Най-бързите градски гуми !

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Най-бързите градски гуми !

Мнениеот mitacheto » Чет Май 24, 2012 3:08 pm

Какви гуми да си сложа за да се чувствам комфортно и същевременно да съм много-бърз в градски условия?
Сигурно този въпрос е възникнал на някакъв етап при собствениците на MTB велосипеди каращи предимно в града.
Ето че и при мен въпроса дойде на дневен ред.
Както е известно гумите с големи грайфери не са никак добри за каране в града,а повечето да не кажа 'всички' MTB се продават с такива гуми.
Друга работата е,че тези байкове не са преназначени за града,като за него си има градски,хибридни и шосейни велосипеди.
Имайки предвид обаче ,че BG пътищата /ако могат да се нарекат така/ повечето наподобяващи лунен пейзаж,липсата на отводнителни шахти,отсъствието на инфраструктура /вело алеи/,тротоари блокирани от паркирани коли и т.н. ,българина предвидливо решава да заложи на сигурното и избира MTB за каране в града.
В процес на карането се констатира,че велосипеда някак си не върви/няма инерция/,върти се тегаво,а при по-голяма скорост гумите свирят като че ли се задава тир.
Така или иначе в край на сметка се стига до извода ,че гумите трябва да се сменят.
Но с какви,това е въпроса?
И така,в търсене на най-бързите градски гуми,чрез синтезирана информация стигнах до извода,че те трябва да отговаря на следните условия:

Търсени характеристики:
Задължително липса на грайфери в средната част на гумата и минимални такива от-страни.
Лека на тегло, /мах 700 грама/.
Размер не по-малък от /26" x 1.75 с оглед да не се кривят шините/ и не по-голям от /26" x 1.9/ .
Налягане минимум /4.0 Barа/
Тихи с малко съпротивление при търкаляне.

Препоръчителни опции:
Надеждна защита против спукване.
Устойчивост на износване.
И не на последно място най-важния фактор /ниска цена/.

Гумите които приблизително попаднаха в тези критерии са:
Schwalbe Kojak 26" с цена 34,90 лв на гума.
Изображение
За Schwalbe Kojak това което разбрах е:
Били малко грозни ;)
Тихи, бързи,отлично сцеплението на асфалт.
Много опасни на песъчливи очастъци !!!
След 4-5 месеца каране ,почвали да пукат нещо от страни ?!?

Continental City Contact 26" - в момента на промоция 2 на цената на 1,с цена 39,90 лв.
За съжаление 1.75 е изчерпана, налични само с големия балон 2.1
Изображение
Continental City Contact 26" мненията не са много:
Penmark от форума кара с такива и ги хвали ,че били;
Много хубави гуми за града.
Въртели се леко и имали голяма инерция.
Същевременно возели меко и били сравнително тихи.

В този сайт http://screambikes.eu/bg гумите ги има но,играе фактора доставка за поръчки под 99лв,така че цената скача с едни 5-10лв на пратката евентуално.
Респективно тука http://www.sportdelivery.com/bg/welcome доставките над 35лв са безплатни,но пък точно тези гуми ги няма там.

Общо взето моето проучване се изчерпва с това.
Очаквам мнения и предложения за най-бързите градски гуми покриващи описаните характеристики.
Аватар
mitacheto
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 12:40 am

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот bb_king » Чет Май 24, 2012 3:14 pm

Разгледай и maxxis overdrive.Типично градски гуми с много добра защита от спукване.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Ozzie » Чет Май 24, 2012 3:42 pm

"Коджак"-а е 1,4". Автоматично отпада от списъка с исканията ти. Но пък аз може да я пробвам някой ден. Като изтъркам "XENITH"-четата. :D
За поръчка от "Скриймбайк"... 'ми просто търсиш дилърите на "Веломания" за твоя град и поръчваш от тях.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот mitacheto » Чет Май 24, 2012 4:02 pm

bb_king написа:Разгледай и maxxis overdrive.Типично градски гуми с много добра защита от спукване.

Тези 'Мaxxis overdrive' са компромисен вариант,но едва ли са някакви бегачки на асфалта.
Ozzie написа:"Коджак"-а е 1,4". Автоматично отпада от списъка с исканията ти.

Има два варианта на Kojak-а:
Външна гума Schwalbe Kojak 26" - 26" x 1.35"
Външна гума Schwalbe Kojak 26" - 26" x 2.0"
Страх ме е само да не се обърна на завой с тях и да вляза под някоя кола. :boggled:
Долу по-плажната алея пък направо не ми се мисли.
Аватар
mitacheto
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 12:40 am

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Ozzie » Чет Май 24, 2012 4:26 pm

mitacheto написа:Има два варианта на Kojak-а:
Външна гума Schwalbe Kojak 26" - 26" x 1.35"
Външна гума Schwalbe Kojak 26" - 26" x 2.0"


Моя грешка. Подвел съм се по това че си показал снимка на по- тънкия вариант.

mitacheto написа:Страх ме е само да не се обърна на завой с тях и да вляза под някоя кола.
Долу по-плажната алея пък направо не ми се мисли.

MAXXIS XENITH 1,5 позволяват остричко влизане в завой, стига да не е песъчливо, но тогава няма гума която да те опази от поднасяне. Също така и нямат проблем по крайбрежната. Не знам какво те притеснява във въпросната алея, при положение че е асфалтирана от край до край.

Та идеята ми беше, че не виждам защо и Коджака да не ти осигурява същото, което аз получавам от идентична гума.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот tbk515 » Чет Май 24, 2012 6:54 pm

Взимай и слагай смело Мaxxis Оverdrive. Карам с такива от началото на февруари. Нямат пукане! А като ги напомпиш здраво, направо летят в града. Помпиш ги дотолкова, че като се качиш на байка, само централния грайфер да има допир до асфалта, предната може и по-малко, ако не се престрашиш от 1-вия път; стига да не е повече от 7 бара. Държат се много прилично на мокър асфалт, но не и на облицовачни плочки. С пясък по асфалта са добри, само да няма завои. Бройката им върви около 30 лв. Минус е, ако спираш с блокирано колело, щото се търкат лесно. Товароносимост до 130 кг.
Schwalbe Kojak 26" x 1.35 са с товароносимост 90 кг. Вариант е за по-леки колоездачи или пък се взима по-големия балон.

Снощи гледах в CRC гледах гуми от рода на 26 х 1.0 - 1.35 за цена по 20-тина евра и смятам да пробвам по-малък балон от сегашния ми 1.75, преди да взема да се кача на шосейка.

Успех с избора и да се похвалил на какво си се спрял!
Аватар
tbk515
 
Мнения: 275
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:42 pm
Местоположение: Майна Сити

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот BiTurbo » Чет Май 24, 2012 7:29 pm

Както бях писал и в другата тема Коджака е идеалната задна гума в града. Казвам задна защото я ползвам за такава. Отпред предпочитам да има поне странични грайфери. Ако имаш глава на раменете става и за зимния сезон, аз поне няколко пъти ходих на работа с нея в големия сняг, но със сигурност за тогава има по-удачни гуми :D Относно вашите притеснения просто като видите опесачен етап от пътя ще се съобразите и готово. Гумата е екстремно бърза, отпред съм с 2.35 Minion Front и въпреки това колелото е изтребител. Не ми се мисли ако и отпред съм с такава. Няма грам грайфер и тежи малко над 500 грама ако не се лъжа. Maxis Overdrive отпред и Kojak-а отзад звучи като много разумна комбинация. Но не си заслужава да слагате Maxis-а и отзад, просто излишна тежест. Но мисля, че има по-добри предложения за предна гума от Maxis-а, аз се замислям за ГУМА SCHWALBE MARATHON RACER SPEEDGUARD 26" X 1.75" 2012, но нещо не я виждам налична. Не е слик, има протекция от пукане и тежи под 500 грама!!!
BiTurbo
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:20 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот swayzak » Чет Май 24, 2012 7:59 pm

Изображение
Maxxis Hookworm
swayzak
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 10:40 am

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот BiTurbo » Чет Май 24, 2012 8:19 pm

@swayzak

Тази гума тежи колкото новородено :) Не казвам, че е лоша, не съм я карал. Имаш ли преки впечетления?
BiTurbo
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:20 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот prokalnatiq » Чет Май 24, 2012 9:01 pm

За Schwalbe Kojak това което разбрах е:
Били малко грозни
Тихи, бързи,отлично сцеплението на асфалт.
Много опасни на песъчливи очастъци !!!
След 4-5 месеца каране ,почвали да пукат нещо от страни ?!?

Не знам дали са грозни, ама всички викат че колелото ми изглежда по-добре с тях от колкото с Michelin Dry2 (mtb-гуми).
2рото е вярно.
3Много са опасни ако ти не внимаваш, за повече от 1,5 години никакви проблеми с падания (главно с тях карам по шосе), като се има предвид, че във всяко 2ро мое каране има спускане асфалт от планина (голям наклон, тоест скорост) при който взимам завои (почти обратни) с 45-50.
Аз за сега нямам сериозни проблеми с това (както казах за 1,5 години). Имат нещо като конци отстрани, които и аз не знам какво правят (късат ли се протъркват ли се и т.н). Не ми се е пръскала гума или срязвала, ако искаш ще направя снимка за да видиш.
Единсвеното което се забелязва е централно износената част, което е съвсем нормално, но въпреки това остава достатъчно материал за предпазване от чести спуквания.
Не казвам, че няма по-добри гуми с тази насоченост, защото просто не съм карал други. :agree:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Май 24, 2012 10:06 pm

Така като гледам какви са ти изискванията ми се струва, че ако ще е за придвижване из града можеш да се задоволиш с евтините гуми на CST. От опит знам че се износват доста по бавно ( матриала обаче е кофти ) имат ниска цена, има модели без грайфер и с желания размер на балона, при това и има такива с тегло 700гр :) Всичко е въпрос на вкус.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот mitacheto » Пет Май 25, 2012 7:14 pm

CST
На тези гуми нещо не им вярвам.
Не ми вдъхват доверие.
Единственото което ми харесва е цената им.

Continental City Contact 26"
Ако имаше наличен 1.75 размер,бих рискувал и си взел.
Две на цената на една за 39,90 лв ,си е много добра оферта за маркови гуми.

Schwalbe Kojak 26 x 2.0"
От всичко прочетено за тях,като чели те са ми фаворити.
Има някои отзиви които не ми харесват от към здравината им, но положителните качества надделяват.
Ето цитат от непосредствените впечатления на човек който ги е карал.
"Като здравина не са нищо особено,за един-два сезона се напукват в края на защитния пояс от кевлар и започват да
пращят от теглото на колоездача."

prokalnatiq@
Ако не ти е проблем щракни 2-3 снимки да видим за какво става въпрос, след година и половина каране.
Интересно ще да е да кажеш как стоят нещата при теб,пукаш ли гума често.

MAXXIS XENITH 1,5
Изображение
Почвам сериозно да се замислям за тях.
Обаче освен че са подходящи само за асфалт и тежат 500гр. ,друга информация липсва.
Относно защита против спукване, инфо няма.
Предполагам по-нищо няма да отстъпват на Kojak-а ,дори може да го превъзхождат.
Притесненията ми спрямо тях е малкия им размер от 1.5 ,което до колкото знам не е добре за каплите.
От както тръгна и слуха ,че каплите на Cross лесно се кривят,това само засилва страховете ми.
Другия проблем ако взема тях е ,че трябва да сменям и вътрешните гуми което е допълнителен разход,понеже
сегашните са 1.9 - 2.1 .

Иначе някой ако ги е карал да сподели впечатления.
Аватар
mitacheto
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 12:40 am

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Ozzie » Пет Май 25, 2012 9:38 pm

mitacheto написа:MAXXIS XENITH 1,5
...


Теглото е 390 грама, лично проверено вчера. :)
Защита от спукване... ЕДГЗ. :D Централната част (протектора) е чувствително по- дебела от страничната. Според мен няма 100% защита от спукване (ако се кара с вътрешни), така че този фактор трябва да ти най- маловажен. Иначе се търкалят леко, вървят бързо.
Аз ги карам на капли MACH1 EXE, мисля бяха 19 мм. широки, гумите седят много добре. Кривенето е много относително - зависи не само от каплите, но и от спиците и наплитането.
Една вътрешна гума е 4 лв., две са 8 лв. Едва ли е толкова голям разход на фона на цената на външните?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот BiTurbo » Пет Май 25, 2012 9:41 pm

Относно здравината на Kojak-а не знам дали просто съм късметлия, но аз не съм я спукал тази гума нито веднъж за минимум 1000 км, даже май към 2000 отиват. 110 кила съм бил почти през цялото това време, сега съм 105 :) А един High Roller 2.35 го спуках на 3-я ден :D Божа работа е малко това с пукането колега, но гарантирано Kojaka-а не е гума, която да се пука често ;)
BiTurbo
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:20 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Rtor » Съб Май 26, 2012 9:43 am

Много полезна тема!

Близки до Schwalbe Kojak са:
Marathon Racer
Marathon Supreme
Energizer Pro

Какво ви е мнението за тях?
Rtor
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 11:31 am

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот mitacheto » Съб Май 26, 2012 11:52 am

Rtor@
Мнението ми е :
Много грайфер,много нещо.
Все пак се търсят най-бързите шосейни гуми за MTB.

Междувременно попаднах на една нова звезда.
На пръв поглед хваща окото,а и марката си е марка.
До тук добре,но отзиви за сега не откривам и следователно положението е тъмна Индия.
Мен лично ме отказа с тоя размер 1.4 ,но за някой друг може да представлява интерес.
Изображение
Michelin WILDRUN'R
Описание:
Външна гума за асфалтова настилка и градско каране.
Този тип гуми ще ви помогне да превърнете планинския си велосипед в едно висококачествено колело за път. Версията 26x1.4"подчертава усещането за комфорт с големия обем въздух,който е създадена да приеме.
26x1.40 (35-559) / 33 TPI / 420 грама / черна
Цена: 34.00лв.

Иначе все повече почвам да се навивам за Maxxis Xenith 1,5.
Колелото ще е по леко с близо половин килограм спрямо гумите Schwalbe Kojak 2,0 , следователно може би и по-бързо?
Минусите са ,че ще има по-малка стабилност с по-тънките гуми и риск от кривене на капли.
Ето отзиви относно гумата.
"за тези, каращи само в града и алеи в паркове (и предпочитащи преди всичко външната да се износва бавно, а вътрешната рядко да се пука) бих препоръчал Maxxis Xenith 1.5 - напомпана на 4.5 - 5.0 атмосфери гумата буквално „гази“ всякакви стъкла и тръни (не е проблем да се кара по поляни или мокър асфалт, тотално нестабилна е само на пясък и в кал) и за над 10,000 km с такива съм пукал вътрешна едва 2-3 пъти... не е и тежка, не е и скъпа. Недостатък е, ако се слага на твърда рамка - вибрациите при всякакви неравности ще се усещат доста; с мека, добре работеща рамка - тази забележка отпада."

В край на сметка дилемата ми е межу тези две гуми: :dontknow:
Maxxis Xenith 1,5
и
Schwalbe Kojak 2,0 ,с презентацията -'Изключително бърза външна гума'
Аватар
mitacheto
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 12:40 am

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот autosvet » Съб Май 26, 2012 1:17 pm

Като гледам колко теми има по този въпрос само ще спомена, че тези гуми няма да те направят много по-бърз като средна скорост в града освен ако не си някъде където има достатъчно много велоалеи с хубаво покритие и добра организация, а у нас такива няма. Може би ще ти е по-леко да въртиш, но в града губиш много повече време по чакане на светофари, пропускане на пешеходци, пазене от разни кьорави автомобилисти. Ако караш по улици то трябва да си в крайната дясна част, която почти винаги е мръсна (малко или много) и там се е насъбрала кал или пък пясък и прах. Като се има предвид, че задната гума губи по-рано сцепление спрямо предната не виждам чак такъв смисъл от "сликове" за нашите условия защото точно на завой може да те подхлъзне много хубаво и последствията да изключително неприятни.

За това ти препоръчвам за условията у нас нещо от рода на Schwalbe Road Cruiser - евтина е 20-тина лева бройката, има грайфер който да те задържи на пясъка (това не винаги се случва дори и с по-сериозни гуми :crap: ) и шарката му е добра за по-мокри условия.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот prokalnatiq » Съб Май 26, 2012 2:35 pm

Ето снимките: http://prokalnatiq.snimka.bg/other/kole ... 2.27338535
Има и снимки в цял план на колелото. :)
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот mitacheto » Съб Май 26, 2012 5:07 pm

Оооо гумите въобще не са грозни,дори отварят байка.
А с тези светлоотразителни надписи вечер сигурно е дискотека.
Пораженията от страни са видими,но предполагам гумите ще изкарат без проблем още доста време.
Мерси за снимките,определено добих някаква представа.

Иначе преди-малко бях на Кауфланд на покупки и гледам на щанда за колелетата един юнак си купува гуми АТВ 26 х 1.75 - аха,аха слик.
Цена: 8,80лв
:P
Аватар
mitacheto
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 12:40 am

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот prokalnatiq » Съб Май 26, 2012 5:18 pm

Дам и аз мисля че ще изкарат още доста, поне до другата година. Не си спомням последно кога пуках, остана ти да си решиш какво да вземеш.
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Маратонец » Съб Май 26, 2012 5:54 pm

Някой правил ли е по-задълбочено изследване, с колко км/ч са по-бързи тънките сликове от средна ХС гума, напр. Maxxis HighRoller 1.9/2.1?
Аватар
Маратонец
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 5:35 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот penmark » Съб Май 26, 2012 6:09 pm

При МЕН разликата е около 10км/ч. При въртене имам чувство, че велосипеда олекна с 1 кило. :bigeyes: А "зимните" ми гуми тежат колкото градските.
По светофарите правя ластици на колите и се чудят мотор ли карам. :D В града карам с 40-50км и много често ме засичат разни автомобили, които излизат от страничните улички и си "паля" спирачките да ги ева. :banghead:
Continental City Contact 2.1
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот autosvet » Съб Май 26, 2012 11:14 pm

10 км/ч като средна или като максимална скорост? Ако това 40-50 ти е средната ти си за джирото. Иначе само от гумите да си подобриш скоростта с 30+ % ми се вижда доста.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот edinmilion » Съб Май 26, 2012 11:22 pm

Ехе какви скорости в града, да не си с мини моторетка? :D
При мен разликата е по малка, като естествено всичко зависи от размер, тегло, налягане на гумата, но общо взето по малко от 5км/ч. Предимството на тънките, леки, гладки и напомпани гуми е, че по лесно се поддържа скоростта.
Няма какво да се надписваме тук, поне на теория е лесно да се види с един калкулатор, примерно:
http://sheldonbrown.com/gears/ - еднакви настройки, като само се сменя горе размера на гумите и може да се прецени горе доле.

calc.png
Пример с гуми 1,5 и 2,35
calc.png (133.16 KiB) Прегледано 13256 пъти



penmark написа: Може и от райдъра да зависи. :eyebrow: :D


п.п. о, със сигурност и от райдъра, иначе всички щяхме да сме в джирото :D
Последна промяна edinmilion на Съб Май 26, 2012 11:31 pm, променена общо 1 път
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот penmark » Съб Май 26, 2012 11:27 pm

50 ми е макса в града на равно. :D То и закона не позволява повече. :rofl: А 40км се поддържат спокойно от светофат до светофар (няколко стотин метра). :agree: Може и от райдъра да зависи. :eyebrow: :D Не ми се мисли с шосейка какво ще правя, чак се плаша. :D
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот teca » Съб Май 26, 2012 11:51 pm

И аз съм доволен от швалбе коджак 26х2.0! Добро сцепление на асфалт без с пясък :) За 7000км имам 4 пукания на задна гума-от стъкла и трънаци! Засега не щтракат като ги карам :) Швалбе suprime са с една идея по добри но по-скъпи 62лв!
teca
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 5:21 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Dolph » Нед Май 27, 2012 9:00 am

Не знам кои колко са добри,ще кажа 2 думи за CST.И вътрешните и външните ми са такива.Минавам през дупки(когато няма как да се избегнат),скачам от и на тротоари и т.н. проблеми с тях нямам,даже веднъж на пясък мислех че ще се пребия,но издържаха.
Вътрешна-7лв.
Външна 15лв. купени и двете от Веломания.
Скоростта ми се увеличи,мисля 7-10км/ч средна,върти се много по-леко.А на местата където преди да ги сменя карах с 22-23км/ч сега съм с 29-30км/ч.
Това е гумата която карам,беше ми препоръчна и в магазина- CST C-1218 26" x 1.90

http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en ... x=81&ty=77

http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en ... s:18,i:153

Спомням си преди време гледах снимки на един човек тук във форума с бял Спешълайзд който беше направил София-Пловдив за 5-6 часа.Ако чете може да изкаже по компетентен коментар за горепосочените гуми.

Аз бях тръгнал за тези,но оказа,че са за макс. 85кг. колоездач :(

http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en ... 2,s:0,i:76

http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en ... 7CQ&zoom=1
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Маратонец » Нед Май 27, 2012 7:02 pm

Ozzie, твоя опит какво показва?
Аватар
Маратонец
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 5:35 pm

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Ozzie » Нед Май 27, 2012 7:40 pm

Моя опит не следва да се счита за показател, 'щото фактически имам два велосипеда, но:
- с "мекица" ~ 15 kg. и грайферни гуми 2,35", карането по асфалт е чист мазохизъм. Няма инерция, лесно се губи скорост.
- с абсолютен твърдак с тегло ~10,7 кг. и сликове 1,5" карането по асфалт е песен. Всичко е абсолютно обратно на горе написаното. А пък ако се хване и попътен вятър... :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-бързите градски гуми !

Мнениеот Dolph » Нед Май 27, 2012 9:19 pm

Аз искам да попитам,наистина ли гумите от 40лв са 2 пъти повече гуми от тези от по 15-20лв?Не съм карал с маркови градски гуми и ми е интересно наистина ли се усеща толкова разликата-така както при автомобил например?
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта