Novo kolelo

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Novo kolelo

Мнениеот bugcho_ » Съб Апр 10, 2004 3:29 pm

Ot skoro sledq foruma i zabelqzah 4e dosta razbirate tuka. Shte si kupuvam nov bike no imam samo 200lv. preporu4aite mi neshto za tiq pari. V edno veloatelie mi kaza 4e mogat da mi zglobqt neshto za tiq pari, tova li e nai-dobriq variant.
bugcho_
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 3:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Апр 10, 2004 5:22 pm

Aaaa,pi4,bez da se zasiaga6,no za tezi pari ni6to,ama [b]ni6to[/b] hubavo,sredno daje i gadno nemoje6 da si zeme6,a ne6to UJASNO!
Ako si sledial foruma,kakto kazava6,ne moje da ne si se natukval na drugi zapitvania kato tvoeto i tam otgovorite varirat mejdu"abe are you crazy"ili"oooo niama6 problem,zima6 edin Ku4a marka preden shok i edna ramka sprint i si ok;):D:D"ili spored men nai-pravilnoto e "pi4,zemi se usvesti i purvo kaji kakvo 6te go pravi6 tva kolelo,a i zemi suberi PONE nad 600lv i togava neka pak si govorim"!Seriozno se zamisli,tva 200lv edna ramka dobra tvurda nemoje6 da si zeme6!

Ta,purvo kaji za kakvo 6te ti e bike-a i togava 6ti kajem gore-dolu kolko o6te kum tezi 200lv:D triabva da dobavi6.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bio » Съб Апр 10, 2004 7:01 pm

Бих ти дал следният съвет взе ми си Спринт Аполон, аз лично карам по евтино колело и от него. Не се подлъгвай по разни евтини "сгъваеми" колела, защото ще си имаш доста грижи с тях (аз се излъгах с таквоз). Още след първото сваляне на гумите ще почнат да се появяват луфтове в главините и след 2-3 месеца ще ти се наложи да ги смениш. Ако имаш намерение да се спускаш по разни баири и скали .. просто тез стинки няма ти стигнат. Ако ще караш из града мисля, че ще е перфектния избор. Все пак можеш да си купиш колело с 200 лева и да караш. Това че на някои хора само гумите им са по-скъпи от твойто колело не трябва да те отегчава. Толкова пари си имал, толкова си дал.
Ясно ми е че доста от вас сами си изкарват парите за части, но е глупаво когато някой едва ли не изкара, че виждате ли велосипедите от по 200 лева са трутинетки и за нищо не ставали. Още по групаво е когато прочета подобно изказване от разни мамини синчета. А и предполагам, че доста са почнали с по евтини модели колела и в последствие .. са преминали на скъпо и качествено.
За мен от всички евтини велосипеди, които съм виждал Аполона е най-доброто. did кара такова и е доволен можеш да питаш него.
Успех!!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот bugcho_ » Съб Апр 10, 2004 7:13 pm

Трябва ми само за градско никакъв пресечен терен, ако не броим нашите улици :) А и наистина не мога да отделя повече пари, те и тези друдно съм събрал
bugcho_
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 3:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Съб Апр 10, 2004 7:32 pm

Ако ти трябва само за от работата до вкъщи и обратно си попаднал на грешното място. :D:D Тука хората под колела разбират машини за по 2000 лв., с които да се спуснеш от Черни връх, да направиш няколко дроп -а от 3-4 метра и да се върнеш в къщи, без да те изяде някое куче. 200 лв. са достатъчни за колело, което ще си караш в София. Толкоз от мен :D Взимай първото колело, което ти попадне, само да има 2 гуми и кормило... сега гледай в следващите няколко поста колко псувни ще изям :D:D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bender » Съб Апр 10, 2004 7:32 pm

abe bio ti dade dobre ideq za 200lv moje da si vzeme6 sprint apolon
samo sled vreme ako re6i6 da go pokara6 taka po seriozno trea da se smenq zadnata glavina ama taka kakto 6te go kara6 e mnogo dobar izbor
dori sa mnogo tuka vav BS struva 198lv i 2lv ostatak :o)
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот Bender » Съб Апр 10, 2004 7:37 pm

ALIEN q vlez vav mirca da po4atkame malko :+) are nick Bender vav #mtb sam :o)
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот Admin » Съб Апр 10, 2004 7:50 pm

Apolon-ът не беше ли 270лв.? :?:
Щом е за из града, добре, но пак бих ти препоръчал по-простичко колело, т.е. без амортисьори, изцяло твърдо. За тази цена амортисьорите само ще ти пречат и ще ти създават главоболия. Мисля, че Drag Escape е около тази цена (ако си висок около 1,80м. ще ти е идеален като размер). Виж също и Sprint Leopard (той пък ще ти е добре, ако си 1,70 - 1,75м). И двете са около 200лв. или по-малко.
:8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Bender » Съб Апр 10, 2004 7:58 pm

admin 4oveko abe ti si gledal po skapiq variant ta nali ti kazah 198lv
pak to bike si e tvardo taq vilka ako si misli6 4e e mnogo meka laje6 se za tiq pari e super izbor :o)
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот bugcho_ » Съб Апр 10, 2004 8:44 pm

Мерси за съветите, кажете от кой магазин във Варна ще е най-добре да го взема.
bugcho_
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 3:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Avid » Съб Апр 10, 2004 9:37 pm

www.velos.hit.bg - май това беше сайта на най-хубавия магазин във Варна, мисля че ще намерят нещо като за теб!
Човек е изобретателен. Когато не може да се освободи от някой недостатък, започва да го култивира съзнателно. И със самия факт, че е вече искан, недостатъкът му добива и за него, и за другите вид на качество.
Avid
 
Мнения: 214
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Яну 25, 2004 5:02 pm
Местоположение: Greenland

Мнениеот bikezilla » Съб Апр 10, 2004 10:14 pm

Za tezi pari nai-dobriqt izbor naistina shte e apolon.
ima go v dva varianta - 270kinta i okolo 200.
ako mojesh da dokopash oshte 70 (nazaem ot nqkoi) she e mnogo dobre.

az karam modela za 270lv, za sega sym dovolen, za tova koeto shte pravish s nego e idealen, a po-kysno, kato vzemesh (eventualno) da se nasochvash kym planinata, tova kolelo shte ti pozvoli da go nadgradish do po-godno systoqnie za planina.
nai-dobroto neshto v nego e ramkata, nqma da sujalqvash ako q zemesh.

@bio na Did koleloto vsyshnost e s montaja na apolon, no s ramka i vilka ot nekvo drugo, po-evtino.

@bender vilkata e suuuuuuper meka, ako q smajesh kato dqdo mraz (demek shtedro, kato men), az redowno q sguvam do dolu.

p.s. izvinqvam se za latinicata, ama pc-to na koet sedq nqma fonetica ;o(
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот nk » Нед Апр 11, 2004 9:54 am

[quote="bugcho_"]

Мерси за съветите, кажете от кой магазин във Варна ще е най-добре да го взема.
[/quote]


Във "Велос" може би има още някое и друго "Бачини" - със алуминиеви шини и сменено средно движение (оригиналното 5 пари не струва) излиза малко под 200 лв. Общо взето сигурно разликата му с "Аполон"-а е минимална, така че което и от двете да вземеш няма да сбъркаш.
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bender » Нед Апр 11, 2004 11:53 am

nk moje li da kaja 4e nema razlika mujdu bachini i sprint pak
za eftiniq model i skapiq e minimalna spored men samo kurbeli
koito i vav po skapiq model ne sa koi znae kolko po dobri i
malko vav tova 4e ednoto e sas 18 a drugoo sas 21 ama toi 6te kara vav grada a vav grada megarange nema da mu trea tova e ot men
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот kww » Нед Апр 11, 2004 11:54 am

otnosno pisanieto na Metal_Psycho pi4 izkazwa6 se malko grubo 4oweka prosto pita ne se predstawq za golqm razbira4 kato tebe az sa6to nqmam pretenciite 4e sam takaw i kakto nqkoi spomena wsi4ki sme po4nali da karame s bangii ako nqkoi si e zel parwo kolelo za 2000 ili ne6to podobno ot roda toi e golqmo izklq4enie i spada kam druga grupa hora:|): a ne mi se wqrwa i ti da si se rodil nau4en taka 4e moqt nai dobrojelatelen sawet e da proqwqwa6 malko razbirane kam horata kato bugcho_ :8D::8D::8D:
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Нед Апр 11, 2004 6:14 pm

Sprint Apolon
Bachini Storm (koeto spored povecheto prodavachi bilo prosto Apolon s malko po-nisyk montaj i razlichni nadpisi)
ili Drag Grizzly (ama s aluminieva ramka, zashtoto ima i sys stomanena)
moga da ti preporycham
moje da poglednesh i tazi tema tuk za podrobnosti:
[url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1116[/url]
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Нед Апр 11, 2004 9:15 pm

такам, малко яснота по въпроса.

бачини сторм е тъждествено равно на спринт аполон, просто марката под която спринт продават аполоните в италия (ако не се лъжа) е бачини.
има точно една разлика - бачинито е с извито кормило, аполона с право.
това е за оригиналните модели, разни търговци може да си сглобяват разни вариации.

относно разликите м/у "скъпия" и евтиния модел:
евтин - едностенни капли, "скъп" - двустенни
евтин - шимано ту18, "скъп" - шимано ц30 (заден депл.)
може и в главините да има някаква разлика , за тях незнам.
така или иначе, по добре "скъпия".
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Апр 11, 2004 10:44 pm

[quote="kww"]

otnosno pisanieto na Metal_Psycho pi4 izkazwa6 se malko grubo 4oweka prosto pita ne se predstawq za golqm razbira4 kato tebe az sa6to nqmam pretenciite 4e sam takaw i kakto nqkoi spomena wsi4ki sme po4nali da karame s bangii ako nqkoi si e zel parwo kolelo za 2000 ili ne6to podobno ot roda toi e golqmo izklq4enie i spada kam druga grupa hora:|): a ne mi se wqrwa i ti da si se rodil nau4en taka 4e moqt nai dobrojelatelen sawet e da proqwqwa6 malko razbirane kam horata kato bugcho_ :8D::8D::8D:
[/quote]


Oi men,spoki4,kakto sum si pisal v samia post ne6tem da go obijdam,za6toto i az sum po4nal ot bangia(tehni4eski poglednato az vse o6te karam bangia ama tva e druga tema:D),no sum si izkazal moita gledan to4ka-za 200lv ne e prepora4itelno da se zima MTB bike.Tova koeto toi mai si tursi e za grada,ako e taka niama problem,kakvoto i da zeme vse stava,no ako ima merak da se iurka po vito6a,za negovo dobro e da iz4aka o6te maaaalko i da posubere nekoi drug lev,ta pone da e siguren,4e kato sleze ot vito6a 6te ima o6te kolelo nakraia:D,a i vsi4ki krainici de;).

No iskam pak da otbeleja,ne sum imal nikvi lo6i podmisli,prosto tui si pi6a;):D:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Вто Апр 13, 2004 9:47 am

[quote]Мерси за съветите, кажете от кой магазин във Варна ще е най-добре да го взема.[/quote]


Правилно ти казаха - Магазин "Велос" :) И само да добавя - аз сега от там ще си взимам колело и то точно Bachini. Но да знаеш, че вече остана само едно - другите 3 са капарирани. Останалото е с рамка 20". Цената му май е малко под 200 лв. И сега един въпрос към всички останали - Навсякъде из форума забелязах, че тези които са над 1,80 търсят по-високи рамки... Странно обаче аз съм 1,86 см и сега Bachini-то което ще взема е с рамка 18"... Ниска и удобна... Според вас това мммм ненормално ли е?;)
О и още нещо към bugcho_ - да знаеш, че ако Bachini-тата са свършили във Велос-а няма да намериш колело, което да е 200 лв и даже 300 лв... Всичко е по-скъпо. Но пък е най-доброто...
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот did » Вто Апр 13, 2004 10:05 am

[quote="bio"]

did кара такова и е доволен можеш да питаш него.
Успех!!!
[/quote]


Не е така! Аполон не съм карал повече от 20-30км, и то чужд, колкото да се откажа напълно от него:D. Карах 8 месеца Леопард и се разпадна отвсякъде:xx(:, а няма и 4000км навъртяни! В началото наистина беше точно с монтажа на Аполон. Но откакто го купих, още след 1500-2000км, започнах да му сменям потрошени чаркалъци: главините, шините, средното движение, веригата, блока зъбчатки, педалите, кормилото, разни други дреболии... Сега карам друго колело. А за Аполона като рамка нямам добро мнение, защото уж е алуминиева, пък тежи като стоманена! Без майтап, стоманеният Спринт Леопард тежи по-малко в крайна сметка от Аполона (съществен принос има и "вилката" ZOOM)!

bugcho_, вземи си колело с твърда вилка! Тия за по 30-40лв и без това се държат като твърди, пък тежат тройно!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bugcho_ » Вто Апр 13, 2004 2:46 pm

Sky_Knight zashto nqma da moga da namerq do 200lv. az smqtam v kraq na mesecada si vzimam kolelo.
bugcho_
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 3:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bio » Вто Апр 13, 2004 10:49 pm

offtopic:
@did ако ти са ти се преебали задните зъбци ... бих се поитересувал дали ти е здрав megarange-a трябва ми само този зъб :> а няма да ти откажа и на задният дерейльор. Искам само да ги пробрам .. учудващо мойто колело още е здраво след множество смени в геометрията и тригонометрията му .. е и на мен ми иде да го хвърля но ... само това имам в момента. Ще се радвам някой ден да пием по бира !!! Успехи
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот did » Сря Апр 14, 2004 8:32 am

[quote="bio"]

offtopic:
@did ако ти са ти се преебали задните зъбци ... бих се поитересувал дали ти е здрав megarange-a трябва ми само този зъб :> а няма да ти откажа и на задният дерейльор. Искам само да ги пробрам .. учудващо мойто колело още е здраво след множество смени в геометрията и тригонометрията му .. е и на мен ми иде да го хвърля но ... само това имам в момента. Ще се радвам някой ден да пием по бира !!! Успехи
[/quote]


Печелиш! Обади се да се разберем.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nk » Сря Апр 14, 2004 10:39 am

[quote="Sky_Knight"]

[quote]Мерси за съветите, кажете от кой магазин във Варна ще е най-добре да го взема.[/quote]


Правилно ти казаха - Магазин "Велос" :) И само да добавя - аз сега от там ще си взимам колело и то точно Bachini. Но да знаеш, че вече остана само едно - другите 3 са капарирани. Останалото е с рамка 20". Цената му май е малко под 200 лв. И сега един въпрос към всички останали - Навсякъде из форума забелязах, че тези които са над 1,80 търсят по-високи рамки... Странно обаче аз съм 1,86 см и сега Bachini-то което ще взема е с рамка 18"... Ниска и удобна... Според вас това мммм ненормално ли е?;)

Ми вчера се оказа че са пребарали отнякъде още 3 Бачини-та, така че има - грабете :D. А за твоят ръст - наистина е по-добре по-висока рамка, там има една втора ръка червена 20", пише "Vicini" на нея, алуминиева е, и е на едното от момчетата там - Огнян. Питай за нея, подходяща е за ръста ти.

О и още нещо към bugcho_ - да знаеш, че ако Bachini-тата са свършили във Велос-а няма да намериш колело, което да е 200 лв и даже 300 лв... Всичко е по-скъпо. Но пък е най-доброто...

[/quote]


Вчера като минах се оказа че са пребарали още 3 Бачини-та, така че има - грабете :D. А за твоят ръст наистина е по-добре по-висока рамка - във Велос има една втора ръка 20" която е на едното от момчетата там - Огнян. Мини и питай.
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта