problem - molq pomognete

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

problem - molq pomognete

Мнениеот zlobniq » Пон Апр 19, 2004 7:19 pm

awe pi4ove, siq kupih si novo kolelo, ama ze 4e sa poqvi edin problem... trugnah da zasilvam na edna prava i ze 4e mi padna verigata. i taka seki pat ako znaete kak moga da opravq toq problem pls.
zlobniq
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 7:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пон Апр 19, 2004 8:23 pm

Дано колелото ти да е ново с гаранция, а не "ново на старо". Ако е 1-я случай тичкай в магазина и се оплачи. Ако не ти теглят теглят една майна и ти оправят проблема- радвай се. Ако ти теглят една майна тегли им и ти- не трябва да оставаш длъжен никому :-) и викай неволята. Не вярвам да ти е дълга веригата, така че проблема остава в задния дерайльор/обтегач. Всичко е въпрос на механика. Човъркни го от тук- от там- т.е. разбери принципа на работа и мисля че ще се справиш.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ozzie » Пон Апр 19, 2004 8:26 pm

P.S. За 6 години на "гърба" на МТВ такова нещо не ми се е случвало. За кво колело все пак говорим?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот zlobniq » Пон Апр 19, 2004 9:04 pm

10x! tva se nari4a barzo obslujvane:) karam 15 godini i tui 4udo za pruv put se slu4va, toq i az mislq 4e e ne6to obtega4a, utre rano v magazina, puk posle 6te vidim. koleloto e apollon mejdu drugoto.
zlobniq
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 7:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zlobniq » Вто Апр 20, 2004 7:37 pm

kato ka4vam borduri, ska4am ot nqkade ili zasilvam izpraven - vereigata presturgva zverski i pada ot zubnite kolela, i tova samo na prednite ! awe vazmojno li obtega4a da ne opava dostata4no verigata?
zlobniq
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 7:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Вто Апр 20, 2004 9:27 pm

'ми кво да кажа... на ново колело егати проблема. Възможно е да е от задния дерайлоьор, ама няма да се учудя ако веригата и венците (предните) просто не си пасват. Абе върни им го т'ва колело най- добре.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ragneroth » Сря Апр 21, 2004 8:59 am

Mojat suwet e da si proweri6 zubnite wenzi otpred:
:?:Dali njama kriv zub, koito da ti prehwurlja/osukwa werigata pri silen natisk
:?:Dali njama njakakwo mjatane na wenzite ili hlabina wuw lagerite na zentralnoto
:?:Dali derailjora ti otpred ne e reguliran gre6no, t.e. da ti tlaska werigata za prewklu4wane na skorostite ne kogato ti iska6...a si ja tlaska po prinzip- ei taka!
:?:Dali ne si wklu4il na predawka, kojato kara werigata da e po diagonal i da se usukwa (primerno: nai- malkija sus nai-malkija zuben wanez...) -taka ne biwa!
:|):O6te ne6to: pri ewtini MTB-s 4esto se sre6ta tozi problem pri stabilni sutresenija, mnooooogo stabilni.....Prosto werigata otska4a ot zubnija wenez i pada njakude si otstrani ot nego.
8)Nadjawam se da se razbira ne6to ot posanijata mi- njamam mnogo wreme za gubene, nito puk kiriliza za da si pi6a postowete na rodnija ezik kato belite hora
[color=green]Passt nicht, gibt's nicht! [/color]
Passt nicht, gibt's nicht!
Ragneroth
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 10:40 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Vulk » Чет Апр 22, 2004 1:18 pm

Аз имах подобен проблем с аполон миналата година, се е оказало, че веригата има няколко звена които заяждат и не се сгъват добре.
Vulk
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 1:16 pm

Мнениеот did » Чет Апр 22, 2004 1:37 pm

Само ако знаеше колко точно струват веригите, които монтират стандартно на евтините български байкове, въобще нямаше да се чудиш защо падат, скърцат, разтягат се,... Преди още да ти е износила зъбците, сменяй я с нещо поне що-годе читаво, защото после, като ти се наложи да я смениш, ще трябва да се бръкнеш и за нов зъбен блок. Обзалагам се, че веригата ти е някой от най-калпавите модели Z на KMC, вероятно черна. Ако сега, [b]веднага[/b] я смениш със Z51, примерно, ще се изръсиш по-малко от 10лв. Ако изчакаш 1 година, като ти изтече гаранцията и започнат да ти прескачат някои от венците, ще трябва да платиш над 30-40лв! Смятай сам!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Cu0 » Чет Апр 22, 2004 3:03 pm

[quote="zlobniq"]

kato ka4vam borduri, ska4am ot nqkade ili zasilvam izpraven - vereigata presturgva zverski i pada ot zubnite kolela, i tova samo na prednite ! awe vazmojno li obtega4a da ne opava dostata4no verigata?
[/quote]

същия проблем съм го имал и заради стара и разтегната верига. Във всички случай ДИД ти каза какво може да стане и какво е редно да направищ :) Остави обтегача на мира засега
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта