Проектът F4 , да решим проблема с общи усилия ...

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проектът F4 , да решим проблема с общи усилия ...

Мнениеот Alserton » Пет Дек 23, 2005 10:44 pm

Много теми са изписани точно по този проблем , но така и не остана разрешен. Искам да повдигна темата и ви моля всички да си обединим усилията и да помогнем на всички с стария Drag F4 да постигнат по добри резултати за малко пари. Аз също имам такава рамка така че предварително благодаря на всички които ще помогнат за бъдещото разрешаване на проблема. Моля не пълнете темата с оффтопици...
Ето и за какво става въпрос. Пълно лагероване на рамката , нови кобилици и няколко подсилки. Вярвам че така се постига далеч по добра ефективност и здравина от конкуренцията Ram AM а разликата в цените си е наистина голяма. Драг Ф4 за около 180 лв. нова а Рам АМ за 1000 лв.
До колкото знам с програмата Linkage 2 може да се изработи план за кобилици. Може ли някой да постне Download Link за програмата .
Също така предполагам че изработката на изцяло лагеровани кобилици ще е най-скъпата част от проекта но едва ли възлиза на повече от 150 лв.(не че са малко де). Може би от дуралуминий... Мисля че имаше някакъв стругар от темата в форума който предлагаше работа с дуралуминий
И също така от къде да намерим метали за няколко важни подсилки , които ще се радвам да обсъдим къде да бъдат поставени както и човек който да ги завари и оформи.
Има и няколко фабрични отвора в рамката които много отслабват здравината при челото и те трябва да се заварят.
Накрая и удряме една боя , за която аз знам кой ще свърши работа и ще дама телефон когато уточним останалите подробности.

Благодаря ви предарително и нека този път направим темата както трябва...:beer:
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот Admin » Съб Дек 24, 2005 12:34 am

[quote="Alserton"]


Има и няколко фабрични отвора в рамката които много отслабват здравината при челото и те трябва да се заварят.

[/quote]


Фабричните отвори не отслабват здравината на челото, така че можеш да си спестиш тази точка от дългия списък. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот shaggy86 » Съб Дек 24, 2005 4:02 pm

http://www.data.bg/ на юзър шивър я има програмата в рар формат за целта пусни едно търсене с думата
Linkage 2
:agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот bikerider » Съб Дек 24, 2005 4:56 pm

@Alserton:
[url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=8736][u]тук[/u][/url] може да намериш отправна точка за кобилиците
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alserton » Съб Дек 24, 2005 8:43 pm

Да благодаря много...
Въпроса е кой прави кобилици и кой монтира лагери ? Съответно какви са цените и намират ли се капсуловани лагери...
Мога ли да използвам лагерите при седалковата тръба от старите кобилици. Демек да се избият и да се набият на новите кобилици и дуралуминий ли е най-подходящия материал за изработката им...
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот bikerider » Нед Дек 25, 2005 10:30 am

Магазини за лагери има под път и над път. Ако ще използваш 8x22 лагери, те са около 4-10 лева на парче в зависимост от размера и капсуловката.

Кобилиците най-добре ги изработи от дуралуминий и ги анодизирай.

Също така, когато чертаеш кобилиците, не забравяй да оставиш по 1мм между тях и рамката, където да сложиш найлонови/тефлонови шайби, за да не се търкат кобилиците в рамката. Също така ако ти се занимава, можеш да направиш стоманени сменяеми втулки с резба, там където се стяга шока.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alserton » Нед Дек 25, 2005 3:58 pm

Хммм... Интересно
Я кажи кой би изработил кобилици от дуралуминий и да пъхне лагерите в тях ? Предложи няква хубава фирма за лагери плс и дай една две цени я за анодизиране я за изработка на кобилици и тефлонови шайби има ли по железариите ?
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот flat-6 » Нед Дек 25, 2005 10:52 pm

[size=67][color=beige]da oba4e arhiva v data.bg ne e napraven pravilno postoqnno mi dava gre6ka kato go razarhiviram taka 4e na nikoi ne moje da svur6i rabota.ili ne go pravq kato horata ,no kolko trudno moje da e edno razarhivirane?!:banghead: [/color][/size]
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp0nG » Пон Дек 26, 2005 12:58 am

Качих програмката неархивирана http://free.data.bg/nocopy/Programs/linkage2.exe , но тва е само програмата, в архива имаше доколкото помня доста готови 'чертежи' на бая колелца, пробвай да го изтеглиш все пак него отново:eek3:

Едит: тва ако въобще съм разбрал за кфо иде реч в предния пост:I
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Alserton » Пон Дек 26, 2005 6:41 pm

Аз имам проблем с ъплоуда така че нека всеки , който има желание да свали програмката от дата.бг и да я тплоудне в друг сървър 'щото мнооо хора нямат скорост ктм дата.бг и аз едвам успях да се сдобия с нея...
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот flat-6 » Сря Дек 28, 2005 2:51 pm

[color=beige]ne ve4e nqma nikvi problemi svalih ne arhiviranata versiq i stava perfectno[/color]
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Makintier » Пон Яну 09, 2006 2:43 pm

според вас тази рамка Drag F4 и ф5 също
достатъчно ли е силна да се модифицира със сякакви кобилици,лагери и има ли смисал като толкова много се пукат зад средното движение.
Аз имам същата рамка и още не съм я карал щото не съм си зглобил колелцето,а пък вече ме е страх да не се счупи и да не съм и се нарадвал!
Ако си съгласен @Alserton може заедно да помислим и да си помогнем да направим по здрава тая рамка (ама след като ми свърши гаранцията):evil:
Не е важно да си пръв, важно е да си единствен!
Skype - Makintier
Аватар
Makintier
 
Мнения: 902
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 11:16 am
Местоположение: ... на третия етаж

Мнениеот Alserton » Пет Яну 20, 2006 10:52 am

Да извинявам се че се забвих с месеци... Значи от нормално планинско каране рамката няма да се счупи тъй кат ооригинала има много малко ход. Чувал съм че издържа и на Кобилици Тунинг , което аз са ще си направя. Надявам сеи некви подсилки на задницата да направя... Я кажете кои са най-слабите места по рамката да ги подсиля , това е много важно !!! Къде се чупи най много ??
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот Admin » Пет Яну 20, 2006 11:37 am

А защо не хванеш да прочетеш всички теми от ЧЗВ за тази рамка/велосипед, а защо не и всички теми, които намериш с търсачката? Само в последните 2-3 месеца се сещам, че два пъти е обсъждано едно място, на което е имало счупване при F4/F5, но с риск да изглеждам лош, няма да ти кажа, кое това място, за да те стимулирам сам да си намериш информацията, която явно е от значение за теб. :peace:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Alserton » Нед Яну 22, 2006 4:02 pm

@Admin

Извинявай много бързах . Няма да се повтори... Ае поздрави !!:^:


П.С.
Ааа търсачката май не работи. Дава ми някво съобщение за Code Java Error...
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот metto » Пон Яну 30, 2006 12:00 am

ж момента карам такава Ф4-ка и цялата задница е лагерована(т.е. вси4ки втулки са заменени с би-аксиални лагери)имам идеален материал за направата на кобилици(плочи дуралуминий дебели 10мм колкото са оригиналните)обаче ми трябват размерите с които да бъдат изработени кобилиците
П.С.-помогнете за да ви помогна
metto
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 1:00 pm

Мнениеот metto » Пон Яну 30, 2006 12:10 am

наистина хубавите лагери(като моите:D) струват около 20 леа парчету се пак има и далавери на тоя свят:D:D:D мнооо искам да я подсиля тая рамка еееее
metto
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 1:00 pm

Мнениеот Alserton » Пон Яну 30, 2006 9:54 am

[quote="metto"]

наистина хубавите лагери(като моите:D) струват около 20 леа парчету се пак има и далавери на тоя свят:D:D:D мнооо искам да я подсиля тая рамка еееее
[/quote]


Отказвам се от тая рамка , тя я е на доизживяване. Просто трябва да се хвърлят адски много пари и няма да стане хубава. Но въпреки всичко много ме интересуват лагертите ти... Капсуловани ли са ? Искам да си лагеровам новия Drag The Bomb ... Лагерован веднъж става е баси чудовището... Айде
Много е гот да караш Турист с скорости !
Alserton
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 10:13 am
Местоположение: Bahamas

Мнениеот metto » Пон Яну 30, 2006 9:55 pm

[color=beige]Alserton noviq THE BOMB ve4e ot 2 sedmici e lageruvan s 4 lagera(by my tati:P) sys sy6tite lageri kato moite koleloto e naistina MONSTER:P
pi6i 1 PM moi da se dogovorim ne6to za izrabotkata :Pp~[/color]
metto
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 1:00 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта