SPRINT EXCEL

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

SPRINT EXCEL

Мнениеот ivan_van » Сря Мар 03, 2004 1:12 pm

Zdravejte,

Molja za sywet ot po-opitnite.

Podhodja6t li e e SPRINT EXCEL za cross country? Da o4akwam li problemi?
Drug variant do 400 leva?

Blagodaria vi predvaritelno
ivan_van
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 1:07 pm

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Мар 03, 2004 1:41 pm

[quote="ivan_van"]

Zdravejte,

Molja za sywet ot po-opitnite.

Podhodja6t li e e SPRINT EXCEL za cross country? Da o4akwam li problemi?
Drug variant do 400 leva?

Blagodaria vi predvaritelno
[/quote]

[b]BOKLUK[/b]:xx(:!O4akvai mnogo problemi!!!Vsik4ko na koeto pi6e SPRINT e [b]BOKLUK[/b],niama smisal da se habia da ti obiasniavam za6to.
Drug variant DO 400leva???Neznam da ima takuv:?:Po-dobre suberi nad 600 i togava pak pitai kakvo da si zeme6!!!

Niama za6to[:p][:p][:p]:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Сря Мар 03, 2004 2:22 pm

Извинявай ти някога карал ли си колело в частност от въпросната марка?! Та се изказваш толкова компетентно ?!

За питащия въпросното колело си е готино за крос кънтри незная с какъв монтаж е въпорсния за теб вариант , но съм го виждал с монтаж изклучотелно приличен за 600лв и невярвам да имаш особенно големи проблеми!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Мар 03, 2004 2:41 pm

[quote="TheUndertaker"]



Извинявай ти някога карал ли си колело в частност от въпросната марка?! Та се изказваш толкова компетентно ?!

За питащия въпросното колело си е готино за крос кънтри незная с какъв монтаж е въпорсния за теб вариант , но съм го виждал с монтаж изклучотелно приличен за 600лв и невярвам да имаш особенно големи проблеми!

[/quote]

Moje i da ne se izkazah mnogo kompetentno,no kato pro4eta,4e niakoi iska da si vzeme Sprint,Cross,Leader,Ultra ili tam neznam kakvo si "kolelo" i mi stava zle,a na vuprosa ti dali sum karal takova kolelo-razbira se 4e sum,ot vsiaka edna ot gore izbroenite marki,to4no zaradi tova mu kazvam da ne gi i poglejda ako ima namerenie da kara i za vbude6te!Neka subere [b]NAD[/b] 600 leva i da vidi primerno niakoi RAM ili DRAG,to ne,4e i te sa koi znae kakvo,no sa puti po-dobri ot Sprint!Oprovergai me siga de!
Ne iskam da se zaiajdame za gluposti TheUndertaker,prosto mu davam li4en savet.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ivan_van » Сря Мар 03, 2004 2:51 pm

Ami kazaha mi 4e e s montazh SHIMANO ACERA, az mnogo ne razbiram de;
prosto tyrsja kolelo za XC bez da mi syzdawa mnogo problemi i vsy6nost da mi izleze dosta skypo...

Ta za okolo 600 leva - kakyw izbor imam..

Mersi
ivan_van
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 1:07 pm

Мнениеот TheUndertaker » Сря Мар 03, 2004 2:57 pm

[quote="Metal_Psycho"]
Moje i da ne se izkazah mnogo kompetentno,no kato pro4eta,4e niakoi iska da si vzeme Sprint,Cross,Leader,Ultra ili tam neznam kakvo si "kolelo" i mi stava zle,a na vuprosa ti dali sum karal takova kolelo-razbira se 4e sum,ot vsiaka edna ot gore izbroenite marki,to4no zaradi tova mu kazvam da ne gi i poglejda ako ima namerenie da kara i za vbude6te!Neka subere [b]NAD[/b] 600 leva i da vidi primerno niakoi RAM ili DRAG,to ne,4e i te sa koi znae kakvo,no sa puti po-dobri ot Sprint!Oprovergai me siga de!
Ne iskam da se zaiajdame za gluposti TheUndertaker,prosto mu davam li4en savet.
[/quote]


Хъм ми аз карам вече второ колело на базата на въпросната марка проблеми съм нямал . ЗА крос кънтри за 200 лева ще си сглобя байк и ще се кара не се излагай , не всеки може да си дава парите само заради марката .
Човека нека сам си прецени кое му е изгодно да вземе избор на колела до 400лв бол , но просто за крос кънтри и то предполагам ,че въпросния човек тепърва ще излиза в планината ,а и финансите са ограничени ,така че нека не се изхвърляме !
Просто не виждам какви проблеми може да има с въпросното колело !
Не вярвам да скача от два метра на равното или да пробва скалните маси , но както и дае моето мнение е че предполагам си струва зависи от монтажа !
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот ivan_van » Сря Мар 03, 2004 3:06 pm

estestveno ne predvizhdam skokove, DH, freeride i razni extremizmi..
sy6tewremenno njama da sym i po 6ose, a po 4erni pyti6ta, planinski pyteki etc. Ta za takyw typ karane vi pitam dali EXCEL-a e priemliv
ivan_van
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 1:07 pm

Мнениеот axelmax » Сря Мар 03, 2004 4:16 pm

znachi do nas provat izostanal sprint apolo 2003 sas acera ,vilka zoom alu ,qka ramka s podsilki za 330-340leva mahah amortesiora stoto e gaden zoom prodavahgo dodavah pari vzimah suntour xcp 75 i si gotov za okolo 410 leva si imah hubavo kolelo za xc moje i da ima iexcel 2003 ama ne sam siguren

sprint tazi godina me razocharovaha



marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Persenk » Сря Мар 03, 2004 8:13 pm

[quote="ivan_van"]

Zdravejte,

Molja za sywet ot po-opitnite.

Podhodja6t li e e SPRINT EXCEL za cross country? Da o4akwam li problemi?
Drug variant do 400 leva?

Blagodaria vi predvaritelno
[/quote]


На Exel-a единствено не харесвам това че няма такива подсилки , примерно както Apollo-то.Чувал съм за строшени рамки,ама мисля че за неагресивно каране няма да има проблеми.А пак Acera-та е доста подходящ монтаж, като начало.А за 650 лв. можеш да си потърсиш Apollo с монтаж Deore/Alivio.Ако си от Пловдив, има го в магазина на Руски.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Мар 03, 2004 8:59 pm

ostava vaprosa za amortesiora koito i na dvata e prosto slab razlikata mejdu 400 - 650 e golqma ne eli po dobre da si vzemeh drag expert za 720 leva s deoreako ste si vzimah kolelo okolo za tezi pari

do PERSENK v plovdiv s kolko wsa poevtini cenite sprqmo sofia da kajeme v procenti i ako moje dai primer


marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Windstream » Сря Мар 03, 2004 10:24 pm

ivan_van, предложението на Axelmax ми се струва сравнително приемливо - Аполото не е никак лошо. Иначе за до 400 лв смятам че и Excel ще ти върши доста добра работа. Метъл-психаря е прав донякъде, но само донякъде - ако евтините байкове толкова лесно се трошаха аз защо можах да изкарам почти година без ремонти (те даже и ремонти не бяха, а надграждания) с байк за около 450лв при това със стоманена рамка без никакви подсилки? А не е като да не съм го тормозил, даже автомобилно ремарке съм влачил няколко пъти за майтап :D Пък и не съм само аз, един приятел примерно вече четвърта година си юрка по баирите едно стоманено Драг-че без амортисьори и досега само една централна касета и едни курбели е сменил. Мисля че всичко е въпрос на стил на каране - ако газиш всякакви камънаци и дупки естетвено че няма да те изкара дълго, ама ако си по-разумен няма да имаш много грижи.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот simo » Сря Мар 03, 2004 10:50 pm

Spored mene nai-dobriq variant za XC pod 600lv e Drag ZX5 ako iska6 go vij http://www.mtb-bg.com/velomania_newprod ... hive03.htm toi e dolnoto kolelo tam mu pi6e s kuv montaj si e . Cenata su6to q pi6e no ne sum siguren dali tova kolelo o6te se prodava tui 4e nqkoi det e ot Sofia ako moje da proveri i da otgovori ;)
:fire: Тука на Бахамите е идеално за FR ;) .
Само Bender , Gracia , Root i Klassen . :P
simo
 
Мнения: 199
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2003 8:07 pm
Местоположение: Bahamas

Мнениеот axelmax » Сря Мар 03, 2004 10:57 pm

mersi za podkrepata winstream bez teb nema she da postignatozi uspeh ,blagodarq i mama i tate,nabate,na bateto , na sponsiorite:D:D:D:D:D

da tova che az karam sprint leopard veche 5 godini e pokazatelno che niskiq clas kolela si struvat parite zastorto ne egarnciq che kato dadeh malko poveche pari ste te spasi ot nekompetenten remont a ot tova idvat baq golemi problemi vqrvai mi,ama moje da te spasi ot dakajem problemi s ramkata do nekade stoto moq leopard e s leko klumnala na dolu ot edin chelen udar pri koito koleloto se zakova na mqsto pitai me kak sam letql i na kakvo se prizemih /na glavata / /neopravete tova na patq/boli adski posle de



marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Чет Мар 04, 2004 11:22 am

[quote="ivan_van"]

estestveno ne predvizhdam skokove, DH, freeride i razni extremizmi..
sy6tewremenno njama da sym i po 6ose, a po 4erni pyti6ta, planinski pyteki etc. Ta za takyw typ karane vi pitam dali EXCEL-a e priemliv
[/quote]


Препоръчвам ти някой alu модел на Scott за 500-600лв (Voltage?). За тези пари Scott-овете според мен са с най-добър монтаж като цяло, да не говорим за рамките.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tuba » Чет Мар 04, 2004 12:26 pm

Ако ще си копуваш цяло колело съвета на bikerider май е
най-добър. Сглабяните в българия колела 100% нещо ще им липсва
я курбел скапан ще сложат я скапана вилка я нещо друго
за да намалят цената.
Иначе този Дагр ZX5 изглежда добре(хубав монтаж ,прилични спираки)
макар че вилката малко скапаничка
ми се струва ама ако имаш късмет само нея ще смениш в бъдеще а
останалото ще работи добре.
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Чет Мар 04, 2004 7:09 pm

[quote="axelmax"]

do PERSENK v plovdiv s kolko wsa poevtini cenite sprqmo sofia da kajeme v procenti i ako moje dai primer
marian
[/quote]


Не са по-евтини.И в София и в Пловдив и в централния склад на Мaxcom цените са едни и същи.Търговците печелят от търговската отстъпка която получават.Това го дадох като пример,защото Аppolo-то вече почти не се намира-тук-таме ако е останало нещо.

А пък ако ти се дават 720лв. Драга е много добър избор.Иначе и ZX5 не е лош вариант.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Мар 04, 2004 11:12 pm

ivan_van Excel-a si e mnogo dobro kolelo, + towa Sprint imat serwizi wyw wsichki po-golemi gradowe i si dyrvat na garanciqta, taka che dori i sluchajno neshto da stane nqma da imash nqkakwi koj znae kakwi problemi !!
za podobni pari az lichno bih se zagledal oswen w towa kolelo i w tezi:
Sprint Appolo i Apolon (koeto go ima w magazina)
DRAG Ontario - nowoto e 365lw, ne go znam w kakwi rameri go ima obache
DRAG ZX5
DRAG Expert
znachi spored men kolelata si prilichat kato izpylnenie, no Sprint me kefqt poweche zashtoto ramkite sa po-niski i syotwetno mogat da se karat wyw wsqkakwi uslowiq
za tezi pari twyrdo gledaj kolelo samo s meka wilka !! izobshto nedej da gledash tezi s dwojno okachwane pod 700lw, te weche sa naistina gola woda
wilkite ne sa koj znae kakwo i otwarqt luft po nqkoe wreme, no taka e sys wsichki wilki za takiwa pari nqma oprawiq

syweta na bikerider za Scott syshto e super, maj imashe nqkakyw Scott Timber koeto kolelo e s perfektno zdrawa ramka, ama ostanaloto e nisyk klas i wypreki towa e po-skypo. Ta ako shte se glasish za takowa ramkata e super i deqni na qko prostotii (ADI i Spitfire imat takiwa nqkakwi), no drugiq charkalak ne e koj znae kakwo poweche ot bylgarskite. Syshto za takiwa pari gore-dolu movesh da namerish i Gitane, Peugeot, Ideal - e takiwa kolela sa rqdkost i ne moga da ti kava nishto za tqh. A, moga
ramkata Appolo (Sprint) struwashe 130lw, a syshtata ramka no s nadpis Ideal struwashe 250lw ... nenzam kolko e naistina syshtata, kato q zqpah ne widqh nikwi razliki oswen razlichniq cwqt na boqta, ta zatowa ne im wqrwam na chuvdite marki
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bikezilla » Съб Мар 06, 2004 1:12 pm

макар и темата да беше спамната доста жестоко, все пак реших да си кажа мнението.

иван_ван, не се поддавай на изявления, робуващи на предразсъдъци от типа на "планинското колоездене е само якккккккккк надолубаир(downhill)" или
"щом е спринт - в боклука!"

като начинаещ, ти естествено избираш ХС, като по-леката дисцпилина.
оттука нататък има два варианта:
1. скочиш тук-там, по караш малко нанадолу, и решиш да се насочваш към по-екстремните дисцпилини.
2. велотуризма ти харесва, и ти си го практикуваш спокойно и щастливо из българските планини.
има и трети - да не ти хареса и да захвърлиш колелото в някой ъгъл, ама е малко вероятен.

и тъй като не знаеш какво ще караш, няма смисъл да влагаш много пари в марково колело, което не знаеш как ще измъчваш.

и така, моето мнение е че, Ексела е много добро колело за ХС и за начало в МТБ. няма да ти създаде проблеми, освен че постоянно ще мислиш какви нови чаркалъци да му купиш :о)
по-добър вариант до 400лв няма да намериш.

ако можеш да събереш повечко пари, ще е по-добре да се насочиш към драг/рам/скот. но скот че излезе малко по-скъпо, тъй като е марково.

най-добре изчакай малко да се появят моделите 2004 и тогава взимай.
но си вземи нещо и го карай!, каквото и да вземеш - няма да е вечно.
айде, кажи после какво си взел, и приятно каране! :):):)
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта