RAM XC / RAM XC II

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

RAM XC / RAM XC II

Мнениеот Reinosko » Пет Фев 10, 2006 4:42 pm

Коя рамка е по-добра за XC от гледна точка на геометрия, удобство при педалиране, тегло и т.н. С колко грама XC II е по-тежка от XC? И при меката рамка клати ли се много като се върти? Питам тука, защото в сайта на RAM не пише колко е теглото на 2-ката и изобщо за RAM 2006.. а пък и другите неща ми е интересно как са?;):spin::):popcorn:
Kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Reinosko
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Reinosko » Съб Фев 11, 2006 12:04 am

Какво става бе хора? Никой ли нищо не знае по въпроса?! :boggled::eek::popcorn:
Kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Reinosko
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Съб Фев 11, 2006 12:24 am

Твърдо Не!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Reinosko » Съб Фев 11, 2006 12:28 am

:fight::scared::indiffe::irked:
Kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Reinosko
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот El Camino » Съб Фев 11, 2006 1:47 am

Reinosko, не знам дали XcountryII колко bob-ва, но при много рамки този проблем може доста ефективно да се неутрализира с платформен амортосьор - помисли си и за този вариант.
[quote="chrome"]

Твърдо Не!
[/quote]

Обърка произношението, казва се "твърдо нье" :D
Semper Fi, mothafucker!
El Camino
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 09, 2006 7:58 am

Мнениеот shaggy86 » Съб Фев 11, 2006 1:59 am

не съм на ясно с цените и качеството на посочените рамки

но мисля че може да се насочиш към други марки :bunny: метни едно око на нерез рамката :deal:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот marshall__ » Съб Фев 11, 2006 4:20 am

[quote="El Camino"]

но при много рамки този проблем може доста ефективно да се неутрализира с платформен амортосьор[/quote]

:bulb:Lock-out.. ?
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Admin » Съб Фев 11, 2006 9:04 am

Карал съм малко ХС2 (и съм си описал впечатленията в статията за RAM 2006) - останах много приятно изненадан именно от работата на окачването при педалиране. Честно казано, не очаквах да е толкова добра и то без платформен заден амортисьор. Това не значи, че изобщо не клати - когато си на педали, може да се долови движение, а пък ако мааш неравномерно и грубо, логично е да предизвикаш и по-сериозно клатене, но при нормално педалиране окачването бе изненадващо "твърдо" (поне за мен). Теглото не го знам, едва ли е най-ниското, но не е и толкова високо - зависи вече и с какви компоненти ще го сглобиш.
За ХС нищо не мога да кажа, но като гледам теглото и геометрията, би трябвало да е добра ХС резачка.
Ако теглото е приоритетът, вземи ХС. Ако търсиш повече комфорт - ХС2 (аз лично бих избрал него, щото скоростта при изкачване слабо ме вълнува, мързелив съм си).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Reinosko » Съб Фев 11, 2006 3:38 pm

Admin ами аз четох статията, обаче не пише колко кила е (при това никъде) и ми стана интересно дали някой не знае, а също така и с кое е по-удобно да се кара XC, но май наистина с мека рамка ще е по-добре, а теглото попринцип може да се компенсира с останалите части :)
Kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Reinosko
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Съб Фев 11, 2006 3:46 pm

[quote="Reinosko"]

но май наистина с мека рамка ще е по-добре, а теглото попринцип може да се компенсира с останалите части :)
[/quote]

Reinosko, човек с аватар като твоя не би трябвало да се притеснява от клатене.

А изборът твърда рамка - рамка с окачване можеш да го направиш само [b]ти[/b], след като решиш какво искаш.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Reinosko » Съб Фев 11, 2006 4:07 pm

Хах ми аватара ми е само за заблуда :thumb: иначе аз искам удобна рамка за XC. То сигурно няма да си купя скоро, но за по-нататака да знам към кое да се насочвам. То на меката проблема еше единствено клатенето при педалиране, обаче то на XC 90% е каране по черно а там друса яко, така че с твърда рамка със сигурност няма да е по-добре :)
Kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Reinosko
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Съб Фев 11, 2006 4:15 pm

аз лично бих си взел твърдак.
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот kpax » Съб Фев 11, 2006 4:32 pm

Меката задница има смисъл при по-дълги XC маршрути, да речем 40-50км и нагоре. При такива разстояния вече спестения дискомфорт напълно компенсира по-голямата маса и загубата на сила при педалиране. Такива маршрути обаче във Варненско не се намират лесно, така че бих ти препоръчал твърдак, по-евтин и по-лесен за поддръжка.

Освен ако не си решил да ставаш професионален XC състезател, бих те посъветвал да си вземеш по-евтина рамка (като HT2 например) и да инвестираш останалите пари в монтаж и вилка.
Аватар
kpax
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1655
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:37 pm
Местоположение: Ботевград

Мнениеот did » Съб Фев 11, 2006 4:40 pm

[quote="Reinosko"]

Хах ми аватара ми е само за заблуда [/quote]


:offtopic:
бе то хубуу заблуда, ама снощи трябваше да отговарям на въпрос "Тате, тия зелените мравки какво правят?"

Заради твоя аватар и тоя на Alserton не смея да отворя форума от домашния си компютър.
:offtopic:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот C_Mo » Съб Фев 11, 2006 5:15 pm

Карал съм и двете рамки и са еднакво подходящи като геометрия за ХС... избора, който трябва да направиш е комфорт или производителност. Твърдата рамка е по-лека и няма клатене при въртене, но пък е натоварваща при продължително каране и сцеплението е по-лошо.

XC2 е по-тежка и освен ако не е със шок със заключване или платформа клати при въртене, както обясни Любо. Затова пък умората при каране е малка, може да се седи на седалката при по-груби излачвания и сцеплението е по-добро.

Ако си караш просто за кеф има лесно решение на проблема с клатенето при изкачвания... няколко PSI отгоре в шока и ще катериш като с твърдак. Като стигнеш на върха настойваш като за спускане. Но пък при целодневни карания меката рамка е много по приятна компания.

На мен ХС2 ми хареса как катери дори когато си е настроена като за мойте килограми... твърдака обаче е голяма ракета :)

Избирай.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Reinosko » Съб Фев 11, 2006 5:22 pm

Ами мерси много за информацията, аз имам доста време да избирам и да мисля така че няма проблеми :beer:
Kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Reinosko
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:36 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron