Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот outfaced » Пет Сеп 18, 2009 1:44 pm

nicky bike написа:Имаме записан белгийски състезател.



e сега някой ще изгорят вече ... :lol:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот did » Пет Сеп 18, 2009 2:04 pm

Борбата за второто място ще бъде оспорвана. Победител ще е състезател със счупен глезен. :rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Пет Сеп 18, 2009 3:07 pm

спокойно народе Белгийците не са пригодени за нашенската бира, какъв махмурлук го чака само ако знаеше?
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Popa » Пет Сеп 18, 2009 3:36 pm

Имам информация че някакъв индивид умишлено премахва маркировка по трасето :banghead: .
Искам само да му кажа че ако го набарам ще му счупя поне 3 ребра :boxing: :boxing: .
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот veskoz » Пет Сеп 18, 2009 3:47 pm

did написа:Борбата за второто място ще бъде оспорвана. Победител ще е състезател със счупен глезен. :rofl:

Мани тоя е машина :crazy:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Todorka » Пет Сеп 18, 2009 5:11 pm

ЙЕЕЕЕЕ, ще има войнишка палаткаааааа - до хижа "Партизанска песен" в м.Узана! :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :smash: :smash: :smash: :smash: :smash: :smash: :smash: :drunk: :drunk: :drunk:
Todorka
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 4:52 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Анелия » Съб Сеп 19, 2009 8:40 am

Тръгваме :banana: :drunk: :hbang:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот SStoeV » Съб Сеп 19, 2009 9:02 am

Ако настигнете двама от Исперих на ход от В.Търново за Габрово ги вземете. :look:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Reactor » Съб Сеп 19, 2009 12:34 pm

Анелия написа:Тръгваме :banana: :drunk: :hbang:

УСПЕХ на Шуменската група и на всички останали участници :beer:
Ние за съжаление ще пропуснем поради служебни ангажименти!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот did » Нед Сеп 20, 2009 7:05 pm

did написа:Борбата за второто място ще бъде оспорвана. Победител ще е състезател със счупен глезен. :rofl:

и кво стана? познах ли?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот botroid » Нед Сеп 20, 2009 9:02 pm

Както се вика в подобни случаи в колоездачните среди - скъсаха ни шортите! :) По-точно госта от чужбина. Нямаме никви шансове :boggled:
Инак хубаво мина деня, яко каране, обилна кал, много баири, част от хората не издържаха, имаше отказали се, както и такива с кризи. За сефте съм на състезание и мога да кажа, че е мъчение. Ама нали си падам по мазохизма, та утре пак съм там :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот edinmilion » Нед Сеп 20, 2009 9:08 pm

този със Scalpela ли е пръв ? :D
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Pinky76 » Нед Сеп 20, 2009 9:14 pm

Мен ме е много яд,че не мога да участвам.Искаше ми се да видя какви са ми възможностите и с колко ще ме бие този белгиец и дали имаме изобщо шанс.Но така се случи че вчера на път за Габрово(4км преди града на спускането от Шипка) претърпяхме малка катастрофа и близка среща с мантинелата(има следи от червена боя и малко остатъци от фарове).Това беше около 14.00 вчера,така че не можах да пристигна на Узана.За щастие на нас нищо ни няма и ви пожелавам приятно каране вторият ден.А дано белгиецът реши да участва и на състезанията октомври месец в София и Стара Загора.Ще се опитам аз и другите момчета да му бъдем достойна конкуренция.Успех на всички участници и безаварийно каране. :beer: Тошко Ангелов
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nedicha1 » Нед Сеп 20, 2009 9:47 pm

edinmilion написа:този със Scalpela ли е пръв ? :D



да същия стана,караси момчето,професионалист човека
Аватар
nedicha1
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 7:36 am
Местоположение: Varna

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот SStoeV » Пон Сеп 21, 2009 6:20 pm

botroid ти защо не се пусна с номерче белкем наградка вземеш. Другия път като караш извън класирането, гледай да не се пречкаш на състезателите, които гонят някакво време и място :nono: Честито на победителите във всички категории. :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Popa » Пон Сеп 21, 2009 6:26 pm

botroid написа: За сефте съм на състезание и мога да кажа, че е мъчение. Ама нали си падам по мазохизма, та утре пак съм там :)

На какво състезание си участвал бе? Че ти въобще не си се регистрирвал и не си в стартовия списък . Да не говорим че вчера си се пречкал на състезателите :crazy: :crazy: , по специално на Диян Дянков - на изкачването към Исполин , но човека нямал време да ти фрасне един.
А относно състезанието - всичко си беше нормално , вчера - доста кал, днес специално на мен ми беше по лесно.
А относно Белгиеца - това е машина , не е човек ;) , направо е невероятен. Иначе снощи бяхме с него на една маса - много приятен като личност и биричка му поналяхме :)
Относно състезанието - организаторите се постараха и направиха всичко по силите си да протече нормално :clap: :clap: .
Надявам се инициативата да продължи и за в бъдеще. Поздрави към всички участвали. :beer: :beer:
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот psixopat » Пон Сеп 21, 2009 6:37 pm

Перфектно беше.Останах много доволен.Снимки ще кача утре. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот sensation_blue » Пон Сеп 21, 2009 7:34 pm

Ето малко снимки и от мен от 2та дена. Не са кой знае какво, но нямах възможност да снимам от по-интересни места. Все пак за спомен на участниците става ;) Съжалявам за сгрешените час и дата на първите снимки.
http://itzoa.snimka.bg/sports/velorali-quot-uzana-quot-20-21-09-2009.423958.14961793
Браво на всички участници и на нашите момчета. Представиха се чудесно. Състезанието определено беше интересно.
Много хубави снимки е направил Silvestroff, надявам се да няма нищо против да ги пусна и тук:
http://www.album.bg/silvestroff/zoom/17774633/105528
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Анелия » Пон Сеп 21, 2009 10:09 pm

Завърнахме се, доволни и предоволни :clap: :clap:
На мен състезанието много ми хареса. Мястото е страхотно, организацията също. Колкото и да имаше някакви съмнения преди това, според мен всички беше чудесно: личеше си наличието на много хора с много желание.
В личен план ми харесаха спусканията. На места ги завършвах с крясъци, на места с настръхнала козина, на места с треперещи крака, на неста с изтръпнали ръце. Но при всички случаи с усмивка. Виж, катеренията ми промениха вижданията за катерения. Там мъката беше голяма, а бутането изтощително. Конкуренцията ми дишаше във врата и това доста усложни нещата, голям зор беше и на края на първия ден пристигнах дезориентирана на финала, не знаех къде се намирам в буквалния смисъл. Вторият ден ми беше доста по-лек и там трябва да благодаря на няколко души: на botroid, който ми посочваше пътя, когато на едно място липсваше маркировка и за чудесната компания; на kibikoff също за компанията и смазването на веригата; както и на един мъж от Габрово, не му знам името, караше извън състезанието и тъкмо се беше наранил докато вървял пеш към чешмата. Та той ускори темпо към бирата на Партизанска песен и аз по принуда го следвах та част от доброто си време дължа на него. Освен това направих тъпата грешка, че изпуснах чешмата до селото и още по-тъпата грешка, че не се върнах с ботроид да запълня запасите с вода. Та животоспасяващ беше един случаен човек по трасето, който ме чу да питам за чешма и си даде цялата своя, тъй като скоро се прибирал в селото :bowdown: Осъзнавам малоумието си да остана без вода, но вече съм си поръчала camel back и повече няма да правя така. Но русо жадно не остава, та така и аз изкретах до контролата.
Трябва да подчертая, че botroid не само че не ми пречеше при карането, ами ми помогна да се ориентирам по трасето. Благодаря ти!
Изключително ми беше приятно да съм в компанията на хората от Шумен и Търговище в хижа Узана. Това са страхотна компания, с много смях и бира си изкарвахме вечерите. Е, понякога и в борба за малко спокойствие с хората, които бяха отишли на хижа, за да празнуват и да си правят дискотека. :(!:
Пак се връщам на организацията, за да изкажа обективното си мнение. Надявам се то да бъде прието като такова, а не като заяждане. Не се знаеше точно по кое трасе минаваха девойките и накрая излезе така, че все едно са карали колкото останалите, а всъщност не беше така. Това се случва не за пръв път с Дени. Имам предвид предния път в Плевен, когато с по-малко обиколки застана преди Адриана като време. Съжалявам за откровението, но според мен и двете девойки имат възможности, имат и желание, но нещата могат да стават и по обикновения начин.
И другото, което и други преди мен са споменали: на места липсваше маркировка (от Исполин и аз се чудя все още откъде трябваше да слезем), но това е нормално, имайки предвид дългите трасета. Иначе имаше на много места контроли, много отзивчиви, много насърчаващи и мили хора. Организацията беше супер. Също така и за това, че беше помислено и за хората, които не се състезават: различните конкурси, катерене на върхове и стени е прекрасен начин за запълване на времето докато другите участници плуваха през локвите. Браво и на всички малки участници с педали или без за участието им в детското състезание :clap:
Мога сигурно още да пиша, но двместо това слагам малко снимки
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот digimortales » Вто Сеп 22, 2009 10:30 am

както и на един мъж от Габрово, не му знам името, караше извън състезанието и тъкмо се беше наранил докато вървял пеш към чешмата. Та той ускори темпо към бирата на Партизанска песен и аз по принуда го следвах та част от доброто си време дължа на него.

радвам се че наистина с желанието си да ударя една биричка след това дълго катерене съм ти помогнал с темпото си на каране :beer:
RESPECT за карането и за духа ти поздрави за представянето и успешното завършване :agree:

RESPECT и за белгиеца имах удоволствието да го гледам надоло на най стръмния участък от х. Хлебна до язовира как спуска. Но най-здравия участък си беше каманаците и пътечката преди Недевци :agree: супер късо и хард трасе :agree: много ми хареса като минах по него за гледане също беше яко
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Naria » Вто Сеп 22, 2009 11:31 am

Поздравления на всички, и участници и победители!
Аз уви имах възможност само да погледам малко последния ден, но грешката си е изцяло моя.
Много се радвам,че се е получило така добре и се надявам да стане сериозна традиция.
Life changes. People don't.
Аватар
Naria
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 1:05 pm
Местоположение: Габрово


Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот psixopat » Вто Сеп 22, 2009 7:54 pm

taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот tanya » Вто Сеп 22, 2009 8:53 pm

Хайде няколко думи и от мен :D
Според мен състезанието беше на много добро ниво :agree: Относно маркировката - всичко беше идеално, с изключение първия ден на връх Исполин. Така и не можах да разбера къде е пътеката за слизане :nono: Все пак се оправихме суркайки се надолу по баира, но само защото виждахме къде точно трябва да слезем. През двата дена нямах други проблеми с маркировката. Това обаче не ми попречи да се позагубя за малко и първия и втория ден, но вината явно си беше изцяло моя. :banghead:
Трасето беше много хубаво. Калта в първия ден обаче ми дойде в повече и доста изцеди силите ми. Все пак съм доволна от представянето си. Радвам се, че успях да завърша и двата дена, защото ми беше доста тежко и определено не ми стигаха силите. Имаше и едно разочарование лично за мен. От доста години не бях минавала по пътеката между "Партизанска песен" и "Мазалат". Пазех спомен за една прекрасна пътека през гората, а какво се оказа - попаднах на разкалян черен път, а гора наоколо изобщо нямаше. :bawling: Доста подтискащо ми подейства. Вторият ден се чувствах по-добре като каране. Бутането през гората, на изкачването към Тота Венкова, обаче доста ме измори.
Все пак от цялото това нетрениране все пак се оказа, че има някаква полза. Забелязах, че поддържам доста висок каданс на изкачванията (около и над 74), но на леки предавки. Докато преди години карах на по-тежки предавки, но с по-малък каданс. Сега, ако мога да потренирам и да вдигна 1-2 предавки, резултатът ще е доста по-добър.
Единствено се надявам, това състезание да стане традиционно всяка година. Районът наистина предлага отлични възможности.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот vlassadar » Сря Сеп 23, 2009 10:06 am

Наградата за най-дълго каране по трасето (ако имаше и състезание по тегло на колелото, можеше и да го спечеля и него :) ) взех аз - непредвидената метла по трасето :D
С други думи - аз най-дълго се наслаждавах на калта, изкачванията и гледките :bigeyes: , но стигах с последни сили на финала, особено втория ден :boggled: , чак ми беше неудобно, че ме чакаха.

Белгиецът се казва Уоутер и ни показа какво може да направи човек когато е отдаден на любимия си спорт. Колелото не беше решаващо за победата му, предполагам повечето го знаят. И не е профи, както някои сметнаха, а просто много нахъсан любител, със знание (и воля) как и колко да тренира.

Няколкото, които останахме, покарахме и вчера, но на Шипка, о, Шипка, потроших задното търкало така, че едвам се въртеше в рамките на рамката, та изпуснах Голямото Спускане по манастирската пътека. А мегдан за каране в района наистина има много! По-важното обаче е страхотната компания и атмосфера, които бяха решаващи за приятните спомени след това, включително и хората от х. Партизанска песен. Ники и другите организатори правиха чудеса за да осъществят всичко, което се случи! :beer:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот EmZo » Сря Сеп 23, 2009 10:41 am

Влади поздравления за спечелената награда! :D Колко пъти спира да си правиш чай на гледка?! :beer: Поздравления и на организаторите с пожелание да стане традиция и догодина да се довлеча и аз и да вземем пак същата награда отборно! :D
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот outfaced » Сря Сеп 23, 2009 11:22 am

aaaa, моля моля ... първия ден последното място беше убедително спечелено от нашия отбор :Р

иначе евала на контролите, че чакаха и такива като нас :)
Браво на организаторите, моите очаквания поне бяха надминати. Много приятно състезание и всичко покрай него.

А за чуждестранното участие ... както каза адаша, това даже не беше професионалист. Да му мислят нашите състезатели :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот stan4o » Сря Сеп 23, 2009 4:00 pm

Здравейте и от мен,наистина хубаво състезание от дълго време насам(поне за мен),с риск да повторя казанато от другарите....беше хубаво, на моменти малко трудно, преживяване.Веселбата беше на ниво :bowdown:
честито на победителите още веднъж !!! :beer:
DJ Stan4o
Аватар
stan4o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 2:57 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот psixopat » Сря Сеп 23, 2009 7:03 pm

А аз да попитам-какво е станало с мъжът от Крива спица, който бил паднал втория ден.Разбрах, че е отишъл в болницата, но нищо повече.
Състезанието беше страхотно.Много благодаря на организаторите.А карането на 22 беше супер, да не говорим за компанията.Запознах се с Любо, че даже и му покарах колелото на Шипка.(сепер беше) :nuts: Жалко само, че не можахме да посетим Етъра, но нищо-следващия път.
П.П който има снимки от 22 да качва, че много искам да ги видя. :praying:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот _SoRa_ » Сря Сеп 23, 2009 7:32 pm

До колкото разбрах този белгиец е бил шампион на страната си по маратон /може да бъркам дисциплината/.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 117 госта