Шлем

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Шлем

Мнениеот Harka » Чет Апр 08, 2004 11:04 am

Поради падането ми преди няколко дена (виж "Мероприятия") се налага да си взема нова каска-шлем.Ще се радвам да ме насочите да направя правилния избор.Държа да няма компромиси.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 08, 2004 11:33 am

[quote]@TOYAGA, Harka:
Какво мислите за Giro MadMax / MadMaxII? Вентилацията му е много добра (е не толкова колкото на Switchblade например :D), а вдъхва доста по-голямо спокойствие за агресивно каране/скокове. Да не говорим, че е два пъти по-евтин от SwitchBlade и два пъти по-тежък :D:D:8D::8D::8D:...[/quote]


Ми MadMAX си е напълно интегрален с всички предимства и недостатъци - предполагам, че е качествено направен, щото Giro е много сериозна фирма и не може да си позволява издънки.

Не знам за него и за Switchblade, но съм слагал на главата си (не съм карал с него - само го пробвах в магазин) MET Parachute и трябва да ви кажа, че тва нещо е доста хитро. Не тежи много повече от обикновена половинка (поне аз не усетих много ЗНАЧИМА разлика клатейки глава като идиот:D:D:D), изглежда много пинизчиийски и вероятно може да те спаси да не си избиеш зъбите/ченето при не много силен удар. Подбрадникът се сваля с винтове, които се отвиват с монета и това, което остава си е нормална добре вентилирана половинка... Не мога да преценя точно, но Parachute вероятно би вършил работа за лек FR с елементи на катерене...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Апр 08, 2004 11:34 am

не се занимавай с имитации !!!
посети някой музей и си вземи най-доброто - Средновековен Рицарски Шлем
метален - ще ти държи хладно на отока
тежък - тръгнеш ли да летиш гарантирано ще си с главата напред и няма да получиш нарушения във вестибуларния апарат
с перо отгоре - да се знае кой е Той
защита на носа, венците, челюстите - кой от 'модерните' шлемове може да го предложи ? никой
метален визьор - най-доброто, издържа на удар от 25см клон при скорост 62км/ч; справка - рицарските турнири
ако си бърз, потаен и хладнокръвен няма да ти струва повече от билета за вход

НО ако все пак държиш да е нещо не чак толкова добро, пластмасово (макар и с метални нишки), скъпо, уж леко, може би ще ти е интересно да видиш какво се предлага при Нина за 450лв или в БАС за същата сума

***или съм се объркал и още имаше 1-2 броя Lazer Excalibur за 240лв ?
или пък онова сладко 661 Full-bravo за същите пари
е, някой друг ще дообясни
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Harka » Чет Апр 08, 2004 11:50 am

Giro MadMax наистина не е лош.Какво ще кажете за Lazer Downhill Helm Factory Rider?Изглежда добър шлем.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Чет Апр 08, 2004 12:11 pm

Тези шлемове от другата тема има ли ги в България?
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Чет Апр 08, 2004 12:15 pm

[quote="KiZZo"]

Тези шлемове от другата тема има ли ги в България?
[/quote]

Мисля, че не.Поне досега не съм виждал никъде.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Апр 08, 2004 12:28 pm

Za ogromna jalost tuk u BG niama Troy Lee Designe,a samo kakvi sa malee malee,to hem sdravo hem krasivo be da mu se nevidi:8D:Tiuf,4e niama takiva tuka:xx(:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Чет Апр 08, 2004 12:42 pm

В момента в JensonUSA има голяма отстъпка на [url=http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=HE707A15]661 Full Comp[/url] - $45.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Чет Апр 08, 2004 1:15 pm

[quote="KiZZo"]

В момента в JensonUSA има голяма отстъпка на [url=http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=HE707A15]661 Full Comp[/url] - $45.
[/quote]

Ами то не е в момента, а почти от една година. Освен това и в PricePoint веча са го пуснали на скромната цена от $49.:D:D:D
Но как да го кажа. Аааaaaa да, делят ни само 8000-10000км. Нищо работа за DHL, FedEx, TNT.:D:D:D
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Чет Апр 08, 2004 1:17 pm

[quote="Metal_Psycho"]

Za ogromna jalost tuk u BG niama Troy Lee Designe,a samo kakvi sa malee malee,to hem sdravo hem krasivo be da mu se nevidi:8D:Tiuf,4e niama takiva tuka:xx(:
[/quote]

Имам възможност да си поръчам от Германия, тъй като сестра ми е там и може да ми взима и изпраща неща и от там!Просто трябва да реша марката и модела.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Апр 08, 2004 1:31 pm

[quote="Harka"]

[quote="Metal_Psycho"]

Za ogromna jalost tuk u BG niama Troy Lee Designe,a samo kakvi sa malee malee,to hem sdravo hem krasivo be da mu se nevidi:8D:Tiuf,4e niama takiva tuka:xx(:
[/quote]

Имам възможност да си поръчам от Германия, тъй като сестра ми е там и може да ми взима и изпраща неща и от там!Просто трябва да реша марката и модела.
[/quote]

Ooo da,tova e mnogo dobre!Ot lubopitstvo samo,ako stane rabotata,spodeli kolko para ti e izleznalo s transporta plz,puk koi znae,moje i az da si poru4am:8D:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 08, 2004 2:12 pm

[quote="Harka"]

[quote="Metal_Psycho"]

Za ogromna jalost tuk u BG niama Troy Lee Designe,a samo kakvi sa malee malee,to hem sdravo hem krasivo be da mu se nevidi:8D:Tiuf,4e niama takiva tuka:xx(:
[/quote]

Имам възможност да си поръчам от Германия, тъй като сестра ми е там и може да ми взима и изпраща неща и от там!Просто трябва да реша марката и модела.
[/quote]


Както вече казах, не мога да съм ти полезен при избора на full face, но като избереш марка и модел ще се опитам да те светна откъде сестра ти да го купи на възможно най-добра цена...

EDIT

Ммм, забравих да спомена, че в момента Германия не е най-точното място за изгодно купуване на американски продукт - от USA излиза МНОГО (понякога двойно) по-евтино заради слабия долар. Така или иначе обаче в Германия може да се намери почти всичко - дори и Troy Lee Designs...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Чет Апр 08, 2004 2:31 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="Harka"]

[quote="Metal_Psycho"]

Za ogromna jalost tuk u BG niama Troy Lee Designe,a samo kakvi sa malee malee,to hem sdravo hem krasivo be da mu se nevidi:8D:Tiuf,4e niama takiva tuka:xx(:
[/quote]

Имам възможност да си поръчам от Германия, тъй като сестра ми е там и може да ми взима и изпраща неща и от там!Просто трябва да реша марката и модела.
[/quote]



Както вече казах, не мога да съм ти полезен при избора на full face, но като избереш марка и модел ще се опитам да те светна откъде сестра ти да го купи на възможно най-добра цена...
[/quote]

Ще съм ти много задължен:)!
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Чет Апр 08, 2004 3:07 pm

Така... като цяло се насочвам към 661, Lazer и евентуално Troy Lee.Оттук нататък вече ще мислим коя от тези марки (и съответно модел) е най-подходяща.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Чет Апр 08, 2004 4:32 pm

[quote="screamBoy"]

***или съм се объркал и още имаше 1-2 броя Lazer Excalibur за 240лв ?
[/quote]

Цената, която посочваш е промоционна!
Lazer Excalibur - малко под 400лв
Lazer Factory Rider - малко над 400лв

Вероятността за промоционни цени и тази година е голяма
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Чет Апр 08, 2004 5:06 pm

само за вас, само сега, отстъпка 30% от надценката от 300% :D:D:D:8D::8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tuba » Чет Апр 08, 2004 5:22 pm

Една стока струва толкова за кокото можеш да я
продадеш

Хенри Форд
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shimana » Чет Апр 08, 2004 7:59 pm

[quote="bikerider"]

само за вас, само сега, отстъпка 30% от надценката от 300% :D:D:D:8D::8D::8D::8D:
[/quote]

Яворчо (дърво вековно):8D::8D:
Каква е най-ниската цена на която може да се намери нова каска Lazer Excalibur, къде и какво е качеството на този модел:?::?::?::?:
Shimana
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 13, 2002 8:01 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 08, 2004 8:57 pm

Примерче

[url]http://store.airbomb.com/Itemdesc.asp?ic=HE3800[/url]

181$ = 290 лв без доставка... Всеки да си прави сметката...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikezilla » Пет Апр 09, 2004 12:32 am

@harka
пожелавам ти скорошно оздравяване, колега :о) аз също се разбих на едно скокче над село храбрино (пловдивско), за щастие на мен почти нищо ми няма, ама бяха бая кълбета. май като пробваме нови скокове, по-добре да ги скачаме по-бавно, не с 45-50 в твоя, или 25-30 в моя случай ;о)

но, тъй като в резултат на падането ми се пукна каската, а по принцип ударена каска се ИЗХВЪРЛЯ веднага, както каза Тояга,
имам такова питане:
кое е по-добре, да караш с пукната каска докат си земеш нова, или да караш без каска, т.е. да я хвърлиш на момента?
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот Admin » Пет Апр 09, 2004 12:33 am

Абе хора, направо ме шашкате! Как не ви омръзна все да сравнявате цените? 8):D
Не, че ми пречи, дори ми е интересно, ама пък се чудя защо се получава, че някакси всички сте малко непоследователни. В едни други теми, като се цитираха разни ниски цени от Щатите, много хора правилно казаха: сравнявайте с Европа, Щатите са друг потребителски свят. Сега пък, вместо сравнения с Европа, пак гледам вадите цени в долари...Просто ми е чудно де, никого не упреквам или критикувам, просто ми е малко объркано...:D
Иначе аз съм твърдо на принципа (мисля, че Капитана веднъж ми го формулира най-добре): няма смисъл да се занимаваме с ценообразуването на нашите търговци, на немските търговци, на американските търговци и на които и да било други търговци. Ако има как да си напазарувам нещо по-евтино от чужбина, ще го направя. Ако няма, ще си пазарувам от България и няма каво да мрънкам и да дрънкам. Щом се е наложило да си купя нещото по-скъпо от БГ, значи не е имало начин да си го купя по-евтино от другаде. А щом не е имало начин, то значи не съм имал избор, освен чисто теоретично.
Няма смисъл да корим търговците и да им смятаме надценките - ако не ни изнасят, търсим други начини и това е.:)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Апр 09, 2004 9:15 am

[quote="TOYAGA"]

Примерче

[url]http://store.airbomb.com/Itemdesc.asp?ic=HE3800[/url]

181$ = 290 лв без доставка... Всеки да си прави сметката...
[/quote]


мерси, че ми спести да уточнявам кой точно е дърво :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Апр 09, 2004 9:25 am

@Admin:
Позволявам си да сравнявам цените, защото мога да поръчвам от Щатите и го правя, тоест мога да направя сравнение. По въпроса защо Щатите, а не Европа, TOYAGA вчера го каза - долара е слаб в момента.

А иначе защо изобщо го правя? Правя го защото ако никой не го направи, НАШИТЕ търговци-монополисти ще продължават да дерат по петнайсет кожи и хората ще си мигат на парцали, ще страдат, че им е скъпо и така нататък...

Честно не мога да разбера подобна логика: оплакват се хората, че нямат пари, аз казвам, че цените са завишени СПЕКУЛАТИВНО, обажда се Ясенчо (дърво многовековно) и пита къде има по-добро, TOYAGA му казва моментално и в този момент запяваме старата песен "ама не можем да си поръчваме от чужбина, защо сравняваш цени". Наистина не разбирам такава логика. Но в края на краищата както Tuba правилно цитира Форд, който иска да плаща на търговците тук безбожните им надценки - моля.

Ако още не сте осъзнали какви предимства има глобализацията, аз едва ли ще ви отворя очите...

Не ти ли е идвало наум, Admin, че аз и TOYAGA (в случая той) просто даваме на хората ИНФОРМАЦИЯ. Защото когато имаш информация, всичко друго идва лесно. Ако на Ясенчо му е било трудно да намери по-евтин Lazer, ето готово - TOYAGA му даде пример. Точно както каза ти - ако не ни изнася, търсим по-добро. И вместо да се радваш, че поднасяме информация наготово, спестяваме на хората търсенето (с което мисля определено подпомагаме целта на твоя сайт), ти ни се чудиш, че сравняваме цени. Прощавай, но си противоречиш.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Shimana » Пет Апр 09, 2004 9:43 am

[quote="TOYAGA"]

Примерче

[url]http://store.airbomb.com/Itemdesc.asp?ic=HE3800[/url]

181$ = 290 лв без доставка... Всеки да си прави сметката...
[/quote]

:D благодаря за информацията многоуважаеми :D
А пък простаците от Веломания го продавали миналата година година за 238 лева с ДДС. кожодери такива :o):o)
Shimana
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 13, 2002 8:01 pm

Мнениеот bikerider » Пет Апр 09, 2004 9:46 am

[quote="Shimana"]

[quote="TOYAGA"]

Примерче

[url]http://store.airbomb.com/Itemdesc.asp?ic=HE3800[/url]

181$ = 290 лв без доставка... Всеки да си прави сметката...
[/quote]

:D благодаря за информацията многоуважаеми :D
А пък простаците от Веломания го продавали миналата година година за 238 лева с ДДС. кожодери такива :o):o)
[/quote]


Ех, TOYAGA, колко мъка има по тоя свят...

Shimana, мерси че ме подкрепяш за СПЕКУЛАТИВНИТЕ цени.
Щото или не разбираш разликата между миналогодишен модел и тазгодишен модел, или Веломания наистина са кожодери - до това води твоята логика, чепче мое мило... :8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Shimana » Пет Апр 09, 2004 9:57 am

[quote="bikerider"]


Shimana, мерси че ме подкрепяш за СПЕКУЛАТИВНИТЕ цени.
Щото или не разбираш разликата между миналогодишен модел и тазгодишен модел, или Веломания наистина са кожодери - до това води твоята логика, чепче мое мило... :8D::8D:
[/quote]

Без обиди любими, все пак съм дама, някакси :D
Много ще съм ти задължена ако ми обясниш разликите между миналогодишния и тазгодишния модел, защото наистина не са ми ясни :?:
Shimana
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 13, 2002 8:01 pm

Мнениеот bikerider » Пет Апр 09, 2004 10:10 am

[quote="Shimana"]
Без обиди любими, все пак съм дама, някакси :D
Много ще съм ти задължена ако ми обясниш разликите между миналогодишния и тазгодишния модел, защото наистина не са ми ясни :?:
[/quote]


Скъпа моя, не ми се напомня кой от нас започна с намеците и обидите. :X

Разликите в моделите са най-често в годината която пише отгоре и някои малки нещица - това важи за абсолютно всеки артикул. Най-голямата разлика е разбира се в цената. Ако още не ме разбираш, боя се че трудно бих ти обяснил, щото трябва да навлизам в елементарни икономически факти и закони.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот velco » Пет Апр 09, 2004 10:48 am

[quote="Shimana"]

[quote="TOYAGA"]

Примерче

[url]http://store.airbomb.com/Itemdesc.asp?ic=HE3800[/url]

181$ = 290 лв без доставка... Всеки да си прави сметката...
[/quote]

:D благодаря за информацията многоуважаеми :D
А пък простаците от Веломания го продавали миналата година година за 238 лева с ДДС. кожодери такива :o):o)
[/quote]


[Disclaimer: Напълно съм съгласен всеки BG търговец да продава за колкото си иска.]

Само че, не ми се иска да ме правят на глупак и да ми твърдят, че едва ли не ми правят услуга заради черните/зeлените ми очи.

Затова, твъдения колко евтино било нещо тук, трябва да са подкрепени са малко допълнителна информация:

1. Какво е митото за продукта (или има ли го)? (Напр. лесно е да си представи човек, че в USA има импортно мито за даден продукт, а в BG няма, просто защото в BG няма призводители, които да бъдат защитени.

2. Каква е разликата в дистрибуторската цена за BG и за USA (или има ли я)?

3. Какви допълнителни данъци са начислени в цената (EU/BG - VAT, USA - sales tax) ?

4. Какви са оперативните разходи на един USA търговец и един BG търговец ? За да намалим тази разлика да предположим, че USA търговеца разполага със склад и web сайт, а BG търговеца - с гараж.

5. Къде са произведени продуктите, които се сравняват ? Защото има фирми със заводи например в Испания и заводи в Турция, които заводи произвеждат "идентични" продукти, но за различни пазари, с различни производствени разходи и най-вече с различно качество.

~velco
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kww » Пет Апр 09, 2004 10:51 am

kofti za padaneto ti barato ama kwo da se prawi pone si se razminal:B): a otnosno waprosniq skok az sa6to go probwah no ne s tolkowa golqma skorost i za twa ne se o4istih kato teb no nqkolko moi poznati se po premqtaha toq skok e naprawen absolqtno nekadarno:o) taka4e dori i da ne ti be6e podneslo nai weroqtno izhoda 6te6e da bade sa6tiq az widqh i "pi4owete" koito go dqha naprawili dqha do6li onq den w parka da prawqt o6te ne6to okolo nego s nqkwa kirka mlatiha posawetwah gi da se zamislqt predi da prawqt ne6to:})::(!: kolkoto do 6lema az karam s 661 po skapiq model i te owerqwam 4e nqma da sajalqwa6 ako si go kupi6 osobeno ako se orientira6 kam /nai-qkata za men disciplina na ex sportowete izob6to/ fr ne bih ti prepora4al 6lem kato tezi ot snimkite poradi prostata pri4ina 4e da"best of" nikoga ne sa4etawa ka4estwoto na w slu4aq xc i dh kaskite a po skoro nedostatacite i na dwete.661 slemowete sa dostata4no leki za da swikne6 s tqh za ne powe4e ot edna dwe sedmici az ne swalqm moq nezawisimo dali karam w parka ili na wito6a:):):)ne se samnqwai 4e firma kato 661 sa se saobrazili i s prowetrenieto/edno ot predimstwata na po skapiq model
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Апр 09, 2004 10:54 am

[quote="velco"]
Само че, не ми се иска да ме правят на глупак и да ми твърдят, че едва ли не ми правят услуга заради черните/зeлените ми очи.
~velco
[/quote]


Точно това е нещото, което ненавиждам в големите български търговци - че се изживяват като месии и спасители. Точно в това се коренят причините единия от големите магазини в луксозен софийски квартал лека полека да си отива в небитието - безмерната алчност и месианския комплекс.

Иначе, за сравнението: мен лично не ме интересуват разходите на търговеца, това е негов проблем, интересува ме само крайната цена и транспорта. Митото тук е 8% плюс ДДС за неща над необлагаемия максимум (100 евро).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта