Хидро раници

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Хидро раници

Мнениеот Persenk » Пон Мар 29, 2004 10:05 pm

Ако някой кара с такава раница моля да сподели впечатления.Досега съм виждал такива само в ТСМ, но нещо не ми вдъхват надежност.Ако може и да ми кажете какви други марки има на пазара и къде мога да ги намеря.Благодаря.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mus » Пон Мар 29, 2004 10:26 pm

[quote="Persenk"]

Ако някой кара с такава раница моля да сподели впечатления.Досега съм виждал такива само в ТСМ, но нещо не ми вдъхват надежност.Ако може и да ми кажете какви други марки има на пазара и къде мога да ги намеря.Благодаря.
[/quote]

Аз имам такава ТСМ не е нещо кой знае какво ама ми върши работа,"каквото плащаш това получаваш".Иначе по-маркови раници има в повечето веломагазини.Такива рници има и за катерене почти същите.В м-н Стената със сигурност ще има.:8D:
mus
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 11:29 am

Мнениеот Zozka » Пон Мар 29, 2004 10:34 pm

Az karam s onija gotinite shapki, na koito se zakrepvat dve biri4ki - pazi ti kofata ot kolizii i osven tova utolqva jajdata (ma sled dve-tri spuskaniq i birata stava na shit :xx(:), ta az za tova gi pulna shishencata s boza ili vodka - zavisi ot nastroenieto, ama naj-shefska e dvoinata slamka kooool, naprao razkurtva..
OOPS: sori za latinicata, sigurno e zaradi vodkata[:p]
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 29, 2004 10:42 pm

Persenk,

Аз карам с такава раница. Определено има доста предимства пред бутилките а именно:
- Като решиш да пиеш не е нужно да се пресягаш и да вадиш бутилката. Само захапваш маркучлето и пиеш;
- Носиш повече вода;
- Водата се загрява по-бавно;
- Преместването на тежестта на водата от колелото на гърба ти дава по-добър контрол в/у байка (така разправят профитата [:p]);
- сигурно има и други, аз за тези се сетих сега.
Относни марките - като лидер са се наложили CamelBak. Такива съм виждал в БАС. Аз доскоро карах с CamelBak Classic :
[img]http://www.cyclesurgery.com/productimages/fullsize/pm_60004.jpg[/img]
Ако те интересува, може да ти я продам (за 60 лв. - като нова е) ;) аз си взех по-голяма.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Мар 29, 2004 11:59 pm

[quote="КапитанПланета"]

Persenk,

Аз карам с такава раница. Определено има доста предимства пред бутилките а именно:
- Като решиш да пиеш не е нужно да се пресягаш и да вадиш бутилката. Само захапваш маркучлето и пиеш;
- Носиш повече вода;
- Водата се загрява по-бавно;
- Преместването на тежестта на водата от колелото на гърба ти дава по-добър контрол в/у байка (така разправят профитата [:p]);
- сигурно има и други, аз за тези се сетих сега.
Относни марките - като лидер са се наложили CamelBak. Такива съм виждал в БАС. Аз доскоро карах с CamelBak Classic :
Ако те интересува, може да ти я продам (за 60 лв. - като нова е) ;) аз си взех по-голяма.

[/quote]


Един въпрос - тази раница може ли да побере предмет с размери 44x32x4 см ?
Ако да, и ако @Persenk не прояви интерес, аз вероятно ще го проявя ;):D:D:D

:offtopic:
В един малко по-общ план да попитам - дайте идея за някаква читава раница, с която да мога да си нося PC-to на гърба, докато карам :D
Аз съм гледал една .. но никак не ми вдъхна доверие .. май беше "Светла" ...
[/offtopic]
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 30, 2004 12:09 am

[quote="MOD"]
Един въпрос - тази раница може ли да побере предмет с размери 44x32x4 см ?
[/quote]


Тцъ... побира резервоара за водата, джобно инструментче, документи, няколко лева и ключа за в къщи.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Вто Мар 30, 2004 2:00 am

[quote="MOD"]
В един малко по-общ план да попитам - дайте идея за някаква читава раница, с която да мога да си нося PC-to на гърба, докато карам :D
Аз съм гледал една .. но никак не ми вдъхна доверие .. май беше "Светла" [/quote]


Хехе, качваш се на Черни Връх с PC-то и там с IR-а на телефона щракаш постинги във форума, а? [:p]

Сериозно ли искаш да си разнасяш PC-то на гръб, докато караш колело? Струва ми се доста голям риск, предвид на пораженията които може да понесе HDD-то при едно евентуално падане... :?:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот MOD » Вто Мар 30, 2004 7:55 am

[quote]
Хехе, качваш се на Черни Връх с PC-то и там с IR-а на телефона щракаш постинги във форума, а? [:p]

Сериозно ли искаш да си разнасяш PC-то на гръб, докато караш колело? Струва ми се доста голям риск, предвид на пораженията които може да понесе HDD-то при едно евентуално падане... :?:
[/quote]


Категорично нямам намерение да ходя с PC в планината ( всъщност, една от причините да ходя в планината е, че там няма PC-та [:p]:D:D:D:D)
Ми все пак трябва да ходя на работа .. а по принцип ходя с колело :D
А риск си прав че има .. :8D: затова и раницата трябва да е читава ..
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 30, 2004 8:30 am

[quote="MOD"]
Категорично нямам намерение да ходя с PC в планината ( всъщност, една от причините да ходя в планината е, че там няма PC-та [:p]:D:D:D:D)
Ми все пак трябва да ходя на работа .. а по принцип ходя с колело :D
А риск си прав че има .. :8D: затова и раницата трябва да е читава ..
[/quote]


Aaa, щом е за в града, по-може. Конкретен модел не мога да ти препоръчам. Просто се сетих за една страничка на велоособняка [url=http://www.kenkifer.com]Ken Kifer[/url] (мир на праха му). Ето това е за носенето на лаптоп: http://www.kenkifer.com/bikepages/touring/laptop.htm
Може да ти се стори интересно. Той в сайта си развива цяла велофилософия. Доста спорна е на места, но не вреди човек да погледне :8D:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 30, 2004 8:33 am

[quote="Persenk"]

Ако някой кара с такава раница моля да сподели впечатления.Досега съм виждал такива само в ТСМ, но нещо не ми вдъхват надежност.Ако може и да ми кажете какви други марки има на пазара и къде мога да ги намеря.Благодаря.
[/quote]


Препоръчвам ти да провериш за раница на Deuter в "Стената" (преди това иди на http://www.deuter.com/ и се осведоми какво имат и какво ти трябва). Deuter са много качествено направени, но относително скъпи раници. По-евтина (но при всички случаи качествена и вършеща чудесна работа) алтернатива са раниците на Salewa, каквито можеш да намериш в магазина на "Екзарх Йосиф" срещу градинката на Централна баня (за продукцията на Salewa можеш да се информираш на http://www.salewa.com). Аз лично ползвам със задоволство Salewa Distance.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Мар 30, 2004 10:37 am

[quote="MOD"]

В един малко по-общ план да попитам - дайте идея за някаква читава раница, с която да мога да си нося PC-to на гърба, докато карам :D
Аз съм гледал една .. но никак не ми вдъхна доверие .. май беше "Светла" ...
[/quote]


Camelback имат всякакви модели - от този на Капитана, до големи алпийски раници с резервоар. Разгледай ги [url=http://www.camelbak.com/rec/products.cfm]тук[/url]

Не случайно са се наложили като лидер. Мога да говоря само със суперлативи за раниците им (аз карам с Camelback Mule - 100 унции резервоар - около 3 литра).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Seymour » Вто Мар 30, 2004 1:51 pm

Ползвам воден резервоар от Deuter с вместимост от 2 л. Нося го в раница, която има специален отвор за маркучето близо до горната й част, както й щипка за прикрепването на маркучето на презрамката.

Много съм доволен от резервоара, пригоден е за различни раници и мога да кажа, че е сравнително универсален.

По принцип тези резервоари имат следните предимства за мен:

1. Не се разконцентрирам по време на каране.

2. Мога да отпивам на малки глътки (Deuter имат патентован мундщук, който не пропуска вода...за разлика от този на ТСМ).

3. Резервоарът удържа на натиск.

4. Водата е с добър вкус (няма пластмасовия вкус на другите).

Мисля, че цената й е около 32 лв. и си струва.
Seymour
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 02, 2003 12:46 pm

Мнениеот Persenk » Вто Мар 30, 2004 7:16 pm

[quote="КапитанПланета"]


Относни марките - като лидер са се наложили CamelBak. Такива съм виждал в БАС. Аз доскоро карах с CamelBak Classic :

Ако те интересува, може да ти я продам (за 60 лв. - като нова е) ;) аз си взех по-голяма.

[/quote]


Капитане, благодаря за предложението,ама и аз сте търся нещо по-големичко,че тази ми се вижда много малка.

@MOD
Погледни раницата Deuter GIGA тука- http://stenata.com/magazin/index.htm.Дават я точно за лаптоп.

@Toyaga
Видях раниците Deuter в интернет магазина на Стената.Наистина си личи че са качествени ама не са посочили нито една за mountainbike.
А пък Salewa Distance е наистина много готина раничка.

Смятам да се поразходя и до БАС и вече сигурно ще избирам между Camelback и Salewa.

Благодаря ви че светнахте непосветения.:)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Вто Мар 30, 2004 7:43 pm

[quote="Persenk"]

[quote="КапитанПланета"]


Относни марките - като лидер са се наложили CamelBak. Такива съм виждал в БАС. Аз доскоро карах с CamelBak Classic :

Ако те интересува, може да ти я продам (за 60 лв. - като нова е) ;) аз си взех по-голяма.

[/quote]


Капитане, благодаря за предложението,ама и аз сте търся нещо по-големичко,че тази ми се вижда много малка.

@MOD
Погледни раницата Deuter GIGA тука- http://stenata.com/magazin/index.htm.Дават я точно за лаптоп.

@Toyaga
Видях раниците Deuter в интернет магазина на Стената.Наистина си личи че са качествени ама не са посочили нито една за mountainbike.
А пък Salewa Distance е наистина много готина раничка.

Смятам да се поразходя и до БАС и вече сигурно ще избирам между Camelback и Salewa.

Благодаря ви че светнахте непосветения.:)
[/quote]


Мерси много .. раницата ми харесва и се вмества в бюджета ми
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 01, 2004 12:05 pm

@ Persenk

[quote]Видях раниците Deuter в интернет магазина на Стената.Наистина си личи че са качествени ама не са посочили нито една за mountainbike.
А пък Salewa Distance е наистина много готина раничка.

Смятам да се поразходя и до БАС и вече сигурно ще избирам между Camelback и Salewa.[/quote]


Вчера случайно минах през "Стената" (не с глава :D:D:D) за нещо друго и дочух, че до две седмици се чака доставката на Deuter за новия сезон - не питах специално дали ще имат bike-раници, но е твърде вероятно, щото миналата година имаше. На твое място бих изчакал малко с покупката и бих взел предвид и тази алтернатива...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Arkaim » Чет Апр 01, 2004 2:54 pm

аз съм виждал такива ранички на Salomon в БГ-Спорт в Пловдив за 95лв.
Много ми ги хвалиха че вили мнн хубави ама чесно казано незнам какво представляват точно...
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Чет Апр 01, 2004 6:10 pm

[quote="TOYAGA"]
[br
Вчера случайно минах през "Стената" (не с глава :D:D:D) за нещо друго и дочух, че до две седмици се чака доставката на Deuter за новия сезон - не питах специално дали ще имат bike-раници, но е твърде вероятно, щото миналата година имаше. На твое място бих изчакал малко с покупката и бих взел предвид и тази алтернатива...

[/quote]


ОК ще изчакам да видим какво ще докарат.Все пак не ми е щукнало днеска,утре да си купувам.Важното е да имам раничка преди лятото.

@Аrkaim
В Bg спорт или в Exel-а си ги гледал.Защото в Exel-а има гамата на Salomon.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Пет Апр 02, 2004 7:55 pm

Eto tova mislq 4e 6te ti vyr6i 4ydesna rabota :
http://www.hannah.cz/en/getSection.do?m ... leId=32637



ima e v magazin Stenata za 45lv.
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта