рамка Giant dh team 2002 или Giant dh team 2003

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

рамка Giant dh team 2002 или Giant dh team 2003

Мнениеот Peca » Пет Дек 23, 2005 3:34 pm

Интересуват ме големи ли са разликите между тези две рамки в следната конгигурация:
1.рамка Giant dh team 2002 с шок Rockshox + средно движение Race face
2.рамка Giant dh team 2003 с шок Manitou Swinger coil + средно движение Race face + задно колело- сравнително убаво!
Ще съм благодарен на всеки,който изрази лични впечатления,технически различия и струва ли да се дадат още 400 лв за модела от 2003-та година?
Peca
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 10:15 pm
Местоположение: East Timor

Мнениеот Admin » Пет Дек 23, 2005 5:43 pm

Ако някоя от рамките не е била тормозена значително повече (т.е. ако не знаеш коя как е карана и предположим, че са карани приблизително еднакво), те съветвам да вземеш по-новата:
- защото е по-нова
- защото Manitou Swinger е с по-нови и добри технологии от RS-а. Като здравина не мога да ги сравнявам, не съм се интересувал достатъчно, но като работа Swinger просто е по-ново поколение.
Разбира се, дали си струва 400лв. отгоре зависи и от това каква е по-ниската цена ;) Едно е 400лв. над 2 бона, друго е 400лв. над 600 примерно...
Но като цяло втората комбинация, която си изредил, ми допада повече. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Peca » Пет Дек 23, 2005 6:47 pm

Ми доколкото знами двете са що годе еднакво тормозени,а по-старата струва около 1000,новата 1400 лв.Естествено предпочитам да дам 1000,но ако наистина има значителна разлика ще събирам още доста време и може да взема 2003 модел.А дали може да се намери друга по-хубава рамка с горна граница 1400 лв или по-малко(да има поне шок към нея)?
Peca
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 10:15 pm
Местоположение: East Timor

Мнениеот thekidtwist » Пет Дек 23, 2005 8:58 pm

едва ли;)
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот I need money » Пет Дек 23, 2005 9:20 pm

[/quote] А дали може да се намери друга по-хубава рамка с горна граница 1400 лв или по-малко(да има поне шок към нея)?
[/quote] [color=beige][size=67]Ima razbirase.V baikcentara 6te vnasqt SCOTT OCTANE 03 s 6ok 5ti element-Govorim 4isto nova e ramkata.Sa6to pitai kaimata.Toi moje da ti vnese nqkva gotina ramka vtora raka ili pak nova na dobra cena kolkoro do tezi 2 ramki za koito si pisal-te sa mnogo dobri ramki no spored mene moje6 da si vzeme6 da tezi pari koito pi6e6 po gotina ramka:beer::beer::beer::beer:[/size][/color]
I need money
 
Мнения: 1107
Рейтинг: 1741
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 6:52 pm
Местоположение: 5то весело

Мнениеот caspar » Пет Дек 23, 2005 10:32 pm

Мисля, че говориш за един син GIANT(по-новия - 03), ако е за него, май не е тормозен много. Взимай го него.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Съб Дек 24, 2005 4:16 pm

Рок шокс, особено за задни амортисьори са страшен кенеф. Почти гарантирано след не-много каране ще протече. След теча започват още по-големите проблеми. И в един прекрасен момент [b]ще[/b] ти се развие болта, държащ буталото за шиша, и ако това се случи нейде в планината, ще се прибереш с амортисьор пълен с шайби на сол. Също за качествена работа (преди да го взривиш) не може и въпрос да става.
Манитуто също тече и иска постоянен сервиз пак до този един определен момент, но поне като работа не е чак толкова зле - както Любо каза, по-ново поколение е, пък и не само. По-богат е и на настройки и, поне между двете марки, е по-добрия избор.
Ориентирай се към тази с манитуто и ако ти се занимава (преди да се прецака), смени амортисьора с нещо по-хубаво.

По-добра рамка за толкова пари надали ще намериш, дори и от вън.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта