Впечатления от Scott Genius RC30

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Впечатления от Scott Genius RC30

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 22, 2004 12:52 pm

Преди време обещах да постна впечатленията си от Scott Genius RC30 след като ми се удаде случай да го покарам. Сега си изпълнявам обещанието...

Не знам дали междувременно някой друг от посетителите на форума е имал възможност да изпробва някакъв (RC или МС) Genius – аз поне досега не съм чул/прочел някакви отзиви. В същото време предполагам има хора, на които би им било интересно да чуят нещо от първа ръка. Няма да се впускам в някакви пространни обяснения, просто ще споделя личното си мнение относно хубавите и лошите страни на Genius RC и в частност най-ниската версия на изпълнение RC30, правейки тук-там по някое сравнение със Scott Strike 2001 и Giant NRS 2003 (модели, които съм притежавал/притежавам и смея да твърдя, че познавам доста добре). Впечатленията ми се базират на двудневно каране на въпросния велосипед (размер М, стандартно фабрично оборудван, но с друга седалка, педали и гуми) с общ пробег малко над 80 км при прекрасно слънчево време по тук-там разкаляни туристически пътеки, горски пътища и асфалт - условия, наподобяващи донякъде това, което човек може да открие на Витоша и околностите.

Първо добрите новини

• Genius RC30 изглежда доста добре. Рамката е крещящо жълта и се връзва добре с черно-сребристо-сивия цвят на компонентите.
• Велосипедът е относително лек. Не съм го мерил, но със сигурност е по-лек от алуминиев Strike и (в тази комплектация) е горе-долу на нивото на стандартно оборудван NRS 2 2003. За разлика от RC10 (основна рама и задница от легиран със скандий алуминий) и RC20 (основна рама от легиран със скандий алуминий и задница от EVO1-алуминий), RC30 е изцяло от EVO1, който никак не е лош по принцип.
• Геометрията му е много добра (изтегната) и прилича доста на тази при NRS (Strike е по-сбит). Няма да допадне на почитателите на удобната стойка върху велосипеда, но е много ефективна за яко въртене и катерене, за което всъщност е предназначена RC-модификацията. Много хубаво е това, че Genius може да се носи без проблеми на рамо (по-удобно от NRS). Поведението му е доста нервно и поратливо, което на мен ми харесва.
• Окачването му работи добре. Като цяло Genius „вози” по-комфортно от NRS.

Сега лошите

• В средното положение Traction Mode (превключването става с едно лостче на кормилото), велосипедът е направо куца баба пред NRS при ускорение – за да се постигне усещането при NRS, задницата трябва да е втвърдена докрай... Във втвърдено положение (Lock Mode) обаче Genius не е нищо друго освен хардтейл и губи сцепление при изкачване по неравен терен, което те прави бавен и те уморява. Във Full Travel Mode и спускане аз не усещам никаква разлика с NRS. Като цяло не виждам смисъл да ръчкаш нещо, след като има велосипеди, които се втвърдяват и омекват сами според конкретните условия...
• Липсата на slope на горната тръба на мен ми е неудобна. Просто не ми е приятно усещането висулките ми почти да докосват тръбата като сляза напред от седалката – при това на равно... Искам да уточня, че рамката ми беше абсолютно таман и (слава Богу!) не ми се наложи да слизам принудително на наклон.
• Разположението на задния шок (както и предполагах от самото начало) е КАТАСТРОФАЛНО. Абсолютно цялата гняс от задната гума се лепи по/около него, а формата му (заедно с всичките джаджи на дистанционното управление) е толкова сложна, че иска поне половин час изобилно миене с вода и четка след всяко каране в лека кал (за голяма кал не ми се мисли!). Освен това шокът на велосипеда, който карах ВЕЧЕ е сменен – пълен ташак! Scott са го сменили гаранционно (както и на много други велосипеди, доколкото разбрах), защото се оказало, че свръхсложната джаджа почти не работи при температури под +5 градуса... Тъпо!
• Голяма част от мoнтажа е доста... семпла за велосипед с цена 2700 евро. Оригиналните гуми са гола вода, компонентите с надпис Scott стават, но правят евтино впечатление, седалката е скръбна. Накратко – според мен иска як ъпгрейд и яки кинти отгоре на първоначалната цена...

За да не излезе от всичко горенаписано, че се опитвам да очерня Genius за сметка на NRS, искам да отбележа, че RC30 всъщност е много добър и много качествено направен велосипед, който без съмнение върши работа. Ако по принцип си падате по возила от подобен тип (твърди, леки и бързи), но искате и малко повече комфорт на возене (от ренде като NRS), ще останете доволни от RC-версията. Ако пък искате още повече ход и мекота – трябва да се насочите към МC.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 22, 2004 3:05 pm

Благодаря за подробния тест ! По едно време доста сериозно му бях хвърлил мерника но отпадна от класацията ми (поради някои от недостатъците за които говориш) и явно няма причини да съжалявам за това.:^:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Мар 22, 2004 4:29 pm

[quote="TOYAGA"]

Преди време обещах да постна впечатленията си от Scott Genius RC30 след като ми се удаде случай да го покарам. Сега си изпълнявам обещанието...

Не знам дали междувременно някой друг от посетителите на форума е имал възможност да изпробва някакъв (RC или МС) Genius – аз поне досега не съм чул/прочел някакви отзиви. В същото време предполагам има хора, на които би им било интересно да чуят нещо от първа ръка. Няма да се впускам в някакви пространни обяснения, просто ще споделя личното си мнение относно хубавите и лошите страни на Genius RC и в частност най-ниската версия на изпълнение RC30, правейки тук-там по някое сравнение със Scott Strike 2001 и Giant NRS 2003 (модели, които съм притежавал/притежавам и смея да твърдя, че познавам доста добре). Впечатленията ми се базират на двудневно каране на въпросния велосипед (размер М, стандартно фабрично оборудван, но с друга седалка, педали и гуми) с общ пробег малко над 80 км при прекрасно слънчево време по тук-там разкаляни туристически пътеки, горски пътища и асфалт - условия, наподобяващи донякъде това, което човек може да открие на Витоша и околностите.

Първо добрите новини

• Genius RC30 изглежда доста добре. Рамката е крещящо жълта и се връзва добре с черно-сребристо-сивия цвят на компонентите.
• Велосипедът е относително лек. Не съм го мерил, но със сигурност е по-лек от алуминиев Strike и (в тази комплектация) е горе-долу на нивото на стандартно оборудван NRS 2 2003. За разлика от RC10 (основна рама и задница от легиран със скандий алуминий) и RC20 (основна рама от легиран със скандий алуминий и задница от EVO1-алуминий), RC30 е изцяло от EVO1, който никак не е лош по принцип.
• Геометрията му е много добра (изтегната) и прилича доста на тази при NRS (Strike е по-сбит). Няма да допадне на почитателите на удобната стойка върху велосипеда, но е много ефективна за яко въртене и катерене, за което всъщност е предназначена RC-модификацията. Много хубаво е това, че Genius може да се носи без проблеми на рамо (по-удобно от NRS). Поведението му е доста нервно и поратливо, което на мен ми харесва.
• Окачването му работи добре. Като цяло Genius „вози” по-комфортно от NRS.

Сега лошите

• В средното положение Traction Mode (превключването става с едно лостче на кормилото), велосипедът е направо куца баба пред NRS при ускорение – за да се постигне усещането при NRS, задницата трябва да е втвърдена докрай... Във втвърдено положение (Lock Mode) обаче Genius не е нищо друго освен хардтейл и губи сцепление при изкачване по неравен терен, което те прави бавен и те уморява. Във Full Travel Mode и спускане аз не усещам никаква разлика с NRS. Като цяло не виждам смисъл да ръчкаш нещо, след като има велосипеди, които се втвърдяват и омекват сами според конкретните условия...
• Липсата на slope на горната тръба на мен ми е неудобна. Просто не ми е приятно усещането висулките ми почти да докосват тръбата като сляза напред от седалката – при това на равно... Искам да уточня, че рамката ми беше абсолютно таман и (слава Богу!) не ми се наложи да слизам принудително на наклон.
• Разположението на задния шок (както и предполагах от самото начало) е КАТАСТРОФАЛНО. Абсолютно цялата гняс от задната гума се лепи по/около него, а формата му (заедно с всичките джаджи на дистанционното управление) е толкова сложна, че иска поне половин час изобилно миене с вода и четка след всяко каране в лека кал (за голяма кал не ми се мисли!). Освен това шокът на велосипеда, който карах ВЕЧЕ е сменен – пълен ташак! Scott са го сменили гаранционно (както и на много други велосипеди, доколкото разбрах), защото се оказало, че свръхсложната джаджа почти не работи при температури под +5 градуса... Тъпо!
• Голяма част от мoнтажа е доста... семпла за велосипед с цена 2700 евро. Оригиналните гуми са гола вода, компонентите с надпис Scott стават, но правят евтино впечатление, седалката е скръбна. Накратко – според мен иска як ъпгрейд и яки кинти отгоре на първоначалната цена...

За да не излезе от всичко горенаписано, че се опитвам да очерня Genius за сметка на NRS, искам да отбележа, че RC30 всъщност е много добър и много качествено направен велосипед, който без съмнение върши работа. Ако по принцип си падате по возила от подобен тип (твърди, леки и бързи), но искате и малко повече комфорт на возене (от ренде като NRS), ще останете доволни от RC-версията. Ако пък искате още повече ход и мекота – трябва да се насочите към МC.

[/quote]



с две думи: "не хваля NRS, ама е по-добър" :D:D:D:D:8D::8D::8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 22, 2004 4:48 pm

[quote="bikerider"]


с две думи: "не хваля NRS, ама е по-добър" :D:D:D:D:8D::8D::8D::8D::8D:
[/quote]


Абе и аз го бъзиках преди на тая тема, ма сега си мълча... що ли ? ;)[:p]:D
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пон Мар 22, 2004 6:25 pm

[quote="КапитанПланета"]

Абе и аз го бъзиках преди на тая тема, ма сега си мълча... що ли ? ;)[:p]:D
[/quote]

Ми щото не си почитател на Specialized [:p]:D:D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 22, 2004 7:03 pm

[quote="Windstream"]

[quote="КапитанПланета"]

Абе и аз го бъзиках преди на тая тема, ма сега си мълча... що ли ? ;)[:p]:D
[/quote]

Ми щото не си почитател на Specialized [:p]:D:D
[/quote]

Абе глей сега, Epic-а не е чак толкова лош, обаче NRS rulezzz
;):D:D:D:8D::^:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Мар 22, 2004 8:48 pm

Каква е цената на NRS в България :?: ( ако някой е ходил и питал в БАС, нека да драсне ) - стандартна окомплектовка
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 22, 2004 9:05 pm

@ MOD

Трябва да питаш Newone - той е купил изцяло окомплектован NRS 2 2003. Съветвам те обаче да отидеш сам в БАС и да говориш/да се пазариш с момчетата.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Пон Мар 22, 2004 10:05 pm

Просто е любопитство това моето :D
Не съм тръгнал да купувам NRS, просто ми е любопитно как стои като ценово изражение на фона на тези 2700 EUR ( по твоя информация ) за GENIUS RC30 :D

Но не мога да си кривя душата :

Блазни ме идеята да имам много леко колело .. но не знам колко ще издържи моите стотина килограма и неграмотното ми каране ... навсякъде и по всяко време :) :D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 22, 2004 10:19 pm

[quote]просто ми е любопитно как стои като ценово изражение на фона на тези 2700 EUR ( по твоя информация ) за GENIUS RC30[/quote]


Сравнимият като ниво на оборудване алуминиев NRS 1 2004 в същата държава (Австрия), в която е купен Genius-а, за който говоря, официално струва около 2100 EUR. Giant винаги са имали убийствени цени - просто защото са достатъчно големи, за да си го позволят...

BTW, проблемът с лекия велосипед не е в теглото или кадърността на карача. Понеже напоследък изглежда станах популярен с постването на формули, ще си позволя да спомена още една, много подходяща в конкретния случай - "здрав, лек и евтин велосипед няма - ако избереш две от тези качества, задължително целуваш третото за сбогом" :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Пон Мар 22, 2004 10:48 pm

[quote]ще си позволя да спомена още една, много подходяща в конкретния случай - [color=red][b]"здрав, лек и евтин велосипед няма - ако избереш две от тези качества, задължително целуваш третото за сбогом[/b][/color]" :D:D:D
[/quote]


:D:D:D:D
Така е ... :D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот guster MK » Вто Мар 23, 2004 2:49 am

[size=134][/size][color=limegreen][/color]Giant NRS ke izdrzili po extremno karane, mozeli da se slozi gumi 2.30 i koku e cena na odelna ramka
guster MK
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 2:13 am
Местоположение: Yugoslavia

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 9:05 am

[quote="guster MK"]

[size=134][/size][color=limegreen][/color]Giant NRS ke izdrzili po extremno karane, mozeli da se slozi gumi 2.30 i koku e cena na odelna ramka
[/quote]


Guster, NRS не е предназначен за "по-екстремно каране" (поне в смисъла който ти го разбираш - казвам го на база моделите от които се интересуваше наскоро). Това е твърда, бърза и лека XC Racing машина, оптимизирана за катерене. Добре се държи и надолу, но не и в твоя случай. Не е смятан за вилки с повече от 100 мм ход. За теб - Giant VT или AC.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 23, 2004 9:22 am

@ Guster MK

[quote]mozeli da se slozi gumi 2.30[/quote]


Може, но това е горната граница като размер. Continental Vertical 2.3 влиза без проблеми, но този модел по принцип е малко по-тесен от обичайната ширина на каркаса на гумите с този размер.

[quote]Giant NRS ke izdrzili po extremno karane[/quote]


Ще издържи всичко, което не е по-екстремно от половинметров скок с приземяване на равно (стига да не го ползваш непрекъснато и единствено за подобни изпълнения), но скачането с тази рамка не е нито удобно, нито доставя удоволствие - както вече каза Капитана, силата на NRS е в съвсем друга област. Не че рамката не е достатъчно здрава, но да я ползваш за FR е все едно да ползваш Porsche 911 за offroad - просто няма да останеш доволен...

[quote]koku e cena na odelna ramka[/quote]


за това трябва да се обадиш в БАС (виж адреса в раздел "Връзки" на сайта) и да питаш. И аз обаче те съветвам да се насочиш към VT или АС.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 9:38 am

[quote="MOD"]

Просто е любопитство това моето :D
Не съм тръгнал да купувам NRS, просто ми е любопитно как стои като ценово изражение на фона на тези 2700 EUR ( по твоя информация ) за GENIUS RC30 :D
[/quote]


Разликите в цените м/у RC30 и NRS3 в БГ са огромни. Аз се пазарих с доставчиците и на двете марки, и при всички направени отстъпки NRS-а падна толко че просто беше грехота да не си го купя. И в двата случая говоря само за рамки. В крайна сметка NRS3 рамката ми излезе почти наполовина на Genius-а :X. Е ,верно е че става въпрос за модел от 2003, но на мен това въобще не ми пречи. NRS-a се доказва вече 3-4 години а Genius тепърва прохожда и не се знае на къде ще избие.

[quote]
Но не мога да си кривя душата :

Блазни ме идеята да имам много леко колело .. но не знам колко ще издържи моите стотина килограма и неграмотното ми каране ... навсякъде и по всяко време :) :D:D:D
[/quote]


И аз съм 100 кила и карам неграмотно, обаче въобще не се притеснявам за здравината на рамката. Направена е от най-добрия алуминий на Giant - Aluxx SL. С техните технологии (хидроформинг ли беше що ли)цялото чело е подсилено и изглежда вечно. Преходът от hardtail за мен мина абсолютно неусетно - при катерене определено няма разлика, а при по-технични участъци разликата е огромна (абе създава ми усещането че все едно мога да карам;)). Ако пък искаш повече ход и комфорт без да е много по-тежко колелото, изборът е VT. Предполагам че тази година ща има ;).
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Мар 23, 2004 10:22 am

Абе честно казано не мога да си представя наистина какво трябва да направи човек, че да го счупи тоя NRS! То не просто има подсилки, ами направо си е бетонирано отвсякъде (за целта, за която е направено де!) С удоволствие тая събота наблюдавах как NewOne педалеше с него по нагорнището към х.Здравец и отстрани направо си изглеждаше, че е hardtail. За съжаление, не можах да му се полюбувам при спускане по пресечен терен! Но определено се влюбих в това колело!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 23, 2004 10:39 am

[quote]определено се влюбих в това колело[/quote]


Нещо доста се намножиха влюбените напоследък...:D:D:D

@ Капитана

Приятелю, май идва време да се помисли за "Клуб на влюбените в NRS" на адрес www.NRS-BG.com...:^::^::^: Помисли по въпроса!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 11:00 am

Toyaga, между другото, ако щеш вярвай, мина ми тая идея :8D:. Лошото е че ми се очертава много работа и няма да имам възможност за много активно участие... Ако си навит да станеш администратор и координатор на проекта, твърдо съм ЗА. Разбира се домейна, хостинга и бирата са от мен [:p]:D:D:8D:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 23, 2004 11:12 am

@ Капитана

Ще ми трябва време да го обмисля хубаво, щото за съжаление и аз не се къпя в изобилие от свободно време...

Мисля си обаче, че при внимателно прилагане на правилото на "7-те П-та" би могло да се получи нещо доста добро... В момента например ми идва на акъла, че познавам един холандец от Giant Europe BV, с който без проблеми мога да осъществя връзка и който би могъл да съдейства за някакъв Support от страна на самите Giant... Сигурно ще ми дойдат и други идеи, но трябва да помисля...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Вто Мар 23, 2004 3:45 pm

[quote="MOD"]

Каква е цената на NRS в България :?: ( ако някой е ходил и питал в БАС, нека да драсне ) - стандартна окомплектовка
[/quote]

Цената в БАС е 3600лв.Тоyaga те посъветва съвсем правилно-добре е да идеш лично и да говориш с Дойчин.Но според мене отстъпката, която ще ти дадат ще е по-малка отколкото би взел след края на сезона.
Заслужава си да пробваш, обаче, защото NRS2 2003 е по-добре окомплектован от алуминиевия NRS2 2004
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Вто Мар 23, 2004 4:33 pm

[quote]
Цената в БАС е 3600лв.Тоyaga те посъветва съвсем правилно-добре е да идеш лично и да говориш с Дойчин.Но според мене отстъпката, която ще ти дадат ще е по-малка отколкото би взел след края на сезона.
Заслужава си да пробваш, обаче, защото NRS2 2003 е по-добре окомплектован от алуминиевия NRS2 2004
[/quote]


@newone - мерси ... даааа .. сиренето е с пари ;)[:p]:D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 4:34 pm

@ Toyaga

Е, никой не ни гони - що има време, пред нас е. Освен това работата по такъв сайт ще е приятна хобаджийска работа (надявам се). Всички членове на фен клуба ще допринасят с каквото, когато и колкото могат/искат/им е приятно :8D:.
Аз сега разсъждавам по следните варианти :

1. Български NRS фенклуб :
домейн (свободен) : nrs-bg.com
потенциални членове на първо време : 20-тина ;)

2. Български Giant фенклуб
свободни домейни :
club-giant.com
giant-club.com
giantmania.com
giantfanatic.com
giantfans.com
giantfanclub.com
giantonly.com

потенциални членове: 50-100

3. Глобален NRS клуб
свободни домейни :
clubnrs.com
nrsclub.com
nrsonly.com
nrsfanatic.com
nrsmania.com

потенциални членове: над 1000

4. Глобален Giant клуб
Свободни домейни - като 2.
потенциални членове - над 3000

При всяко положение можем да се свържем с Giant и е нормално да очакваме подкрепа - новини от кухнята, клюки, ексклузивни online интервюта, инфо за състезатели от техния отбор или каращо giant и т.н. Може да се направи като портал, в който всеки оторизиран член да пуска статии, истории, снимки и т.н. Та така... лека полека ще се оформи цялостната картинка... На мен лично би ми било много интересно...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот guster MK » Вто Мар 23, 2004 7:48 pm

[size=134][/size][color=limegreen][/color]Mozeli na staro da se nameri NRS ili AC odelna ramka
guster MK
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 2:13 am
Местоположение: Yugoslavia

Мнениеот axelmax » Вто Мар 23, 2004 8:00 pm

moje i na otkradnato

da bademe po - bditelni prez noviq sezon

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Вто Мар 23, 2004 8:24 pm

[quote="axelmax"]
moje i na otkradnato
[/quote]


хммм, абе ти не давай такъв акъл, че после нали знаеш кой ще е на топа на устата :D:8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот guster MK » Пет Мар 26, 2004 3:05 am

[size=134][/size][color=green][/color]КапитанПланета? za kolku te struvase samo ramkata, na stranata imat izlozeno ramki a nemat cena prosto me interesira koku e cenata za da znam koklu pari da soberam
guster MK
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 2:13 am
Местоположение: Yugoslavia

Мнениеот КапитанПланета » Пет Мар 26, 2004 11:39 am

[quote="guster MK"]

[size=134][/size][color=green][/color]КапитанПланета? za kolku te struvase samo ramkata, na stranata imat izlozeno ramki a nemat cena prosto me interesira koku e cenata za da znam koklu pari da soberam
[/quote]


Guster, аз като купувах рамката нямаше цени за отделни рамки. Бяха им останали няколко цели колела от 2003. На мен ми направиха отстъпки като на стар редовен клиент и ми го сметнаха като извадиха цените на отделните компоненти за да се получи цена за рамката. Освен това изкупиха старата ми рамка. При всички тези фактори, мисля че не е коректно спрямо тях да раздухвам за колко са ми я продали... sorry...
Така като гледам са тръгнали да вкарват на сайта новите модели за 2004 и има отделни рамки, но още не са уточнили цените. Мисля че е най-добре да изчакаш да ги публикуват на сайта а и нищо не пречи да им пуснеш един e-mail със запитване за цена.
BTW : пак ти напомням че NRS е XC Racing колело, така че помисли си относно VT и AC...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пет Мар 26, 2004 2:54 pm

[quote="КапитанПланета"]

@ Toyaga
1. Български NRS фенклуб :
...
потенциални членове на първо време : 20-тина ;)
...
2. Български Giant фенклуб
...
потенциални членове: 50-100
...
[/quote]


Сериозно ли мислеш че има толкоз много хора с такива колела които да ползват интернет и да са членове на такъв клуб ???
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Мар 26, 2004 3:01 pm

[quote="SPA"]


Сериозно ли мислеш че има толкоз много хора с такива колела които да ползват интернет и да са членове на такъв клуб ???
[/quote]


Що бе? Въобще не е задължително да притежаваш нещо, за да му се радваш и да му оценяваш достойнствата! Може пък на сайта да има специална секция "очи пълни-ръце празни":D:D:D:D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Пет Мар 26, 2004 9:07 pm

[quote="SPA"]
Сериозно ли мислеш че има толкоз много хора с такива колела които да ползват интернет и да са членове на такъв клуб ???
[/quote]


Дет вика Did не е задължително да го притежават. Достатъчно е да са фенове :D. Освен това в София съм виждал поне още трима души с NRS, които не познавам. Значи, с нас тримата тук ставаме поне 6. Ше се понатегна малко на Дойчин и ще ми изплюе още няколко (абе Дойчине как е щерката и прочее ;):D:8D:, ааа тя и мойта беше така, нема да се пуашиш, та колко, викаш NRS-a си шитнал, имаш ли представа ? Небе, правим тука едно клубче и искаме да се съберем феновете, ако си навит може и да ни спонсорираш с квот ти е на сърце, и рекламка в нета ше ти пуснем тънко... е такива работи [:p]:D:D:8D:). Ще видиш че може и повече от 20 да се съберем. Пък като се почнат и разните му там мероприятия (събиране на по бира, изкачване и спускане на най- високия връх на... и т.н.)... Абе човек трябва да мисли мащабно ! Ти какво сега, искаш да ни откажеш още в началото ли, а :B):[:p]:})::D:D:8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта