ,neznam moje bi ste izdarjat vapreki che pri mene sa kato kolsumatuv[/quote]


Колко качествени главини (да кажем от Deore нагоре) си карал досега, та твърдиш подобно нещо? Капсулованите лагери не са универсална панацея - обсъждали сме вече защо.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пет Апр 23, 2004 11:44 pm

ne imah predvid za niskite klasove montaj koito sa cherni ,a gold seriqta rqdko:D

ako naprava nekva kombinaciq mejdu dvata montaja dali ste mi izleze po evtino iili naparavo da si vzema none seriqta
stom e kato lx-a

za sajalenie ne sam karal nesto po visokko ot deore ,no sam zabelqzal che evtinite glavini izdarjat vav grada i chat pat po cherni patista no ako gi izpolzvash za skokove ste se schupa za meseca dva prosto zapochvat da se napukvat i posle v kohcheto,no za glavinite ot visok klas nisto nemoga da kaja ,naprimer glavinite na lx-a kak ti se struvat

i vav koq tema ste/moje bi sme govoreli za glavini sas lageri i sas konusi,ako moje mi kaji predimstva i nedostataci i koe ste e po podhodqsto za moeto karane koeto vkluchva i skoci
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Съб Апр 24, 2004 12:31 am

[quote]ako naprava nekva kombinaciq mejdu dvata montaja dali ste mi izleze po evtino iili naparavo da si vzema none seriqta
stom e kato lx-a[/quote]


Мешането между LX и Hone ще е малко трудно, защото Hone ще е с Dual Control-команди, low normal-заден дерайльор със закрепване на оста и т.н. нововъведения.

[quote] naprimer glavinite na lx-a kak ti se struvat [/quote]


Чудесни главини. Е, XT и XTR са по-добре уплътнени и по-леки, а Saint са по-добре уплътнени и по-здрави, но LX са си екстра за XC/Trail.

[quote]i vav koq tema ste/moje bi sme govoreli za glavini sas lageri i sas konusi,ako moje mi kaji predimstva i nedostataci i koe ste e po podhodqsto za moeto karane koeto vkluchva i skoci[/quote]


За скоците най-добре да питаш по-напредналите скокльовци. Почти сигурен съм, че ще ти препоръчат качествена главина с капсуловани лагери, но по мое мнение и КАЧЕСТВЕНА и ДОБРЕ ПОДДЪРЖАНА с конуси няма да се справи по-зле. Темата с предимствата и недостатъците е тази:

[url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1132&whichpage=2[/url]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Съб Апр 24, 2004 11:53 pm

prochetoh temata ,mnogo intresna i polzotvorna ,oste se dvuoma za glavinite mislq che lx - a ste svarshi rabota ,no ako na none seriqta cenite sa konkurentni moje teh ,taka ili inache sega sabiram info i pari i posle ste resha sled postvaneto na tema za sluchaq kato moq:D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron