new bilke- syvet

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

new bilke- syvet

Мнениеот Arkaim » Пон Мар 22, 2004 6:56 pm

smqtam da sglabqvam nov bike za nqkyde okolo 600-700 lv. nekvi predlojeniq? iskam da e sys shimano deore okomplektovka + nqkykva tvyrda ramka(ne6to kato Drag Expert ili Sprint Apolo)i neznam kakvo da sloja za front suspension.Zaslyjava li si? 8)
i ndrygo k'va razlikata mejdu deore i deore lx!?
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Avid » Пон Мар 22, 2004 7:15 pm

Ами отиди във Веломания бе човек! Там ще получиш отоговори на всичките си въпроси, ако питаш културно и не се правиш на голям спец :)
Човек е изобретателен. Когато не може да се освободи от някой недостатък, започва да го култивира съзнателно. И със самия факт, че е вече искан, недостатъкът му добива и за него, и за другите вид на качество.
Avid
 
Мнения: 214
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Яну 25, 2004 5:02 pm
Местоположение: Greenland

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 22, 2004 7:35 pm

За вилката - във Веломания има няколко изостанали marzocchi-та от евтините, но трябва да звъннеш да ги питаш защото не си спомням точно кои модели бяха. Другият вариант е SR Suntour - не са връх на сладоледа, но работят като им побаеш малко.
За разликите м/у deore и deore LX :
- Цената :D
- Цвета [:p] LX е синкав или златен, а deore-то е черно
- Спирачките - ако ще взимаш V-Brake, LX е първата група с успоредно движещи се на шината накладки (Parallel-Push). Тази система определено работи, убедил съм се че си заслужава
- Лостчетата за спирачки - при LX има регулируем Servo-Wave на три нива. Сиреч можеш да ги настроиш към края на хода да се прилага по-голяма сила. Това също работи и си заслужава.
Останалите разлики м/у групите са в ползваните материали и в устройството на компонентите с цел намаляване на теглото и увеличаване на здравината, но не са чак толкова драстични. Ако изпускам нещо значително, нека някой ме поправи. Аз съм карал една година с Deore монтаж и нямам кой знае какви забележки - добра си е групата, но разбира се ако имаш възможност вземи си LX :^:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пон Мар 22, 2004 10:37 pm

продават се сглобка Експерт+вилкаЕХР+лапа+кормило за колкотам пари беше, вземи го това и си сложи монтаж и колела и си готов !
От монтаж Деоре определено съм много доволен !
малко неприятното е че в момента няма почти никакво Шимано, но няма значение, нали въпроса е за попринцип, докато стане конкретно и те ще дойдат :)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот axelmax » Пон Мар 22, 2004 10:58 pm

[quote="Avid"]

Ами отиди във Веломания бе човек! Там ще получиш отоговори на всичките си въпроси, ако питаш културно и не се правиш на голям спец :)
[/quote]


kakvo oznachava da se pravih na spec kato te lajat ti da kimah i da se saglasqvah i kupuvah ,nezabravai che te sa prodavachi i kakva e celta im vav velomaniq kato sam hodil e losho otnoshenieto ,no vav bas prosto beha mnogo kritichni /da ne kaja drugo / kam velomania koeto mnogo me podrazni

za lx do 700 leva nema stane samo spirachkite sa 120 leva i lostchetata oste 50 i taka do i na 1000leva

sporedmen si vzemi bazoviq model i prodai vilkata i kupi nesto drugo

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот koko » Пон Мар 22, 2004 11:37 pm

Arkaim,
kazi kak 6te go kara6 tova kolelo.Parkovo,XC ili po-exrtremno.V ob6ti linii v tozi tzenovi klas nqma kak da se zeme kolelo s palen Deore montaz i svesna vilka.A da i ne zalitai po tzvetnite impresii na Sprint - obiknoveno tova e nai-golqmoto im dostoinstvo;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Вто Мар 23, 2004 12:45 pm

[quote="koko"]

Arkaim,
kazi kak 6te go kara6 tova kolelo.Parkovo,XC ili po-exrtremno.V ob6ti linii v tozi tzenovi klas nqma kak da se zeme kolelo s palen Deore montaz i svesna vilka.A da i ne zalitai po tzvetnite impresii na Sprint - obiknoveno tova e nai-golqmoto im dostoinstvo;)
[/quote]

6te se polzva glavno i osnovno za XC, 6tom nemoje vsi4ko da e Deore togava kakvo da ne e?i drygo kakvi kapli da izbera. sega mai nqkakvi X-Act sa pysnali ama nito znam za k'vo stava dyma nito 6to za stoka sa te...ina4e:?: az v momenta sym s Beretta i gi biva -ne se krivqt tolkova lesno :PPP
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Вто Мар 23, 2004 3:33 pm

Във Веломания на Хигиената имаха един МХ Comp на Марцоки на добра цена/OEM-ски/, но ходът му беше 120мм, не знам дали те устройва, а и ценовия клас, към който се стремиш, едва ли ще ти го позволи.
И само да допълня Капитана-и аз съм карал една година Deore, а сега съм с LX.Ако имаш възможност вземи го, защото субективното усещане от работата на дерайльора и командите е като от много по-висок клас от Deore.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Мар 23, 2004 4:36 pm

[quote="Newone"]

Във Веломания на Хигиената имаха един МХ Comp на Марцоки на добра цена/OEM-ски/, но ходът му беше 120мм, не знам дали те устройва, а и ценовия клас, към който се стремиш, едва ли ще ти го позволи.
И само да допълня Капитана-и аз съм карал една година Deore, а сега съм с LX.Ако имаш възможност вземи го, защото субективното усещане от работата на дерайльора и командите е като от много по-висок клас от Deore.
[/quote]


znachi lx-a e dosta po dobar ot samo deore stoto sam se zaputil kam celosten lx zabchatki,komandi ,glavini,veriga,deplasiori ako sam te razbral pravilno spored tebe kolko ste struva vsichko novo i vtora upotreba stoto nemojah da namera cenite na nekoi chasti

i ako moje da mi kazeh kakvo ti haresa nai mnogo na lx-a i kakvo ne mu haresa i kakvo ne ti haresva v deoreto spremo lx-a

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот koko » Вто Мар 23, 2004 8:04 pm

Dneska bqh vav Velomaniq-ni6to svesno za parite.Montaz Deore za 700 leva kakto kazah e i nevazmozen ama hmm staro RST i star disk a mai i stari lost4eta Alivio za teq pari ne6to ne se vrazva.
Moqt savet -kolelo za 700lv ne moze da e s dobar montaz-spazari si nqkoi nisak Giant ili Scott.Ili si sglobi 4ast po 4ast ot BAS.Dobar amortesior
za XC e Marzochhi MX no toi e 429lv.Ako otide6 na BAS varianta misla 4e ima Judy-ta ot porqdaka na 200-250lv-re6i kakvo 6te zertra6 v kakva stepen :(
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта