under the blade

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

under the blade

Мнениеот bikerider » Съб Ное 19, 2005 1:47 pm

www.stratosusa.com -> MTB -> Products -> ID

[img]data/bikerider/2005111954638_FuckinSRAM.jpg[/img]


:angfire::angfire::angfire::angfire:
:kaioken::kaioken::kaioken:
:blindfol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Съб Ное 19, 2005 1:58 pm

Time comes, Mike comes... Даже се учудвам, че дъртият разбойник се забави толкова. Specialized бяха, са и ще си останат забележителни лайнари!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Съб Ное 19, 2005 2:08 pm

гррррррррррррр :censored::banghead:]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Съб Ное 19, 2005 2:19 pm

btw, знаеш ли кой е първия [u]патентован[/u] велосипеден амортисьор с инерциална клапа?? Дано не е ши**ния Brain както си мисля...

любопитно ми е друго - къде са Fox в цялата работа... май не са съвсем безучастни...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Съб Ное 19, 2005 2:44 pm

[quote="bikerider"]

btw, знаеш ли кой е първия [u]патентован[/u] велосипеден амортисьор с инерциална клапа?? Дано не е ши**ния Brain както си мисля...

любопитно ми е друго - къде са Fox в цялата работа... май не са съвсем безучастни...
[/quote]


Мисля, че е точно той, поне в Щатите. Доколкото зная от информации в пресата, FOX имат твърде съществено участие в разработването на Brain, само че Specialized са ги обвързали с някакъв договор за няколко години да не правят такива амортисьори за други производители.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Съб Ное 19, 2005 2:46 pm

[quote="bikerider"]

btw, знаеш ли кой е първия [u]патентован[/u] велосипеден амортисьор с инерциална клапа?? Дано не е ши**ния Brain както си мисля...

любопитно ми е друго - къде са Fox в цялата работа... май не са съвсем безучастни...
[/quote]


Не знам кой е първият патентован, но Brain със сигурност беше първият серийно внедрен. Официално идеята беше на Майки, а реализацията на Fox. Интересното в историята по-скоро е това, че Terralogic при вилките се появи година, година и половина след дебюта на Epic, което ме навежда на мисълта за специални клаузи в договора за Brain-копродукцията. И за наличие на патент (респ. преотстъпване на патент), без който тези клаузи биха били безсмислени...:boggled:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Съб Ное 19, 2005 3:49 pm

Ако Brain е първия патентован май не е много розово положението
Защото доколкото съм чел Стратос използват лицензирана модификация на технология от автомобилен амортисьор, чийто патент е съсредоточен във втория кръг на хидравликата, който при TerraLogic е дупка.

Та явно битката е за самия инерциален принцип и bigS иска да накара Стратос да плаща лиценз за използването на инерциалната клапа във велосипедна вилка, поне така си мисля сега.

А Стратос твърдят, че още преди 10 години е имало приложение във велосипеден амортисьор, ама дали е било патентовано... щом Fox са патентовали месинговата тежест с пружинка??
И това за Гудиър...???

Изобщо... :censored: дано да мога да си купя изобщо...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта