НОВО!!! Рейтинги във форумите на МТБ-БГ

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

НОВО!!! Рейтинги във форумите на МТБ-БГ

Мнениеот Admin » Чет Ное 22, 2007 1:36 am

Ако някой е останал ужасен от черепа и страшното съобщение над него, особено ако е пропуснал да прочете и дребните букви отдолу, моля да ни извините за причинения сърцетуп!

Причината за тази шегичка бе въвеждането на промените, с които се създава системата от рейтинги във форумите на МТБ-БГ.

Как се стигна до тази система можете да прочетете (ако имате 1-2 свободни дни) тук:
viewtopic.php?t=29879

Какви са правилата на системата от рейтингите и основните й характеристики, можете да видите тук:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=68091

А в бъдеще коментари и запитвания можете да правите в настоящата тема. Апелирам да не бързате с тях, защото теоретичното обсъждане на рейтингите бе достатъчно обширно и сериозно, сега остава да видим дали ще проработят и на практика, а за това ще трябва време. Вероятно повече, отколкото ни се иска.

Искам да благодаря най-сърдечно на хората, които помогнаха за създаването на тази система. Покрай тези промени групата на „форумните духове” се увеличи с още един, ама и той се зарази от скромност и не ще да блесне, така че „анонимно” му изказвам благодарността си за това, че се нагърби с писането на тая форумна „екстра” и се радвам, че задачата му стана толкова интересна и я взе така присърце. :agree: Имаше и хора, които помогнаха със своите предложения за това кое как да бъде направено, както в една от цитираните теми, така и по други канали – благодаря и на тях. :agree: За щастие поне авторът на идеята не можа да остане анонимен, тъй като я предложи на всеослушание. Марто (PtD), благодаря ти и дано всичко сработи, както ни се иска! :agree: :beer:

Казвайки горното, призовавам всички, както и себе си, за достатъчно здрав разум. Колкото и да съм радостен от въвеждането на тези рейтинги, колкото и надежди да възлагам на тях, трябва да се отчете фактът, че става дума за хора, а те са в състояние да объркат и най-съвършената (на теоретично ниво) система. Така че нека не прибързваме с еуфорията или пък с критиките. Възможно е дори да се наложат промени в първоначалните настройки на системата, добавяне на туй-онуй и т.н., защото не всичко може да се предвиди. Каквото трябва, ще бъде направено, добавено, поправено и ако се наложат такива неща, моля предварително за търпение и разбиране.

Основното, което представляват тези рейтинги за мен, е възможността за всеки, който успее да спечели одобрението на този форум (като сбор от хора), да оценява на свой ред полезността на информацията и отношението, които поднасят и демонстрират останалите. Казано по-просто, всеки ще има своите инструменти за влияние във форума и всеки ще може да се „добере” до тези инструменти, ако пише по един полезен и приемлив за повечето съфорумци начин. Затова призовавам хората, които от днес имат право на глас, да го използват разумно, активно и коректно (най-вече спрямо себе си и принципите си). С въвеждането на тази система от рейтинги, фразата „Форумите са ваши. Пазете ги от боклук!” придобива още повече смисъл. Оттук нататък форумът може да тръгне в тази посока, която посочат хората в него. Надявам се тя да е добра - не за мен лично, а за активните посетители на това място.

Нека гласуването започне сега! :D
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Чет Ное 22, 2007 9:46 am

Предлагам да има "цена" за гласуване.

Т.е. когато оценяваш поста на даден потребител да ти се отнемат една или две точки.
За мен има доста положителни страни, но в момента не мога да пиша...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 22, 2007 9:56 am

Такава е системата за рейтинг в тунинг.бг. Но разликата е, че това, което са измислили Admin & Co., не е рейтинг на потребителите, а оценяване пряко на мненията им. Това всъщност означава, че тази цена на мненията е излишна. Ако беше рейтинг на самия потребител (гаден - готин), може би щеше да има смисъл. Но тук е за мнението (нали всяко мнение може да бъде оценено само веднъж). Което ме навежда на мисълта, какво ще стане ако двама души едновременно решат да гласуват за едно мнение, но с противоположни гласове...?
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Admin » Чет Ное 22, 2007 10:22 am

@Alpina
Обсъждахме твоето предложение преди време, но решихме че подобно нещо ще възпира хората от гласуване.

@Sky_Knight
От техническа гл.т. вероятността двама души да гласуват за един и същи пост по едно и също време с точност до секундата е по-скоро теоретична (при сегашните разбери на форума и брой на потребителите). Дори някакси да успее да стане това нещо, следват там разни обработки на разни места (не мога да ти обясня, щото нищо не разбирам от php, MySQL и т.н. и в крайна сметка би трябвало едната заявка да бъде обработена, а другата да върне грешка.

Въпросът ти има и една друга, по-практическа страна и затова (поне в началото) често ще виждате съобщения от типа: "Не можете да гласувате още ххх секунди" или "За това мнение вече е било гласувано". Става дума за следното: да речем, че си отворил една тема. В момента на зареждането й се прави проверка за всеки пост и в резултат на това за някои постове имаш + и -, а за други не. Докато я прочетеш и решиш евентуално да гласуваш за някой от постовете, може друг вече да го е направил за същия, но това няма как да се отрази без презареждане на страницата. И тогава ако опиташ да гласуваш, ще ти даде подобно съобщение. Същото се получава, ако междувременно си гласувал преди по-малко от 10 минути за друго мнение (лесно е да се направи, ако отваряш темите в отделни табове, както правя аз например).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SpoileR » Чет Ное 22, 2007 10:25 am

Sky_Knight написа:Което ме навежда на мисълта, какво ще стане ако двама души едновременно решат да гласуват за едно мнение, но с противоположни гласове...?



Ще стане нула и трябва трети да се меси...(предполагам :dunno: )
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Чет Ное 22, 2007 10:35 am

SpoileR написа:
Sky_Knight написа:Което ме навежда на мисълта, какво ще стане ако двама души едновременно решат да гласуват за едно мнение, но с противоположни гласове...?



Ще стане нула и трябва трети да се меси...(предполагам :dunno: )

НЕ, MySQL ще върне грешка на втората заявка, ако предположим че се движат почти паралелно във ремето, все пак в рамките на милисекунди едната ще влезе преди другата. Първия успял да влезе глас става меродявен, другите не могат да го променят, въпреки, че са почнали да подават заявката си в едно и също време. ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 22, 2007 2:09 pm

предварително да се извиня, ако задавам въпрос, който вече е обсъждан...
та- тъй като модераторите могат да си "коригират" постовете... тяхното оценяване обективно ли ще е... (т.е. оценката ЗА техните мнения, ако приемем че някой е написал някаква тотална глупост и в последствие си я коригира...)
дано е станало ясно за какво говоря, че в момента мноооги ми се спи.. :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот 4getcredo » Чет Ное 22, 2007 2:15 pm

MAN6 написа:предварително да се извиня, ако задавам въпрос, който вече е обсъждан...
та- тъй като модераторите могат да си "коригират" постовете... тяхното оценяване обективно ли ще е... (т.е. оценката ЗА техните мнения, ако приемем че някой е написал някаква тотална глупост и в последствие си я коригира...)
дано е станало ясно за какво говоря, че в момента мноооги ми се спи.. :)


Ако те разбирам правилно... модераторът може да коригира съдържанието на поста си, но не и оценката, съответно рейтинга, който си му дал, прочитайки неподправената глупост... нещо такова :) Известен недостатък на подобна ситуация е, че хората няма да се убедеят в основанията на твоята оценка непосредствено.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Ное 22, 2007 2:17 pm

4getcredo написа:
MAN6 написа:предварително да се извиня, ако задавам въпрос, който вече е обсъждан...
та- тъй като модераторите могат да си "коригират" постовете... тяхното оценяване обективно ли ще е... (т.е. оценката ЗА техните мнения, ако приемем че някой е написал някаква тотална глупост и в последствие си я коригира...)
дано е станало ясно за какво говоря, че в момента мноооги ми се спи.. :)


Ако те разбирам правилно... модераторът може да коригира съдържанието на поста си, но не и оценката, съответно рейтинга, който си му дал, прочитайки неподправената глупост... нещо такова :)


Точно така, никой не може да промени оценката, която е получило дадено мнение. Не само модераторите, всички имат право да си променят постовете в рамките на 1 час (а модераторите без ограничение във времето). Това ще рече, че ако си промениш поста, преди някой да е гласувал за него, това може да промени оценката, която той ще получи. Но ако вече е гласувано, край.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 22, 2007 2:25 pm

именно- модераторите имат неограничено време.
да кажем сега АДМИН пише някаква пълна боза... съответно получава да кажем 10 отрицателни гласа. след 4 часа си променя мнението иполучава 40 положителни.. (или пък направо си изтрива мнението, както направи вчвера ozzie, и от там се сетох да питам)
сега по-ясно ли е? :)
лягам да спя.. после ще чета пак :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Чет Ное 22, 2007 2:26 pm

MAN6 написа:именно- модераторите имат неограничено време.
да кажем сега АДМИН пише някаква пълна боза... съответно получава да кажем 10 отрицателни гласа. след 4 часа си променя мнението иполучава 40 положителни..
сега по-ясно ли е? :)
лягам да спя.. после ще чета пак :)


MAN6, за всяко мнение може да се гласува само по веднъж! :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jivkonik » Чет Ное 22, 2007 2:31 pm

did написа:
MAN6 написа:именно- модераторите имат неограничено време.
да кажем сега АДМИН пише някаква пълна боза... съответно получава да кажем 10 отрицателни гласа. след 4 часа си променя мнението иполучава 40 положителни..
сега по-ясно ли е? :)
лягам да спя.. после ще чета пак :)


MAN6, за всяко мнение може да се гласува само по веднъж! :beer:

Което е отличен подход и обезмисля събирането на" фенклуб, дето да ти нацъка 20 пюсчета на убавия пост за да ти дигне рейтинга" - който пръв ти види писанието и прасне плюс или минус и това е! Колкото и да е убаво или лошо мнението само веднъж се оценява! :beer: ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 22, 2007 2:34 pm

аааааааа ... е моля да ме извините.. както вече казах :)
не знаех че може да получиш само един + или - за дадено писание от който и да е четящ ;)

сега разбирам и защо някой имат + и - под мнението, а други не...

което си е доста тъпо.. но... не е моя работа :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Чет Ное 22, 2007 2:47 pm

Не знам дали имате такова усещане, но още от преди седмица-две, когато се заговори за рейтинги, спамът като цяло започна да намалява и през последните дни форумът изглежда по доста по-приятен начин.

Явно системата има, освен наказателен, и някакъв възпиращ писането на глупости ефект, който вече се вижда.

За мен наличието на обратна връзка и чисто психологическият възпиращ ефект ще донесат повече полза, отколкото административните ограничения на достъпа до някои форуми. Разбира се, ограниченията трябва да си ги има.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот 4getcredo » Чет Ное 22, 2007 3:54 pm

MAN6 написа:което си е доста тъпо.. :)


Един от дефектите на еднократното гласуване е, че максималният/минималният възможен рейтинг зависи от големия брой постове, т.е. колкото повече постове, толкова по-висок/по-нисък рейтинг можеш да получиш... Например, казвам голям брой 'безобидно положителни мнения' и рейтингът ми се качва доста, казвам 'едно уникално умно нещо', което в годините се прочита n-брой пъти и просветлява четни и нечетни байкърчета, но рейтингът ми остава същия (увеличен само с 20) :bawling: ;) Сигурно и MAN6 има този дефект предвид :)

Това обаче важи единствено при нагласата 'да си мерим рейтингите', което, съгласете се, е доста 'мъжкарска' реакция... ;)

При многократно гласуване моето еднократно откровоние има шанс да надживее епохите и да расте до края на света ... :D Разбира се, това аз мога да постигна и за сравнително кратко време, когато събера около себе си ограничен, но борбен брой дружки-фундаменталисти, които да ме изтикат на пиедестала приживе...

а, знаем, фундаментализмът трябва да се бори ;) :D


Во кратце, като претеглим едно и другото, аз смятам, че мога да преглътна проваления ми от еднократното гласуване месианизъм ;) като възможност да се борим с по-злободневния фундаментализъм :)

Бах как го засуках! :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Чет Ное 22, 2007 3:55 pm

Admin написа:@Alpina
Обсъждахме твоето предложение преди време, но решихме че подобно нещо ще възпира хората от гласуване.


Именно, това ми е идеята.
Но сега да обясня защо го предложих.

Приемаме, че за да гласувам ми взимат две точки:
1. Замислям се за всеки глас, които давам и съм малко по-пестелив в това отношение.
2. Ако съм потребител, който редовно получава добри оценки за постовете си - няма за какво да се притеснявам от намаляване на рейтинга.
3. Ако съм над макималните изисквания за рейтинг - за какво ми е още повече такъв.
4. Ако съм спамер, няма да се организирам с останалите в "Бла-бла" или "Други", та да трупаме точки взаимно, защото сами няма да можеме да се изгидаме, поради факта, че за да "А" спечели 2 точки, "B" трябва да ги загуби, а ако "B" е генератор на полезни сигнали във цвлия форум, няма да са му проблем, но ако е на ръба на изпадането - няма да може да се имъкне, комбинирайки се с друг.
5. Тази сутрин имах възможноста да променя рейтинга с не малко на доста хора - това си е "кой превари" и тогава се замислих, че ако ми взимаха точки - щях да се замислям повече (не че цъках, понеже не намитах мнение, което да определя за "+" или "-" е.

Като цяло може да напиша още доста за това, но мисля че дадените примери са достатъчни (ако съм успял да обясня правилно какво ми е било на ум).
Идеята ми е, че точно отнемането на точки при гласуване ще доведе едновременно до замисляне преди оженката на пост, както и за още по-голямо желание да пускаш постове, които да се оценяват с "+" и ще доведе до намаляване на гласове, от хора, които не са способни да оценяват коректно.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот 4getcredo » Чет Ное 22, 2007 4:07 pm

Alpina написа:така е по-добре, нали ;)


Това би важало при предположението: колкото чете, гласува, толкова и пише...

Аз не пиша много, но обичам да чета, като чета - гласувам. Като не пиша, не гласуват за мен... и така един хубав ден ще се събудя без рейтинг, щото съм гласувал много :bawling: Твоето предложение стимулира излизането на светло на многото четци и гласуващи, т.е. активно да се включат в писането... съгласи се, това е все едно всички да бяхме принудени да пишем книги, за да имаме право да изказваме мнение за друга книга. Ако не пишеш, нямаш право да оценяш... така излиза. :)

Това не е задължително лошо, но има известна принуда... за да пляскаш другите по оголените задници, трябва и ти да си оголиш твоя... така да го кажа ;) :) Аз предпочитам да праскам другите без да се дупя и аз ... :rofl: но това е привилегията на четеца :D

Продължих си мисълта от по-горния пост :)
Последна промяна 4getcredo на Чет Ное 22, 2007 4:20 pm, променена общо 3 пъти
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Чет Ное 22, 2007 4:11 pm

Точно затова решихме да не се отнемат точки за гласуване. Иначе просто никой няма да гласува, защото ще си пази рейтинга.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот agent_Jekov » Чет Ное 22, 2007 4:11 pm

Ооф, много сложно бе. :D
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот did » Чет Ное 22, 2007 4:13 pm

Alpina написа:Предлагам да има "цена" за гласуване.

Alpina, това беше моя идея, която беше обсъдена и най-демократично отхвърлена от отговорните фактори. Има аргументи "за", има и аргументи "против" и всъщност, това не е непременно по-добро или по-лошо от сегашното положение, просто е друга философия.

Впрочем, в момента пак има "цена за гласуване" и тя е 10 минути четене на форума ;)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alpina » Чет Ное 22, 2007 4:18 pm

@4getcredo
Не съм съгласен и не е нужно да цитираш поста преди теб, след като ако не си се обърнал към друг, то явно говориш по него ;) По-пригледно е :beer:

Не съм съгласен, защото точно ти спомена причината - обичаш да четеш - ама ще се радваш и да оценяваш, за да може да има радост за теб, или ще почнеш да генерираш полезна информация, или ще се ограничаваш с шоколада. Все пак за един полезен пост получаваш 5 възможности за глас ;)

Има и друга причина, "Бла-бла" и "Други" ще могат да вкарват доста повече рейтинг, от колкото полезните форуми, т.е. нали трябва да е обратното.
Наистина по-малко получаваш там, но дефакто какво да 5 поста в "Бла-бла" :D

@PtD, за какво ми е рейтинг над 1200 примерно и каква ще е тази "Плющкиновщина" в случая?
Последна промяна Alpina на Чет Ное 22, 2007 4:22 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Ное 22, 2007 4:22 pm

Има и още нещо - по принцип авторите следят темите и обикновено първи виждат новите отговори. Ако те не са им по вкуса веднага смъкват рейтинга на писалия, независимо дали мнението му е правилно срещу написана от тях глупост. В този случай човекът бива наказан за "правилното" си мнение.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Чет Ное 22, 2007 4:29 pm

NovemberCharlie написа:Има и още нещо - по принцип авторите следят темите и обикновено първи виждат новите отговори. Ако те не са им по вкуса веднага смъкват рейтинга на писалия, независимо дали мнението му е правилно срещу написана от тях глупост. В този случай човекът бива наказан за "правилното" си мнение.

Има го и този момент.... :agree: Добрата новина е, че не може 2 пъти подред да дадеш гласа си за един и същи потребител, а това съчетано и с 10-те минути "таймаут" ще затрудни до известна степен подобни "неприемащи критика" автори! ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bluskanie » Чет Ное 22, 2007 4:31 pm

:popcorn:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Ное 22, 2007 5:23 pm

Не знам дали при разработване на тази система е взет предвид "синдрома на оценявания". Това е подсъзнателен, а понякога съзнателен стремеж да се "докараш". Това води или до изкривяване на оценката (оценката е нереална) или до липсата на такава, ако оценяваният се страхува от оценката и избягва да се подлага на такава.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Ное 22, 2007 5:27 pm

Таймаутът може да се увеличава и при очевидни злоупотреби може да се повиши до 24 часа...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alpina » Чет Ное 22, 2007 5:28 pm

Като гледам как са се разписали, втората възможност е прекалено рядка :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Ное 22, 2007 5:32 pm

PtD написа:Таймаутът може да се увеличава и при очевидни злоупотреби може да се повиши до 24 часа...
Току що ти вдигнах рейтинга с 10 точки. При положение, че мнението ти беше просто "за сведение". Исках да покажа, че рейтингът няма отношение към съдържанието на поста ти, неговата "правилност", достоверност, правопис и т.н. Ето как успяях да изманипулирам системета. Повярвай, колкото си по-надъхан, толкова повече хватки ще намериш, за да вдигнеш или намалиш нечий рейтинг. В резултат моят падна с 10 точки. Да ви имам системата! :rofl:
Последна промяна NovemberCharlie на Чет Ное 22, 2007 5:33 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот caspar » Чет Ное 22, 2007 5:33 pm

Значи оценяват се мненията. Защо не виждам нито една оценка на някое мнение, или не гледам където трябва? Има ли вероятност да не е глсувано още.
Защо за някои мнения не може да се гласува, а за други може?


едит: май сам се сетих - вече е гласувано
Последна промяна caspar на Чет Ное 22, 2007 5:37 pm, променена общо 2 пъти
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Чет Ное 22, 2007 5:35 pm

А мога ли да питам къде трябва да отида да за да мога да гласувам за някое мнение? :dunno:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта