Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот kro_ » Пет Апр 10, 2009 7:42 pm

Здравейте,
Моята тема са мотоциклетите и пътешествията с тях, но днес следобед карайки по околовръстния път на София,
забелязах момче с колело, което очевидно идваше отдалеч. Спрях и се заговорихме.
Somen Debnath, така се казва. Пътува от Индия с един хъм, доста окаян велосипед.
Пристигнал е вчера. Май са го пообрали в София ... Посетил е посолството на Индия и се е оправил.
Рядко весело момче, пообщувахме половин час. Пътува от 2004г. Видял е доста.
Твърди, че нищо не му трябва, но само той си знае.
Ще се радва много да се срещне с БГ велосипедисти.
Това е негова стара снимка, която намерих от нета:

Изображение
П.П.
Момчето ще е в БГ още няколко дни.
Днес продължи по пътя си.
Имам неговия БГ тел. номер/дали са му от посолството/.
Ако някой прояви интерес нека пише.
kro_
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 7:14 pm

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот kro_ » Пет Апр 10, 2009 8:35 pm

Може би трябваше да напиша, че пича е качвал TAGLANGLA 17582 FT ...5359m
kro_
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 7:14 pm

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот veskoz » Сря Апр 15, 2009 4:31 pm

Баси пича ма т'ва AIDS publication ме обърква нещо :eek3: или аз не схващам контекста.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Admin » Чет Апр 16, 2009 12:47 pm

Сомен вчера дойде на сбирката ни в 1516 и разказа разни интересни неща. Трудно ми е да предам всичко, тъй като ми беше тежък ден и бях малко разсеян, а също и болен, но все пак ето някои впечатления:

Тръгнал е да обикаля света през 2004 г., планът му е с продължителност 16 г., т.е. иска да приключи до 2020 г.
България е 39-тата държава, през която минава. Дошъл е тук с кораб през Черно море от Грузия. Ще остане още няколко дни, защото чака да му издадат виза за Македония. Търси си подслон за дните след събота, така че ако някой желае да го приюти като гост, ще го свържа с него.
За жалост са го ограбили за добре дошъл в България. Взели са му харддиск с 10 000 снимки, а също и фотоапарата (ако правилно съм разбрал).
Това със СПИН е една от мисиите в пътуването му - да информира различни хора в местата, през които минава, за разпространението на това заболяване и опасностите, свързани с него. Също така разказва и за Индия и за каквото се сетите да го попитате.
По време на пътуването си преживява като работи тук-там, а също и от дарения и помощ от случайни хора.
Велосипедът му е съвсем елементарен, стоманена рамка (много от частите също), много тежък... но явно духът му е силен, щом е стигнал дотук с него.
Както е писал и kro, Сомен е приятелски настроен към всеки и иска да се среща с различни хора, би се радвал дори да покара с някого насам-натам. Ако някой има желание да осъществи контакт с него, нека ми пише на ЛС.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот merichka » Съб Апр 18, 2009 6:39 am

Здравейте, всички!
Сомен се свърза с мен в четвъртък и днес (събота) ще дойде у нас. Гостната ни стая е free, така че ще може да остане, докато му е нужно. Не се притеснявайте, ще има покрив над главата си :)
Весели празници!
мери
merichka
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 18, 2009 6:33 am

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Alpina » Съб Апр 18, 2009 7:34 am

Браво :beer: :bowdown: :clap:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Blink92 » Съб Апр 18, 2009 11:45 am

Евала на такива хора.Respect!
Тъй като казахте, че колелото му цялото е много тежко се замислих дали Веломания ЕооД немогат да му подарят една алуминиева рамка или пък даже и цяло колело.Бих казал, че ако това колело се справи относително добре с прехода на момчето би било огромна реклама за Веломания.
Може и да греша...
Blink92
 
Мнения: 449
Рейтинг: 1197
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:10 pm

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот veskoz » Нед Апр 19, 2009 10:09 am

Blink92 написа:Евала на такива хора.Respect!
Тъй като казахте, че колелото му цялото е много тежко се замислих дали Веломания ЕооД немогат да му подарят една алуминиева рамка или пък даже и цяло колело.Бих казал, че ако това колело се справи относително добре с прехода на момчето би било огромна реклама за Веломания.
Може и да греша...


+1 :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Shorty » Нед Апр 19, 2009 7:27 pm

Blink92 написа:Евала на такива хора.Respect!
Тъй като казахте, че колелото му цялото е много тежко се замислих дали Веломания ЕооД немогат да му подарят една алуминиева рамка или пък даже и цяло колело.Бих казал, че ако това колело се справи относително добре с прехода на момчето би било огромна реклама за Веломания.
Може и да греша...


Идеята е супер! Ще не само реклама за Веломания (за които едвали ще е огромна загуба), но и за БГ (ако го снабдим с БГ рамка). Дано да стане подобно нещо :bowdown:
Shorty
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 10:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот тучо чучо » Вто Апр 21, 2009 11:32 am

А защо не съберете некой лев да му купите рамка или велосипед, като сте такива мераклии, а очаквате някой друг да ги плати? :xx(:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот hitar_potter » Вто Апр 21, 2009 5:59 pm

Щото не са производители на велосипеди?

Предполагам, че човекът не би се навилда си зареже колелото... Според мен, има някакъв сантимент към него и ако бях аз, нямаше да го сменя :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот sherpite » Вто Апр 21, 2009 6:23 pm

merichka написа:.... Гостната ни стая е free, така че ще може да остане ...

:bowdown: Радвам се да го чуя :clap: Имаш ли да ни разкажеш още нещо за него?

П.П. @Capoeira Супер радвам се, че човека ще има и положителни спомени от нашата страна, че с тия кражби...
Последна промяна sherpite на Вто Апр 21, 2009 6:52 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Shorty » Вто Апр 21, 2009 6:30 pm

тучо чучо написа:А защо не съберете некой лев да му купите рамка или велосипед, като сте такива мераклии, а очаквате някой друг да ги плати? :xx(:


Много българско.. евала бе!
Защото никой от нас не притежава магазин за колела. Вярвам би се съгласил с мен, че една рамка на Ram HT2 или Drag ZX5 с цена от 200лв в магазина не биха ощетили нито BAS, нито Bike Center, нито Веломания. Да не говорим, че това не е производствената цена, а пазарната т.е. сигурно им идва на по 100-120лв...

П.С. Да, съгласен съм да съберем по 10-15лв за човека и да му купим рамка. Ще са нужни 20-ти на членове на форума.
Shorty
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 10:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Capoeira » Вто Апр 21, 2009 6:47 pm

Shorty написа:
тучо чучо написа:А защо не съберете некой лев да му купите рамка или велосипед, като сте такива мераклии, а очаквате някой друг да ги плати? :xx(:


Много българско.. евала бе!
Защото никой от нас не притежава магазин за колела. Вярвам би се съгласил с мен, че една рамка на Ram HT2 или Drag ZX5 с цена от 200лв в магазина не биха ощетили нито BAS, нито Bike Center, нито Веломания. Да не говорим, че това не е производствената цена, а пазарната т.е. сигурно им идва на по 100-120лв...

П.С. Да, съгласен съм да съберем по 10-15лв за човека и да му купим рамка. Ще са нужни 20-ти на членове на форума.

Първи кандидат отдава 20-30лева, запозах се с него когато му оправяха колелото в сервиза на веломания(Хигиената) и мога да кажа че по приветлив човек много трудно се среща. Там поне механика му подари по хубава задна главина с шина защото неговата беше изгнила от ръждата.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Alpina » Вто Апр 21, 2009 8:10 pm

Аз също бих се включил с 20-30лв.
Обаче смятам да му подаря друго, което ще спести около 2кг от екипировката му.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Cipokrila Zizibaga » Вто Апр 21, 2009 8:32 pm

Бих се включил с 30лв. но към кого да се обърна за това :dontknow: а междо другото момчето още ли е в България ? :)
Аватар
Cipokrila Zizibaga
 
Мнения: 463
Рейтинг: 1334
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 11:40 pm
Местоположение: с.Горно Нанадолнище

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот merichka » Сря Апр 22, 2009 1:39 am

Здравейте, отново!
Видях, че има въпросче към мен (sherpite) и реших да се включа с повече инфо за Сомен.
Първите две години от обиколката му е бил само в Индия (голяма страна, какво да се прави :)) Минал е през Туркменистан, Таджикистан, Узбекистан, Грузия, Турция и т.н. Води си дневници и някой ден ще опише подробно всичко, през което е минал. Наистина се надявам да не запомни България с това, че тук са го обрали! Освен споменатите от Admin-а неща са му взели също така и телефона, и известно количество пари. Всъщност, най-много го е яд за снимките, защото както казва той - "това е моят живот". (То е като да си загубиш телефона - не те е яд толкова за апарата, колкото за контактите, дето ги имаш вътре.) От Бургас до София е дошъл за три дни и през тях никой никъде не е искал да го подслони и е спал на открито :( В другите страни е спал в гостните стаи на индийските посолства, но тук нямали такива и - ето го у нас :) :) :) С него е много готино, весело и интересно; той е много усмихнат, позитивен, отворен за нови познания, вкусове и пр. В събота идва заедно с нас да обикаляме кварталната църква, даже носеше запалена свещичка. Децата ми толкова свикнаха с него, че вече искат да ги целува за лека нощ :love: Не се задържа много вкъщи, де - ходи насам-натам, трупа нови впечатления и приятели. Чака в момента от индийското послоство да му уредят среща с министър-председателя, с министъра на екологията (околната среда и водите, всъщност) и с министъра на здравеопазването. Утре (сряда), ще чете беседа някъде, но той ли не беше съвсем сигурен къде ще е, аз ли не го разбрах... Аз лично писах e-mail до Шоуто на Слави (едно време знам, че си канеха някакви известни гости, не знам сега как е), но още не са ми отговорили. Мисля, ако до утре не ми отговорят положително, да пиша до още една-две телевизии, два-три вестника. В края на краищата, това си е новина, все някой ще иска да я отрази. А и ще даде гласност на каузата му.
Колелото му наистина е мноооого старо, тежко е, с желязна рамка, без скорости, пригодил си го е за багажа с едно желязно кошче отстрани (размечтах се да го поканят при Слави и той да му подари някакво, което да изкара до края на пътуването му...) Само дето и аз като hitar_potter не смятам, че ще се съгласи да го остави. Разбира се, не съм го питала, но ако смятате, че може да направите това за него, като се прибере утре ще го питам дали ако има възможност, би го сменил.
Моля Ви, не се дърляйте кой какво би му подарил и защо не го прави - Сомен е толкова далече от тия неща, че само идеята, че някой се кара заради него ще го разстрои. Освен това ще е кофти някой да си прави реклама на негов гръб, в смисъл, как точно ще изглежда: "Ми той тука прави антиспин кампания, ама е с колело от "ЕТ Иванчо"", примерно. Някак си му обезсмисля каузата. Сякаш е тръгнал да прави реклама на марката велосипеди. Не знам, разбира се, това си е мое мнение, някой от Вас, може да мисли другояче :peace: Ние със съпруга ми също бихме се включили с парички, ако тук се вземе такова решение.
И последно: да, Cipokrila Zizibaga - "момчето" все още е тук, в България. Ще остане още десетина дни, след което продължава към Македония, Гърция, Италия...
Давам Ви линк към профила му в CS, където всъщност се и запознахме:
(там има и много снимки от пътуването му дотук, предполагам, за в бъдеще ще добавя и още)

http://www.couchsurfing.com/people/somen/

Много усмихнати и слънчеви дни Ви пожелавам!
мери
merichka
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 18, 2009 6:33 am

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот тучо чучо » Сря Апр 22, 2009 10:39 am

Shorty написа:Много българско.. евала бе!
Защото никой от нас не притежава магазин за колела. Вярвам би се съгласил с мен, че една рамка на Ram HT2 или Drag ZX5 с цена от 200лв в магазина не биха ощетили нито BAS, нито Bike Center, нито Веломания. Да не говорим, че това не е производствената цена, а пазарната т.е. сигурно им идва на по 100-120лв...

П.С. Да, съгласен съм да съберем по 10-15лв за човека и да му купим рамка. Ще са нужни 20-ти на членове на форума.

По традиция, българско гостоприемство би означавало да се съберат пари, за да се подари нещо, за което давате идея, а не да очаквате наготово НЯКОЙ друг да подари нещо, което струва пари, усилия и ресурс по принцип. Всеки един от горепосочените търговци или производители е вложил много такъв във всяка една рамка/велосипед.
Но както вече виждам, достигнахте до правилния начин и сами. Поздравления! :agree:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот sherpite » Сря Апр 22, 2009 11:14 am

@ merichka Много се радвам за споделеното. Също така, че вашето семейство е толкова гостоприемно, отворено към света, новите приятелства. Много се радвам, че сте успели да включите Сомен в този най-голям и светъл християнски празник, а именно Великден. Браво вашето семейство е достойно за уважение и пример за подражание. Много съм горд с Вас! :bowdown: :agree:
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот merichka » Сря Апр 22, 2009 12:01 pm

Благодаря ти, sherpite, идва ми добре твоето мнение след множеството изказани от колежките ми, че съм луда да пусна в дома си чужд човек, щото, виждаш ли, можело да е сериен убиец или педофил!
merichka
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 18, 2009 6:33 am

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Ko-sta » Сря Апр 22, 2009 1:57 pm

:offtopic: Драги тичо чучо, моля те когато се дистанзираш от дадена идея да не даваш акъл.Дали ще се сетим, или не си е наша работа.И повярвай ми не правиш реклама на българските производители (които уважавам) с такива коментари.По мое мнение си станал с ... на горе.Като не искаш да се включиш, ПОНЕ СПРИ ДА ПИШЕШ В ТЕМАТА :offtopic:
По темата аз давам 20-30 лв за каузата.
Предлагам да запази старите си части в БГ по сантиментални причини и да има повод да се върне някой ден.
Поздрави.
Ko-sta
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 1:49 pm

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот тучо чучо » Сря Апр 22, 2009 2:11 pm

:offtopic:
Недотам драги ми, Ko-sta, когато се опитваш да се направиш на пич, и то с първо мнение във форума, моля те, поне пиши правилно името ми.
Аз се дистанЦирам от идеята, въпреки, че лично ви я препоръчах. :magnify:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Capoeira » Сря Апр 22, 2009 2:31 pm

Както и да е вече сме 3-ма сигурни чакаме само 4-ти и се срещаме някъде да отидеме заедно да я купим. А що се отняся до БАС и Веломания, нека парите си ги задържат и ги дадат за обучение на персонала - "чашки не се свалят и слагат с чук, и дисковите спирачки не се обезмасляват с силиконов спрей". Ако някой колега от форума моеж да му наплете една предна шина с главина имам и шина и главина със спици но не мога да плетя.

П.С. междувременно ще помоля колежката merichka, тайно или явно под предтекст, да премери какъв размер е рамката му в момента, на мене ми се видя 17"
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот merichka » Сря Апр 22, 2009 2:47 pm

mmm, всъщност, Capoeira , колегата е съпругът ми. Ще трябва да го изчакам да се върне от работа, пък и Сомен да се прибере, че от вчера е някъде по гостита :) Като придобия нужната информация, веднага ще я споделя.
merichka
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 18, 2009 6:33 am

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 22, 2009 2:51 pm

Евала за куража на човека...готов съм да дам и аз 20-30 лева за колелото. Имам и една задна главина Формула, за 9 скоростна касета, дето е карана много малко и ако върши няква работа я подарявам. Главината не е за диск.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот veskoz » Сря Апр 22, 2009 3:01 pm

Ko-sta написа::offtopic: Драги тичо чучо, моля те когато се дистанзираш от дадена идея да не даваш акъл.Дали ще се сетим, или не си е наша работа.И повярвай ми не правиш реклама на българските производители (които уважавам) с такива коментари.По мое мнение си станал с ... на горе.Като не искаш да се включиш, ПОНЕ СПРИ ДА ПИШЕШ В ТЕМАТА :offtopic:
По темата аз давам 20-30 лв за каузата.
Предлагам да запази старите си части в БГ по сантиментални причини и да има повод да се върне някой ден.
Поздрави.


Говориш глупости! Никой не е казал че се дистанцира. И на всичкото отгоре е абсолютно прав ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Capoeira » Сря Апр 22, 2009 3:05 pm

той кара малко сингълспиид и аз нямам команда и дереильор който да му сложа иначе имам и още една шина със спици некарани. Направо кажете кога ви е удобно да се видиме и поръчаме или вземем направо рамката

veskoz написа:Говориш глупости! Никой не е казал че се дистанцира. И на всичкото отгоре е абсолютно прав ;)

Ако намаш какво да кажеш по добре не го казвай, никой няма нужда от кошаревски свидетели, така че следващият ти пост гледай да има поне частичка смисъл
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Alpina » Сря Апр 22, 2009 3:23 pm

Според мен колелото пак трябва да е сингъл спийд.
Едно защото така или иначе е минал толкова много километри по този начин -> не го плаши. Когато имало по-голям наклон - спирал и почвал да бута като така разглеждал наоколо :)
Второ - скорости биха създали вероятни проблеми. Колкото по-просто - толкова по-добре. Според мен точно за това е с такова колело.
Често е на места, където няма в близост велосервиз и каза, че ако има някакъв проблем просто слиза и почва да бута докато не намери помощ или такъв.
Последна промяна Alpina на Сря Апр 22, 2009 3:31 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Ko-sta » Сря Апр 22, 2009 3:30 pm

:offtopic: Следващия път ще внимавам как изписвам името ти Тучо ЧИЧИ :) .
Винаги съм се чудел какво преставляват хора като теб на яве(в реалния свят). Не пиши когато не те интересува идеята(не даваш пари) .И не позна аз съм си пич без да се правя.И пак не позна не ми е първи пост имам регистрация от преди 5 години и само чета, но твоя тон ме накара да си я подновя без да изчакамда я затрият до края на този месец.Ходи се разходи някъде и си почивай повече, ако си мислиш, че си много по-умен или компетентен от всички мога само да ти кажа "съжалявам те" :nono: . :offtopic:
По темата, ако сменим рамката няма ли да се наложи да сменяме и много други части(колче, касета, жила и т.н.).
Ko-sta
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 1:49 pm

Re: Somen Debnath - Around The World Bi-Cycle Tour

Мнениеот Capoeira » Сря Апр 22, 2009 3:39 pm

Средното не би трябвало да създава проблеми, колче ще се намери в краен случай купи. Мен багажниците му много ме притесняват и вилката която е 1". Едно време Drag Grizly беше така с Oversize чело и 1" вилка, та сега ще разпитам да намеря чашките който се ползваха.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта