Избор на велосипед до 1000лв

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот desant » Чет Сеп 13, 2012 9:08 am

Здравейте, нов съм във форума записах се за да науча малко повече за велосипедите от вас. Естествено първата крачка е това да си закупя колело което да подхрани още повече интереса ми. Поради поскъпващите, гориво, коли, застраховки и какво ли още не, реших че велосипеда ще бъде едно от най добрите неща с които да заменя колата, вярвам че всички тука сте на това мнение. Та така на въпроса:
Искам колело до около 1000лв, +-100лв не е проблем. На 22 години съм 180см около 100кг. Искам да използвам колелото както за градско каране така и за офроуд, и под офроуд нямам впредвид да отида в планината и да скачам, а по скоро да си карам в гората по черен път, по наклон и спускания... Вярвам че вие можете да ми предложите варианти от които да избирам... знам че може да ме питате каква рамка искам и така нататък... незнам какво искам, вие ми кажете какво ми трябва :) :beer:
desant
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2012 12:38 pm

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот Fujitzo » Чет Сеп 13, 2012 9:27 pm

Тази година благодарение най-вече на Крос конкуренцията в ценовия клас до 1000лв се изостри значително, което е само по-добре за нас. За описаните от теб условия ти трябва хардтейл (с твърда рамка) колело. За щастие както споменах избора за около 1000лв е огромен - всички марки имат представители в този ценови клас. Общо взето за да те ориентирам ще ги подредя от по-скъпи към по-евтини, или по-скоро говорейки за една цена списъкът ще е от по-зле окомплектовани към по-добре окомплектовани за 1000лв:

1. Скот, Спешълайз и всякакви вносни колела.
2. Рам, Вивело, Шокблейз (която е марка на Спринт)
3. Драг
4. Крос и Спринт

Ако отидеш в някои фирмен магазин на горните 2 групи марки ще чуеш твърдение от рода на "Ооо, Скот нямат нищо общо с българските колела, не могат да се сравняват !" Истината е че за 800лв можеш да си купиш зверски базов модел скот с Vbreak и най-нисък клас части, защото видите ли рамката е направена по свръх технология и само тя струва 500лв. Подобен отговор получих и в магазин на РАМ след като запитах от къде на къде РАМ HT3 29ka струва 1650лв, след като е с най-ниския клас части на СРАМ, каквито се срещат в HT1.1 za 1000лв. Беше ми отговорено "Ми колко да струва, тя само рамката е 500лв" С подобна арогантност и самозабравяне аз мога само да зачеркна тези "престижни" марки от списъка ми с потенциални покупки. С оглед на добрата информираност е добре да се знае, че хидрофирмирани (tripple или double butted) рамки от алуминии 7005, 6061 , които тежат м/у 1,8 и 2,1кг и каквито се използват в моделите на ВСИЧКИ марки до 1500лв НЕ струват 500лв , колкото се опитват да ни накарат да повярваме премиум марките. ВСИЧКИ такива рамки се правят в заводи в Китай, както и всички части по-велосипедите били то SRAM или Шимано. Единственото българско нещо останало по нашите марки са каплите (шините) , който се правят в Монтана (Крос) и Пловдив (Спринт) всичко останало пристига с контейнери и се сглобява на поточна линия. Между другото Крос правят и каплите за Драг в ниския им ценови клас.

Това лирическо отклонение го направих защото се дразня на хората, които не гледат обективно на нещата, а отиват и изръсват 1000 - 1500лв в магазин на премиум марка, защото са чули, че те са най-добрите. Това в последните няколко години не е така. Проблема при Крос е, че не предвидиха голямото търсене на новите им модели и съответно нямат наличности, но доколкото знам се очаква от началото на Октомври да попълнят бройките - http://crosscycle.com/promo/12.htm. В момента май само грип 127 го има. Освен това са пуснали каталога си за 2013 - http://crosscycle.com/banners/click/38, който изглежда почти по-същия начин като за 2012 по отношение на МТБ, като добавка са още по-добрите 29ки (Биг Фут рулира), но няма цени още. Аз имам пристрастие към по-големите колела, а и според много компетентни люде 29 инчови (всъщност са 28) колела се справят по-добре в градска и крос кънтри среда. Все още има и много противници на 29ките, но според мен всичко ще започне да се обръща до някоко години, когато хората осъзнаят предимствата на по-големите колела. Всъщност ако се вземе под внимание факта, че от новите модели на Крос Биг Фут свърши буквално за 2 седмици, мисля че много хора са вече осъзнали предимствата.

Ето няколко сайта на който можеш да разгледаш модели около 1000лв
http://www.sportdelivery.com/bg/browse/ ... asc/page/2
Крос грип 127 и РАМ HT1.1 са добра покупка, като мисля че Кроса води с малко заради по-леката рамка, по-добрата вилка, заден дерейльор и по-ниската цена. Останалите компоненти са почти еквивалентни.
По-отношение на Драговете - http://screambikes.eu/bg/150-velosipedi ... derway=asc
ZX4 за 800лв не е лош, кофти вилка има + кофти курбел, но за тия пари се ядва
ZX5 за 1200лв е доста по-добър - въздушна вилка и т.н
Драг 29ер за 960лв е в момента най-достъпния велосипед с 29 инчови колела на БГ пазара, но Крос Биг Фут е по-евтин от него, с леко по-добри части.
Спринт и шокблейз - http://bikesport.bg/bg/products/c/%D0%B ... b/all/p/12
Спринт карера за 850лв е на нивото на Драг ЗХ4, Шокблейз моделите ми се струват прекалено скъпи за това, което предлагат.

В крайна сметка ако държиш да си вземеш колело сега - Крос грип 127 мисля че е най-добрия вариант. Ако решиш да се мяташ на по-големи колела (което за твоя размер със сигурност ще е предимство) в момента можеш да вземеш Драг 29ер , или да изчакаш месец до появата на Крос Биг Фут (трябва да питаш в Крос за инфо) А най-добре е да изчакаш до Март/Април догодина когато Крос ще пуснат моделите за 2013 !

Поотплеснах се доста, но мисля че съм бил полезен :beer:
Fujitzo
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:11 pm

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот penmark » Чет Сеп 13, 2012 10:47 pm

За 850лв Тоя Спринт НЯМА конкуренция просто! :agree:
http://bikesport.bg/bg/products/179-spr ... %B4%D0%B8_
Вилка XCR, деоре скорости + аливио курбел и хидравлики, апфф никъде го няма това за 850лв!!!
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот desant » Пет Сеп 14, 2012 10:31 am

Благодаря за отговорите момчета и за голямото ревю което ми направи Fujitzo Така като огледах нещата мисля че колебанието вече е между два модела Драг 29ер и Крос Биг Фут. Мисля че на колело с по големи гуми ще се чувствам доста по добре, но все пак трябва да обиколя магазините за да ги разгледам и да ги видя на живо... :)
desant
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2012 12:38 pm

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот presiqn » Пет Сеп 14, 2012 10:53 pm

Не само да ги видиш а ги помоли и за едно кръгче ако са печени ще ти дадът. :beer: Успех!
presiqn
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1116
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 10:13 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот KrK » Съб Сеп 15, 2012 8:42 am

В кой магазин свалят велосипедите от витрините и дават пробни кръгчета :)
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот Skoinks » Съб Сеп 15, 2012 8:52 am

KrK написа:В кой магазин свалят велосипедите от витрините и дават пробни кръгчета :)


Във всички в които има витрини.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот presiqn » Съб Сеп 15, 2012 10:35 am

KrK написа:В кой магазин свалят велосипедите от витрините и дават пробни кръгчета :)
На мен лично са ми давали а и други колеги са го казвали ако си сериозен ще дадът. :beer:
presiqn
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1116
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 10:13 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 1000лв

Мнениеот Vikki4 » Съб Сеп 29, 2012 9:48 pm

KrK написа:В кой магазин свалят велосипедите от витрините и дават пробни кръгчета :)

Как предполагаш че човек трябва да си избере колело.На външен вид ли или което му е по удобно. За тази цел трябва да се пробва. И мога да ти кажа че във всички магазини във Варна дават Тест
Vikki4
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1116
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 6:47 pm
Местоположение: Varna


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта