Suntour Duro-E

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Suntour Duro-E

Мнениеот climb » Пет Дек 16, 2005 7:34 pm

възможен ли някакъв тунинг на това дуро и някои карал ли го е и има ли някакви впечатления вече от него
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Пет Дек 16, 2005 9:50 pm

Ти не си го взел и мислиш за тунинг...оди у Ч.З.В.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот GECKO » Пет Дек 16, 2005 10:08 pm

Днес си поиграх с едно.... всъщност с 2 такива и мога да ти кажа, че работи доста сносно но има... някаква нелинейна прогресия в хода (нагоре) в Rebound-a всичко си е наред настройката е много приятна но... абе вилката е правена за скоци (уж) та е прогресивна с всички плюсове и минуси породени от този факт, но поне връщането е оправено и не е като на стандартното, аз на твое място (пък и на мое защото съм на път да сменям вилката с някоя евтина но поносима като качество) бих изчакал малко сигурно цената на Е-то ще се задържи а и на пролет (да си помечтаем) ще се докарат и Rux-овете и..... кой знае :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Petko » Пет Дек 16, 2005 10:24 pm

Май ги изкупиха вилките, защото в е-shop-a вече няма.
Аватар
Petko
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 12:26 am

Мнениеот Nightbringer » Пет Дек 16, 2005 10:36 pm

Ех начи точно мислех да си поръчвам такава и изчезнаха от е-shop-а :V:
Явно ще се визма Duro-D, та като се е отворила тема за тунинг, къде мога да занеса едно Duro-D за да ми го пооправят и за колко пари :)
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Пет Дек 23, 2005 6:53 pm

От днес вече съм горд собственик на Duro E :^:
Не са свършили! Има си ги в наличност. Не успяхте да ги изкупите та да не остане за мен, но сега аз им намалих бройката с 1:D
За съжаление не всичко е прекрасно :banghead:
В магазина нямаха гаранционни карти и ми я дадоха без :V: с уговорката да отида след един-два дена (след коледа) да си взема карта (дано не ме прецакат в това отношение, иначе лошо им се пише:nono:) Другата уловка е, че не мога да монтирам вилката преди да получа гаранционната карта, защото монтажа трябва да се извърши в оторизиран сервиз с наличието на гаранционната карта, за да ми важи гаранцията от 2г. Засега мога само да си я гледкам.:popcorn:
Като я сложа ще пиша още отзиви.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот Nightbringer » Пет Дек 23, 2005 7:10 pm

Всъщност те бяха свършили, но след няколко дена се появиха пак :) Естествено веднага си поръчах една бройка и сега лежи зад гърба ми заедно с чифт гуми ;)
Като я сложа ще кажа и аз какви са ми впечатленията.
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот elfa » Пет Дек 23, 2005 7:30 pm

Аз съм от Сливен(само да кажа:D).
Та аз първо трябва да си я поръчам, да дайде с гаранционна карта:),да отида на сервиз да ми я сложат и чак тогава да пусна впечетленията си от нея!!!Сега сериозно искам и аз да си купя вилка горе-долу за FR и малко от някой други стилове.Бях я харесал още на цена 230лв, и мислех да я взема на Коледа/Нова Година, хубаво че Бог ни дари с намаление:bowdown::bowdown::bowdown:.Нали тази вилка е най-добрата за тези пари 170/230лв за стила, който карам???
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот Bodom » Пет Дек 23, 2005 9:36 pm

Как само забравих да кажа нещо важно:I
Имах възможност да я претегля на точна електронна везна и резултата беше 2275гр :D

Nightbringer, да са ни честити, и със здраве да "газим" с тях :hbang2:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Пет Дек 23, 2005 10:02 pm

малък въпрос
като я тегли на везната си е била с целия стержен, нали?
в смисъл, че е преди рязането???:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот kotka12 » Пет Дек 23, 2005 10:04 pm

освен това имам малък въпрос
Аз съм с HAYES MX 1
с тази спирачка и моето тегло от 100 килца
какъв според вас ротор може да понесе вилицата без да я направя на салата:angel2:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Bodom » Пет Дек 23, 2005 10:22 pm

Да, с целият стержен си е и все още е, та аз я взех преди 5-6часа от магазина и не съм я монтирал още. А и като я налагам на колелото, ще трябва да се отреже 1-2см на око... ;)

edit:
Нещо друго ми направи впечатление. Преди време, когато се коментираше усилено Duro D се спомента, че разстоянието между краката и (при дропаутите) леко надвишава ширината на оста и било по-добре да се подложат шайби, за да не се събират краката при стягане на автомата... С две думи това беше актуално и потвърдено не от едно място. Сега реших да сложа предното колело на вилката и да стегна автомата и какво забелязах... не само няма (е, има ама е мнооого малък, то иначе ще влиза трудно оста между краката :eyebrow:) такъв луфт между оста и ушите на вилката, ами даже е по-малък от тоза на досегашната ми вилка (XCP75DJ), който смятах за нормален и си мислех, че на Duro D е дори по-голям :dunno:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Съб Дек 24, 2005 1:14 am

хъммхъммхъмм днес минах покрай едни двама Дядо-коледовци и им поръчах и аз една такава джаджа както и едно HONE пък ще си проличи к'во 'що

@kotka12 - според един доста известен италянски производител на амортисьори вилка с крака по-дебели от 32мм може спокоино да понесе 203мм ротор (аз лично смятам да изпитам това в реалния живот), но тази вилка е на японски а не на италянски производител та... не се знае нищУ

:angel2:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Bodom » Съб Дек 24, 2005 8:54 am

А тази вилка не е ли с 30мм подпори ?
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот elfa » Съб Дек 24, 2005 12:38 pm

185 мм нямали да е ok???Аз като си взема мойта отначало ще я карам с 160мм а после с 185/190мм.
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот kotka12 » Съб Дек 24, 2005 12:44 pm

Мдам, определено съществува сериозна неяснота по въпроса, затова ще помоля някой от по-авторитетните участници във форума /няма нужда да споменавам имена, смятам:beer:/ да се намесят и да разпръснат тъмата на нашето невежество:banghead:
ПС @elfa засега съм със 160 ротор, ама и аз мисля да сложа 185 пък ако я сгъна.... здраве да има:bawling::bawling::bawling:
Освен да пожелая на всички Весела Коледа!!!!
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот GECKO » Съб Дек 24, 2005 1:22 pm

Абе вилката е с CR-MO крака и с общия принцип на DJ - вилките та...мога да предположа, че ще изтрае спирачка с 203мм ротор, разбира се от спирачка до спирачка има разлика иначе "подпорите" са 32мм и според мен е по-вероятно една спирачка с 203 ротор не толкова да разбие вилката колкото да разбие Dropout-ите и да изкара главината или да скъса QR-а... това го казвам спрямо скромните си знания по механика и физика та предвид колко са скромни не стоя изцяло зад думите си но все пак ще я карам с 203мм HONE. Самия факт, че от Shimano са сметнали да правят спирачката за малкия CL и следователно за QR, щотУ тоя CL го няма на главина за 20мм ос, ме кара да мисля, че конкретната спирачка няма да изкорми QR-а и да изкриви вилката....

Абе здраве да е :beer: пък вилката ще я видиме
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Admin » Съб Дек 24, 2005 3:24 pm

[quote="kotka12"]

Мдам, определено съществува сериозна неяснота по въпроса, затова ще помоля някой от по-авторитетните участници във форума /няма нужда да споменавам имена, смятам:beer:/ да се намесят и да разпръснат тъмата на нашето невежество:banghead: [/quote]


Въпросните участници неведнъж са обсъждали въпроса в ЧЗВ ;) Вярно, че в много от случаите не е изрично за Suntour Duro E, но ако си прочетеш темите за размер на ротора, ще се убедиш, че универсален отговор няма. Има отговор, който е максимално сигурен, но той пък според мен не е валиден в поне половината от случаите, заради разликите в силата на спирачките, стила на каране, качеството на QR-а и т.н. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Съб Дек 24, 2005 6:53 pm

[quote]GECKO
Самия факт, че от Shimano са сметнали да правят спирачката за малкия CL и следователно за QR, щотУ тоя CL го няма на главина за 20мм ос...[/quote]

Ако съм разбрал правилно искаш да кажеш, че няма предна главина за 20мм. ос и захващане на диска по системата на Шимано "Center lock"? Тогава [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=56_107&products_id=682]тази Формула[/url], или тази главина [url=http://cycle.shimano-eu.com/media/images/cycling/products/bikecomponents/HB/HB-M800_popup_v2_m56577569830550835.jpg]Shimano Saint[/url], какви трябва да са?;):popcorn:
P.S. Все пак [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?products_id=857]това[/url] е 8" (203мм) ротор за монтаж на CL, нали?
[size=67]Edit: Post scriptum[/size]
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Brave » Съб Дек 24, 2005 7:29 pm

Сейнт е на Oversize CL. Не на обикновен. Обикновенния е около 21-22 мм. (съжалявам, че не мога да дам точен размер) и няма как да се реализира оста да е 20 мм, при адекватна здравина на захвата за диска.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот GECKO » Съб Дек 24, 2005 8:00 pm

[quote="Ozzie"]

[quote]GECKO
Самия факт, че от Shimano са сметнали да правят спирачката за малкия CL и следователно за QR, щотУ тоя CL го няма на главина за 20мм ос...[/quote]

Ако съм разбрал правилно искаш да кажеш, че няма предна главина за 20мм. ос и захващане на диска по системата на Шимано "Center lock"? Тогава [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=56_107&products_id=682]тази Формула[/url], или тази главина [url=http://cycle.shimano-eu.com/media/images/cycling/products/bikecomponents/HB/HB-M800_popup_v2_m56577569830550835.jpg]Shimano Saint[/url], какви трябва да са?;):popcorn:
P.S. Все пак [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?products_id=857]това[/url] е 8" (203мм) ротор за монтаж на CL, нали?
[size=67]Edit: Post scriptum[/size]
[/quote]


@Ozzie - искам да кажа, че спирачка HONE, за която съм писал, стандартно идва с 203мм ротор на малкия CL стандарт, тъй като Shimano не правят главини с малкия стандарт и 20мм ос заключвам, че тази спирачка с 203мм ротор не може да изкърти DropOut-а на вилката и да изкара 9мм ос с автомат. Не твърдя, че Formula нямат главина за малкия стандарт и 20мм ос. За да съм най-точен в отговора на въпроса "...искаш да кажеш, че няма предна главина за 20мм. ос и захващане на диска по системата на Шимано "Center lock"?" - Искам да кажа, че няма предна главина Shimano с CL за 20мм ос, има главина Shimano Saint за Oversize CL и 20мм ос но не става въпрос за нея :beer:

P.S. - твоя "P.S." доказва само, че има дискове за главина Saint :beer:

айде сядам на трапезата :beer:

Edit: пренаписах за да съм максимално точен в отговора си :angel2:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Ozzie » Съб Дек 24, 2005 10:19 pm

[b]@Gecko[/b] В спора се разжда истината!!! :beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот radio » Пон Дек 26, 2005 9:14 pm

Абе зачетох се и аз в темата и ми дойде реда да питам. Следната комбинация: главина formula rockmaschine; вилка Duro D и спирачка AVID BB7 с 203 мм ротор, ще съсипе ли безвъзвратно и за отрицателно време вилката и главината и ще се прецака ли QR-а и всичко изброено дотук или има някакъв живот в тази комбинация, която ще запази най-вече моя живот:D.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bodom » Чет Дек 29, 2005 6:37 pm

Най-после (след едноседмично чакане) монтирах вилката :^:. Първите впечатления са, че ми е твърда:D (правя 2мм SAG) и не мога да я сгъна на място повече от средата на хода. Вече не мога да вдигам толкова лесно предницата на колелото :I (явно пружините са ми помагали доста). И за съжаление ми се струва, че има луфт между подпорите и краката :crap:. При стисната предна спирачка и поклащане напред-назад се чува и звук и се усеща на кормилото, като вибрация (не са чашките), но ще я заведа догодина да я погледне някой майстор да си каже мнението и тогава може да я водя във Веломания да видя па те какво ще кажат и така :)
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Дек 29, 2005 10:03 pm

@bodom:
това са накладките/v-brake-a.

@GECKO:
пружините са линейно навити и има въздушна камера над маслото.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Bodom » Чет Дек 29, 2005 10:24 pm

хм, като се замисля, може да си прав (не е V-brake) (ДАНО си прав). Като си купих колелото имаше подобен ефект, който се оказа от незатегнат ротор (CL). Но пък като си сложа ръката, така, че да обхващам и подпората и ботуша, и клатя - някак го усещам с ръката, абе не знам. Колелото сега не е при мен да видя, та утре ще проверя.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Чет Дек 29, 2005 10:39 pm

здрасти пак
знаете ли
и с моето ДУРО имаше такова нещо - съвсем лек луфт, който се усеша на ръка и като настъпищ ботушите и опънеш стержена
според един механик това е нормален луфт
аз обаче се обадих и до Веломания, където ми казаха че е съвсем нормално тая вилица да има лек луфт
сега също се усеща, но е съвсем малък /не е от V брейк, щото съм с дискови/
@bikerider
Я кажи какво мислиш ти по въпроса, щото си в час с тия неща??
и още един въпрос - ако реша да правя повечко front wheelies /или както там се казват изпълненията на предна гума/, дали ще я олуфтя злобно тая вилица?????
@bodom
не знам колко килограма си, но когато я взех правеше около 90 мм ход - след около 10 дни прави около 120 мм /предполагам че се е раздвижила/. Аз съм доста тежък и има около 15-20 мм саг
При мен обаче не се чува звук и не се усеща луфта чак при кормилото
дано да не е някакъв проблем
Ако ще ти олекне на един приятел тая вечер му докараха от Щатите Marzocchi ETA COMP MX 120 2005, която също има този лек луфт
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот GECKO » Чет Дек 29, 2005 10:39 pm

@bikerider - аз не за пружините а за цялата работа на вилката но.... след като вече имам едно такова:

[img]http://www.bgphoto.net/photos/3398/o632714922580937500.jpg[/img]
[img]http://www.bgphoto.net/photos/3398/o632714922718750000.jpg[/img]

мога да твърдя, че е прекрасна МНОГО по-мека от Duro D и много приятно работеща. Единствения кофти момент е, че настройката е в много малки граници. Въпреки значителния ход на врътката самата скорост се променя с доста малко... е това е като за първо каране :beer: предвид теглото и.... всичко (най-вече цената) японците са скочили бая.

P.S. на втората снимка се забелязват едни кутии, заради които ми се разказа играта последните дни (изгоря ми процесор и видеокарта) и сега мозъка ми е на боза та не знам до колко точна информация давам за вилка и ко :headach::indiffe::irked:;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот bikerider » Чет Дек 29, 2005 11:50 pm

Еми вилката по принцип е за фрийрайд и скокове, така че е нормално да е с прогресивен ход. Мен лично ми харесва много, ама много като за цената си в момента (160лв).

Edit:
За интервала на реглаж съм съгласен, но според мен интервала, макар и малък може да се регулира чрез вискозитета - аз така направих и сипах 7.5w масло. В момента е чисто нова, още не е карана, със сменена от мен грес и масло и работи прекрасно, разликата спрямо фабричните смазки е осезаема. А тепърва има да се разработва...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот uha_rampage » Пет Дек 30, 2005 12:25 am

bikerider
ти откога почна да харесваш неща под 200 лева :)
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта