bolki

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

bolki

Мнениеот MOTuKATA » Нед Окт 12, 2003 1:05 pm

mom4eta v4era spuskax baq dalgo trase.opisal sam go v meropriqtiq(na jacket post4eto).abe ob6to vzeto be6e ot aleko do dragalevci.mnogo dalgo i mnogo barzo.imam meka vilka ama nz 6to sega i dvete kitki me bolqt mnogo.ograni4eni sa mi dvijeniqta s tqx.imam 4yvstvoto 4e sum gi nabil brutalno.ima li ne6to koeto moje da pomogne ili s vremeto ste se opravq?kajete pls stot boli qko!!
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Нед Окт 12, 2003 3:53 pm

мен при такива положения ми помага
1.топло
2.леко раздвижване
3.тръскане/вибрации или някакви други ЛЕКИ опъващи/свиващи самата боляща свивка движения

един готин комбиниран метод: някакъв леген с хладка до топла вода, може да я осолиш малко и ги топваш вътре китките
или леко натискаш дъното на легена, или разтъркваш пак леко дланите една в друга
целта е самите китки да не извършват пълния обем на сгъване а просто да не са неподвижни

друго свиваш ръката в юмрук и почваш леко да удряш нещо не много твърдо но не и меко, талашитена врата примерно е ок, колкото да се чуе удар

за 10-15мин ако ти стане приятно до 30мин, после преставаш и опитваш максимално движение - ако има леко напрежение или лека болка ок (ако няма още по-ок)


пак повтарям - това на мен ми действа добре

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;

***усукването на двете предмишнични кости също натоварва/сгъва китката, най-отпускащото положение е когато дланите са една към друга, така че ако си с леген можеш да натискаш стените навън с външната част на дланта или да удряш леко дъното с ръба на дланта (тип каратистки)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOTuKATA » Нед Окт 12, 2003 6:20 pm

dobre de ama tova normalno li?smisal tezi bolki.vilkata li ne mi e dobra.scream stom kato go kazva6 ot li4en opit zna4i i na teb ti se e slu4valo,koeto me yspokoqva do nqkakva stepen.
mersi za suvetite.ste gi napravq,vapreki 4e tfa s tala6itenata vrata ne mi zvu4i logi4no.
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Нед Окт 12, 2003 7:01 pm

Motuka,
gledai sega-misla si 4e ne ti e pravilna stoikata pri karane.Ima statii v extremno.com i na drugi mesta za tova.Nai-vaznoto koeto mi pomogna na mene e prosto da si sviva6 ratzete v laktite (ako ve4e go pravi6 svii pove4ko).Az kato se prehvarlih na po-6iroko kormilo i ratzete me bolqha dosta 4esto-no za 1 sedmica sviknah i go usetih toq moment.Kitkite mogat da bolat i ot qko stiskane na spira4kite-ama tva ve4e e druga tema
:D.Rakavi4kite pomagat za 2-riq slu4ai;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот heep » Нед Окт 12, 2003 7:33 pm

Kakva ti e vilkata?
Obiknovenno kitki, prasti vao6te cqlata tazi 4ast boli poradi 2 pri4ini:
1. Vilkata ne poema dobre neravnostite ot tova se polu4avat golemi ydari po taq 4ast na racete. Osobeno ako se kara po malki neravnosti s visoka skorost kogava mamata si e.
2. Ot stiskaneto na lo64etata. Golemite natovarvaniq pri4inqvat bolki v stavote i golemiq muskol pod paleca

Xubavo e predi karane da zagree6 racete s leki ypragneniq. Primerbno soc. fiz zarqdka na racete:8D::8D::8D::8D:

Molq da me izvinite za pravotisni punkotoacionni i taka natatak gre6ki teksta e pisan v mnogo ne trezvo sastoqnie
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Нед Окт 12, 2003 9:28 pm

[quote="MOTuKATA"]

dobre de ama tova normalno li?smisal tezi bolki.vilkata li ne mi e dobra.scream stom kato go kazva6 ot li4en opit zna4i i na teb ti se e slu4valo,koeto me yspokoqva do nqkakva stepen.
mersi za suvetite.ste gi napravq,vapreki 4e tfa s tala6itenata vrata ne mi zvu4i logi4no.
[/quote]

Абе мотика,съвсем нормално е да те болят ръцете ако правиш планинско спускане за пръв път.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tanuco » Нед Окт 12, 2003 9:45 pm

[quote="screamBoy"]


друго свиваш ръката в юмрук и почваш леко да удряш нещо не много твърдо но не и меко, талашитена врата примерно е ок, колкото да се чуе удар

за 10-15мин ако ти стане приятно до 30мин, после преставаш и опитваш максимално движение - ако има леко напрежение или лека болка ок (ако няма още по-ок)


[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;

[/quote]

Би ли обяснил малко по-подробно с какво точно тия движения ще ти помогнат?!
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 12, 2003 11:11 pm

afe ima dve neshta koito moish da napraish man za da ne te bolqt
1-po-leko sus spira4kata [:p]
2-ro zemi sloji nekuf svesten amort :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Окт 12, 2003 11:52 pm

Ако е първи-втори път, и при такова дълго спускане, може да се приеме и за нормално (но с доста условности). По принцип обаче не е нормално и си е направо вредно.:xx(: Мен дори с твърдата вилка едно време не помня да са ме боляли китките, а най-много ми се натоварваха при по-груби спускания ръцете от китките до лактите.
Писалите преди мен вече ти обърнаха внимание от какво може да те болят, ама и аз ще повторя:
Може да е от кофти вилка, в смисъл да е много твърда или с много малко ход. Но дори и тогава не може да е само от нея. Трябва да омекотяваш добре с ръцете, китките да са ти сравнително стегнати (т.е. с тях и с пръстите държиш кормилото достатъчно здраво), но от тях нагоре ръцете ти трябва да са като големи амортисьори с много см ход. И наистина трябва да провериш спирачните си лостчета, както и цялото разположение на кормилото – дали са ти удобни и т.н. (Макар че аз лично от неудобно разположение на лостчетата съм изпитвал болки в пръстите на ръцете, а не в китките, ама то кой където го удари ;)).


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOTuKATA » Нед Окт 12, 2003 11:53 pm

priznavam 4e amortesiora ne e mnogo dobar ama poema kam 7 i go ose6tax 4e poema dobre i 4e obira6e neravnostite.oba4e imam 4yvstvoto 4e koko e prav za stoikata.kato karam na dolu cqloto naprejenie mi be6e v racete i glavno v kitkite,vapreki 4e nikoi ne moje da me nakara da ne stiskam kat za svetovno kogato far4a s 46km/h(imax kilometraj),no ve4e ste svivam pove4e v laktite.ina4e me bolqt glavno samite kitki,sqka6 sam gi nabil navatre i imam 4yvstvoto 4e kostite mi sa qko natarteni.cveti naistina mi e edno ot parvite spuskaniq(vtoro),no spored men problema ne e v tova ami v stoikata i moje bi v amortesiora.
ne sam nekav kele6 s malki ra4i4ki,ama neznam 6to taka.qvno 7cm hod ne e mnogo dostata4en.koko sega ste pro4eta za stoikata v sit4eto stot mnoo ne sum sigyren ko iska6 da kaje6 za svivaneto v laktite.
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Пон Окт 13, 2003 8:43 am

7 см ход не е толкова малко,особено щом чувстваш вилката си да поема добре.Болките едва ли ти идват от вилката-моята е с по-малко ход а вече не ме болят ръцете.Спирачките ти обаче не са държали,което е най-вероятната причина...Стискал си яко през цялото време.Нали си спомняш едни кръгли гуми,дето ги стискаш за заякване китката?Предтсави си,че стиснеш едно такова нещо и не го пуснеш половин час.:DМен също са ме боляли ръцете от калпави спирачки.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Пон Окт 13, 2003 11:43 am

Цвети, силното и продължително стискане натоварва предмишниците, а не толкова китките (ако си говорим за мускулите).
MOTuKATA нормално е, ако не си държал правилно кормилото, стойката ти не е била добра и т.н. да те болят. С времето техниките се научават и болките изчезват. Значи основното при спускане е ниска седалка и високо кормило. Първото се постига лесно, за второто вече зависи каква ти е вилката, лапата и самото кормило. За спускане съответно трябват висока вилка (не е задължително, но определено прави геометрията по-"спускаческа"), къса лапа с издигане, кормило тип "Чайка" с поне 65мм дължина. За начало просто сваляй седалката колкото може и се опитвай да се изнасяш максимално назад. Това не значи да си постоянно над задната гума, защото това натоварва доста колената, но просто гледай центъра на тежеста ти да е по-назад, а не да се натискаш на кормилото. Възможно е лостчетата ти да са много на високо. В този случай ако не се изнасяш назад трябва да си "усукваш" китките за да натискаш спирачките. Това усукване само по себе си не е фатално, но по този начин при внезапен удар китката е доста по-уязвима и може да пострада (както вероятно е станало). Винаги си настройвай лостчетата, ако усещаш, че на са ти в удобно положение. Ако се изнасяш повече назад, обаче трябва да са по-нависоко, защото иначе пък ще ти е трудно да ги достигаш. Както Любо вече ти каза, старай се ръцете ти да бъдат един голям амортисьор. Лактите в никакъв случай не трябва да бъдат прави и стегнати. Те трябва да поемат неравностите с които вилката не се справя. Също така ръкохватките ти трябва да са удобни - не трябва да се хлъзгат и да са прекалено твърди. В BAS продават хубави ръкохватки за 8 лева.
Сега карай по-полека докато ти минат и после като се качиш пробвай да караш както ти казах (а и не само аз) - с изнасяне :)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Cveti » Пон Окт 13, 2003 2:35 pm

Абе мен от непрекъснато и яко стискане на спирачки са ме болели ръцете от китките до лакътя.Сухожилията предполагам се претоварват и болят,особено при опит да си движиш китката.Все едно,не мисля,че това е нещо за шашкане,минават си след няколко дни с или без упражнения,мазила и т.н.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOTuKATA » Пон Окт 13, 2003 6:18 pm

ami na mene ve4e mi minaxa kitkite.abe malko mi e kofti stoto lubo namekva6e ne6to ot sorta 4e qvno sa mi slabi kitkite i za tova me bolqt.tova ne me kefi mnogo mnogo,no tova mi e vtoroto spuskane i sled parvoto ni6to ne me bole6e.abe nz.jacket mersi mnogo za dalgoto post4e.mnogo mi pomogna,i sega ste gledam sledva6tiq pat da izpalnqvam to4no kakvoto kaza.cveti mersi mnogo.
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Пон Окт 13, 2003 6:19 pm

От китката до лакътя ти е предмишницата ;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот screamBoy » Пон Окт 13, 2003 9:12 pm

@Tanuco - s takiwa 'dwiveniq' nqmam predstawa kakwo mi pomaga, dali mi pomaga - chustwam se OK kato gi prawq i syshto mi se uspokoqwat nqkakwi nategnati neshta ako sym useshtal. Move bi ot porodenite wibracii.

@all - ne zabrawqjte che kogato se e spuskal oswen wsichkite neshta e imalo i STUD. Men sa me bolqli prysti, glezeni i kolena ot stud+razni shits.
Dori edin pyt s ADI kato se praihme na bobsleisti posle 3 dena mi bqha kofti stypylata i glezenite.

MOTu ima i drug wariant, ako kormiloto ti e zawyrtqno po kofti nachin, ako dwata kraq sa pod ygyl trqbwa da styrchat nazad i leko nagore, taka e naj-udobno za dylgo karane.
Poslednoto e lostchetata na spirachkite da sa ti prekaleno nagore, trqbwa da sa na okolo 40-45' nadolu t.e. kato sednesh i rechesh da stisnesh spirachkite towa da stawa samo s prystite, dlanta da e nepodwivna *** towa poslednoto e kato doobqsnenie na napisanoto ot Jacket

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOTuKATA » Пон Окт 13, 2003 9:17 pm

da be verno!smisal ne se 4yvstvax sigyrno ot na4ina po koito darja i lost4etata i rakoxvatkata!smisal na mesta racete mi izfar4axa ot kormiloto stot ne mi be6e ydobno za xva6tane.zna4i trebe da gi digam na gore,ok taka ste napravq:)mersi scream
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Окт 14, 2003 10:44 pm

Лостчетата, както и разположението на кормилото, се гласят еднократно, а не се променят при всяко каране (както седалката например при спускане). Затова си нагласи лостчетата добре.
Аз използвам следната препоръка, прочетена от няколко места:
Лостчетата трябва да са извъртени така, че когато си изтеглен назад (и то доста) и си опънеш пръстите, за да стигнеш до лостчетата, пръстите и останалата част от ръката ти да образуват една права линия, т.е. да няма чупка в китката. Това ще доведе до малка чупка при нормално положение, например когато си седнал на седалката, но не се тревожи – няма проблеми. Важното е, когато се спускаш да достигаш лостчетата лесно и стискането им да те натоварва възможно най-малко.
Ако лостчетата ти имат реглаж на отдалечеността от кормилото (това е, за да ги нагласиш според големината на ръката си и дължината на пръстите), трябва да ги регулираш така, че да ги издърпваш със средната част на показалеца и средния пръст (тази част, която е между първата и втората сгъвка на пръста от върха към основата).
:8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Вто Окт 14, 2003 11:02 pm

probvai bez spira4ki :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOTuKATA » Вто Окт 14, 2003 11:47 pm

ne mislq 4e imam vazmojnost da regyliram lost4etata,no vse pak ste vidq i ste napravq taka kakto kazva6.mersi admin
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Сря Окт 15, 2003 12:58 am

motika - ne e vuzmojno da nqmash vuzmojnost :D

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Сря Окт 15, 2003 7:13 pm

Lubo e prav ,4e edno ot osnovnite ne6ta e pravilniq zahvat i zahvata pri kormiloto i samoto natiskane na spira4kata i samiq ugul koito se obrazuva. 4esno da ti kaja az nqmam to4na aritmetika kak da si naglasq lost4eto , prosto si go naglasqm kakto na men mi e udobno da imam maksimalna sila pri natiskane na los4eto i dobra opora na ostanala 4ast to rukata vyrhu kormiloto i ne na posledno qmsto pri iznasqne zad sedalkata polojenieto na rukata stiska6ta losta da ne e mnogo promeneno - za6otto sum vijdal hora s taka nastroeni lost4eta 4e kak gi stigat neznaq.
Kitkite bolqt nai ve4e ot vibraciite - a te se poemat purvo ot Gumata ti /po golqm balon po dobre za tvoite kitki :)/, sled tova ti e amortisiora , sledva samata rukohvatka i ne na posledno mqsto tvoeto tqlo kato poema6to neravnostite ili taka izrazenoto ot teb prisvivane v laktite .
Men kitkite me bolqha do edno vreme posle ve4e samos e umorqvat , taka 4e qko karane i tva mue maikata i 6ti minat sled nqkoi drug mesec !
USPEH!

[b]nqma ni6to po ne6tastno ot 4ovek vqrva6t na sobstwenite si izmislici![/b]
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bikerider » Чет Окт 16, 2003 2:58 pm

[quote="MOTuKATA"]

mom4eta v4era spuskax baq dalgo trase.opisal sam go v meropriqtiq(na jacket post4eto).abe ob6to vzeto be6e ot aleko do dragalevci.mnogo dalgo i mnogo barzo.imam meka vilka ama nz 6to sega i dvete kitki me bolqt mnogo.ograni4eni sa mi dvijeniqta s tqx.imam 4yvstvoto 4e sum gi nabil brutalno.ima li ne6to koeto moje da pomogne ili s vremeto ste se opravq?kajete pls stot boli qko!!
[/quote]


zabraviate rebound-a na vilkata...

MOTиKA, az na tvoe miasto bih probval da si zabavia rebound-a na vilkata (no ne prekaleno, da ne pochne da ti biaga prednicata v zavoite)...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот screamBoy » Чет Окт 16, 2003 9:31 pm

повечето от нас нямат вилки с rebound :(((
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Окт 16, 2003 9:53 pm

[quote="screamBoy"]

повечето от нас нямат вилки с rebound :(((
[/quote]


Колко коффффти! А защо не пишете на дядо Коледа да ви донесе? :D:D:D И да не забравите да му пишете за хубави ръкавици, щото за тях дотук никой нищо не каза... Айде бързо, че Коледа наближава:D

Get mad, then get over it.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Jacket » Пет Окт 17, 2003 6:45 am

И с какво точно ще помогнат ръкавиците в случая? Човека го болят КИТКИТЕ ...мда.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот bikerider » Пет Окт 17, 2003 12:25 pm

[quote="screamBoy"]

повечето от нас нямат вилки с rebound :(((
[/quote]


mi znachi tebe tochno ot tova te boliat racete... ot barz rebound :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Окт 17, 2003 12:27 pm

[quote="Jacket"]

И с какво точно ще помогнат ръкавиците в случая? Човека го болят КИТКИТЕ ...мда.
[/quote]


мускули, ръкавици, ръкохватки, кормило, вилка, гума - това са все неща които обират вибрациите и щадят ръцете/китките...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот korlitz » Пет Окт 17, 2003 2:24 pm

men vinagi me boliat sled takova karane, i zatova si hvashtam kitarata i ot akord na akord se razdvijvat i spirat da boliat
[quote="MOTuKATA"]

mom4eta v4era spuskax baq dalgo trase.opisal sam go v meropriqtiq(na jacket post4eto).abe ob6to vzeto be6e ot aleko do dragalevci.mnogo dalgo i mnogo barzo.imam meka vilka ama nz 6to sega i dvete kitki me bolqt mnogo.ograni4eni sa mi dvijeniqta s tqx.imam 4yvstvoto 4e sum gi nabil brutalno.ima li ne6to koeto moje da pomogne ili s vremeto ste se opravq?kajete pls stot boli qko!!
[/quote]
korlitz
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Пет Окт 17, 2003 3:01 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Jacket"]

И с какво точно ще помогнат ръкавиците в случая? Човека го болят КИТКИТЕ ...мда.
[/quote]


мускули, ръкавици, ръкохватки, кормило, вилка, гума - това са все неща които обират вибрациите и щадят ръцете/китките...
[/quote]

Е, съмнява ме че ръкавиците ще помогнат в случая... Много добре знам как се получава тези болки и повярвай ми дори бинтове и ластици не помагат, ако не знаеш как да си държиш ръцете.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта