X-Fusion O2

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

X-Fusion O2

Мнениеот vladko » Нед Апр 04, 2004 7:35 pm

Zdravejte,
v momenta karam ramka RAM XC-1 s DNM DV-22 (550lbs) i 35mm hod. Otpred sam s Judy SL. Karam predimno gradsko i XC okolo sofia, no se kachvam i na vitosha kato e hubavo vremeto. Seriozno obmisliam zakupuvaneto na X-Fusion O2, zashtoto mi e malko tvarda otzad voziata sega. Interesno mi e kakvo e predimstvoto na air shocks, osven po-dobrata lineinost na hoda. Dori ne znam konkretno na tozi model kolko mu e hoda. Ochakvam vashite mnenia - sazluzhava li si pokupkata. Poslednata tsena, koiato uspiah da nameria za O2 e kam 150 lv. Poveche ne mi se davat...
vladko
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 04, 2004 7:25 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Нед Апр 04, 2004 9:04 pm

@vladko
Въздушните пружини не са по-линейни от стоманените/титановите, даже напротив - по прогресивни са. Т.е. би трябвало да можеш да направиш амортисьора по-мек и чувствителен в началото на хода без опастност да го сгъваш докрай с блъскане. Точно по тази причина сега обмислям измъкването на спиралните пружини от DJ3-ката ми и напомпването на повече въздух вместо тях :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот DeMoN » Нед Апр 04, 2004 9:10 pm

Ami i az se bqh vuznesal po toq shock ,ama me ''prezemi'' edin priqtel koito kaza 4e gazovite resiori so osnopvno za cross-country.
Ta sega otnovo si mislq zaresior[zaden] oba4e s progia I az sum navit n x-fusion am glide prime ili vector pro. Ama razbrah , 4e ti si kara6 CROSS COUNTRY , taka 4e O2 6te e dobro re6enie za teb. A bi li mi opisal DNM-a si? Za6toto ne mi se dava 190 lv za vector pro. Za teb pokupkata maj si zaslujava ,ako nqkoi iska da me popravi...
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vladko » Нед Апр 04, 2004 9:25 pm

http://www.dnmsuspension.com/index_dv22.html - e tva e dnm-a, 165mm ot bolt do bolt, 35mm hod, 550 lbs. mi e pruzhinata, ne mi e zle, az sam kam 85 kila v momenta. maslen e, no nema nastroika na rebound-a. Kvi pari davash - ICQ 876047
vladko
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 04, 2004 7:25 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 05, 2004 9:57 am

[quote]Seriozno obmisliam zakupuvaneto na X-Fusion O2, zashtoto mi e malko tvarda otzad voziata sega. Interesno mi e kakvo e predimstvoto na air shocks, osven po-dobrata lineinost na hoda. Dori ne znam konkretno na tozi model kolko mu e hoda.[/quote]


Както отбележи Windstream, повечето пневматични елементи НЕ СА "по-линейни" в работата си от пружините - напротив. В твоя конкретен случай (искаш да постигнеш "по-мазна" возия отзад) аз по-скоро бих те посъветвал да провериш какви са възможностите за подмяна на пружината с по-подходяща (мека) или направо за подмяна на сегашния ти (неособено качествен) шок с по-качествен (с реглаж на rebound-a), но пак с пружина.

Иначе главното предимство на пневматичните елементи пред тези с пружина (засега) е главно в по-ниското им тегло и във възможността за по-проста (без необходимост от подмяна на пружина) настройка на работата им в съответствие с теглото на карача.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladko » Пон Апр 05, 2004 12:15 pm

Mersi za infoto TOYAGA, tochno tova me interesuvashe, otkaza me ot vazdushnite shock-ove. Тai kato ne smiatam da davam prekaleno goliama suma za shock, smiatash li che ako vzema primerno x-fusion Glyde Prime shte ima chustvitelno podobrenie, zasluzhava li si? Ima li smisal v poveche pari za Vector Pro? Vaobshte kakav zaden shok bihte mi preporachali za nepretentsiozno karane: malko XC, malko na vitosha, mnogo gradsko i vartene po bairi.

Ne e zle ako niakoi ima zhelanie da razsiazni tuk v tozi forum, koi shock za kakvo prilozhenie e naj-podhodiash, ot tezi koito gi ima na BG pazara i da dade orientirovachni tseni. Mersi predvaritelno!
vladko
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 04, 2004 7:25 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 05, 2004 12:20 pm

По мое мнение x-fusion Glyde Prime ще ти върши достатъчно добра работа в случай че пружината е подбрана както трябва.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот DeMoN » Вто Апр 06, 2004 10:52 am

ami ne im razbiram mnoo na dnm ama mi izglejda dobre.Ako e v dobro sastoqnie - kum 30 lv moga da dam.Predlagat mi edin dnm ot behemoth ama mu e izteclo masloto.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот DeMoN » Вто Апр 13, 2004 3:19 pm

ami ne znam kolko iska6, ama si nemam i predstava daje.Taka 4e pone kaji!A na dnm mi go davat za 20 lv , ta mojete li da mi kajete dali si zaslujava??
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта