Превъртял болт

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Превъртял болт

Мнениеот DeMoN » Чет Дек 01, 2005 11:24 am

Здравейте. Превъртя ми болта на главината/диска. Да уточня всъщност превъртя главата защото ползвах некачествен шестограм. Да ви попитам от тук нататък какви са вариантите като най - лошия смятам да го отхвърля.

П.П. Видях и в ЧЗВ ама няма това което ми трябва.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 01, 2005 11:35 am

Ако е с цилидрична глава (казваш, че работиш с шестограм), можеш да пробваш с малки водопроводни клещи да го разхлабиш или нещо подобно, което се стяга.

за в бъдеще ти препоръчвам болтове с инбусна глава , тях трудно ще ги превъртиш. също така локтайт и умерено стягане, а не ужасно.
а ако имаш динамометричен ключ стягай по спецификация.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот DeMoN » Чет Дек 01, 2005 12:03 pm

Ами всъщност отвънка главата има формата на тиъгълник а не цилиндрична(има три основни външни ръба). Някакъв тръгулен ключ би ми сваршил работа
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 01, 2005 12:42 pm

:popcorn:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Чет Дек 01, 2005 1:42 pm

пусни обява в търси-купува "тръгулен ключ". може някой да има и да ти даде.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Ozzie » Чет Дек 01, 2005 6:09 pm

И в крайна сметка кое замина- шестограна или главата на болта? Предполагам, че става въпрос за болтове на спирачка на Шимано. Те имат такава специфична триъгълна форма- позната ми е до болка. :8D: Единствения вариaнт е с клещи, по- здрава ръка и внимателно да не закръглиш и ръбчетата, зашото тогава ще ти трябва електрожен за да го развиеш проклетия болт... :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот caviara » Чет Дек 01, 2005 7:39 pm

не е единствения: Има и неща наречени "шпилкар" (ако съм сбъркал с името, моля TOYAGA да ме поправи:beer:).
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Чет Дек 01, 2005 7:43 pm

Ами има един аграрски метод.По него решихме същия проблем навремето със един болт на един приятел на главината.Слагаш шината на земята и слагаш отгоре на болта права отверка!След това със чук удряш по другия край на отверката.Болта се деформира и става за отверка !А ако отверката ти има и горе дупка за да се сложи рамо - с минимални усилия се развива.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Ozzie » Чет Дек 01, 2005 8:49 pm

[b]@Shady™[/b] Много аграрско бе човек. Можело е просто да прорежете процеп с ножовка. :popcorn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Shady™ » Чет Дек 01, 2005 9:06 pm

[quote="Ozzie"]

[b]@Shady™[/b] Много аграрско бе човек. Можело е просто да прорежете процеп с ножовка. :popcorn:
[/quote]

Да и тожа е идеq ;)
:beer:
Ама тогаwа разполагахме с тези "инструменти".Ама така като се замисля май имахме и ножовка ама нещо нестваше май...Плъзгаше се и неможеше да зацепи май .. И май ги редувахме отверката и ножовката ... С 1 вото ставаше по лесно ;) А 2рото горе долу НИЩО не ставаше ... Ама ако имахме менгеме може би ... :) Както и да е важното е да ориентираме момчето как може и кое е най-практично и кое не толкова ;)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта