съвети за едно байкче за начинаещ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

съвети за едно байкче за начинаещ?

Мнениеот dRagOn » Нед Фев 26, 2006 9:45 pm

Знаци това лято мисля да си взима колелце с което да карам по витоша и околните чукари :) начинаещ съм честно казано искам някаква рамка която е по права без някви излишни изгъзици без заден амортисьор - като HT 2 със хубав преден амортисьор и разбирасе да не е 1300 лева...тъй като трябва и нов уейк борд да си взимам та нещо по евтиничко, Бехемота не изглежда лош но май не е толкова за начинаещи :boring: Тааа аз си мислех и друг вариант примерно да си купя рамката на ХТ 2 със някакъв хубав маслен амортисьор който да ме препоръчате аз се спрях на два варианта единия е http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=601
а другия е Rock Shox J3 цената им не е толкова различна но коя ще си пасне по добре със рамката и е по-добър като за начинаещ?! А и също така ако може да ми препоръчате някакви други съвместими компоненти за да мога да си сглобя байкчето и да си карам да не е нещо too special! Като за начинаещ...но като за начало коя от двете вилки да избера за рамката???

Благодаря на всички ви предварително и ride free :angel2:
dRagOn
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 9:17 pm

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2006 9:53 pm

А какъв ти е бюджета? Какъвто и да е, не е зле първо да погледнеш в ЧЗВ - там има няколко секции с теми, съдържащи съвети за байкове до определена сума. След това, ако имаш въпроси, питай. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот dRagOn » Нед Фев 26, 2006 10:00 pm

ами нз до към 700-800лв нещо такова..но по принцип колкото по евтино толкова по-добре :) сега ще я погледна темата но все пак ще те помоля да оставиш темаат отключена за да мога да посъбера съвети и информация:angel2:

http://www.mtb-bg.com/tests/biketest006.htm - прочетох статииката...реших да взема тази рамка и сам да си сглобя байка...- мисля че перфектно се вписва във моите изисквания и т.н! Обаче искам да попитам какви са останалите компоненти по рамката която е показан най-отдолу - матово черната със червеното и по специално какъв е предния и амортисьор:I
dRagOn
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 9:17 pm

Мнениеот Peacemaker » Пон Фев 27, 2006 4:12 am

[quote]..но по принцип колкото по евтино толкова по-добре..
[/quote]
много погрешно мислене :irked::nono:
не,не е по-добре.А рамките на РАМ меко казано хич не ми вдъхват доверие-като гледам как изглеждат...Задай си въпросите:Кой ги произвежда,къде се произвеждат,от какъв точно материал са направени и каква е гаранцията за тяхната трайност и здравина?Ако си отговориш правилно,може би ще забележиш и други по-надеждни марки,за които си струва да дадеш пари...Като начало можеш да опиташ с DRAG. :o)
Vladimir Visotski said:"Нет Вьiхода-есть Вход, но не Тот!"
Make Peace, not War!
Аватар
Peacemaker
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 5:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Фев 27, 2006 7:00 am

[quote="Peacemaker"]

[quote]..но по принцип колкото по евтино толкова по-добре..
[/quote]
много погрешно мислене :irked::nono:
не,не е по-добре.А рамките на РАМ меко казано хич не ми вдъхват доверие-като гледам как изглеждат...
[/quote]


http://www.bgphoto.net/photos/3717/o632 ... 468750.jpg
снимката е достатъчно красноречива;:alien:

[quote="Peacemaker"]


Като начало можеш да опиташ с DRAG. :o)
[/quote]

:banghead::bowdown::eek3::paperba:
:rofl::rofl::rofl:


[quote="dRagOn"]

ами нз до към 700-800лв нещо такова..но по принцип колкото по евтино толкова по-добре :) сега ще я погледна темата но все пак ще те помоля да оставиш темаат отключена за да мога да посъбера съвети и информация:angel2:
[/quote]


За ~750 лв в БАС предлагат HT2 с RS J4 и доста приличен монтаж, но с V-brake(avid SD3 ако не се лъжа)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Nazgull » Пон Фев 27, 2006 7:25 am

Вилката на черния рам е RS PIKE и доооооста надхвърля бюджета ти:)
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот biker-kj » Пон Фев 27, 2006 10:29 am

За жилица аз ти препота4вам ДУПО-Е(230лв)а рамка се продаваше една КОНА СКРАП вав форумите за 350-400лв (не помня то4но) а ако ти е много СКОТТ YZ0 ili YZ1 пак втора рака можеш да намериш мн запазена за 200лв!
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пон Фев 27, 2006 10:59 am

[quote="biker-kj"]

ДУПО-Е
[/quote]


ААААА ДУПЕ-НЕ :nono:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Фев 27, 2006 11:27 am

[quote="Peacemaker"]

[quote]..но по принцип колкото по евтино толкова по-добре..
[/quote]
много погрешно мислене :irked::nono:
не,не е по-добре.А рамките на РАМ меко казано хич не ми вдъхват доверие-като гледам как изглеждат...Задай си въпросите:Кой ги произвежда,къде се произвеждат,от какъв точно материал са направени и каква е гаранцията за тяхната трайност и здравина?Ако си отговориш правилно,може би ще забележиш и други по-надеждни марки,за които си струва да дадеш пари...Като начало можеш да опиташ с DRAG. :o)
[/quote]


Нещо не се сещам с какво Драг са по-различни(по-добри) от РАМ в това отношение? Всичките рамки се правят някъде в Азия. А за гаранциите е спорено доста как се зачитат. РАМ ХТ2 цяло е хубаво колело, за 1000лв има Драг Експерт, който може би е по-хубав, но и по-слъп. Тази година не знам какви Драгове ще излизат. Може да погледнеш и Спринтовете, новите изглеждат доста добре, виж статията на MTB-BG.com-->най-новото.

Edit:То има и ХТ2 за 1000лв, има и за повече, стига да искаш:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dRagOn » Пон Фев 27, 2006 3:14 pm

Мисля да се спра на варианта на Нервен Хамстер - РАМ ХТ2 със RS J4 но вместо в брейковете ще си сложа някакви прилични дискови - http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=635 мисля че тези ще ми свършат работа пък и има доста положителни отзиви за нея но знам ли ако може да ми кажете нещо повече за спирачката а и за вилката :I

PS1 а задна мисля да оставя В брейк ...или и там е добре да се сложи дискова :baby:

PS2 Видях я вилката Rock shox Pike - тя само струва 700+ лева тя повече отколкото аз съм проготвил за колело бе баси :beer: - е сигурно си заслужава парите:eyebrow:
dRagOn
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 9:17 pm

Мнениеот bikerider » Пон Фев 27, 2006 3:19 pm

[quote="Peacemaker"]
Задай си въпросите:Кой ги произвежда,къде се произвеждат,от какъв точно материал са направени и каква е гаранцията за тяхната трайност и здравина?
Ако си отговориш правилно,може би ще забележиш и други по-надеждни марки,за които си струва да дадеш пари...Като начало можеш да опиташ с DRAG. :o)
[/quote]


Задай си въпросите:Кой ги произвежда,къде се произвеждат,от какъв точно материал са направени и каква е гаранцията за тяхната трайност и здравина? :bulb:

И не е зле да спреш с глупостите и да се поинформираш малко...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот dRagOn » Пон Фев 27, 2006 3:29 pm

bikerider - аз ли?
dRagOn
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 9:17 pm

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Фев 27, 2006 3:46 pm

[quote="dRagOn"]

Мисля да се спра на варианта на Нервен Хамстер - РАМ ХТ2 със RS J4 но вместо в брейковете ще си сложа някакви прилични дисковиPS1 а задна мисля да оставя В брейк ...или и там е добре да се сложи дискова :baby:
[/quote]

до колкото си спомням
за 999 лв
го имаше във вариянт с с диска(бб5);
направо можеш да отидеш до БАС и да се уговориш нещо;

п.с.
окомплектовката за 700 лв не е с главини за диск
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот layne » Пон Фев 27, 2006 3:59 pm

[quote="dRagOn"]

bikerider - аз ли?


[/quote]

Не бе,не ти ;)
Оня пиусепайкЪр...
А za колелото ходи в Бас кажи на им к'во искаш - те ще ти кажат колко струва.
:beer:
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта