Нещо да ми кажете за SR Suntour XCP75-LO

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Нещо да ми кажете за SR Suntour XCP75-LO

Мнениеот NoNe » Пет Ное 11, 2005 10:05 am

http://www.srsuntour-cycling.com/servle ... et?id=1411
Все още нямам парите, но съм се насочил към нея... Ако някой е с такава, да сподели някакви впечатления. Дали става за XC на рамка Sprint Apolon и как ще е твърдостта за 75кг.? За скоци... едва ли повече от метър, обикновенно от по-ниско при това доста рядко ;)
Не мога да разбера и дали ходът и е 10 или 8см.
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Freeride116 » Пет Ное 11, 2005 10:12 am

vilkata stava za XC ama 75 kg za skokove trea da ne sa mnou visoki :) btw hodit i e 100mm
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Пет Ное 11, 2005 10:33 am

Ами това е ХС вилка която работи повече от перфектно за парите си. Аз съм 82кг и нямах проблеми с твърдостта даже ми беше малко мека докато я карах. Заключването става бързо и лесно и със същата врътка се регулира компресията. Колкото до скокове... един кадърен скачач може да скочи и 2м to flat с нея и да не и стане нищо а един некадърник ще я разбие от бордюр. Това е говорено и говорено, има търсене има ЧЗВ чете се и после се пита :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот klmn » Пет Ное 11, 2005 11:14 am

Аз съм с такава комбинация рамка-вилка и съм доволен(за XC),не съм я разлуфтил за към 2000км,при положение че гоня 90кг,но избягвам скоковете.Заключването е готино,защото обира по-малките неравности,без да 'клати' вилката. Доста по-добре е от Suntour XC-60,който 'рита'
при спускане по каменисти пътеки.
:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Fery » Нед Ное 13, 2005 12:03 am

Браво бе :bigeyes:!!! Аз съм със такава вилка/рамка и повярвай тормозя я. Карам доста различно от Хъ Цъ и се държи много добре вилицата. Имам я от Април месец и нямам луфтове и подобни други повреди. Ако питаш мене земи си J4 на ROCK SHOX ама тя е 330 лв. А за 139.90 лв това (SR SUNTOUR XCP 75 LO) е перфектна вилка. Междудругото маслената система е затворена, демек няма да сменяш масло :). Като си я купиш затегни и по-добре болтовете на ботушите, че моите ги изгубих, но ако ще караш Хъ Цъ няма смисъл. Става и за скокчета (подлези :hbang2::lolup::eyebrow:) и за FR. КУПУВАЙ !!!
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Ное 13, 2005 1:38 pm

не съм карал вилката ,но тва дето караш снея едвали е истински ФР,щото едвали сунтоур ще извадят модел ,с подобна здравина (е да и цената немое да покрие подобни материали);)

тука 80 % от хората карат или си мсилят ,че карат ДН ,а са с колела за АМ най-много

нека бъдем реалисти и да не се предоверяваме на вилки за ХС и да караме ФР с тях;)

приятно возене;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Нед Ное 13, 2005 5:00 pm

[quote="Fery"]

Междудругото маслената система е затворена, демек няма да сменяш масло :). [/quote]


това, че вилката е с патрон, а не с отворена баня, не значи, че не трябва да й се сменя маслото ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Fery » Вто Ное 15, 2005 12:07 pm

Admin то, че може може, но трябва да смениш целия патрон, а това значи 40 лв
axelmax - All Mountain/Freeride (AM/FR):
Дисциплини, при които общия наклон обикновено е надолу, но не липсват и изкачвания. Включват преминаването на препятствия (корени, камъни и естествените неравности на терена) с ниска или средно висока скорост, както и малки скокове с подходящи попивки. Мисля, че ме разбра какво имам в предвид.:bouncy: Не карам freeride от типа на дизордердерите и други подобни, а от по горе описания тип freeride.:thumb: :beer: А що се отнася до вилката ще я сменям скоро. :D
P.S. Admin знаеш ли колко ще струва Rock Shox Tora 302 U-Turn
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Ное 15, 2005 1:45 pm

[quote="Fery"]

то, че може - може, но трябва да смениш целия патрон, а това значи 40 лв
[/quote]

по-тихо обобщавай за вилките с патрони, че може bikerider да чуе!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Ное 15, 2005 4:41 pm

някой нещо каза ли? :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NoNe » Сря Ное 16, 2005 1:49 pm

[quote="Fery"]

Admin то, че може може, но трябва да смениш целия патрон, а това значи 40 лв
[/quote]

Това не разбрах вярно ли е или не? Щото ако трябва всеки сезон да давам по 40лв. за патрон... не ме кефи идеята
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Ное 16, 2005 5:35 pm

[quote="Fery"]

Admin то, че може може, но трябва да смениш целия патрон, а това значи 40 лв.
.....
P.S. Admin знаеш ли колко ще струва Rock Shox Tora 302 U-Turn
[/quote]


Хммм, сигурен ли си в това? Повечето съвременни вилки с патрон (не говоря за онези едно време с малките патрончета) нямат нужда от подмяна на патрона за смяна на маслото - той си се отваря и така се сменя. Например при Suntour XC Pro NS (предшественика на Duro) е така, а доколкото знам при Duro-то също, защото Mih беше правил цял куп модификации по него, включително смяна на маслото, без да си купува нов патрон.

Цената на Tora-та я знаех, но я забравих :I По памет: 440лв. Ако греша и Симо не ме поправи навреме, ще си се поправя сам :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Ное 16, 2005 5:45 pm

Мисля, че става въпрос за недоразумение, защото обикновено патрона е самата дясна тръба на вилката и в него има бутала и масло. Тоест патрона се отваря, като самата вилка се отвори отгоре.

А патрона защо е обикновено отдясно - предполагам, че за да не влияе спирачката на хидравличните свойства на маслото.

Edit: с което искам да кажа категорично - НЕ, не трябва да се сменя патрона, щото трябва да се сменят краката с короната и стержена и буталата, тоест половината вилка.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Сря Ное 16, 2005 5:51 pm

Ъъъъ...:boggled:

Стана някакво недоразумение покрай моето изказване!

Има модели от новите Сънтъри (Аксон например) на които патрона наистина не може да се разглобява и маслото не може да се сменя. За коментираната вилка не мога да твърдя нищо. Аз просто отбелязах, че не е редно по принцип да се слага знак за равенство между "патрон" и "нерозглобяем патрон".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Сря Ное 16, 2005 5:53 pm

Съгласен. :agree:
Нека го кажем така - ако не може да се сменя маслото, значи не може да се отваря и патрона :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Сря Ное 16, 2005 6:13 pm

Уф, и аз съм се объркал, щото си мислех, че сме забили към Duro, а то не било така. Аз затова и казах, че повечето вилки с патрон се отварят, но при тязи явно не е така - съдя по това, че е със заключване, както и Axon-а на did, доколкото знам, т.е. явно патроните им са сходни и неразглобяеми (поне с нормални средства :D).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Ное 16, 2005 6:15 pm

[quote="Admin"]

но при тязи явно не е така - съдя по това, че е със заключване, както и Axon-а на did, доколкото знам, т.е. явно патроните им са сходни и неразглобяеми ([b]поне с нормални средства [/b]:D).
[/quote]

нямаш си идея колко си прав :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kidd » Сря Ное 16, 2005 7:57 pm

В десния крак на тази вика има цилиндър с бутало.На него пише "Caution Nitrogen,high pressure.Do not open.":dunno:.
Може и да се разглоби с помощта на малко груба сила.:^:;) Но си мисля че след това ще е маааалко трудно да се сглоби.:)
Аватар
kidd
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 1:22 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот Phantom » Сря Ное 16, 2005 8:55 pm

Аз от извесно време съм с 75ица,доволен съм,мекичка е даже повече от колкото ми трябва,но като стане студено и маслото си се згастява и става екстра.Вземи си я по-добре е от DJ-я.
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Сря Ное 16, 2005 9:43 pm

[quote="Phantom"]

Аз от извесно време съм с 75ица,доволен съм,мекичка е даже повече от колкото ми трябва,но като стане студено и маслото си се згастява и става екстра.Вземи си я по-добре е от DJ-я.
[/quote]
Кво общо има студа,моята не втърдява засега,(е все още не е много студено)но ако искаш да е по-твърда,заключването е плавно-тоест можеш да си регулираш твърдоста с него,а и отделно с врътката на левия крак:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот NoNe » Чет Ное 17, 2005 11:50 am

@kidd
Не знам за кой модел вилка говориш и какъв е този нитроген, при положение че нитроген (азот) е газ.

И сега какво се оказва, на SR Suntour XCP75-LO при положение че не и се отваря патрона, колко често трява да се сменя и изобщо намира ли се такова нещо?

В ръководството пише общо, а не за конкретната вилка и пише на 100 часа... но предполагам че за затворен патрон ще е повече. Иначе се получава по около 80лв. на година за смяна на патрончета...
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Phantom » Чет Ное 17, 2005 2:27 pm

[quote="klmn"]

[quote="Phantom"]

Аз от извесно време съм с 75ица,доволен съм,мекичка е даже повече от колкото ми трябва,но като стане студено и маслото си се згастява и става екстра.Вземи си я по-добре е от DJ-я.
[/quote]
Кво общо има студа,моята не втърдява засега,(е все още не е много студено)но ако искаш да е по-твърда,заключването е плавно-тоест можеш да си регулираш твърдоста с него,а и отделно с врътката на левия крак:beer:
[/quote]

Имам в предвид че у нас като свивам се свива по лесно отколкото след като покарам или постои на вънка 5 мин.Иначе знам че се регулира твърдостта,знам и от каде.:idea::D
:beer:
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kidd » Чет Ное 17, 2005 2:51 pm

@NoNe
Ами става въпрос за SR Suntour XCP75-LO,точно тази за която е темата.
А в теорията за студа има доза истина.
@Аll
Ако някой друг е разглабял тази вилка нека се изкаже:^:
Аватар
kidd
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 1:22 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот Fery » Чет Ное 17, 2005 7:49 pm

Така сега аз да се уточня. Вилката съм я отварял за профилактика не един път и не един път съм гледал патрона за скоби, винтове и други крепежни елементи. Такива няма. Патрона е с високо налягане на Азот такаче ако някой тръгне да го разглобява с груба сила няма да му е трудно да го сглоби, защото просто няма да има възможност. ТОВА Е ВИСОКО НАЛЯГАНЕ! Няма нужда да сменяш патрон всеки сезон, защото на практика маслото не се замърсява със стружки, прах и тем подобни. Ако питаш мен вилката е идеална за Хъ Цъ (за парите си). Аз на твое е място бих изчакал да събера още 200 лв и да си купи Rock Shox J4 като за Хъ Цъ. А иначе аз ще събирам за Tora.
:beer::drunk::bouncy:
P.S. Това за 100 - те часа имат в предвид за вилките с open bath (отворена баня (масленна)). А същност това е много пресилено. Маслото на вилката SR SUNTOUR (говоря за вилките с отворена масленна баня) се сменя още отначало защото е гадно. След това като сложиш хубаво например моторекс нямаш проблеми и го сменяш 4ак накрая на сeзона, не през 100 часа. Това с гадното масло не се отнася за разискваният в темата модел. А това за азота е, за да може буталото на патрона да се wръща обратно. В действителност вилката си има масло, това се усеща при движението и, а също и се чува, че цвърчи вътре. Мисля, че изписах достатъчно.

:clap::spin:
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NoNe » Пет Яну 06, 2006 11:23 am

Едно уточняващо въпросче ми се върти...
Значи XCP75-LO сега е заменена от XCR-LO, която я има със 120мм. ход.
Пердполагам че заключването на двете вили е сходно...
XCP75-LO как се заключва? С постепенно втвърдяване но само на максимален ход или може да и се регулира и височината на вилката да падне с няколко сантиметра?
Логично питам защото като катеря е добре че ще е твърда вилката, но дори да е твърда, ако е на максимална височина няма да е приятно.
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Пет Яну 06, 2006 1:22 pm

[quote="NoNe"]

Едно уточняващо въпросче ми се върти...
Значи XCP75-LO сега е заменена от XCR-LO, която я има със 120мм. ход.
Пердполагам че заключването на двете вили е сходно...
XCP75-LO как се заключва? С постепенно втвърдяване но само на максимален ход или може да и се регулира и височината на вилката да падне с няколко сантиметра?
Логично питам защото като катеря е добре че ще е твърда вилката, но дори да е твърда, ако е на максимална височина няма да е приятно.
[/quote]
Може да се заключва във всеки моменто от хода!
Ако е необходимо повече инфо - питайте в темата за XCR-LO
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Persenk » Съб Яну 07, 2006 8:24 pm

[quote="Fery"]

Вилката съм я отварял за профилактика не един път
[/quote]


Един страничен въпрос- с какво развиваш капачката на левия крак.С шлици е и предполагам изисква специален инструмент и дали може да се закупи в България?
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Съб Яну 07, 2006 9:16 pm

Трябва да го имат във Веломафия,иначе внимателно с тъпа отверка и чук(че).;)
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта