Kona SCRAP / Ram 4X

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Kona SCRAP / Ram 4X

Мнениеот mynameishich » Сря Фев 08, 2006 2:23 pm

Понеже до няколко дена трябва да реша коя от двете по горе споменати рамки да си купя ви моля за малко помощ да ми препоръчате коя да си взема и да ми напишете саответно защо :dunno:

Благодаря предварително!!!:hbang2:
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Сря Фев 08, 2006 3:00 pm

Според мен трябва да включим и SCOTT YZ1
http://www.mtb-bg.com/reklama/bikecente ... /Scott_YZ1
Иначе от тези които си дал аз лично ще избера RAM 4X
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Сря Фев 08, 2006 3:24 pm

http://www.mtb-bg.com/reklama/bikecente ... index.html
така вече ще стане
първата рамка
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот mynameishich » Сря Фев 08, 2006 3:33 pm

мерси но нямам шанс за нея ограничен съм с парите щото трябва да си взимам и други чарколяци освен рамка:banghead::banghead::bawling:
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Сря Фев 08, 2006 3:49 pm

Kona та Kona въх... тоя Scrap май и производителя знае за къде е :D. На мен RAM-а ми изглежда по-стабилен и него бих избрал без изобщо да поглеждам към скрапа
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот URNEST » Сря Фев 08, 2006 3:59 pm

Еми ти ако не заеш и РАМА е малко над 400 тъй,че КОНА
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот mynameishich » Сря Фев 08, 2006 4:22 pm

знам че и рама е малко над 400 ама един мой приятел си беше купил 4X и са можеби ще я продава и ми каза че сигорно ще ми я даде за 350лв:^: а коя е по лека и по издържлива от 2те

благодаря ви за помоща:spin:
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Фев 08, 2006 5:34 pm

[quote="mynameishich"]

а коя е по лека и по издържлива от 2те[/quote]


Абе не се ли научихте, че обективен отговор на подобни въпроси може да бъде даден само след използване на съответните измервателни уреди? ;)
За теглото - ясно, трябва ти кантар и се съмнявам някой в България да е мерил теглото на Kona-та (на 4х-а беше споменато наскоро в друга тема, така че потърси).
Обаче за здравина, издръжливост и други подобни не знам как ще си намериш измервания точно за тези две рамки. Следователно, каквото и да чуеш/прочетеш няма да е нищо повече от твърде субективно предположение, т.е. не би трябвало да ти върши работа.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот mynameishich » Сря Фев 08, 2006 5:43 pm

[quote="Admin"]

[quote="mynameishich"]

а коя е по лека и по издържлива от 2те[/quote]


Абе не се ли научихте, че обективен отговор на подобни въпроси може да бъде даден само след използване на съответните измервателни уреди? ;)
За теглото - ясно, трябва ти кантар и се съмнявам някой в България да е мерил теглото на Kona-та (на 4х-а беше споменато наскоро в друга тема, така че потърси).
Обаче за здравина, издръжливост и други подобни не знам как ще си намериш измервания точно за тези две рамки. Следователно, каквото и да чуеш/прочетеш няма да е нищо повече от твърде субективно предположение, т.е. не би трябвало да ти върши работа.
[/quote]

[color=beige][color=black]ti koq ramka bi mi prepora4al[/color]:)[/color][color=black][/color]
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот climb » Сря Фев 08, 2006 5:52 pm

Може би защото съм фен на Кона ще го предпочета :)
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Фев 08, 2006 5:55 pm

Не знам откъде ще я вземеш тази Kona. Освен това не мога да ти кажа коя бих избрал, защото изобщо не карам по начин, че да ми трябва подобна рамка, така че не разбирам нищо. Ако искаш съвсем, ама съвсем условен и теоретичен отговор, мисля, че са сравнително равностойни, но аз бих избрал 4x.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Сря Фев 08, 2006 6:19 pm

[quote="Admin"]

Не знам откъде ще я вземеш тази Kona. Освен това не мога да ти кажа коя бих избрал, защото изобщо не карам по начин, че да ми трябва подобна рамка, така че не разбирам нищо. Ако искаш съвсем, ама съвсем условен и теоретичен отговор, мисля, че са сравнително равностойни, но аз бих избрал 4x.
[/quote]


Мненията ни с Любо са едно към едно. :):thumb:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Disturbed » Сря Фев 08, 2006 6:22 pm

[quote="Admin"]

Не знам откъде ще я вземеш тази Kona.
[/quote]


виж в "Продава"
Ако видиш крадец, прати го в Пирогов да се мъчи
Disturbed
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Съб Дек 24, 2005 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ShadowConspiracy » Сря Фев 08, 2006 7:31 pm

Въпреки че 4Х е доста хубава рамка , аз бих избрал Kona Scrap. Първо , Кона са една доказана фирма известна с качеството и здравината на рамките , пък и имат по дългогодишен опит от РАМ в правене на рамки.
Отгоре на това , в mtbr.com има наистина много добри ревюта на Скрап-а :

http://www.mtbr.com/reviews/Freeride_Ha ... 3288.shtml

p.s. - Сега видях в "Продава" - момчето дава Scrap-a за 350 лева ! Мисля че офертата е супер , ако имах още малко пари веднага щях да си взема нея и да сменя скапаният ми Climber...:(
[htp]
Аватар
ShadowConspiracy
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1364
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 7:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот gladstone » Сря Фев 08, 2006 9:22 pm

[quote="ShadowConspiracy"]

Въпреки че 4Х е доста хубава рамка , аз бих избрал Kona Scrap. Първо , Кона са една доказана фирма известна с качеството и здравината на рамките , пък и имат по дългогодишен опит от РАМ в правене на рамки.
Отгоре на това , в mtbr.com има наистина много добри ревюта на Скрап-а
[/quote]


Напълно съм съгласен:thumbu:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Сря Фев 08, 2006 11:06 pm

Марката не прави рамката - китайци я правят:beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Spiner » Сря Фев 08, 2006 11:19 pm

Не е важно къде се прави,важното е че се прави по стандартите и характеристиките определени от марката.Едно име се гради,рамката след рамка,модел след модел.КОНА като гледам са далеч от фалит,което означава че рамките им задоволяват изискванията на потребителите достатъчно и на ниво.

А , и btw , на Кона рамките се правят в Тайван , май , хехе :)
[htp] hardtail pride
Spiner
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 9:50 am

Мнениеот bluskanie » Сря Фев 08, 2006 11:40 pm

[quote="GECKO"]

Марката не прави рамката - китайци я правят:beer:
[/quote]

Де да беха китайци...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот GECKO » Сря Фев 08, 2006 11:49 pm

[quote="Spiner"]

...бля бля...

А , и btw , на Кона рамките се правят в Тайван , май , хехе :)
[/quote]


Китайци е образно казано то и RAM ги правят в Тайван но явно ти не си се поинтересувал. Колкото до рамката ТИ според мен няма нито едно предимство над 4Х... е може би теглото, но аз в този и вид не бих я карал дори и ХС. Лепенката не я прави здрава, if you know what i mean :beer:

Избора си е за човека с парите но ако аз трябваше да го направя то нямаше да е точно тази Кона... като се замисля няма модел на тази марка който да ми харесва.

P.S. като се замисля повече моите вкусове рядко са споделени, така че какво значение има :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Gh0s7 » Чет Фев 09, 2006 12:29 am

Всеки с мнениео си :cowboy:
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот mynameishich » Чет Фев 09, 2006 12:45 am

[quote="GhOsT"]

Всеки с мнениео си :cowboy:
[/quote]

[color=beige]a tvoito e?:bigeyes:[/color]
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaMeHbT » Чет Фев 09, 2006 9:31 am

Според мен 4х-а е по убав...
RaMeHbT
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:32 am

Мнениеот Zozka » Чет Фев 09, 2006 9:52 am

Пак се изказвате на общо основание "не ме кефи как изглежда". прочетете какво е написал ShadowConspiracy - истината е някъде там :beer:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bluskanie » Чет Фев 09, 2006 10:06 am

[quote="ShadowConspiracy"]

...ако имах още малко пари веднага щях да си взема нея и да сменя скапаният ми Climber...:(
[/quote]

Що скапан, бе? Те рамките имат доста общи черти. Да не кажа, че Клаймъра е некво копие [size=67][color=pink]макар и бледо[/color][/size]
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Spiner » Чет Фев 09, 2006 10:08 am

Не съм се поинтересувал,прав си , не че има голямо значение за мен.
За съжаление , мнението ти е повече предубедено отколкото каквото и да друго , или поне репликата "не бих я карал в този и вид дори за XC" ясно изразява това...тази рамка не заслужава подобни коментари.
Ннамекваш че и аз съм предубеден - за бога,аз си купих тази рамка за да построя колело за себе си,естествено че много или малко предпочитам Кона-та
Но ти сам каза , "лепенката не я прави по здрава" - същото може да се предположи и за РАМ-а,както и относно неговите предимства.

Иначе,:beer:,рамките са много подобни,и е трудно да се направи едно истинско сравнение.Така че , Хич , сам трябва да решиш , и двата избора са добри :D
[htp] hardtail pride
Spiner
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 9:50 am

Мнениеот chrome » Чет Фев 09, 2006 11:46 am

[quote="Zozka"]

Пак се изказвате на общо основание "не ме кефи как изглежда". прочетете какво е написал ShadowConspiracy - истината е някъде там :beer:
[/quote]


Според мен ShadowConspiracy е поредния "експерт"
в глобалния байк бизнес.
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Чет Фев 09, 2006 12:09 pm

[quote="Spiner"]

...рамките са много подобни...[/quote]


Ми аз не виждам така нещата. Според мен двете рамки са за абсолютно различни хора. RAM-a си е състезателен твърдак и е достатъчно здрав, че да го кара някой начинаещ карач (да го блъска здраво в процеса на образованието), докато Коната е за някой рафиниран Чофьор, който вече се е научил как да скача/пада и е свел тормоза на рамката до минимум. За карач, на който му трябва нещо малко, леко и повратливо. Не вярвам mynameishich да е такъв карач, аз съм доста некадърен чофьор за това бих взел RAM-а като по-идеотоустойчивата рамка от двете. Разбирам, че искаш да си продадеш рамката но човека си пита и аз споделям мнение. Според мен трябва той да си вземе RAM-a или някои Scott YZ (има и такива на пазара) а ти да пуснеш рамката в Pinkbike и да и намериш някой достоен собственик.

@bluskanie - катерача може да е копие но не и на тази Кона. Тя си е за друго каране, и ако бъде подложена на същия тормоз/каране, на който е подложен катерача просто няма да изтрае, все пак това е рамка за качествени скоци и изкуствени препятствия.

Моето мнение е, че не бих карал тази Кона защото ми се струва адски слаба особенно отпред. Може и да е адски здрава но докато имам съмнение в колелото никога не бих имал наслада от карането а по-скоро притеснение как да мина от някъде без да го счупя. При RAM-a нещата стоят малко различно защото вече съм го виждал (със собствените си очи или Ромънски снимки :D) на какво е способен, и с удоволствие бих го карал дори и като HT FR машина (за тези му качества вече има хора които служат за доказателства :beer:)

Айде шиърс!
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот mynameishich » Чет Фев 09, 2006 4:45 pm

GECKO е прав че съм начинаещ карач (ще го блъскам здраво в процеса на образованието си)
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Чет Фев 09, 2006 5:17 pm

Абе аз бих взел КОNА.Не може да е толкова по-слаба от 4x,a пък е и чисто нова.
Забравяте една голяма подробност-КОNА-та има рогца за V-brake a 4x няма,тъй,че си помисли и с каква спирачка ще караш.:angel2:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот mynameishich » Чет Фев 09, 2006 5:28 pm

то и 4х ми е нова а даже и гаранция ми дава пича
а колкото до спирачките малко кофти се полочава на предпочитам да ми е по здрава рамката нищо 4е сте трябва да я карам с дискови а и в това няма нищо лошо даже по добре
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта