Ръкохватки за механични спирачки DeoreLX BL-M571

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ръкохватки за механични спирачки DeoreLX BL-M571

Мнениеот elfa » Чет Дек 15, 2005 11:35 pm

Абе искам да ви питам някой работи за тези ръкохватки за спирачки:
-струват ли си парите?
-могат ли да се ползват с 1 пръст(и да спирам, не само да си държа пръста там :D)
-виждам, че при тях можеш да си местиш и да правиш спирачката по твой вкус(до колкото съм разбрал се казва Servo-Wave система).Та жилото лесно ли се мести с пръсти примерно или трябва някакъв инструмент.Примерни карам с в град на средна позиция и отида да се пусна по някоя пътека и ми трябва по здрава спирачка и с пръсти го места към позиция High.

Ръкохватки за механични спирачки DeoreLX BL-M571 - http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=850
.
Ако е от значение сега съм с механична дискова спирачка Shimano BR-M465 - http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=635 .
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот barbarossa » Пет Дек 16, 2005 12:53 am

ами аз карам с такива вече трета година (само че мойте са комбинирани с команди) и съм много доволен... а позициите high и low можеш да ги сменяш само със шестогранно ключе (незнам точно кой размер, но беше мъничко)
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Дек 16, 2005 1:22 am

Ползвал съм такива само 1-2 пъти и то за кратко, така че ще отговоря само на първите ти два въпроса:
- според мен са на много добра цена, т.е. стурват си парите
- дали ще спират с един пръст зависи най-вече от спирачката. Конкретно с BR-M465 мисля, че ако караш ХС в повечето ситуации ще можеш без проблеми да спираш с еин пърст, но ще има и случаи, когато ще трябва да хванеш с два, поне предната. Ако караш спускане/фрийрайд, спирачката просто не е предназначена за това и тогава по-често ще трябва да стискаш с два пръста. И все пак, за тази спирачка лостчетата на Shimano са може би най-добрия (най-сигурния) избор, който можеш да направиш.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Пет Дек 16, 2005 1:33 am

Едно време, докато още карах на тези им викахме спирачни лостчета. А ръкохватка беше това мекичкото дето стискаш постоянно :)
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Brave » Пет Дек 16, 2005 12:48 pm

Някой, пробвал ли е комбинацията от лостчетата Deore LX и спирачка Avid BB7 с 180/160 мм ротор. Всъщност, колебая се между закупуването на горепосочените лостчета и SD на Авид. Напълно съм убеден, че второто е по-добрия вариант, от гледна точка на качество на спирането, но пък цената е доста по-висока - ако не се заблуждавам, на сайта на БАС, СД са пo 45 лв. едното или 89 лв. двете, докато Deore LX са 50 лв. за комплект от две. Та въпроса ми е, дали си заслужава, да дам близо 40 лв. отгоре, за СД. Карането ми е някаква по-агресивна версия на XC, с амбиция за лек FR. Личното ми тегло е около 100 кг. така че се за нещастие се нуждая от наистина здрави спирачки.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта