Червените хапчета

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Червените хапчета

Мнениеот TOYAGA » Сря Мар 10, 2004 11:49 am

"Червените хапчета" на RS са две и се наричат Pike и Reba. Официалното им представяне ще се състои от 29 до 31 март в Боулдър Сити (вилките са модел 2005 и ще се продават от есента), но вече изтече някаква смислена информация:

Reba
Амбицията на Rock Shox е с Reba да върне доброто си име на водещ производител на леки вилки. При ход от 100 мм Reba тежи 1600 грама, разполага с новата система Motion Control Damping, с пневматични пружини е и може да се настройва дистанционно от волана с новото лостче PopLoc. Пружините са пневматични, подпорите са алуминиеви с диаметър 32 мм, а в долните крака има вградени водачи за маркучите на спирачката и жилото на PopLoc-а. При ниските версии на модела ще има и настройки, които ще могат да се правят само "вътрешно".

Изображение
Изображение

Pike
Ендуро-вилка с ход от 140 мм и тегло 2155 грама. Pike също разполага с Motion Control Damping, но има и познатия U-Turn, с който ходът може да се променя безстепенно между 95 и 140 мм. За този модел RS са разработили специална 20-милиметрова QR-проходна ос, носеща името “Maxle”.

Изображение
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Сря Мар 10, 2004 12:07 pm

[quote="TOYAGA"]

За този модел RS са разработили специална 20-милиметрова QR-проходна ос, носеща името “Maxle”.
[/quote]

Доста добро решение е тази “Maxle”. Ето едно малко клипче за онагледяване:
http://www.angryasian.com/images/maxle.mov
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Avid » Сря Мар 10, 2004 12:21 pm

Карат с Avid - мамка им :)
Човек е изобретателен. Когато не може да се освободи от някой недостатък, започва да го култивира съзнателно. И със самия факт, че е вече искан, недостатъкът му добива и за него, и за другите вид на качество.
Avid
 
Мнения: 214
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Яну 25, 2004 5:02 pm
Местоположение: Greenland

Мнениеот тучо чучо » Сря Мар 10, 2004 2:27 pm

[quote="Avid"]

Карат с Avid - мамка им :)
[/quote]

И аз така!:D
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Мар 10, 2004 2:55 pm

[quote="тучо чучо"]


Доста добро решение е тази “Maxle”. Ето едно малко клипче за онагледяване:
http://www.angryasian.com/images/maxle.mov
[/quote]


Добре, добре! Даже и без ключ петнайска се сваля!:D:D:D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Сря Мар 10, 2004 6:56 pm

[quote="тучо чучо"]

[quote="TOYAGA"]

За този модел RS са разработили специална 20-милиметрова QR-проходна ос, носеща името “Maxle”.
[/quote]

Доста добро решение е тази “Maxle”. Ето едно малко клипче за онагледяване:
http://www.angryasian.com/images/maxle.mov
[/quote]


Щеше да е по-добре да пише "изкопирали специално от Marzocchi"... То бива нахалство, бива, ама такова очевидно плагиатство от QR20/QR20Plus да го предлагаш като "специално разработен продукт" тва вече минава всякакви граници...

Мисля че сега е момента Marzocchi дa отвори втори съдебен фронт на SRAM. Просто SRAM няма какво да ги спаси... никакви патентни усуквания и подобни...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Мар 10, 2004 9:39 pm

SRAM NA SUD!!!!!!!!!AH TIAHNATA KOJAAAAA!!!!
Zna4i Marzocchi 6te se buhtiata da proektirat,a SRAM-adjiite 6te si go izkopirat,6te si go imenuvat,ta 4ak i 6te go patentovat kato tiahno otkritie,basi i plagitata:(!::}):
NA SUD TRIABVA PAK DA HODIAT KAZVAM AZ!!!!!:D:D:D;)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Сря Мар 10, 2004 9:50 pm

[quote="bikerider"]

[quote="тучо чучо"]

[quote="TOYAGA"]

За този модел RS са разработили специална 20-милиметрова QR-проходна ос, носеща името “Maxle”.
[/quote]

Доста добро решение е тази “Maxle”. Ето едно малко клипче за онагледяване:
http://www.angryasian.com/images/maxle.mov
[/quote]


Щеше да е по-добре да пише "изкопирали специално от Marzocchi"... То бива нахалство, бива, ама такова очевидно плагиатство от QR20/QR20Plus да го предлагаш като "специално разработен продукт" тва вече минава всякакви граници...

Мисля че сега е момента Marzocchi дa отвори втори съдебен фронт на SRAM. Просто SRAM няма какво да ги спаси... никакви патентни усуквания и подобни...

[/quote]

Що се палиш толкова!? Това е разработка базирана върху Tullio, което е доста по-добре реализирано от системата на Marzocchi. При Maxel става все по-добре... все пак не си виждал страната от към ротора.

А и при RockShox поне оста е наистина проходна без някакви пишки, които да я обхващат. Както си тръгнал можеш да пратиш Marzocchi на съд щото са копирали един QR, ама по-дебел...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Мар 11, 2004 11:23 am

Ако оставим настрана Maxle-оста (bikerider, xtr е прав, че Tullio-то излезе доста преди QR20/QR20plus-осите на MZ – друг е въпросът дали трябва да се поощрява "технологичното развитие" движещо се по ръба на патентните права на други производители), не ви ли се струва, че под "вещото ръководство" на SRAM, RS напълно му изпуснаха края?

Аз лично не виждам в сегашната им гама смислени, конкурентноспособни и имащи право на пазарно съществуване продукти – "последните мохикани" и (относително) силни козове на RS останаха Boxxer и SID. Междувременно обаче на DH/FR-пазара Boxxer-а трябва да се бори с куп суперпродукти на Marzocchi, отдолу напират Sherman-ите на Manitou и въобще развоят на битката не изглежда никак добре. В същото време SID постепенно бива изтласкан от OEM-пазара (колко от high end-ХС-велосипедите за 2004 г. са комплектовани със SID и колко – със Scareb и Fox Х?), а хората, които биха си ъпгрейдвали велосипеда с една ДОКАЗАНО НЕПРИГОДНА за дискови спирачки вилка в днешно време са на изчезване. Според мен ако RS не се вземат в ръце и не модернизират тези два продукта, работата им е СПУКАНА...

Вместо това обаче, те се бутат в шамарите с Pike и Reba – т.е. там, където Fox, Manitou и Marzocchi са МНОГО по-напред с материала. Не казвам, че пинизи от рода на Maxle, Floodgate, MCD и U-Turn при пневматична вилка не са стъпки напред, но на фона на TerraLogic, SPV и прочие RS са яко low-tech. Не знам какво мислите вие, но аз мога да изброя поне десет РЕАЛНО СЪЩЕСТВУВАЩИ на пазара конкурента на новите Pike и Reba, които не им отстъпват нито по качества, нито като цена. Просто не виждам кой ще купува "мъртвородените" нови RS.

BTW, вчера е била финализирана сделката за покупката на Avid – от началото на лятото пласмента и R&D-то на Avid минава под шапката на SRAM. Не искам да съм лош пророк, но ако SRAM продължават в същия дух, не е изключено да осерат и Avid...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Мар 11, 2004 11:32 am

[quote="xtr"]
Що се палиш толкова!? Това е разработка базирана върху Tullio, което е доста по-добре реализирано от системата на Marzocchi. При Maxel става все по-добре... все пак не си виждал страната от към ротора.

А и при RockShox поне оста е наистина проходна без някакви пишки, които да я обхващат. Както си тръгнал можеш да пратиш Marzocchi на съд щото са копирали един QR, ама по-дебел...
[/quote]


Добре де, не съм си написал домашното, куца ми хронологията, mea culpa, посипвам си главата с пепел :o):B)::B)::X

А за "копирането" на 20mm QR от 9mm QR - да, идеята наистина идва оттам, а копирането от кого е? От кого да са "откраднали" Marzocchi "патента" за QR механизъм, че да ги "пращам на съд" - от хаджи Пенчо от Крива паланка ли??? Като ме иронизираш, прави го поне по-качествено ;):D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Мар 11, 2004 11:33 am

[quote="Metal_Psycho"]

SRAM NA SUD!!!!!!!!!AH TIAHNATA KOJAAAAA!!!!
Zna4i Marzocchi 6te se buhtiata da proektirat,a SRAM-adjiite 6te si go izkopirat,6te si go imenuvat,ta 4ak i 6te go patentovat kato tiahno otkritie,basi i plagitata:(!::}):
NA SUD TRIABVA PAK DA HODIAT KAZVAM AZ!!!!!:D:D:D;)

[/quote]


suz bre :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Мар 11, 2004 11:43 am

[quote="TOYAGA"]

Ако оставим настрана Maxle-оста (bikerider, xtr е прав, че Tullio-то излезе доста преди QR20/QR20plus-осите на MZ – друг е въпросът дали трябва да се поощрява "технологичното развитие" движещо се по ръба на патентните права на други производители), не ви ли се струва, че под "вещото ръководство" на SRAM, RS напълно му изпуснаха края?

Аз лично не виждам в сегашната им гама смислени, конкурентноспособни и имащи право на пазарно съществуване продукти – "последните мохикани" и (относително) силни козове на RS останаха Boxxer и SID. Междувременно обаче на DH/FR-пазара Boxxer-а трябва да се бори с куп суперпродукти на Marzocchi, отдолу напират Sherman-ите на Manitou и въобще развоят на битката не изглежда никак добре. В същото време SID постепенно бива изтласкан от OEM-пазара (колко от high end-ХС-велосипедите за 2004 г. са комплектовани със SID и колко – със Scareb и Fox Х?), а хората, които биха си ъпгрейдвали велосипеда с една ДОКАЗАНО НЕПРИГОДНА за дискови спирачки вилка в днешно време са на изчезване. Според мен ако RS не се вземат в ръце и не модернизират тези два продукта, работата им е СПУКАНА...

Вместо това обаче, те се бутат в шамарите с Pike и Reba – т.е. там, където Fox, Manitou и Marzocchi са МНОГО по-напред с материала. Не казвам, че пинизи от рода на Maxle, Floodgate, MCD и U-Turn при пневматична вилка не са стъпки напред, но на фона на TerraLogic, SPV и прочие RS са яко low-tech. Не знам какво мислите вие, но аз мога да изброя поне десет РЕАЛНО СЪЩЕСТВУВАЩИ на пазара конкурента на новите Pike и Reba, които не им отстъпват нито по качества, нито като цена. Просто не виждам кой ще купува "мъртвородените" нови RS.

BTW, вчера е била финализирана сделката за покупката на Avid – от началото на лятото пласмента и R&D-то на Avid минава под шапката на SRAM. Не искам да съм лош пророк, но ако SRAM продължават в същия дух, не е изключено да осерат и Avid...

[/quote]


На мен цялата работа ми намирисва на overextension, просто господата от Чикаго се надценяват системно и искат да лапнат прекалено много прекалено наведнъж - типичен пример е това което казваш за новите вилки. Имат яки кръпки за кърпене, но не - атаката е най-важна, врага Шимански не спи... Вече съм с впечатление, че в маркетинга на SRAM измислянето на читава стратегия е след пазарния дял/приходите по приоритет...

А ако осерат Avid ще бъде жалко, но Avid и в момента са достатъчно осрани и задръстени от поръчки, така че поне ще им се влее малко свеж капитал.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Чет Мар 11, 2004 6:54 pm

[quote="TOYAGA"]

Ако оставим настрана Maxle-оста (bikerider, xtr е прав, че Tullio-то излезе доста преди QR20/QR20plus-осите на MZ – друг е въпросът дали трябва да се поощрява "технологичното развитие" движещо се по ръба на патентните права на други производители), не ви ли се струва, че под "вещото ръководство" на SRAM, RS напълно му изпуснаха края?

Аз лично не виждам в сегашната им гама смислени, конкурентноспособни и имащи право на пазарно съществуване продукти – "последните мохикани" и (относително) силни козове на RS останаха Boxxer и SID. Междувременно обаче на DH/FR-пазара Boxxer-а трябва да се бори с куп суперпродукти на Marzocchi, отдолу напират Sherman-ите на Manitou и въобще развоят на битката не изглежда никак добре. В същото време SID постепенно бива изтласкан от OEM-пазара (колко от high end-ХС-велосипедите за 2004 г. са комплектовани със SID и колко – със Scareb и Fox Х?), а хората, които биха си ъпгрейдвали велосипеда с една ДОКАЗАНО НЕПРИГОДНА за дискови спирачки вилка в днешно време са на изчезване. Според мен ако RS не се вземат в ръце и не модернизират тези два продукта, работата им е СПУКАНА...

Вместо това обаче, те се бутат в шамарите с Pike и Reba – т.е. там, където Fox, Manitou и Marzocchi са МНОГО по-напред с материала. Не казвам, че пинизи от рода на Maxle, Floodgate, MCD и U-Turn при пневматична вилка не са стъпки напред, но на фона на TerraLogic, SPV и прочие RS са яко low-tech. Не знам какво мислите вие, но аз мога да изброя поне десет РЕАЛНО СЪЩЕСТВУВАЩИ на пазара конкурента на новите Pike и Reba, които не им отстъпват нито по качества, нито като цена. Просто не виждам кой ще купува "мъртвородените" нови RS.

BTW, вчера е била финализирана сделката за покупката на Avid – от началото на лятото пласмента и R&D-то на Avid минава под шапката на SRAM. Не искам да съм лош пророк, но ако SRAM продължават в същия дух, не е изключено да осерат и Avid...

[/quote]

За да не разводняваме темата пусни една друга в коята да разнищим въпроса за пряката конкуренция по класове и производители... хем ще е полезно за някой, хем ще си начещем "езиците"...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Мар 12, 2004 11:42 am

@ XTR & All

Мда, идеята е добра... имам предвид чесането на езиците :)))

Мисля да прасна новата тема в "Продукт-консулт" под име "Manitou vs. Marzocchi vs. RockShox" (подредбата е по азбучен ред) и да засяга само вилките от ниво Axel Comp/МX Comp/Judy SL нагоре – по-надолу темата просто няма да е за тоя форум...

Някакви други предложения и рационализации?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Пет Мар 12, 2004 12:53 pm

@TOYAGA & Admin
Всички мнения, които не допринасят по никакъв начин на темата, изказвания от рода на "марка Х е най-яка щото така" и други подобни да се трият.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта