Как да се предпазим от кражба на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Nymphetamine » Вто Сеп 01, 2009 7:17 pm

Ами при мен обстоятелствата са такива, че където и да ида има чешмички. Чешмичката на Бунарджика, чешмичката на Младежкия. Освен тва точно до младежкия има бензиностанция с обсулжващ персонал. Едва ли някой би си позволил да открадне от бензиностанцията. Възможността е почти същата като да ти откраднат колата с ключовете на таблото.
Ако съм в планината - раница с вода.
В София - лафки няма ли? Не се налага да влизаш където и да е, можеш дори с колелото да застанеш пред... джамчето. :)
Решения има всякакви. За мен най-безопасното е да не се отделям на повече от 5 метра от колелото и винаги да мога да го виждам. Тва е като да си с малко дете навън - винаги гледаш кво прави и къде ходи. :)
Веригата, за моите навици, е излишен харч. За някои може да е полезна, но пък съм виждал и доста евтини вериги с разбити ключалки.
Всеки сам решава, но най-ефикасното е зорък поглед. :beer:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот psixopat » Чет Сеп 03, 2009 6:13 pm

http://www.masterlockbike.com/product-d ... &pid=27311 Гледай ти $68.20, а ако някой го разбие и ми открадне колелото, ще получа обещетение от $3,500 :crazy:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот gofren » Чет Сеп 03, 2009 6:31 pm

Ако съм търговец на тия работи никога няма да ги продавам в България, защото ще фалирам мигновенно.
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот psixopat » Чет Сеп 03, 2009 6:33 pm

Да, ама ако колелото ти е по-скъпо от 3500 долара няма смисъл да си го купиш.
Stuny по-скоро габровски хумор.
Последна промяна psixopat на Чет Сеп 03, 2009 7:01 pm, променена общо 1 път
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Stuny » Чет Сеп 03, 2009 6:53 pm

psixopat написа:Да, ама ако колелото ти е по-скъпо от 3500 долара няма смисъл да си го купиш.


Габровска логика! :puke2:
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот kopche » Пет Сеп 04, 2009 12:03 pm

Nymphetamine написа:Ами при мен обстоятелствата са такива, че където и да ида има чешмички. Чешмичката на Бунарджика, чешмичката на Младежкия. Освен тва точно до младежкия има бензиностанция с обсулжващ персонал. Едва ли някой би си позволил да открадне от бензиностанцията. Възможността е почти същата като да ти откраднат колата с ключовете на таблото.
Ако съм в планината - раница с вода.
В София - лафки няма ли? Не се налага да влизаш където и да е, можеш дори с колелото да застанеш пред... джамчето. :)
Решения има всякакви. За мен най-безопасното е да не се отделям на повече от 5 метра от колелото и винаги да мога да го виждам. Тва е като да си с малко дете навън - винаги гледаш кво прави и къде ходи. :)
Веригата, за моите навици, е излишен харч. За някои може да е полезна, но пък съм виждал и доста евтини вериги с разбити ключалки.
Всеки сам решава, но най-ефикасното е зорък поглед. :beer:

Това с кражбата на кола с ключове на таблото от бензиностанция - повярвай ми - прави се. Затова и не се оставят ключовете.
За колелото е още по малък проблема защото обслужващия персонал няма навика да следи кой го е оставил и кой се качва на него.
Наистина най-добрия начин е да си стоиш до колелото но, ако решиш все пак да се отделиш за 5 - 15 мин. вътре в някой магазин дори евтината верига ще откаже циганите които са на принципа мятай се и бягай. Вероятно няма да откаже групичките които са специализирани по вело-вериги ...
Идеята е, че ако ти е "под око" и някой се замотае можеш да излезеш за 15 секунди.
Аватар
kopche
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:56 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот endkuro » Пет Сеп 04, 2009 5:07 pm

1во колата може да се намери, има си рег. номер и тн.
2ро имаш застраховка на колата, какво ти дреме. А колелото нито можеш да го откриеш лесно, нито нищо...
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Sp0nG » Пет Сеп 04, 2009 5:13 pm

Като ти отмъкнат колата изпод носа с ключовете на таблото имаш застраховка ама друг път :evil:
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Dr3aMeR » Пет Сеп 04, 2009 9:03 pm

Абе един мангал (циганин) ако ти е хвърлил око на колелото още малко и както си го караш ще те бутне и ще ти го вземе... :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!:
Аватар
Dr3aMeR
 
Мнения: 72
Рейтинг: 998
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 10:53 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот veskoz » Съб Сеп 05, 2009 8:24 am

:rofl:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Nymphetamine » Съб Сеп 05, 2009 10:01 am

Боже...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот insane.b0y » Съб Сеп 05, 2009 12:29 pm

един интересен начин - да го в'ръжем за жицата, само гледайте жигата да не е медна и алумин, че бай мангал ще я земе барабар с колелото

http://www.flickr.com/photos/22658121@N00/509610012/
Аватар
insane.b0y
 
Мнения: 221
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 7:50 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот RushStyle » Нед Сеп 06, 2009 12:32 am

XA. Aз преди 3 години имах такъв случай, за малко да ми откраднат байка (пред очите ми), щеше да стане едно меленце...
Начи аз и един фр, седим на една пейка и отсреща има чешма и сме си оставили колелата там и двама мангали идват (някъде средни на възраст 15-16), та и тоз единия вика "имате ли огънче ве пичове". Аз му отговарям нямам, тоа продължава да дрънка "Що така", "От тука ли сте", 'Какво правите", бе разсейващи въпроси :bawling: , единия почна да намигва на другия и тръгна (другия циганин) към чешмата, уж да пие вода и в същия момент се засилва към байка. Точно в този момент вижда, че двата байка са заключени по-между си... :dontknow: (тъпо цигане) и в същия момент казва "А спънах се" :roll2: :roll2: и тоа мангал къде е седнал до нас на пейката му отвърна "Ти прост ли си" :crazy: и такам и бях надъхан да им' одера главата на тея цигании... (малко ми звучи нереално, нещо което съм го видял с очите си, друг да твърди друго) :roll2:

1. Винаги оставяй колелото си на висока скорост. (в случай, че е прост и почне да върти, още докато се качи на него)
2. Винаги заключвайте колелото си.
3. Винаги бъдете на щрек, в'се пак те умеят да забаламосват!

И когато попаднете в такъв случай, мислете си че ще изгубите всичко! Така, ще имате възможност да изсипете гнева си (кат някой кретен) и мислете к'во ще ви правят след това! :lol:
Ediнственото нещо, kоето прави мечтата невъзможна е страхът от неуспеха!..
Аватар
RushStyle
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 8:41 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот hitar_potter » Нед Сеп 06, 2009 12:40 am

RushStyle написа:1. Винаги оставяй колелото си на висока скорост.

Те са свикнали с тежки предавки. Виж, 1:1 е съвсем различно..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот рс » Нед Сеп 06, 2009 8:41 am

Dr3aMeR написа:Абе един мангал (циганин) ако ти е хвърлил око на колелото още малко и както си го караш ще те бутне и ще ти го вземе... :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!:


Докато преминавах покрай гората до един цигански квартал, 5-6 мангала изкочиха с големи клони в ръце. Метнаха ги на пътя и застанаха между тях - като обиколя клона и да отида до някой циганин. За съжаление планът им проработи. Обиколих клоните (че бях със шосеен) и кривнах към циганин. Всъщност се насочих срещу него, с около 50 :eyebrow:
Оставих го да ме хване, ако иска :D ама той взе, че се хвърли на асфалта встрани от пътя ми.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот X_NRG » Нед Сеп 06, 2009 11:01 am

рс написа:
Dr3aMeR написа:Абе един мангал (циганин) ако ти е хвърлил око на колелото още малко и както си го караш ще те бутне и ще ти го вземе... :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!:


Докато преминавах покрай гората до един цигански квартал, 5-6 мангала изкочиха с големи клони в ръце. Метнаха ги на пътя и застанаха между тях - като обиколя клона и да отида до някой циганин. За съжаление планът им проработи. Обиколих клоните (че бях със шосеен) и кривнах към циганин. Всъщност се насочих срещу него, с около 50 :eyebrow:
Оставих го да ме хване, ако иска :D ама той взе, че се хвърли на асфалта встрани от пътя ми.


Гадове мръсни. Трябва им геноцид!
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот (•̪●) » Нед Сеп 06, 2009 12:13 pm

Изображение
...
SYNDICATE BOURGAS
Аватар
(•̪●)
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 7:43 pm
Местоположение: Варна и Бургас

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот marsa » Нед Сеп 06, 2009 1:23 pm

Само за инфо да споделя как вчера имах възможност да се пробвам от другата страна на барикадата. Клиент в работата ми си беше заключил байка с обикновена заключвалка за 10~15лв, но не могъл да я отключи, че заяла, каза че утре ще дойде с флекс... хванах първата права отверка, която ми попадна и право в ключалката:

2 сек.

Заключвалката в най- добрия случай може да ви помогне за времето, за което ще стигнете до "заключеното" си колело. Ако не е наблюдавано постоянно, то е потенциално откраднато.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот endkuro » Нед Сеп 06, 2009 1:41 pm

Да не говорим, че нали по бтв даваха как репортера си открадваше сам колелото насред НДК. Беше се облякал съмнително, по обирджииски, режеше веригата, а хората минаваха и все едно нищо не е станало. На никой не му дреме, че някой краде. После отиде на витошка и насред минаващите десетки в минута почна пак да реже. Пак никой нищо. После взе флекс, включи го някъде и започна с него, това вече накара един полицай да цъфне. Полицая го пита:
- "Кво праиш бе?"
- "Загубих си ключа." - отговаря спокойно.
- "Откъде взе флекса!?" - пита учудено полицая.
- "Ами от един фр"
- "Резни ей тука по-добре" - посочва му полицая, къде да реже за по-лесно.
Смешна му работа... Дори в центъра, крадците не биха се спряли да разбият веригата ви.
Последна промяна endkuro на Нед Сеп 06, 2009 2:02 pm, променена общо 1 път
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот psixopat » Нед Сеп 06, 2009 1:54 pm

Ето го видеото, което потвърждава горният пост. http://vbox7.com/play:e95f78e1
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот veskoz » Пон Сеп 07, 2009 9:56 am

psixopat написа:Ето го видеото, което потвърждава горният пост. http://vbox7.com/play:e95f78e1

Нямам думи :bigeyes: Аз бих направил опит за граждански арест. Не знам до колко е законно, но нямаше да го пусна да си тръгне. :nono:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот BRAMBARA » Пон Сеп 07, 2009 12:49 pm

На мен брат ми ми подари от неговия мотор едно като катинарче обаче за диска на спирачката не е много ефективно , но ако се качи крадеца на колелото и ще се преобарне на първите 2 метра и няма как да бяга с колелото на гръб :agree:
BRAMBARA
 
Мнения: 855
Рейтинг: 1014
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 11:02 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Dr3aMeR » Сря Сеп 09, 2009 9:40 pm

veskoz написа:
psixopat написа:Ето го видеото, което потвърждава горният пост. http://vbox7.com/play:e95f78e1

Нямам думи :bigeyes: Аз бих направил опит за граждански арест. Не знам до колко е законно, но нямаше да го пусна да си тръгне. :nono:

Пич прав си но каде си ти каде са те :rofl:

Слагайте колелото на най-голямата си скорост и обрищайте кормилото..МНОГО ПОМАГА

1 фр го беше облегнал с обърнато кормило и един циганин ли е къф е минава зад нас засилва се и тръгва да зима колелото и докато видя,че е обърнато кормилото пусна колелото и избяга..а ние ядохме пица на 20 метра от него и тръгнахме към него и ония си мисли,че ако гепи байка ще избяга,но не му се получи.. :crazy: Ако го бехме хванали малиии :eyebrow: :eyebrow:
Аватар
Dr3aMeR
 
Мнения: 72
Рейтинг: 998
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 10:53 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Night_Falcon » Сря Сеп 09, 2009 9:51 pm

А ний, балъците с двукоронките ко ша прайм :bawling:
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот psixopat » Сря Сеп 09, 2009 10:11 pm

:offtopic: Как кво бе.Избиваш горната корона на боксера,обръщаш го, слагаш короната и забравяш. :rofl:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот shadow999 » Чет Сеп 10, 2009 12:05 am

psixopat написа::offtopic: Как кво бе.Избиваш горната корона на боксера,обръщаш го, слагаш короната и забравяш. :rofl:

:rofl: хаха е тука вече няма как да го гепят. Иначе трябва винаги да го наглеждаш. И един съвет ако ви гепят байка и е скъп ще го продават на части ако не са тъпаци , понеже на рамките има номера(кодове) си ги запишете някъде и като си распознаете рамката може да си я вземете бес ядове :smokin:
SCOTT VOLTAGE
Аватар
shadow999
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 10:49 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот za6tovsenamen » Чет Сеп 10, 2009 6:29 pm

Не си купувайте в никакъв случай заключалка с код!!! :boggled:
Ето колко неустойчиви на атаки са! http://www.vbox7.com/play:59f905d6 :qright:
Аватар
za6tovsenamen
 
Мнения: 645
Рейтинг: 1852
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 3:16 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Alpina » Чет Сеп 10, 2009 8:08 pm

Точно колкото и при другите... ключалката няма значени.
Като е с код - тая не може ли да се среже за 2 секунди, вместо да се разгадава 30 :D

Просто ключалките не се ползват за сигурност, а за забавяне за не повече от 5-10 секунди...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот perso » Пон Сеп 14, 2009 5:01 pm

За съжаление, колкото и да го мислим, няма спасение.
Хайдуците коли, банки и какво ли още не гепят и обират, та една ключалка ли ще ги спре?
Истината е, особено за скъпите велосипеди постоянен контрол.
perso
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 1:02 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот frantishek » Пон Сеп 14, 2009 5:31 pm

Ето по този начин ще затрудните крадците!

Изображение
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 131 госта