Проблем със задна дискова спирачка

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Проблем със задна дискова спирачка

Мнениеот Blackdog » Сря Дек 14, 2005 1:22 pm

При монтажа на задната ми дискова спирачка(Авид ББ7 на РАМ НТ2)се появи следния проблем: диска опира във външната страна на апарата (от към подвижната накладка). В момента съм решил проблема с подлагане на шайба на оста която не позволява рамката да се прибере при стягане на QR-a. Това решение добро ли е или е за предпочитане да се изпили ухото за дискова на рамката. Благодаря предварително за съветите.
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Дек 14, 2005 1:36 pm

За предпочитане е второто, иначе си нарушаваш 135-те мм OLD и подлагаш рамката на напрежение.

Предполагам си отхлабил болтовете и накладките преди реглажа?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Сря Дек 14, 2005 1:40 pm

Хмм, знам че въпросът ми е глупав, ама сигурен ли си, че си изчерпал всички възможности за настройка чрез CPS шайбите? Питам, защото знам, че си със същата рамка и спирачка като мен, а аз нямам никакви подобни проблеми (и на брат ми твърдака е такъв, и той няма).
Иначе, аз бих изпилил преходника, но най-вече първо бих махнал боята от вътрешната страна на ушите за спирачката (но само боята!). Главината ти е с QR, като сложиш шайба, намаляваш открития край на оста, който контактува с ушите на рамката,а това, според мен не е много добре.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Blackdog » Сря Дек 14, 2005 1:46 pm

Сигурен съм че съм изчерпал всички други възможности за реглаж :). Мерси за инфото :beer: . Ще пробвам да махна боята и ако не е достатъчно ще поизпиля преходника
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта