Drag ONTARIO vs Sprint APPOLO

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Drag ONTARIO vs Sprint APPOLO

Мнениеот Lubo » Пон Апр 05, 2004 2:24 pm

Priqtelkata mi iska da si kupuva kolelo i tezi dve kolela sa na cenata koqto tq tursi 400lv. Nemoga da razbera oba4e koe ot dvete pove4e si zaslujava. Ako nqkoi se e razhojdal skoro po magazinite i e vidql s kakuv montaj sa da izkaje mnenie PLS.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Апр 05, 2004 3:03 pm

[quote="Lubo"]

Priqtelkata mi iska da si kupuva kolelo i tezi dve kolela sa na cenata koqto tq tursi 400lv. Nemoga da razbera oba4e koe ot dvete pove4e si zaslujava. Ako nqkoi se e razhojdal skoro po magazinite i e vidql s kakuv montaj sa da izkaje mnenie PLS.
[/quote]

Поне за Appoloto мога да ти кажа че монтажа Acera е кам 400-430лв. Не съм карал Draga но Appoloto определено си е много добре. Аз самия карам такова от 2002 година модела. Този от 2003 е още по-добре от към монтаж и рамка.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp0nG » Пон Апр 05, 2004 8:22 pm

Един приятел си взе преди 3-4 дни Онтарио и според мен това е едно добро капиталовложение за тая цена. Целия монтаж е на необходимото ниво, като единствен недостатък мога да отбележа стоманените лапа и кормило, но това едва ли има особено значение за приятелката ти, която едва ли ще практикува dirty jimps. Най-много на мен лично ми хареса рамката, която е от алуминий 7005, достатъчно укрепена на нужните места и е напълно съвместима с дискови спирачки и доста широки гуми. Цената е 365лв. За другото колело не мога да кажа нищо.
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот PzNike » Пон Апр 05, 2004 9:26 pm

Az ne sym golyam spec, ama spored men i dvete kolela sa dobri (kato za taya cena). I az syvsem doskoro izbirah mejdu tyah dvete (i sprint excel) i ot minalata sedmica sym sobstvenik na sprint appolo. Izbrah appoloto zahtoto spored men komponentite mu sa malko po-dobri (Acera ama ne vsicko) ot tezi na ontarioto(Altus). Obache e vajno kato ti predlagat neshto da pitash tochno tova kolelo s kakvi komponenti e zashtoto ima GOLEMI RAZLIKI. Pone za Apoloto moga da ti kaja che sym go vijdal na ceni ot 400 do 650 lv(Acera - Deore). Nemoga da ti kaja vpechatleniya golemi zashtoto malko sym go karal oshte moeto. Edin syvet - kato si go izbere koleloto priyatelkata ti ako moje pone za malko da go probva zashtoto moyata ramka mi se okaza malka i sega mi e malko neudobno i se chudya kak da kompensiram.:V:
Appoloto syshto e s mnogo zdrava bi-aksialna alu 7005 rama s podsilki pri cheloto otgore i otdolu. Moeto e s Acera zaden obtegach, komandi i zadni zybchatki. za prednite ne sym syvsem siguren. Allu noname kurbeli, lapa i pedali.
Inache i dvete kolela sa dobri, az lichno sym za Appolo-to (kakto moje i da se predpoloji;))
Vilkata na ontarioto maj e malko po-dobra, ama ne sym 100% siguren.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blazarov » Пон Апр 05, 2004 10:44 pm

Аз карам Онтарио, от новите, и засега съм много доволен. За парите си е направо екстра. Рамката всъщност е старата на ZX5, и е добре подсилена, иначе вилката Suntour M5000 си е голямо дърво... Монтажа отзад е Altus, на курбелите пише Cyclone, не ги знам какви са, иначе командите му са Acera. А да, може като плюс да се брои че колелото идва с гуми Continental Explorer Pro 2.1, които според мен поне са доста по-читави от Kenda-та на спринтовете.
Като цяло за тия пари според мен няма да сбъркаш с това колело ;)
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот Zozka » Вто Апр 06, 2004 9:26 am

[quote="Blazarov"]

Аз карам Онтарио, от новите, и засега съм много доволен. За парите си е направо екстра. Рамката всъщност е старата на ZX5, и е добре подсилена, иначе вилката Suntour M5000 си е голямо дърво... Монтажа отзад е Altus, на курбелите пише Cyclone, не ги знам какви са, иначе командите му са Acera. А да, може като плюс да се брои че колелото идва с гуми Continental Explorer Pro 2.1, които според мен поне са доста по-читави от Kenda-та на спринтовете.
Като цяло за тия пари според мен няма да сбъркаш с това колело ;)
[/quote]


Абсолютно гласувам за Онтарио при това положение, единственото което му е по-тъпо от на апполото са зъбчатките и задната главина...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот tuba » Вто Апр 06, 2004 10:23 am

Имах Онтарио още седи рамката в гардероба
на мойто недостатъците му бяха -
не се сменя ухото за задния депласиор
предните венци бяха меко казано ужасни кривяха се от нищо
и спирачките май бяха доста скапани не помня щото веднага
ги смених

един приятел имаше аполон
той е по тежък
незнам кава е вилката но ако е същия Zoom тя просто не работи

Предимство на Аполона е, че рамката кто чели я имат в различни
размери за разлика от Онтариото
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mjp » Вто Апр 06, 2004 11:15 am

Излязоха ли моделите за 2004 г. Питам по специално за Drag Ontario, защото мисля да си купувам такова а не съм от София и да знам да не се разкарвам ако още не са излезли.:).
Пишете ако не са излезли още каквото инфо имате за това кога се очакват.
Thanks to everybody :D.
mjp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 9:54 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blazarov » Вто Апр 06, 2004 2:43 pm

Онтарио-то вече го има, повече инфо за него в горния ми пост. Аз обаче чаках 3 седмици докато ми докарат една единствена бройка, така че не е лошо да питаш има ли.. Ако искаш мога да направя снимки за да имаш по-ясна представа за колелото
Blazarov
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 09, 2003 8:12 pm

Мнениеот mjp » Сря Апр 07, 2004 7:22 am

[quote="Blazarov"]

Онтарио-то вече го има, повече инфо за него в горния ми пост. Аз обаче чаках 3 седмици докато ми докарат една единствена бройка, така че не е лошо да питаш има ли.. Ако искаш мога да направя снимки за да имаш по-ясна представа за колелото
[/quote]


Аз съм го виждал само на картинката дето е на сайта на Веломания. Няма да е зле ако направиш малко снимки за да добия по-реална представа. Може и на e-mail-а да ги пратиш ако ще ти е полесно.:)
mjp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 9:54 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта