Пак и отново :(

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Пак и отново :(

Мнениеот AtOm_AnT » Чет Яну 05, 2006 5:38 pm

:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:Момчета изкривих си ухото купих го преди 5 дена това ми е 1000000000000днато ухо писнало ми е да давам 15 леа зверски сам ядосан.Ади кажета наи безопасния начин да го изправя без да се скурши (аз сам пробвал направо с оптегача да го изпрая и се са се куршили така) кажете нещо по умно плс!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:banghead::banghead:
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Чет Яну 05, 2006 5:51 pm

Мини на "single speed" или като правиш маймунджулъци гледай да си минимум на 5-та или 6-та предавка. Така дерайльора ти ще е на безопасно разстояние от спиците. :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bikerider » Чет Яну 05, 2006 6:04 pm

[quote="AtOm_AnT"]

:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:Момчета изкривих си ухото купих го преди 5 дена това ми е 1000000000000днато ухо писнало ми е да давам 15 леа зверски сам ядосан.Ади кажета наи безопасния начин да го изправя без да се скурши (аз сам пробвал направо с оптегача да го изпрая и се са се куршили така) кажете нещо по умно плс!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:banghead::banghead:
[/quote]


Иди в най-близкия магазин, там би трябвало да имат подобен инструмент като [url=http://www.parktool.com/products/detail.asp?cat=48&item=DAG-1][u]този[/u][/url].
Чрез него се изправя елементарно, без риск от чупене (ако не е изкривено прекалено де) и е много прецизно.

А ако нямат такъв инструмент им кажи да си купят или да си направят (което можеш и ти разбира се ако ти се занимава).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот elfa » Чет Яну 05, 2006 6:31 pm

Каква е твоята рамка?

Причината за чупене на ухо е влизането на обтегача в спиците нали?Това се случва при неправилно приземяване...,така ли е?

Нали всеки обтегач има отзад две болчета за регулация(Low и High), може да пробваш да го изкривиш малко навън(не към спиците, а на обратно)!Но при това изкривяване на обтегача чрез болчетата за резълация няма ли да доведе до изкривяване и на веригата в последствие!!!

А аз имам един теоритично решение:всички знаем , че спиците при захвата си за главината се намират по-близо до обтегача, но при захвата си за шината се намират по-далече и примерно един обтегач с дълго рамо няма ли да спаси нещата.Обаче ето го и проблема, че(май, не съм сигорен) тези с гълго рамо с разлуфтват по-лесно от тези с късо рамо!!!И при луфта си може да се допре до спицата и така след смесица от действия за 1 секунда чувстваш как обтегача ти се стърже в земята, а ухото ти се е сцепило на 2!!!Как може да се управи луфта на обтегача, къде трябва да се натяга???

Чесно мен много здраво ме мъчи този въпрос въпреки че не троша уши постоянно, но много се изнервям като ми се случи случката!!!Дано да се намери решение на въпроса!!!
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот AtOm_AnT » Чет Яну 05, 2006 6:31 pm

Няма такива работи в Ямбол кажета как да го изправя сам???:banghead::banghead:
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Яну 05, 2006 6:38 pm

[quote="elfa"]
Нали всеки обтегач има отзад две болчета за регулация(Low и High), може да пробваш да го изкривиш малко навън(не към спиците, а на обратно)!
[/quote]

Това не са болтчета за реглаж, почети малко из ЧЗВ или поне прочети едно ръководство за монтаж на дерайльор. Това са ограничителни болтове, така че единственото което може да се направи с тях е да не се ползват най-големите венци за да стои обтегача близо до спиците. Аз лично не бих направил такова нещо, но зависи от стила на каране.

[quote="elfa"]
Как може да се управи луфта на обтегача, къде трябва да се натяга???
[/quote]

Ако имаш предвид страничен луфт - не може. Не и със смислени разходи и усилия. Нов обтегач е решението, ако е евтин.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AtOm_AnT » Чет Яну 05, 2006 6:40 pm

Не е изкривено от влизане в спиците хакнах оптегача и то се изкриви на вънщната страна и карам без скорости (TRIALS) и не ми влиза в спиците пак и аз си знам ко да прая.Искам да ми кажета как да си изпрая ухото без да се счупи и да могам да го карам до следвашия пут... :bawling::censored::banghead:
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Яну 05, 2006 6:41 pm

Намери болт с размерите на монтажния болт на обтегача (не знам наизуст диаметъра му), резни го да е къс, намери си едно желязо с размерите на този инструмент, пробий една дупка за болта и стегни желязото за ухото (както е монтирано на рамката). Така имаш рамо за фини движения без усилие. Чрез това желязо си изправи на око ухото да е успоредно на равнината на венците.
Не е лошо после да го демонтираш (ухото) и да го огледаш за пукнатини, най-малкото да си предупреден за изненади. Най-важното е да го изправяш помалко, а не с рязки/силни/големи движения.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Чет Яну 05, 2006 7:38 pm

Аз лично, обаче, не бих карал с така изправяно ухо - особено в планината..
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот AtOm_AnT » Чет Яну 05, 2006 8:19 pm

[color=beige][size=67]da go iskaram i s 4uk4eto?[/size][/color]
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Чет Яну 05, 2006 10:36 pm

:offtopic::offtopic::offtopic:
абе за какво ти е велосипед
нали в Ямбол си имате Дражето:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::hbang2::hbang2::hbang2::hbang2::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот AtOm_AnT » Пет Яну 06, 2006 1:42 pm

Така е но се пак няма да е лошо да си имам колело аиде казваите ко да прая тожа с инструмента е мн сложно и маи няма смисал ако го нагрея или както казах полека с чукчето или да го претисна между две равни плоскости (криво е на вънка а не на вътре) аиде за последно чакам отг. и ша го прая нещо вече (кара ми се):bigmout:
Fly With Trials Inspiration
Аватар
AtOm_AnT
 
Мнения: 799
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот layne » Пет Яну 06, 2006 1:52 pm

Как ти звучи 3 уши за 2 дена?Доста неприятно нали?А особено като трябва да плашташ...
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот flat-6 » Пет Яну 06, 2006 3:28 pm

[color=beige][size=67]v planinata zaduljitelno sus rezervno uho.i na men mi stava tuka mnogo gadna istoriq.za celta si kupih x7 na sram e ve4e s tva ne6to bi trqbvalo da nqma problemi.na cenata na 9 u6i.za edna godina sus stariq dereilior (acera) 100% 6te gi s4upq.i sa koleda podaruk ot priqtelkata komanda za dereiliora i stava.

ina4e bavnoi leko izpravqna na uhoto bez da svalqm dereiliora ot uhoto i mnogo kusmet:^:[/size][/color]
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот layne » Пет Яну 06, 2006 3:58 pm

Аз прецаках един такъв Sram,за Dhне става.Влиза ми 3 пъти в спиците и на 3тия се счупи!
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Яну 06, 2006 4:18 pm

[quote="AtOm_AnT"]

Така е но се пак няма да е лошо да си имам колело аиде казваите ко да прая тожа с инструмента е мн сложно и маи няма смисал ако го нагрея или както казах полека с чукчето или да го претисна между две равни плоскости (криво е на вънка а не на вътре) аиде за последно чакам отг. и ша го прая нещо вече (кара ми се):bigmout:
[/quote]


Никви нагрявания няма да ти помогнат. Като ти е зор и бързаш, свали ухото и на едно менгеме го изправи. Може да ползваш френски ключ за лост - стискаш дебелата част в менгемето и с ключа изправяш тънката част, като го правиш БАВНО и на малки стъпки. Не го ли направиш така пиши ухото за фира...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта