DRAG Expert

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

DRAG Expert

Мнениеот GateKeeper » Чет Апр 15, 2004 5:27 pm

Моля да ми кажете какво мислите за тоз модел и дали си струва като се има предвид че съм начинаещ, но умирам за крос кънтри. Сънувам го вече
GateKeeper
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Чет Апр 15, 2004 5:35 pm

[quote="GateKeeper"]

Моля да ми кажете какво мислите за тоз модел и дали си струва като се има предвид че съм начинаещ, но умирам за крос кънтри. Сънувам го вече

[/quote]


Вземай, не се чуди (освен ако не възнамеряваш да похарчиш над 1500лв). :)

~velco

Drag Expert Owner and Proud of It.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GateKeeper » Чет Апр 15, 2004 7:04 pm

Да си кажа честно и тия са ми много но просто не виждам какво друго бих могъл да направя няма май друго подобно за тия пари
Гледам примерно за по 650-700 колела с Аливио или Асера и без изключения са с пълно окачване а аз не мисля че ми е необходимо.
Ако имаш препоръки за друг подобен байк ще се радвам да ги прочета
GateKeeper
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Апр 15, 2004 7:19 pm

[quote="GateKeeper"]

Да си кажа честно и тия са ми много но просто не виждам какво друго бих могъл да направя няма май друго подобно за тия пари
Гледам примерно за по 650-700 колела с Аливио или Асера и без изключения са с пълно окачване а аз не мисля че ми е необходимо.
Ако имаш препоръки за друг подобен байк ще се радвам да ги прочета
[/quote]


Drag ZX-5 е hardtail, между 530 и 570 може да се намери... Монтажът е Alivio/Acera... уж...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Admin » Чет Апр 15, 2004 8:50 pm

[quote="PtD"]

[quote="GateKeeper"]

Да си кажа честно и тия са ми много но просто не виждам какво друго бих могъл да направя няма май друго подобно за тия пари
Гледам примерно за по 650-700 колела с Аливио или Асера и без изключения са с пълно окачване а аз не мисля че ми е необходимо.
Ако имаш препоръки за друг подобен байк ще се радвам да ги прочета
[/quote]


Drag ZX-5 е hardtail, между 530 и 570 може да се намери... Монтажът е Alivio/Acera... уж...
[/quote]


Така е, но ако можеш да си позволиш Expert-a, вземи него - струва си повечето пари.
Иначе за други колела - сещам се за моделите на RAM, не знам сега какво ново ще изкарат, но специално за ХС мисля, че Drag-ът е по-лек. При по-скромен бюджет можеш да обмислиш и Sprint Excel, но и той едва ли е много лек.
По чуждите марки скоро не съм се заглеждал, така че за тях не мога да кажа нищо, но предполагам, че при сходни компоненти с Drag и RAM те ще са доста по-скъпи.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GateKeeper » Чет Апр 15, 2004 8:51 pm

Да ZX-5 беше предишния ми фаворит но като цялостно изпълнение ми казаха че Експерта е по добър наистина цената е с около 130 лева повече но аз си мисля че по този начин ще спестя от ъпгрейди в бъдеще.
А и другото аз съм към 100-тина килограма и съм висок 186см и ми трябва здрав байк
GateKeeper
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 15, 2004 8:55 pm

@ Admin & GateKeeper

Giant Iguana е горе-долу такова нещо - питайте Newone за подробности. Scott също имат добри модели в този клас, но не знам цените (може обаче да се проверят на www.911.bg)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот GateKeeper » Чет Апр 15, 2004 8:55 pm

Мерси за съветите които ми давате
наистина съм гледал и трите байка и си мисля че въпреки цената си
експерта ще бъде пък майната им на парите важно е карането

Благодаря ви още веднъж
GateKeeper
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Съб Апр 17, 2004 8:59 pm

Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GateKeeper » Нед Апр 18, 2004 1:30 am

@chrome

Благодаря за насоките наистина байка хич не е лош ама много нанагорно ше дойде с парите той е със 100 лева близо по-скъп от ДРАГ-а а е приблизително същия като сглобка, поне за мен. Може да е по добър но затова разчитам на вас да ме ориентирате кое става и кое не.

Мерси още веднъж за предложението
GateKeeper
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Нед Апр 18, 2004 11:43 am

[quote="GateKeeper"]

@chrome

Благодаря за насоките наистина байка хич не е лош ама много нанагорно ше дойде с парите той е със 100 лева близо по-скъп от ДРАГ-а а е приблизително същия като сглобка, поне за мен. Може да е по добър но затова разчитам на вас да ме ориентирате кое става и кое не.
[/quote]


Като гледам GIANT Yukon V, изглежда горе долу същото със следните разлики:

а) (+?) рамката
б) (-) преден декланшор Acera срещу Deore на Expert
в) (-?) спирачки Tektro срешу Deore на Expert
г) (+?) курбели Giant срещу Shimano FC-M440 на Expert
д) (-) гуми WTB Weirwolf Comp 2.1 срещу Schwalbe Black Shark SX 2.1 на Expert

За съжаление, не пише нищо за главините на Yukon V, на Expert-а са Deore, така че (-?) за тях :D.

Разбира се, ако рамката е наистина много по-хубава, може би си струва по-лошите компоненти да се подменят впоследствие.

Също така, добре дошли са корекции на оценките на относиталното качество на компонентите, които съм поставил (+/-/?).

~velco
Edit: Променено "Yukon" на "Yukon V".
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Нед Апр 18, 2004 12:11 pm

dokolkoto imam info cenata na expert e ~770lv

otnosno v-brakes, na DEOREto kalodkite sa super tvyrdi ili ne znam, no tezi koito sym slagal bqha otvrat, ostyrgaha 6inite po vsi4ki paragrafi i se naloji da gi mahnem, prosto za6toto ne stavaha za...

za gumite ne sym karal tezi na GIANTA no iglejdat prili4ni, v momenta karam edno bike na koeto sa slojeni SCHWALBEta,.!

za ramkata na GIANT :D trqbva da q vidi6 na realy, moje da izbira6 ryst...

ta edinstvenoto koeto e po-dobre na expert`a sa shifterite, i tova 4e e 9ka kasetata!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Апр 18, 2004 3:04 pm

[quote="velco"]

[quote="GateKeeper"]

@chrome

Благодаря за насоките наистина байка хич не е лош ама много нанагорно ше дойде с парите той е със 100 лева близо по-скъп от ДРАГ-а а е приблизително същия като сглобка, поне за мен. Може да е по добър но затова разчитам на вас да ме ориентирате кое става и кое не.
[/quote]


Като гледам GIANT Yukon V, изглежда горе долу същото със следните разлики:

а) (+?) рамката
б) (-) преден декланшор Acera срещу Deore на Expert
в) (-?) спирачки Tektro срешу Deore на Expert
г) (+?) курбели Giant срещу Shimano FC-M440 на Expert
д) (-) гуми WTB Weirwolf Comp 2.1 срещу Schwalbe Black Shark SX 2.1 на Expert

За съжаление, не пише нищо за главините на Yukon V, на Expert-а са Deore, така че (-?) за тях :D.

Разбира се, ако рамката е наистина много по-хубава, може би си струва по-лошите компоненти да се подменят впоследствие.

Също така, добре дошли са корекции на оценките на относиталното качество на компонентите, които съм поставил (+/-/?).

~velco
Edit: Променено "Yukon" на "Yukon V".

[/quote]


e dobre ramkata na giant s kakvo e tolkova po dobra za da dadesh tolkova pari i da si karash acera ili nesto polosho ili mai e vajno na ramkata da pishe giant ,spored men si struva poveche draga ramka ta ne e losha
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот axelmax » Нед Апр 18, 2004 3:08 pm

[quote="chrome"]


dokolkoto imam info cenata na expert e ~770lv

otnosno v-brakes, na DEOREto kalodkite sa super tvyrdi ili ne znam, no tezi koito sym slagal bqha otvrat, ostyrgaha 6inite po vsi4ki paragrafi i se naloji da gi mahnem, prosto za6toto ne stavaha za...

za gumite ne sym karal tezi na GIANTA no iglejdat prili4ni, v momenta karam edno bike na koeto sa slojeni SCHWALBEta,.!

za ramkata na GIANT :D trqbva da q vidi6 na realy, moje da izbira6 ryst...

ta edinstvenoto koeto e po-dobre na expert`a sa shifterite, i tova 4e e 9ka kasetata!
[/quote]

znachi v magazina na levski imashe drag expert za 720 leva no sas kurbeli alivio no moje da se povmenqt i da se pazarish

[i][b]П.С. axelmax, оправих ти цитата за да е по-ясно какво искаш да кажеш.[/b][/i]
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Shimana » Пон Апр 19, 2004 9:19 am

[quote="axelmax"]
e dobre ramkata na giant s kakvo e tolkova po dobra za da dadesh tolkova pari i da si karash acera ili nesto polosho ili mai e vajno na ramkata da pishe giant ,spored men si struva poveche draga ramka ta ne e losha
[/quote]

Рамката на Giant-а ALU 6061 butted(теглени?) тръби, със сигурност е по-тежка от ALU 7005 double butted на Experta

Курбели Giant = Cyclone
Shimana
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 13, 2002 8:01 pm

Мнениеот Newone » Пон Апр 19, 2004 9:30 am

@Gatekeeper
Кой модел Експерт визираш?По-скъпия или по евтиния?Аз имах по-скъпия и съм много доволен, но в момента в БАС има Giant Iguana 03 и 04.Ако идеш на място и поговориш могат да ти дадат цена близка до Драг-а.А рамката е доста по-хубава и цялото колело е почти килограм по-леко.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shimana » Пон Апр 19, 2004 9:55 am

[quote="Newone"]

@Gatekeeper
Кой модел Експерт визираш?По-скъпия или по евтиния?Аз имах по-скъпия и съм много доволен, но в момента в БАС има Giant Iguana 03 и 04.Ако идеш на място и поговориш могат да ти дадат цена близка до Драг-а.А рамката е доста по-хубава и цялото колело е почти килограм по-леко.
[/quote]

Абе аз ли съм тъпа, или к,во?? как ги сравнявате тия рамки??
Как по-тежка рамка от по-мек алуминий е по хубава от по-лека рамка от по-твърд ALU?
Shimana
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 13, 2002 8:01 pm

Мнениеот Newone » Пон Апр 19, 2004 9:57 am

[quote="Shimana"]

[quote="axelmax"]
e dobre ramkata na giant s kakvo e tolkova po dobra za da dadesh tolkova pari i da si karash acera ili nesto polosho ili mai e vajno na ramkata da pishe giant ,spored men si struva poveche draga ramka ta ne e losha
[/quote]

Рамката на Giant-а ALU 6061 butted(теглени?) тръби, със сигурност е по-тежка от ALU 7005 double butted на Experta

Курбели Giant = Cyclone
[/quote]

Iguana 03 с v-brakes тежи 12.3кг,а моят Драг с подменени кормило, лапа и седалка/към по-леки-13.1кг.Става въпрос за доста по-леки компоненти от оригиналните -Карбоново кормило,лапа Титек,седалка WTB
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пон Апр 19, 2004 10:07 am

[quote="Shimana"]

[quote="Newone"]

@Gatekeeper
Кой модел Експерт визираш?По-скъпия или по евтиния?Аз имах по-скъпия и съм много доволен, но в момента в БАС има Giant Iguana 03 и 04.Ако идеш на място и поговориш могат да ти дадат цена близка до Драг-а.А рамката е доста по-хубава и цялото колело е почти килограм по-леко.
[/quote]

Абе аз ли съм тъпа, или к,во?? как ги сравнявате тия рамки??
Как по-тежка рамка от по-мек алуминий е по хубава от по-лека рамка от по-твърд ALU?
[/quote]

Мерила ли си рамките без компоненти, виждала ли си челото на Игуаната?:}):
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Апр 19, 2004 10:28 am

ei koi mi pipa postovete da se ligitimira:D:})::D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот velco » Пон Апр 19, 2004 10:50 am

[quote="Newone"]
Iguana 03 с v-brakes тежи 12.3кг,а моят Драг с подменени кормило, лапа и седалка/към по-леки-13.1кг.Става въпрос за доста по-леки компоненти от оригиналните -Карбоново кормило,лапа Титек,седалка WTB
[/quote]


DRAG Expert от коя година? Един колега има Expert купен през 2003 (или 2002?) и казва, че моя (купен 2004, не знам дали се води "модел 2004") е малко по-лек, което при оценка на око значи е близо килограм. Аз го теглих моя и излезе 13.5 кг, ама кантара не беше много надежден.

Както и да е, от GIANT Yukon V и DRAG Expert аз бих избрал Expert-а.

Iguana-та, подобно на Yukon V, също е мешавица от нисък и среден клас компоненти (изглежда за да компенсират по-скъпата вилка) и е пак излиза с 200лв отгоре. Чудя се само какви ли тенекета са сложили за главини ?

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пон Апр 19, 2004 1:41 pm

[quote="velco"]

[quote="Newone"]
Iguana 03 с v-brakes тежи 12.3кг,а моят Драг с подменени кормило, лапа и седалка/към по-леки-13.1кг.Става въпрос за доста по-леки компоненти от оригиналните -Карбоново кормило,лапа Титек,седалка WTB
[/quote]


DRAG Expert от коя година? Един колега има Expert купен през 2003 (или 2002?) и казва, че моя (купен 2004, не знам дали се води "модел 2004") е малко по-лек, което при оценка на око значи е близо килограм. Аз го теглих моя и излезе 13.5 кг, ама кантара не беше много надежден.

Както и да е, от GIANT Yukon V и DRAG Expert аз бих избрал Expert-а.

Iguana-та, подобно на Yukon V, също е мешавица от нисък и среден клас компоненти (изглежда за да компенсират по-скъпата вилка) и е пак излиза с 200лв отгоре. Чудя се само какви ли тенекета са сложили за главини ?

~velco

[/quote]

Прав си, монтажът на Експерта е по-добър като цяло, но аз изхождам от позицията, че рамката на Giant/Iguana/ подлежи на по-нататъшен апгрейд, защото според мене е по-качествена.За цената- всичко е въпрос на договаряне;)Иначе визирам Драг Експерт 2003 с монтаж Деор и предна хидравлична дискова Деоре.Аз го купих 989лв и малко след това го намалиха на 920лв.
Освен това, ако колегата/Gamekeeper/ се обади на мейла ми, при моя lbs има един Scott Yecora 03, който мога да му уредя за 900лв, ако има интерес.Скота е L-размер.
Другият проблем на Експерта е липсата на различни размери, но аз все пак подчертах, че си е много хубаво и здраво колело и на мене ми служи вярно и безпроблемно около 1000км.Скоро го видях отново и си е О.К., въпреки че в момента е в неособено добри/компетентни/ ръце;):8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Апр 19, 2004 5:19 pm

@newone vzemi si koleloto ne go ostavai vav tezi nekompetentni race neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee zasto go napravi zastoooooooooooooooooo o o o


deoreto sie perfectno i experta e sas zdrava ramka i kakav upgreid i e neobhodimosven predna vilka i spirachki
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот velco » Пон Апр 19, 2004 6:42 pm

[quote="axelmax"]

@newone vzemi si koleloto ne go ostavai vav tezi nekompetentni race neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee zasto go napravi zastoooooooooooooooooo o o o


deoreto sie perfectno i experta e sas zdrava ramka i kakav upgreid i e neobhodimosven predna vilka i spirachki
[/quote]


Предната вилка си е съвсем прилична за XC. Спирачките, както целия монтаж са Deore и досега не съм видял някаква нужда от подмяна. Лостчетата на спирачките бяха пълен боклук, някъкъв Logan май, раздрънкаха се за нула време, така че аз ги смених за Deore за 18 лв.

Та като стана въпрос -- какво ще рече "спира добре", "не спира добре", когато става дума за V-brakes ? Със тези Deore-та се изправям на предна гума, когато си поискам. Съответно, не се изправям, когато не искам. Задната си блокира колелото много лесно, разбира се, ама това не ми се вижда чак толкова важно, както и самата задна спирачка, аз я ползвам почти само за намаляване на скоростта във завой (когато не съм я преценил правилно (скоростта) преди това).

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Апр 19, 2004 7:12 pm

velco

imah predvid che dori kato se naravi tozi upgreit na spirachkite sas lx i nekoq po hubava vilka koleloto ste stane oste po dobro i ste struva kolko giant-a koito si e vav parvonachalnoto nivo

ei taq misal nesto ne teche kakto trqbva da e:(!:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Newone » Вто Апр 20, 2004 10:50 pm

Нищо лично:8D:, но вие, май наистина не сте карали качествени колела?8)
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Апр 20, 2004 11:26 pm

da az ne sam
bili mim kazal nekoi predimstva:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Newone » Сря Апр 21, 2004 4:39 am

[quote="axelmax"]

da az ne sam
bili mim kazal nekoi predimstva:?:
[/quote]

Твърде много са, за да ги изброявам, но наистина докато карах Експерта, той ми се струваше върха на сладоледа.Онзи ден отново го карах и цялостното впечатление беше съвсем различно.Например-
-чувствителност на вилката
-тегло и поведение/маневреност/
-скорост
-модулация на спирачките и спирачна сила....
Наистина е много голяма разликата.А препоръчвам Игуаната, защото тя носи последващ upgrade заради хубавата рамка и някои компоненти/шини, вилка, спирачки/, които са доста скъпи за смяна и са с по-ниско ниво в Драга.В края на краищата, ако смениш всичко на Експерта, включително и рамката, той ще стане друго колело.:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 21, 2004 9:42 am

[quote="Newone"]

Нищо лично:8D:, но вие, май наистина не сте карали качествени колела?8)
[/quote]

Бе де да знам, преди Expert-a карах три годин един Cross Tiger, не знам дали се смята за качествено колело.:o)
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Апр 21, 2004 10:07 am

[quote="Newone"]

[quote="axelmax"]

da az ne sam
bili mim kazal nekoi predimstva:?:
[/quote]

Твърде много са, за да ги изброявам, но наистина докато карах Експерта, той ми се струваше върха на сладоледа.Онзи ден отново го карах и цялостното впечатление беше съвсем различно.Например-
-чувствителност на вилката
-тегло и поведение/маневреност/
-скорост
-модулация на спирачките и спирачна сила....
Наистина е много голяма разликата.А препоръчвам Игуаната, защото тя носи последващ upgrade заради хубавата рамка и някои компоненти/шини, вилка, спирачки/, които са доста скъпи за смяна и са с по-ниско ниво в Драга.
[/quote]

В Expert-a няма по-ниско ниво на оборудване от Iguana-та, освен вилката. Да не би да сравняваш с миналогодишния модел, който беше със Alivio ?

А спирачките на Игуаната са BR-M420, т.е. Altus, Експерта са BR-M510, т.е Deore.

Така че, предполагаемите предимства на вилката и рамката на Iguana-та трябва наистина да са много големи за да оправдаят по-ниския клас компоненти и 200лв по високата цена.

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта