Ремонт на карбонова рамка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот Searnox » Нед Май 20, 2012 10:00 pm

Ако има нещо счупено по карбонова рамка, например горната тръба на триъгълника от ляво където е задната гума, може ли да се ремонтира и колко би излезнало ?
Аватар
Searnox
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 12:14 pm

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот prokalnatiq » Нед Май 20, 2012 10:15 pm

Чувал съм че лепят карбонови рамки в Бургас (тоза не означава,че другаде няма), ако можеш се свържи с някой по-запознат от там и питай. Принципа до колкото знам е че слагат още пластове карбонени влакна и после със специални смоли ги заздравяват. :agree:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот Searnox » Нед Май 20, 2012 10:24 pm

И това е нещо, а дали имаш представа колко струва ?
Аватар
Searnox
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 12:14 pm

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот mine-r » Нед Май 20, 2012 10:31 pm

Здравей,
По принцип може.Невъзможни работи няма. Но за истински ремонт на рамка от въглеродни нишки се изискват доста специфични умения и инструменти.Не е просто като да се залепи с лепило или да се сложи лепенка.

Използвай google и напиши "carbon fibre frame repair".

Едно видео направи си сам: http://www.youtube.com/watch?v=s25hVcjjH5Q

Въпроси и отговори що годе по темата: http://www.sheldonbrown.com/rinard/carbonqa.htm
Аватар
mine-r
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 1:41 am
Местоположение: Pernik

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот Searnox » Нед Май 20, 2012 10:36 pm

Да пиша в гугъл беше първото което направих, пределно ясно ми е че може да се ремонтира, интересува ме дали може да се ремонтира в България качествено, и колко пара ще излезе да не ми дойде по скъпо от колкото да си я взема здрава :) Четох за някакъв момък във стара загора който ремонтирал карбонови риболовни прътове, но за сравнение в напрежението между прът и рамка дума не може да става.
Аватар
Searnox
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 12:14 pm

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот mine-r » Пон Май 21, 2012 11:43 am

Подпитах тук и там, но не можах да открия някой който да оправя въглеродни рамки в нашата родина.
Единственото което успях да нямеря, но пък не знам колко ще ти е полезна (е поне може да ти даде груба идея) че в разни чуждоземни страни един такъв ремонт струва между 50лв (за козметична поправка), до около 2000лв за сериозен ремонт.Което значи че дори и с доста по-евтиния труд тук пак би излязло сериозна сума.
Късмет


ПП. Ако случайно намериш майстор прати ЛС за да знам.Да го имам в предвид ако нещо стане с моята рамка.
Аватар
mine-r
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 1:41 am
Местоположение: Pernik

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот did » Пон Май 21, 2012 12:34 pm

Searnox написа:Ако има нещо счупено по карбонова рамка, например горната тръба на триъгълника от ляво където е задната гума, може ли да се ремонтира и колко би излезнало ?


Козметичен ремонт - да.

Истински ремонт в България - не.

Ако ти се занимава сам, рови из форумите за корабомоделизъм и авиомоделизъм.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот Searnox » Вто Май 22, 2012 9:36 am

Намерих човек, който по принцип се занимава с ремонт на въдичарски карбонови прътове и той се нави да я ремонтира, обеща че от там няма да се счупи пак :) доста беше убедителен ще утежни рамката със 40 грама. Ще докладвам като има резултат и снимки. :)
Аватар
Searnox
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 12:14 pm

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот axelmax » Вто Май 22, 2012 3:18 pm

Да да да,, това съм го слушал ако работи законно изисквай документ и гаранционно време. Колко хора гарантират и после не те познават ...... :(!:
Успех!
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот mine-r » Вто Май 22, 2012 11:20 pm

Един .pdf който нагледно обяснява ремонта на рамка от карбонови нишки. Стъпка по стъпка. Занимателно четиво.
_рамка.pdf
(555.66 KiB) 657 пъти
Аватар
mine-r
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 1:41 am
Местоположение: Pernik

Re: Ремонт на карбонова рамка

Мнениеот abandonship » Пет Май 25, 2012 10:47 pm

Не е проблем да се поправи счупен карбон, въпроса е как и къде е счупен и дали си струва поправката.Оборудването не е от най-евтините, както и използваните материали(главно), но няма невъзможни неща, дори и в БГ.Аз лично счупена/пукната карбонова велосипедна рамка не бих поправял за нищо на света, обичам си тялото и не искам да го осакатявам.
Ако рамката е "съставна", може да се сменят парчета със заводски, но такава поправка е само за квалитетни и много ценни, поръчкови сетове.Счупи ли се средностатистическия карбон, хвърляй.
abandonship
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:26 pm
Местоположение: Варна


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта