Kak da se predpazq na max ot kradci?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Kak da se predpazq na max ot kradci?

Мнениеот db » Нед Мар 28, 2004 8:18 pm

Nqkakwi predlojeniq za dobri katinar4eta za Bike?ima dosta modeli, oba4e ne znam na koe moje da se raz4ita.Cenite im warirat sy6to ot 5 lv do 35 primerno.Ozna4awa li, 4e ako si wzema nai-skypoto 6te e nai-dobroto?
fen ot Vn;)
db
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 9:03 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Мар 28, 2004 8:35 pm

Лично аз избягвам да си оставям колелото заключено и без надзор ...
Да, ако вземеш по-скъпо можеш да разчиташ на по-добро качество както на заключващия механизъм така и на оплетката на жилото ( което е и важното в случая )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Нед Мар 28, 2004 8:52 pm

[quote="db"]

Nqkakwi predlojeniq za dobri katinar4eta za Bike?ima dosta modeli, oba4e ne znam na koe moje da se raz4ita.Cenite im warirat sy6to ot 5 lv do 35 primerno.Ozna4awa li, 4e ako si wzema nai-skypoto 6te e nai-dobroto?
[/quote]


ni6to nepomaga
idvat s djobniq fleks ili s kle6ti za armatura i chao chao na "katinara "
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 28, 2004 9:03 pm

Както отбелязаха преждеговорившите - нищо не помага ако возилото ти е оставено дълго време без надзор.

Ако държиш да си вземеш заключвалка, препоръчвам ти някаква (не е задължително да бъде скъпа, но да не се отваря "с поглед" все пак), с която да връзваш возилото си, наблюдавайки го по пет пъти на пет минути.

Аз лично нямам заключвалка и нося съкровището навсякъде със себе си/държа го на една ръка разстояние.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Нед Мар 28, 2004 10:48 pm

При подобен въпрос се сещам за една заключалка Bike Cuffs (белезници за байк), мисля че призводителят беше MasterLock, която за съжаление не се продава в България. Доколкото помня, производителят й даваше 3000$ обезщетение, ако успеят да ти откраднат колело, заключено с нея. :xx(:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Пон Мар 29, 2004 12:57 am

Белезниците наистина са производство на Master Lock, гаранцията обаче не е само за тях, а също и за веригите и U-скобите. Обезщетението зависи от конкретния модел и достига $4000 за Street Cuff SS. Повече информация [url=www.masterlockbike.com]тук[/url].
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот did » Пон Мар 29, 2004 7:46 am

Трябва да се има предвид и още нещо - теглото на въпросното заключващо устройство. Има доста здрави и дебели такива, които обаче тежат по 1кг! Ако трябва да го нося това нещо с мен на дълъг път - благодаря, отказвам се предварително!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tuba » Пон Мар 29, 2004 10:29 am

Хъммм до колкото ми е извстно няма секретна ключалка кято да отнеме на
опитен крадец повече от 20 30 секунди та според мен смисъла от
веригата е да можеш да изтичаш до колелото ако някой се опитва да
го краде, от тука и следва че, просто не рябва да се оставя без надзор
незвисимо колко добре си го овързал.
И в този ред ма мисли веднъж напъхах в една касова брава грешен ключ,
на човека който доиде да я оправи му трябаха 20мин и то щото имаше ключ
вътре(бравата беше Motura италянска). Та какво оства за секретна
кючалка.
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Пон Мар 29, 2004 12:37 pm

li4no prisastvah na edno takova sabitie edin izvadi kle6tite i nali se se6tate mo6e6e i ramkata da SRE6E tolkova beha golemi KLE6TITE
SPASENIE NEMA kakto kaza TOYAGA na edna raka raztoqnie da6e i po blizko
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Newone » Вто Мар 30, 2004 2:44 pm

[quote="did"]

Трябва да се има предвид и още нещо - теглото на въпросното заключващо устройство. Има доста здрави и дебели такива, които обаче тежат по 1кг! Ако трябва да го нося това нещо с мен на дълъг път - благодаря, отказвам се предварително!
[/quote]

Tи да нямаш предвид някое конкретно заключващо устройство, покорило хижа Здравец например:D:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот db » Сря Мар 31, 2004 3:17 pm

[quote="Black"]

li4no prisastvah na edno takova sabitie edin izvadi kle6tite i nali se se6tate mo6e6e i ramkata da SRE6E tolkova beha golemi KLE6TITE
SPASENIE NEMA kakto kaza TOYAGA na edna raka raztoqnie da6e i po blizko
[/quote]

Wijadal sym po stroejite edni takiwa ogromni kle6ti s koito rejat armatura s golqm diametyr kym 2 santimetra i po-debeli, bez nikyw problem:( teq werigi koito se predlagat ne wqrwam da sa koi znae kolko po-zdrawi ot armaturata oswen ako ne sa ot nqkakwa super stomana s widoka twyrdost i qkost i takiwa ne6ta.Moje bi nqkoi den 6te si imame takiwa materiali directno ot nqkoq druga planeta;)
fen ot Vn;)
db
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 9:03 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Сря Мар 31, 2004 5:35 pm

[quote="db"]

[quote="Black"]

li4no prisastvah na edno takova sabitie edin izvadi kle6tite i nali se se6tate mo6e6e i ramkata da SRE6E tolkova beha golemi KLE6TITE
SPASENIE NEMA kakto kaza TOYAGA na edna raka raztoqnie da6e i po blizko
[/quote]

Wijadal sym po stroejite edni takiwa ogromni kle6ti s koito rejat armatura s golqm diametyr kym 2 santimetra i po-debeli, bez nikyw problem:( teq werigi koito se predlagat ne wqrwam da sa koi znae kolko po-zdrawi ot armaturata oswen ako ne sa ot nqkakwa super stomana s widoka twyrdost i qkost i takiwa ne6ta.Moje bi nqkoi den 6te si imame takiwa materiali directno ot nqkoq druga planeta;)
[/quote]
To4no za tiah stava na vapros da6e i ramkata mo6e dati sre6e
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот db » Сря Мар 31, 2004 5:40 pm

Ami moje 6toto sa s golem zahwat, ama ne wqrwam na nqkoi da mu trqbwa srqzana ramka :xx(::)
fen ot Vn;)
db
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 9:03 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Сря Мар 31, 2004 6:05 pm

[quote="db"]

Ami moje 6toto sa s golem zahwat, ama ne wqrwam na nqkoi da mu trqbwa srqzana ramka :xx(::)
[/quote]
da prosto kazvam kakvo mo6e dase napravi s tqh
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот db » Сря Мар 31, 2004 6:54 pm

[quote="Black"]

[quote="db"]

Ami moje 6toto sa s golem zahwat, ama ne wqrwam na nqkoi da mu trqbwa srqzana ramka :xx(::)
[/quote]
da prosto kazvam kakvo mo6e dase napravi s tqh
[/quote]

;)
fen ot Vn;)
db
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 9:03 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kww » Сря Мар 31, 2004 8:07 pm

nai siguren moje da se 4uwstwa6 ako nqma6 weriga ili podobni za6toto togawa warianta "da si ostawq koleloto" ne sa6testwuwa a i az kato si gledam koleloto s kwoto i da go zaklq4a za 30 sec mogat da miwzemat gumite sedalkata a nqkoi po 4ewrast s 6estogram:D:(!:i kormiloto s lapata a dori i wilkata:( predpolagam 4e 6te se saglasite 4e ne moje6 da sloji6 klq4alki na wsi4ko za towa nai-dobrite klq4alki sa "my hands";)
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот simo » Сря Мар 31, 2004 10:09 pm

A tova s obez6tetenieto istina li e i kak stava ? Ako sum grajdanin i sum si kupil tiq beleznici i mi gepqt bika kak 6te stane ? - Otivam v magazina i vikam " daite mi $4000 6tot bika mi go nqma " . A puk v su6toto vreme bika mi e vku6ti ??? Te ot de 6te razberat ? I kato gi gledam tez beleznici vijdam 4e sa hvanati s ne6to kato veriga za kolelo , ako e taka vadq az onui deto se razviva verigata i aide ;)
:fire: Тука на Бахамите е идеално за FR ;) .
Само Bender , Gracia , Root i Klassen . :P
simo
 
Мнения: 199
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2003 8:07 pm
Местоположение: Bahamas


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта