Cross C2

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Cross C2

Мнениеот K » Нед Мар 28, 2004 8:39 pm

Imate li niakawa informacia za Cross C2 ?
Predimstwa / nedostauci / ceni / nalichnost
10 in advance
K
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 28, 2004 8:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 28, 2004 9:06 pm

[quote="K"]

Imate li niakawa informacia za Cross C2 ?
Predimstwa / nedostauci / ceni / nalichnost
10 in advance
[/quote]


Единственото, което мога да кажа в случая е "Perfectly misconstructed"...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот K » Нед Мар 28, 2004 9:18 pm

:)
K
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 28, 2004 8:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот K » Нед Мар 28, 2004 9:37 pm

TOYAGA izwiniawaj che te tormozia s naj staria vupros na sveta no sled dosta chetene iz forumite imam osnowanie da cmiatam che ste mojes da mu otgoworish :-)

Vuprosut - kakwo kolelo bi mogul da mi preporuchal da si vzema

Budjet 600 lv
Еxperience - 3 puti klasicheskia FR marshrut Aleko - Simeonowo prez 2001 godina s staraia mi Tiger Ultra / s generamni remonti sled wsiako spuskane/
ot togawa poradi lipsa na vreme /i + 10 Kg / predimno Sofia - Jeleznica - Obikolnata aleia - Simeonovo

Predpochitania - pedimno cross country s nesto po lekichko :-) no s dostatuchni wuzmojnosti i udobstwa za spuskane po ne osobenno trudni tereni

Oste wednij blagodaria
K
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 28, 2004 8:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Мар 28, 2004 10:39 pm

Ако приемаш съвети и от другиго ;), то ти препоръчвам да изчакаш новите модели на Drag и RAM, защото мисля, че ще има нещо хубаво за твоите цели. Иначе от известните вече/наличните от миналата година, мисля, че Sprint Excel (около 400лв. с монтаж Acera/ 600лв. с монтаж Deore), Drag Zx5 (между 500 и 600лв.) и RAM HT1 (само че е 700лв.) са все добри колела за целта.
Бих добавил също и Scott Voltage, ако има такъв до 600лв. Той е здрав и корав, само че като геометрия и предназначение не е точно за крос-кънтри, а за градско/скокове и тем подобни.
:8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 28, 2004 10:40 pm

[quote="K"]

TOYAGA izwiniawaj che te tormozia s naj staria vupros na sveta no sled dosta chetene iz forumite imam osnowanie da cmiatam che ste mojes da mu otgoworish :-)

Vuprosut - kakwo kolelo bi mogul da mi preporuchal da si vzema

Budjet 600 lv
Еxperience - 3 puti klasicheskia FR marshrut Aleko - Simeonowo prez 2001 godina s staraia mi Tiger Ultra / s generamni remonti sled wsiako spuskane/
ot togawa poradi lipsa na vreme /i + 10 Kg / predimno Sofia - Jeleznica - Obikolnata aleia - Simeonovo

Predpochitania - pedimno cross country s nesto po lekichko :-) no s dostatuchni wuzmojnosti i udobstwa za spuskane po ne osobenno trudni tereni

Oste wednij blagodaria
[/quote]


Не мога да ти кажа какво да си купиш, но мога да те посъветвам към какво да се стремиш на фона на бюджета с който разполагаш. Тук има делеч по-големи специалисти от мен по отношение на цените в местната търговска мрежа, така че се надявам те да нанесат необходимите поправки/допълнения.

1. Трябва ти свястна твърда рамка. Това може да бъде RAM HT, DRAG Climber, DRAG Expert, Sprint Excel/Apollo/Appolon, рамка от транжиран "марков" велосипед или употребявана от такъв. Аз на твое място бих попитал дали случайно в БАС не се мотае все още старата рамка на Капитана (Giant Terrago).

2. Трябва ти свястна здрава вилка с ход в диапазона 80-120 мм. Такава може да бъде някой нисък клас Black, Judy XC/SL, Мarzocchi от клас MX някакъв много хубав Suntour (не ги познавам и не мога да ти кажа кой) или добре поддържана употребявана вилка от споменатите.

3. Трябват ти хубави здрави капли. Такива могат да бъдат Ambrosio DH 28 от Драго, някое Sumo от BAS или някой нисък, подходящ за бюджета ти клас Маvic (пак от Драго). Спици - най-евтините DT, които намериш.

4. Трябват ти надеждни V-brake спирачки. Deore или сравним нисък SRAM с хубави бустери ще са ти предостатъчни на първо време.

5. Трябва ти drivetrain (дерайльори, курбели, команди, главини, задна касета, лагер на средното движение), с който да започнеш. Идеалното решение според мен би било Deore, но не съм сигурен, че ще се впише в бюджета. Съветвам те да не правиш компромиси с главините, задния дерайльор и лагера на средното движение - останалото може да се ъпгрейдва постепенно.

6. За седалка съвети не давам - питай гъза си. Все пак ти препоръчвам да се ориентираш към Velo от BAS, щото има добър избор на добри цени.

7. Гуми - на първо време евтини (но не "куче марка") с ширина 2,1. Оттам-нататък става скъпо...

8. Кормилото, лапата и кола на седалката на първо време трябва да са здрави, но "бюджетни" покупки, които да не товарят цената.

Естествено, можеш да си купиш и комплектовано возило от споменатите в т.1, но от една страна аз съм твърд привърженик на "custom"-принципа за събиране на возила, а от друга си мисля, че последващия належащ ъпгрейд на комплектовано возило ще взриви доста сериозно бюджета ти...

Сега остава да пообиколиш и да посмяташ...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот koko » Пон Мар 29, 2004 10:45 am

Hmm mnogo mi e interesno kak Sprint Excel e s Deore monataz sled kato e za 600lv a Deore montaza ilziza 500:
kurbel s kasetka- 150lv
preden dereilior- 30
zaden dereilior- 50
zadni zab4atki - 50
veriga - 30
glavini - 65
shifteri s lost4eta -100
V-brake-ove - 40
Sprint i Cross po moi begli nabludeniq pod montaz Deore razbirat zaden dereilior Deore i eventualno V-brake-ove.Nenuzno e da kazvam 4e ako 4ovek re6i da zeme montaz Deore i ramka otivat okolo 650 lv(dobre minus 20tina % otstapka ako se zima tzql bike).Toest ne ostavat pari za ne6ta savsem nuzni kato vilka,kormilo i t.n.A da ne zabravqme 4e svesna vilka e okolo 200lv i svensi 6ini (sas spitzi) idvat kam 100lv.
Ako ti triabva moq savet - mini na montaz Acera - kara se s nego pak i kurbera e zdrav i si zemi vilka s masleno smek4avane.I pak imam samneniq 4e 6te moze6 da vmakne6 vdrava zadna kapla v tzqloto tova uravnenie... pozelavam ti kasmet :D
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Мар 29, 2004 11:46 am

cross nema da si vzemesh 100 procenta ako se sadi po otzivite i vida na kolelata ,podkrepqm horata koito ti predlojiha da izchkah nema na sajalqvashi

moje da si vzemesh expert sas deore za 720 leva no ischaki sasmo kurbrla e alivoi ama ako se spazarish moje da ti go smenat s malko doplastane


ne se karaite a kakaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Black » Пон Мар 29, 2004 12:48 pm

misla 4e mo6e da smakne ot cenata kyrbeli TRUVATIV OT BAS ZA OKOLO
70 ima6e mai a edni shimanski gadni ma var6at rabota te beha mai 40 leva ot grago nqkoi ne6ta mo6e6 da gi zeme6 gadni no posle 6e smenq6 SAMO RAMKATA I VILKATA E DOBRE da sa hybavi zada negi smenq6 skoro
YSPEH A ZA 6ini JUMBO 20 LEVA OT NINA NOGO SA DOBRI
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Arkaim » Пон Мар 29, 2004 2:48 pm

edna priqtelka ima takova kolelo - ama kolko teji prosto ne e istina(okolo 20kg.)... to be6e s montaj shimano c-50 +falshivi diskovi spira4ki Logan i stryva6e nqkyde okoolo 400$ -pone za tolkova go vze tq. Ne te syvetvam da si vzima6 takyv bike...potyrsi ne6to s tvyrda ramka i po-dobyr montaj
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 29, 2004 2:58 pm

@ К

Някакъв пич продава в "Пазар" употребяван Scott G-Zero FX3 в добро състояние за 550 лева. Аз на твое място бих се поинтересувал - рамката е старичка, но е добра база за изграждане на велосипед, подходящ за твоя стил каране.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пон Мар 29, 2004 9:11 pm

koko Деоре кухия курбел е 115лв, иначе нормалните (които свършват за макс 10дена) са по 60лв ...
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот koko » Пон Мар 29, 2004 11:25 pm

[quote="screamBoy"]

koko Деоре кухия курбел е 115лв, иначе нормалните (които свършват за макс 10дена) са по 60лв ...
[/quote]

OK de ama kasetkata ne e li 40-tina lv :?::?::?:.. Octalink tva onova:D
vdiga leki4ko tzenata.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Мар 29, 2004 11:47 pm

[quote="screamBoy"]

koko Деоре кухия курбел е 115лв, иначе нормалните (които свършват за макс 10дена) са по 60лв ...
[/quote]


Еее, не е съвсем така... За 60 лв мисля че говориш за Alivio - ами здрави се оказаха, поне моите. Е, наистина нямат много челни срещи с камъни, да кажем, но са видели туй-онуй [:p] и още се държат на единия байк.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Admin » Вто Мар 30, 2004 9:04 am

[quote="koko"]

Hmm mnogo mi e interesno kak Sprint Excel e s Deore monataz sled kato e za 600lv a Deore montaza ilziza 500:
kurbel s kasetka- 150lv
preden dereilior- 30
zaden dereilior- 50
zadni zab4atki - 50
veriga - 30
glavini - 65
shifteri s lost4eta -100
V-brake-ove - 40
Sprint i Cross po moi begli nabludeniq pod montaz Deore razbirat zaden dereilior Deore i eventualno V-brake-ove.Nenuzno e da kazvam 4e ako 4ovek re6i da zeme montaz Deore i ramka otivat okolo 650 lv(dobre minus 20tina % otstapka ako se zima tzql bike).Toest ne ostavat pari za ne6ta savsem nuzni kato vilka,kormilo i t.n.A da ne zabravqme 4e svesna vilka e okolo 200lv i svensi 6ini (sas spitzi) idvat kam 100lv.
Ako ti triabva moq savet - mini na montaz Acera - kara se s nego pak i kurbera e zdrav i si zemi vilka s masleno smek4avane.I pak imam samneniq 4e 6te moze6 da vmakne6 vdrava zadna kapla v tzqloto tova uravnenie... pozelavam ti kasmet :D
[/quote]


Tozi Excel, koito sum vijdal, si be6e po4ti iztsialo s deore. Ti mi tsitira6 tseni za kraen potrebitel v BG. Pomisli oba4e na kakvi tseni gi vzimat Sprint :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот K » Вто Мар 30, 2004 10:00 am

@Admin razbira se che prieman suweti :-)
Kude si wijdal Excel-a s montaj deore za 600 lv?
I koga mogat da se ochakwat Novite Drag-ove?
Malko ste mi e trudno da si sglobia sam velosipeda a i Drag Climbera (2003 ?) w velomania izglejda mnogo dobre
Utre ste otida da vidia i cenite tam :-)
K
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 28, 2004 8:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Вто Мар 30, 2004 11:16 am

Admine,
kazi kade moze da se vidi toq Excel.Kato se stopli malko vremeto s udovolstvie 6te hoda da vida kolko e Deore..BTW za tzenata sam pisal 4e triabva da ima 20% otstapka za kupuvane s nov bike.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта