Pompa

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Pompa

Мнениеот phipe » Вто Мар 23, 2004 10:51 pm

E hora q daite suvet za pompa do 15 tina lev4eta.Ako nqkoi prodawa na staro neka pi6e!Smisul az znam kvi ima ama me interesuvat vpe4atleniq!

Blagodarq!
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот axelmax » Сря Мар 24, 2004 12:24 am

dosega iamm tri sks parvia sks rokkie bez markuch parvo pompane i krai=sas djuzata,vtoriq pak bez markuch integra 23 mai nemojah nisto da napompam qvno ne mi hvanah cakata i go varnah sled mnogo maki,v momenta sam sas integra 23 sas markuch slaba e markucha zamina sled 2-3 sedmici abe nai si edobre krachna :D,no ako ste si vzimah vzemisi ot poskapite modeli no oste nesto kato butalo i korpus nemat greshka

ne sekraite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот screamBoy » Сря Мар 24, 2004 12:30 am

няква странна пластмасова испанска за 18лв ползвам, голяма, не телескопична, лека
идеална работа върши, само не трябва да удряш разни неща с нея че се чупи и после тряа да омотаваш с изолирбанд ...
оригиналното маркуче издържа десетина напомпвания но като си купих ново за 1.70лв вече сичко си е ток (само да не бях удрял тъпия ... опс:) )
идеята е следната - задължително маркучеста и задължително голяма
по-добре метална но и пластмасовите са ок, разбивал съм с нея в раницата много пъти
а
друга подробност е че където се завива маркучето има метална гайка т.е. резбата не е на самата пластмаса, но защото е само гайка много бързо прегрява - само интересен факт, нищо повече
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот axelmax » Сря Мар 24, 2004 12:38 am

fact no taka se zagrqva che markucha ste sestopi i zimataostavih na vankai sezakatoq probvah prosto beche stanal kato kokal ta vaprosat mi zastotomalko povehe maslo beh slojil da ee ot tova stoto markucha ne e gumen veche a sedi poveche kato plasmasa

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот screamBoy » Сря Мар 24, 2004 12:47 am

тоя оригиналния ли ? да, затва си купуваш нов, щото тия дето се продават отделно са както трябва (поне Веломанските де) не се топи не се къса не се пука и тия металните части си се въртят - много удобно не сучеш маркуча целия а само накрая това го въртиш
обаче такава помпа не може да се носи в джоб !
затова пък 50 помпи и си над 2 атмосфери
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот SPA » Сря Мар 24, 2004 10:05 am

[quote="phipe"]

E hora q daite suvet za pompa do 15 tina lev4eta.Ako nqkoi prodawa na staro neka pi6e!Smisul az znam kvi ima ama me interesuvat vpe4atleniq!
Blagodarq!
[/quote]

[img]http://www.mtbr.com/reviews/Pump/Sigma_Sport_Lambda_Jet_Analog_.jpg[/img]
Аз лично ползвам Sigma Lambda Jet Analog (с манометър) - 27лв.
Помпата е супер. Сгъваема, помпиш с крак, имаш показание на манометъра - така никога няма да се чудиш на колко ти е напомпана гумата и ще може да прецизираш точно. Накрайника може да се наглася и за двата вида винтили, лесно и бързо. Уплътнява много добре винтила така, че гумата няма да ти спада ако спреш да помпшииш. Има ластик за закрепване към рамката, но това върши работа само ако караш по леко (за DH не става). След време самия ластик от слънцето се захаби и скъса, но лесно се сменя с такъв направен от теб.
Вече две години я ползвам. Бая е изтрадала, но още се държи.
Сигма също имат и по евтини модели: 22лв. алуминиева без манометър и 18лв. пластмасова също без манометър.
Ако си отделиш още малко пари на тези 15лв. мисля, че няма да съжаляваш.
p.s. Е това сигурно ми е петото допълване. Но няма как :)) Помпата може да помпи до към 12 атмосфери. Аз не съм я тествал до толкоз, но преди 2 седмици ми се наложи да напомпа BMX на един познат - 4.5 атмосвери си ги напомпа без проблеми.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Мар 24, 2004 10:15 am

Аз в града ползвам компресорите на OMV .. за планината имам едно недоразумение от Женския пазар .. но върши работа за аварийни ситуации [:p]:D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Мар 24, 2004 10:32 am

@screamboy i moq markuch se vartehe ama nema znachene ste si kupa nov i gotovo ,no inache serizno se zamislqm da si vzema nekoq kato na spa

ne sek karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот PtD » Сря Мар 24, 2004 4:51 pm

[quote="MOD"]

Аз в града ползвам компресорите на OMV ..
[/quote]


Eйй, това е супер-гадно, аз докато си напомпя гумите по 10 пъти го връщам да се дозареди :}):
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот MOD » Сря Мар 24, 2004 5:00 pm

[quote="PtD"]

[quote="MOD"]

Аз в града ползвам компресорите на OMV ..
[/quote]


Eйй, това е супер-гадно, аз докато си напомпя гумите по 10 пъти го връщам да се дозареди :}):
[/quote]


че се е случвало - случвало се е ...:D
Но като цяло имам една бензиностанция на която тези проблеми не че ги няма никак , но са много по-малко ....
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Съб Мар 27, 2004 9:49 pm

Взимай помпа с маркуче.!Аз имам една SKS телескопична без маркуч и за нищо не става.Много пари за нищо.:xx(:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Мар 27, 2004 9:57 pm

[quote]Аз имам една SKS телескопична без маркуч и за нищо не става[/quote]


Нещо бъркаш според мен...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Съб Мар 27, 2004 11:00 pm

zato toyaga i az sam imal dosta problemi sas pompite bez markuch

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Съб Мар 27, 2004 11:16 pm

[quote="axelmax"]

zato toyaga i az sam imal dosta problemi sas pompite bez markuch

ne se karaite a karaite
marian
[/quote]


Напълно е възможно, но просто ми е чудно как цял свят помпа успешно с помпи без маркуч, а тук от няколко дни въпросните помпи се анатемосват... Също така ми е чудно как и къде ги носите тези помпи с маркуч, когато карате?

Мястото на ръчната или крачната помпа с маркуч е вкъщи, където предимно се помпат гумите. Аз лично с огромно задоволство ползвам SKS Air Base в къщи и алуминиева SKS Matrix AVACS в планината. В раницата помпа с маркуч за мен няма място. Първо щото е допотопна, неудобна и тежка, второ щото вероятността да спукаш гума по принцип е по-малка от тази да не спукаш, и трето - защото когато се научиш да работиш с помпа без маркуч, за теб не съществува никаква разлика в сравнение с помпането с помпа с маркуч...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Нед Мар 28, 2004 12:18 am

znchi probval sam na sks rookie,integra 23 sas i bez markuch
parvata se schupi na parvoto pompane
vtorata q varna che niso nestavacshe
tretas koqto sam v momenta e sas markuh no preebah markucha no inache pompa dobre

az sam naqsno che nemoga da pompam sas tezi bez markuch i se chuda zasto e taka neznam prosto se troshat vav racete mi a uj gi darja dosta zdravo

ne se karaite karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Нед Мар 28, 2004 11:09 am

Малко впечатления и от мен...:)
Помпите без маркуч са супер, ако имат палец за стягане/заключване (или както там се нарича) на главата на помпата към вентила. В такъв случай просто не знам за какви проблеми говорите. Помпите SKS с глава Avacs (те са няколко модела) според мен са едни от най-добрите помпи на пазара ни.
Ако обаче помпата е без палец за заключване към вентила, а много от по-евтините са такива, тогава може би тези с маркуч са по-добри (говоря за компактни помпи с маркуч, а не за някоя 50 сантиметрова). Аз лично съм със SKS Rookie XL - тя е без маркуч и без въпросния палец - определено при някои капли с по-висок профил има проблеми с помпането, но за моите вече свикнах. Т.е. дори и без палче не е толкова трудно да се научи човек да помпа, но наистина не е и върха на удобството.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Нед Мар 28, 2004 11:58 am

da imal sam i sas zatqgane ili zakluchvane i bez prosto nestava be neznam zasto pompase do edno polojenie ama ne dostatacno

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Persenk » Нед Мар 28, 2004 9:10 pm

[quote="Admin"]

Аз лично съм със SKS Rookie XL - [/quote]


Аз точно такава имам.И с палец и без помпането беше трудно.И повече от 3 atm. никога не съм могъл да постигна.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 28, 2004 9:21 pm

[quote="Persenk"]

[quote="Admin"]

Аз лично съм със SKS Rookie XL - [/quote]


Аз точно такава имам.И с палец и без помпането беше трудно.И повече от 3 atm. никога не съм могъл да постигна.
[/quote]


А за кво ти са повече от 3 атмосфери?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Нед Мар 28, 2004 10:44 pm

[quote="Persenk"]

[quote="Admin"]

Аз лично съм със SKS Rookie XL - [/quote]


Аз точно такава имам.И с палец и без помпането беше трудно.И повече от 3 atm. никога не съм могъл да постигна.
[/quote]


Rookie XL няма палец, така че е възможно да си се поизмъчил. Ако искаш ще ти дам уроци по помпане с нея - мисля, че съм доста добър ;):D
Не знам дали съм достигал с нея 3атм., но 2,5 със сигурност...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот KiZZo » Пон Мар 29, 2004 12:02 am

Az syshto sym s SKS Rookie XL i shinite mi sa s dosta visok profil. Nai-kofti e v na4aloto shtoto trqbva da natiskash ventila nadolu, da pritiskash pompata kym nego i da pompash. No s malko praktika se svikva :)
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Мар 29, 2004 8:04 am

[quote="TOYAGA"]

...просто ми е чудно как цял свят помпа успешно с помпи без маркуч, а тук от няколко дни въпросните помпи се анатемосват... [/quote]


Абе странна работа - и моята SKS като я дам някой друг да помпи с нея, все ми казват, че не ставала, не било удобно... Пък аз за норматив си ремонтирам спукана гума като се наложи, без никакви проблеми, освен това е съвсем лека. Реших, обаче, да я доокомплектовам с две преходничета: едното от автомобилен вентил към френски, другото - обратно. От това на пръв поглед няма смисъл, защото помпата си има и двата накрайника, пък и аз се старая да слагам вътрешни гуми, дето лесно и директно се помпят. Нося си преходничетата за подпомагане на закъсали колеги, защото понякога наистина вентилите на някои вътрешни гуми стърчат твърде малко от дебелите двойностенни капли, освен това като ги натиснеш потъват. Тогава една малка джаджа от 50ст. решава проблема моментално и без никакви усилия! Пък и като навия двете преходничета едно в друго, автомобилния вентил пак си става автомобилен, а френския - френски, но не потъва, а си стърчи и се помпи лесно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 29, 2004 8:37 am

[quote="did"]
....Реших, обаче, да я доокомплектовам с две преходничета: едното от автомобилен вентил към френски, другото - обратно....
[/quote]


Добре де, от тия преходничета не излиза ли въздух ? Аз в къщи имам крачна помпа (замо за авт. вентил) и като се наложи да помпам френски, винаги намотавам мокър конец за да не изпуска при преходника, което е много досадно. Чудих се, няма ли накакви такива преходници с гумено уплътнение ?
А BTW за в раницата и аз съм със SKS AVACS като на Тоягата. С автомобилен винтил не съм имал проблеми, но изпускаше при френските. Оказа се че гумичката се е поизносила и затова не е захващало добре. Разглобих и намотах около гумичката нещо, което да стесни малко отвора. От тогава няма проблем.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Мар 29, 2004 8:44 am

[quote="КапитанПланета"]


Добре де, от тия преходничета не излиза ли въздух ? [/quote]


Ами не съм забелязал такъв проблем! Нямат гумени уплътнения, месингови са, но резбите им доста плътно затягат. Ама и аз толкова съм ги ползвал де! Най-полезни са в началото, като вентила не стърчи достатъчно, като се навият тия преходничета го държат над каплата. После, като станат 1 - 1.5 атмосфери, си ги махам и помпя директно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот screamBoy » Пон Мар 29, 2004 9:04 pm

имаш ли си помпа ? мойте съболезнования
защото има автомобилни крачни помпи с манометър за 6лв едноцилиндрови и за 10-ина лв двуцилиндрови
за дома това е перфектната помпа
а за планината защо ти е манометър ?
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 29, 2004 9:12 pm

"има автомобилни крачни помпи с манометър за 6лв едноцилиндрови" БОКЛУЦИ "и за 10-ина лв двуцилиндрови" БОКЛУЦИ.

"за дома това е перфектната помпа" СПОРЕД CREAMBOY... Което както обикновено значи точно обратното...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Persenk » Пон Мар 29, 2004 9:57 pm

[quote="screamBoy"]

имаш ли си помпа ? мойте съболезнования
защото има автомобилни крачни помпи с манометър за 6лв едноцилиндрови и за 10-ина лв двуцилиндрови
за дома това е перфектната помпа
а за планината защо ти е манометър ?
[/quote]


От такъв боклук както каза Тояга след 5-6 помпения ми остана само манометъра,който съм си го сложил на друга ръчна помпа.Всичко друго или се изкриви или се счупи.За дома перфекните помпи са руските с които са оборудвани всички братски машини-10лв.-няма чупене няма огъване.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Мар 30, 2004 9:15 am

Tuk 6te za6titia malko evtinite pompi. :D
Pompame s brat mi vku6ti s edna takava ot niakolko mesetsa. Pompata e s dve tsilindura edin v drug, kra4na, 100% kitaiski bokluk za okolo 10lv. Pompa za nula vreme. Koeto se okaza o6te po-dobre e, 4e poneje e bokluk, moje i triabva da zahvane suvsem malka 4ast ot ventila. Brat mi se prerodi s neia, tui kato za purvi put nameri pompa, na koiato da i e dostatu4en tolkova maluk zahvat za ventila, a toi mi postoianno ima6e problem s tvurde visokia provil na kaplite si. Taka 4e v momenta si ia polzvame s kef. :^:
Ne propoviadvam da huknete da si kupuvate pompi-boklutsi ot pazarite= Ako imate 30-50lv., daite gi za hubava pompa, ama ako imate samo 10lv., boklutsite ne sa neizpolzvaemi za velosipedi vku6ti. (ne govoria za avtomobili). A i te sa si konsumativ - na 2-3 godini po edna ne e tolkova skupo. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Вто Мар 30, 2004 9:44 am

i az imash edna ot tiq sinite sas edno butalo ot NAI KITAISKITE mnogo gadno se pompashe sas neq i bavno i se strushi ili otzavari na nai slaboto mesto koeto beshe zavarenio sas 3 tochki samo prosto sa si nekachestveni a is e sucheshe na levo na desno edvam pompah sega ispolzvam tazi ot kolata na malka mi a ma mnogo me marzi daq vrastam vav bagajnika

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron