Слънчеви очила?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Слънчеви очила?

Мнениеот F1-MAN » Вто Мар 23, 2004 8:36 pm

Значи скоро мисля да си взимам каска и слънчеви очила.За каската съм решил да ида до BAS и да си избера нещо за 60-70лв.Въпросът ми е обаче за очилата.Мисля да дам и същите пари за очила(иде цветница,а аз съм Цветан, та ще видим колко ще събера).Обаче какви да си взема?С тях ще карам основно колело, така че има има голям шанс да падна с тях.Дали да си взема Polaroid, или да потърся в спортните магазини нещо предназначено за тая цел?Все пак трябва да са издръжливи и на падане. Препоръчайте някой модел ако имате впечатления.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 23, 2004 9:00 pm

[quote="F1-MAN"]

Значи скоро мисля да си взимам каска и слънчеви очила.За каската съм решил да ида до BAS и да си избера нещо за 60-70лв.Въпросът ми е обаче за очилата.Мисля да дам и същите пари за очила(иде цветница,а аз съм Цветан, та ще видим колко ще събера).Обаче какви да си взема?С тях ще карам основно колело, така че има има голям шанс да падна с тях.Дали да си взема Polaroid, или да потърся в спортните магазини нещо предназначено за тая цел?Все пак трябва да са издръжливи и на падане. Препоръчайте някой модел ако имате впечатления.
[/quote]


Ако предимно ще караш с новите очила, вместо да даваш грешни пари за цивилна чекия като Polaroid, по-добре си вземи хубави ОРИГИНАЛНИ!!! спортни очила на Arnette, Bolle, Briko, Carrera, Cebe, Scott, Sigma Sport, Smith или Uvex (има и още доста свестни марки, но тези със сигурност ги има по магазините). Ако искаш да се вместиш в 60-70 лева, да имаш прилични байк-очила и да не се притесняваш за очите си, бих ти препоръчал да отидеш във Веломания и да видиш моделите на Sigma sport, като се ориентираш към модел със сменяеми плаки (доколкото си спомням Grenoble имаше доста добри оценки по тестовете).

По принцип бих ти препоръчал на първо място Racing Jacket/M-Frame на Oakley, но безкомпромисно качество, вечна надеждност и перфектна защита не се купуват със 70 лева...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Вто Мар 23, 2004 9:13 pm

TOYAGA, благодаря.Найстина не мога да дам повече от 60-70лв.Тези със сменяемите стъкла на Sigma Sport са готини на външен вид, а и ако не се лъжа струват горе-долу толкова.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Сря Мар 24, 2004 8:41 am

[quote="F1-MAN"]

TOYAGA, благодаря.Найстина не мога да дам повече от 60-70лв.Тези със сменяемите стъкла на Sigma Sport са готини на външен вид, а и ако не се лъжа струват горе-долу толкова.
[/quote]


Аз карам с такива повече от година и съм много доволен. Няма да съжаляваш ако си ги купиш.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Мар 24, 2004 9:04 am

Аз през зимата карам с маска Carrera ( жълто-оранжева - за по-добър контраст в мъгливо време ) , през останалото време с очилата на Sigma Sport. И от двете съм много доволен, и ценово поотделно се вместват в ценовата рамка, която си наложил ..

Все пак ти препоръчвам да погледнеш и [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=729]тук[/url] - информацията е много добра .. дано ти помогне в избора ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Сря Мар 24, 2004 4:00 pm

[quote="GOA"]

[quote]
Ta ot kade bih mogul da si namerq caisi s prozra4ni stakla, bez uveli4enie/razseivane, i da sa dostatu4no 6iroki i izduljeni na strani 4e da ne mi duha vqtur v o4ite??????????????????????????????
[/quote]

От Веломания - Sigma Sport Grenoble!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Сря Мар 24, 2004 7:12 pm

Не е лошо да провериш и в Rossignol Uvex-ите, за тия пари можеш да си харесаш нещо много добро, ако имаш късмет, разбира се:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Чет Мар 25, 2004 10:23 pm

Значи мисля след известно време да ходя и да поогледам(свга нито имам пари нито време).Наистина в другата тема пишеше доста неща, а и сега ме понасочихте, така че ще знам какво да търся.TOYAGA, тия черните очила са извънземни(поне на мен ми изглеждат невероятни).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Мар 26, 2004 12:03 am

А между другото, къде се предлагат каски на BELL?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Мар 26, 2004 9:36 am

[quote]А между другото, къде се предлагат каски на BELL?[/quote]


Провери в магазина на Pro Sport на улица "Бадемова гора". Последният път, когато посетих въпросния музей, все още имаше модели 2001-2002 г. Препоръчвам ти да попиташ за Nemesis Pro (аз карам с такава и нямам никакво намерение да я сменям в скоро време, щото засега Bell не са направили нищо по-добро от нея) и да се пазариш за голяма отстъпка.

[quote]TOYAGA, тия черните очила са извънземни(поне на мен ми изглеждат невероятни).[/quote]


Ми те са си извънземни :^::^::^: - в момента просто НЯМА по-добри очила за MTB. Според мен единственият им недостатък (освен цената, която обаче е напълно оправдана на фона на качеството) е точно в "извънземността" им - ако ги носиш без шапка или каска, изглеждаш като пришълец...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Пет Мар 26, 2004 10:33 am

Благодаря.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Нед Апр 04, 2004 10:23 pm

Значи разгледах някои магазини(Velomania, Bikecenter, Prosport, Rossignol) и си харесах едни очила на UVEX за 90лв.(мисля че ще събера малко повече пари от колкото предполагах). Ама да ви питам какво мислте за каските на UVEX, защото те май най-много ми харесват, а и сега ще докарват нови модели в Rossignol(в момента имаха само един)?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 05, 2004 9:07 am

[quote="F1-MAN"]

Значи разгледах някои магазини(Velomania, Bikecenter, Prosport, Rossignol) и си харесах едни очила на UVEX за 90лв.(мисля че ще събера малко повече пари от колкото предполагах). Ама да ви питам какво мислте за каските на UVEX, защото те май най-много ми харесват, а и сега ще докарват нови модели в Rossignol(в момента имаха само един)?
[/quote]


UVEX правят много качествени каски за XC - бих ти препоръчал да обърнеш внимание на модела Wing RS.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Пон Апр 05, 2004 1:36 pm

[quote="F1-MAN"]

Значи разгледах някои магазини(Velomania, Bikecenter, Prosport, Rossignol) и си харесах едни очила на UVEX за 90лв.(мисля че ще събера малко повече пари от колкото предполагах). Ама да ви питам какво мислте за каските на UVEX, защото те май най-много ми харесват, а и сега ще докарват нови модели в Rossignol(в момента имаха само един)?
[/quote]

Не знам кой модел Uvex очила си харесал, но е хубаво да е с допълнителни комплекти плаки за мъгла и за вечер или поне само за вечер
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Сря Апр 07, 2004 7:10 pm

@TOYAGA
Ако не се лъжа гледах BOSS rs, тъй като им беше единственият останал модел, но казаха, че скоро ще докарват и други. Wing rs като я гледам май е доста скъпа, иначе има много як дизайн.
@Newone
Значи тези които гледах не бяха със сменяеми плаки, обаче това беше последният магазин, който гледах и бързах, тъй като щях да ходя на село, не разгледах много други модели. Следващата седмица мисля да си купувам нещата и ще ги разгледам по обстойно.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 07, 2004 9:49 pm

[quote]Ако не се лъжа гледах BOSS rs, тъй като им беше единственият останал модел, но казаха, че скоро ще докарват и други.[/quote]


Ако те кефи Boss, има твоя размер и ти изнася цената - взимай го! Предполагам ще можеш да поизвиеш малко ръцете на търговците за цената преди да са докарали новата стока;). Каската е среден клас, добра е и се радва на МНОГО положителни отзиви.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Пет Апр 09, 2004 10:59 am

[quote="TOYAGA"]

[quote]Ако не се лъжа гледах BOSS rs, тъй като им беше единственият останал модел, но казаха, че скоро ще докарват и други.[/quote]


Ако те кефи Boss, има твоя размер и ти изнася цената - взимай го! Предполагам ще можеш да поизвиеш малко ръцете на търговците за цената преди да са докарали новата стока;). Каската е среден клас, добра е и се радва на МНОГО положителни отзиви.
[/quote]

Абе няма да се пробвам да ги ръчкам в цената поради две причини:
-имаха я само в синьо, а когато докарат новите модели сигурно ще я имат и в черно-червено, което ми харесва повече, а и върви с колелото.
-нямам необходимият подход та да им искам намаление.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Пет Апр 09, 2004 12:49 pm

Някой да знае колко струват Sigma Sport Grenoble?
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Апр 09, 2004 9:40 pm

[quote="KiZZo"]

Някой да знае колко струват Sigma Sport Grenoble?
[/quote]

Мисля че са около 45лв.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Съб Апр 17, 2004 2:27 pm

Да ви се похваля- днес си взех нещата. Значи каска UVEX Boss compact rs(в магазина на Черни връх беше дори 70лв., а в ЦУМ 90лв), очила UVEX tigershark пак за толкова и ръкавици на UVEX, които по мое мнение са по добри от Drag FR за същата цена(15лв), а и тези на Drag ми бяха малки.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Съб Апр 17, 2004 3:14 pm

Да са ти честити, със здраве да ги ползваш ( всъщност, дано не ти се налага никога каската да доказва качествата си :) )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Miro » Съб Апр 17, 2004 9:25 pm

От къде си взе очилата, ако не е тайна и за колко :8D::?:
Miro
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 15, 2003 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Съб Апр 17, 2004 9:45 pm

Благодаря.
Очилата ги взех от магазина на Rossignol, който се намира на Черни връх №66(срещу завод Витоша, близко до последната спирка на трамвай 9) за 69лв. Имаха и малко по-евтини модели, но тези най ми харесаха.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта