Новата линия 2006 на Балкан

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Новата линия 2006 на Балкан

Мнениеот sci » Пон Дек 19, 2005 11:30 pm

Видях, че Балкан са публикували новата си гама за 2006-та. Но на най-интересните модели няма цени, а и бележката "произвежда се само по поръчка" отдолу навява едни такива скъпи мисли :(
Колко мислите, че *трябва* да струва това :
http://www.balkan.bg/Reactor2006/Bikes/ ... edball.htm
sci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:45 pm

Мнениеот marshall__ » Вто Дек 20, 2005 12:07 am

[quote="sci"]

"произвежда се само по поръчка" отдолу навява едни такива скъпи мисли
[/quote]

Мен пък ми мирише на застраховка срещу фалит...
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот radio » Вто Дек 20, 2005 12:59 am

Остави го ти това:http://www.balkan.bg/Reactor2006/Bikes/MTB/Speedball.htm, ами виж това:http://www.balkan.bg/Reactor2006/Bikes/DH/. И за двете нямам предтава колко може да струват ама я по-разбиращите да си кажат мнението за този DH модел и най-вече що за материал е това "alloy" или по-точно каква точно "alloy" са използвали и от кой завод излиза рамката. Иначе си изглежда добре.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Вто Дек 20, 2005 1:45 am

.. аз именно за него говорех..
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот PtD » Вто Дек 20, 2005 2:50 am

Интересно... все повече фирми за "масови" колела се ориентират към middle и hi-end. Дали това не е белег за повишената покупателна способност на българския потребител?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот mih » Вто Дек 20, 2005 8:19 am

@PtD
Да, това, което споменаваш е наистина любопитно...

Склонен съм да мисля, че е не толкова "белег за повишената покупателна способност на българския потребител", колкото израз на желание за бърза печалба.
Със сигурност обаче за мен е показател, че планинското колоездене (не парковото и градското) става все по-популярно в България. :^:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот NoNe » Вто Дек 20, 2005 10:02 am

Доста изненадващо, поне за мен...
Bulldog, Highlander, Speedball и донякъде Challenger изглеждат съвсем прилично.
Според мен причината за "производството по поръчка" е комбинация, едновременно от засиления интерес към по качествени компоненти (което е добре) и от (което е зле) все още свитите финансови възможности на българина.
Прави ми впечатление обаче, че всичко надолу е 100% недоразумение. Ако една фирма иска да си промени имиджа и да наблегне че продава и качествени стоки, ми е порочна тази практика да се слагат подобни колелета в разделите MTB.
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Вто Дек 20, 2005 10:18 am

Имат много интересни хрумвания за окачване - невиждани от мен никъде другаде :bigeyes:
http://www.balkan.bg/Reactor2006/Bikes/ ... onball.htm

edit: Освен това ми прави впечатление, че твърдаците им са доста високи 18" - 19" и единствено Colt е 15"

edit2:
180мм ход на задницата, може да може и още малко, но мисля, че централното слиза много ниски и седалката заплашително отива към задното колело.

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/2005122024714_gladiator_0.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] gladiator_0.jpg[/url]
54.69 KB

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/2005122024744_gladiator_1.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] gladiator_1.jpg[/url]
58.11 KB

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/2005122024758_gladiator_2.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] gladiator_2.jpg[/url]
58.23 KB
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот NoNe » Вто Дек 20, 2005 10:54 am

Някаква идея последните два атачмънта от какъв софт са?
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Дек 20, 2005 11:34 am

[quote="mih"]

Склонен съм да мисля, че е не толкова "белег за повишената покупателна способност на българския потребител", колкото израз на желание за бърза печалба.[/quote]


Според мен пък не е стремеж за бърза печалба (известно е, че масовите производители трудно могат да спечелят от десет маунтин байка толкова, колкото от десетките хиляди масовки), а опит за създаване на поне някакви позиции на пазара за маунтин байкове, за да може ако някой ден ние станем значим пазарен дял, големите да не започват съвсем отначало. Един вид, подготвят си отсега нещата за конкуренция с утвърдените български марки за МТБ като RAM и Drag.
Според мен това е добре, но аз бих подходил малко по-различно - за линията от планински велосипеди бих създал отделна марка, която да краси само байкове, които са наистина такива, а не и някакви недоразумения. Макар че и това не е задължително - Sprint го доказват - при тях всички знаем (защото непрекъснато се и обсъждат във форума) кои са читавите модели, а за другите почти не става дума ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Дек 20, 2005 11:43 am

[quote="NoNe"]

Някаква идея последните два атачмънта от какъв софт са?
[/quote]


Научи се да говориш/пишеш на български и тогава може би ще разбереш на каква програма са правени последните две приложения.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Вто Дек 20, 2005 12:10 pm

[quote="Admin"]


Според мен пък не е стремеж за бърза печалба ... а опит за създаване на поне някакви позиции на пазара за маунтин байкове, за да може ако някой ден ние станем значим пазарен дял, големите да не започват съвсем отначало.
[/quote]


И аз така мисля, искат да наложат марката. Но щом го правят, значи ние вече СМЕ значим пазарен дял. Значи не сме малко хората, които си купуват и по-скъпи колела - което пък е все пак статистическа извадка, откъдето може да се заключи, че средният българин има повече пари от преди.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NoNe » Вто Дек 20, 2005 12:17 pm

[quote="TOYAGA"]
Научи се да говориш/пишеш на български и тогава може би ще разбереш на каква програма са правени последните две приложения.
[/quote]

Не че нещо кой знае какво е станало, но забележката ти по мой адрес за писане / говорене на български е доста неуместна ;)
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Вто Дек 20, 2005 12:26 pm

@NoNe: Linkage2, има я на data.bg мисля, ама си я намери сам! Има писано за тази програмка из форума, също така се намира и линк от където може да се свали, ама си го потърси сам.:beer:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот halcor » Вто Дек 20, 2005 1:00 pm

[quote="PtD"]

[quote="Admin"]


Според мен пък не е стремеж за бърза печалба ... а опит за създаване на поне някакви позиции на пазара за маунтин байкове, за да може ако някой ден ние станем значим пазарен дял, големите да не започват съвсем отначало.
[/quote]


И аз така мисля, искат да наложат марката. Но щом го правят, значи ние вече СМЕ значим пазарен дял. Значи не сме малко хората, които си купуват и по-скъпи колела - което пък е все пак статистическа извадка, откъдето може да се заключи, че средният българин има повече пари от преди.
[/quote]


Или просто средния българин се е заинтересувал да си харчи парите за колела, а не за други неща, за които ги е харчил преди.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Admin » Вто Дек 20, 2005 1:01 pm

[quote="PtD"]

[quote][i]Originally posted by Admin[/i]

...което пък е все пак статистическа извадка, откъдето може да се заключи, че средният българин има повече пари от преди.[/quote]


Аз това го виждам от няколко години, само че не знам дали ще продължи и занапред...;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Вто Дек 20, 2005 2:32 pm

[quote="bodom"]

180мм ход на задницата, може да може и още малко, но мисля, че централното слиза много ниски и седалката заплашително отива към задното колело.

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/2005122024744_gladiator_1.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] gladiator_1.jpg[/url]
58.11 KB

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/bodom/2005122024758_gladiator_2.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] gladiator_2.jpg[/url]
58.23 KB
[/quote]

Ам, маалко си в грешка. Не знам защо си правил, че вади 180мм ход, но <s>кенефът</s> рамката излиза, че прави 210мм.
Не съм сигурен (кофти снимка си дал), но защо си сгънал рамката само до 61мм ход на буталото? При амортисьор от дължина 230мм, ходът е 70мм - тоест нещата вече изглеждат така:
[b][url=http://free.data.bg/shiver/forum/kenef.JPG]кенеф1[/b][/url]
[b][url=http://free.data.bg/shiver/forum/kenef-compressed.JPG]кенеф2[/b][/url]

Не би ми и хрумвало да казвам нещо в плюс на тази рамка, но и за седлото не си прав. Да - удря се, но просто защото са я сложили куцо. Най-малкото са я кривнали надолу в задния й край, пък и има на къде да се вдига още. Също, въпреки идиотско ниското средно, пак остават поне 150мм при маскимален ход.

Колелото е отвратително, но зависи за какви пари ще бъде продавано. Също мисля, че е излишно да казвам от колко колела е крадена идеята.

п.п. Ето и [url=http://store3.data.bg/shiver/forum/kenef.LTX][b]LTX-a[/b][/url], ако искате да си го гледате, че ще го трия (поне от програмата :^:)..
п.п.2 За тези, които не знаят каква е тази програма и какво прави - качих я в дата.бг заедно с разни мои чертежчета и проектчета ;)
[url=http://free.data.bg/shiver/Linkage%202.rar][b]ЕТО[/b][/url] я и нея.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Bodom » Вто Дек 20, 2005 3:23 pm

:angel2: Добре де, просто реших, че повече е неразумно да се сгъва рамката.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот bounmaster » Вто Дек 20, 2005 4:40 pm

@ PtD: Според мен основната причина производителите на колела за излети в България да имат в каталога си и hi-end модели е, че когато едно дете или вазрастен ( по-често дете че те по се впечатляват от това)отиде да си купи велосипед Reactor за 200лв, да може да си каже ето то моито много прилича на оня скапия Reactor за DH от сащата марка е даже само че е малко по-евтино. Така като отиде при приятелите си в парка ще може да каже че има колело от оная марка дето правият и онова страхотното ласкаво колело за DH.
bounmaster
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 9:18 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Дек 20, 2005 5:03 pm

@PtD: high-end или wannabe high-end?
или high-end според представите на българския пазар?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Вто Дек 20, 2005 8:02 pm

[quote="Admin"]

[quote="mih"]

Склонен съм да мисля, че е не толкова "белег за повишената покупателна способност на българския потребител", колкото израз на желание за бърза печалба.[/quote]


Според мен пък не е стремеж за бърза печалба (известно е, че масовите производители трудно могат да спечелят от десет маунтин байка толкова, колкото от десетките хиляди масовки), а опит за създаване на поне някакви позиции на пазара за маунтин байкове, за да може ако някой ден ние станем значим пазарен дял, големите да не започват съвсем отначало. Един вид, подготвят си отсега нещата за конкуренция с утвърдените български марки за МТБ като RAM и Drag.
[/quote]

нда, прав си, нещо твърде късно през нощта я писах тая глупост за печалбата
:beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот hlebarka » Вто Дек 20, 2005 9:24 pm

[quote="Admin"]
Аз това го виждам от няколко години, само че не знам дали ще продължи и занапред...;)
[/quote]


чУпи гипса!
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот mih » Вто Дек 20, 2005 9:37 pm

[quote="hlebarka"]

[quote="Admin"]
Аз това го виждам от няколко години, само че не знам дали ще продължи и занапред...;)
[/quote]


чУпи гипса!
[/quote]

що, бе, Хлебаров, глей колко мутренски капитали се показаха наяве? Преди бяха на сянка, а сега са на слънце - и то на най-видните места! Ей го Черноморието - изкупиха го, ей ги курортите - бетонираха ги, ей я Витоша, полазиха я, ей го Центъра - застрОиха го... имат кинти, и още как... ония няколко процента...;)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот RaveUnit » Вто Дек 20, 2005 10:51 pm

това второто колело, дето е ДъХъ как се казваше, добре прецакан RAM FR 05 ?
май освен отделна марка на Балкан ще им се наложи да си вземат и най-малкото отделен човек дето одобрява дизайните на по-използваемите колела

някак не бива да го залеят с материал и да го предлагат като 'здраво', в смисъл здравината не идва от общото тегло, нали
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот sci » Сря Дек 21, 2005 12:20 am

В България има твърде много произвоdители на low-end колела (Robifir, Leader и донякъде Cross (какво става с тия бе, да не ги закриха най-сетне...) и Sprint, които имат и доста евтини модели) и според мен Балкан правят правилната крачка... ако разгледате колекция 2005, ще видите, че евтините велосипеди (т.е. от Challenger надолу) са миналогодишни модели.
От друга страна, фирмата има над 50 годишен опит във "велосипедостроенИето" и е сертифицирана все пак по ISO9001. Според мен това е добра предпоставка да са най-класният производител на колела в БГ. Може би с новите си модели правят точно такава заявка. Аз лично бих се накефил повече, ако бяха запазили името Balkan.
sci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:45 pm

Мнениеот Admin » Сря Дек 21, 2005 12:38 am

[quote="sci"]

Аз лично бих се накефил повече, ако бяха запазили името Balkan.
[/quote]


И аз не могада разбера защо смениха името. Все пак не се правят в Козлодуй...
Според мен, в България, най-ценното, което имаше тази компания, бе името й - все пак много от колоездачите у нас имат приятни спомени от първите си Балканчета, но явно и тук "модерността" е надделяла над традицията. :V:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Сря Дек 21, 2005 12:48 am

[quote="sci"]
50 годишен опит във "велосипедостроенИето" и е сертифицирана все пак по ISO9001[/quote]


Без да ми се обижда никой ама това няма почти никакво отношение към правенето на подходящи за планина колела...
Нещо като "майсторите", които цял живот са се занимавали със стари технологии и набиват ISIS касета директно с чук в рамката...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Дек 21, 2005 1:11 am

[quote="Admin"]

[quote="sci"]

Аз лично бих се накефил повече, ако бяха запазили името Balkan.
[/quote]


И аз не могада разбера защо смениха името. Все пак не се правят в Козлодуй...
[/quote]

:D
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот PtD » Сря Дек 21, 2005 3:09 am

[quote="bikerider"]

high-end или wannabe high-end?
или high-end според представите на българския пазар?
[/quote]


Да кажем hi-end според разбиранията на производителя ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NoNe » Сря Дек 21, 2005 9:20 am

Абе както каза някой, най-добре "истинските" MTB да ги пуснат под друга марка. "Rocky Balkans" примерно :roll2:
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта