Куриерски услуги с Еконт Експрес

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Куриерски услуги с Еконт Експрес

Мнениеот Rotting » Пон Сеп 26, 2005 8:00 am

Понеже съм от Пловдив, още при влизането ми във форума, трябваше да се намери начин за изгодно изпращане и получаване на части за байка или цял байк, като ползвам услугите на някоя куриерска фирма. Демек, трябваше да се приобщя кат Бат Сали в къщата на ББ2.

Има доста куриерски фирми, всеки може да има намери страниците за повече информация. Аз обаче (не искам да правя реклама) ползвам услугите на Еконт Експрес http://www.econt.com.
1. Мисля, че са най-евтини
2. До сега не съм имал нито един проблем с тях.
Тези две неща са ми напълно достатъчни и едва ли ще "сменя" куриера.

Изпращал съм:
- вилка
- шини
- гума
- колче
- венци
- команди (днес ще ги изпратя ;))
Получавал съм:
- рамка
- вилка
- шина
- команди
- венци

Мисля, че хората, на които съм пращал са нямали проблеми нито с "мен", нито с куриерската фирма.

Изпращането става по следния начин:
- отива се до офиса на куриера в сътветния град, казва се: "Добър ден, искам да изпратя едно нещо с наложен платеж. Името ми е еди как си, живея еди къде си, телефонният ми номер е еди какъв си, ЕГН-то или номерът на личната карта са еди-какви си"
- служителя на Еконт пита:
1. Име на получателя?
2. Град на получателя?
3. Телефон за контакти на получателя?
4. До офиса или до дома на получателя?
5. Уведомен ли е получателя?
6. За чия сметка е услугата?
7. Колко е наложения платеж?
- на въпросите, подателя казва името, града, телефонният номер на получателя. Нещата е по-добре да се изпращат до офиса на Еконт в съответния град, защото така е по-евтино и получателя не се ангажира да има човек в къщи, който да получи нещото. Получатля трябва да е "уведомен", т.е. да знае, че е добре на другия ден да иде да си вземе "нещото", защото офисите на Еконт не са складови бази за повече от няколко дни
- служителят претегля и опакова нещото в подходящ плик и подателя се подписва на плика и на попълнената квитанция, като едното копие отстава за Еконт, а с другото подателя ще си вземе кинтите по-късно
- на следващия ден след 9-00 сутринта, получателя може да иде и да си вземе нещото от офиса в съответния град. Казва си името, показва си личнатата карта, плаща си наложения платеж и евентуално транспортните разходи, ако така са се разбрали с подателя
- казва довиждане и като се прибере вкъщи праща едино лично съобщение на подателя, че си е взел нещото, евентуално че е доволен и благодари на подателя.
- на следващия ден получателя отива и си взима парите, като даде копието от квитанцията

Процедурата на изпращане при мен става за около 3 минути.

Разликата с личната среща между двама пред НДК, например, е че подателя ще жертва още едно разкарване за да си вземе парите.

Офисът на Еконт в София е на адрес:
квартал "Овча Купел" номер 2 - бившия РУМ

Офисът на Еконт в Пловдив е на адрес:
улица "Пешерско шосе" - на гърба на Аптечно Бюро. Аптечното Бюро е от лявата страна на магазин "Нарави си сам". Влиза се през портала на Аптечното Бюро и отзад има табела "Еконт"

Надявам се да съм го обяснил достатъчно разбрано и по-малко от вас да са предубедени към тази куриерска услуга.

Добре ще е, ако се напише и за офисите на Еконт в другите градове.

Е айде, приятен ден на всички! :beer:
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Пон Сеп 26, 2005 8:36 am

браво ,направо за ЧЗВ.Аз съм получавал колче (от Rotting),изпращал съм команди,Получавал съм венци.Много съм доволен.Много са точни дори и за 2-3 лева отгоре ти го носят до вратата :agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот DeMoN » Пон Сеп 26, 2005 9:46 am

I az sam mnoo dovolen.
Dostavka do doma e + 1lv
nalojniq platej e + 1%ot stojnosta
dostavkata struva kam 2.80 [do ofisa]


sorry za 6lokavicata am pi6a ot u4ili6te i..:D
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Пон Сеп 26, 2005 4:13 pm

1во:
SPEEDY RULEZ! Незнам как са им цените всравнение с Еконт. Понеже бачкам в Слънчев Бряг и често ми се налага да ползвам куриерски услуги. Та звънкам на Спиди казвам им кога и от къде да дойдат да ми вземат колелото, а после им казвам кога и къде да пристигне. Прибирам се от Слънчев бряг във Враца и същия следобяд куриер на Спиди ми звъни по телефона:
- Пред блока съм тука некво коуеуо има за плучаване. ТОЛКОЗ!

Така е вече 3та година!
SPEEY RULEZ


2ро
Наистина не е нужно да ни го обядняваш, като екскурзовод на германски туристи! Не сме малоумни!

3то
Това си е чиста реклама в публично пространство, а за това се плаща!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Cocko » Пон Сеп 26, 2005 4:24 pm

Обявява го защото има такива, дето не са пробвали с куриер да си пренасят неща и подсъзнателно не щат да мислят за това. А и защото има такива, които се отказват от поръчки защото трябва да си ги получат от куриер.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Пон Сеп 26, 2005 4:41 pm

Спиди са Пловдивска ф-ма,а Еконт-РусИнска.
Бачках миналата год. в Еконт-СФ офиса-товаро-разтоварване на пратки,и требе да ви кажем ако ще пращате рамка(особено по-лъскава)или нещо чупливо го опаковайте ДОБРЕ,защото как се мЕтат пратките в ТИР-а не е истина.
Е,не винаги,но Еконт са с най-ниски цени за тежки пратки и се товарят всякакви железа и кво ли не и риска от ожулвания и чупене не е малък.:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Rotting » Пон Сеп 26, 2005 5:12 pm

@EmZо

1во: Много ме изненадва факта, че вече 3 години си изпращаш и получаваш коуеуото, а не знаеш какви са цените на Спийди (http://www.speedy.bg/).
Това със звънкането и казването кога и къде да дойдат изобщо не го коментирам, явно не си запознат, че всяка една куриерска фирма има такава услуга, но за нея се плаща допълнително.

Също така, отново всяка една куриерска фирма има експресна услуга и пратката можеш да си я получиш същия ден във всеки от по-големите градове на България. И тук има нещо което ме учудва: пращаш си колелото сутринта от Слънчев бряг до Враца и следобяд си го получаваш във Враца. Хм, нещо ми се струва безсмислено.
И по повод на цените, не можеш да кажеш реплика от сорта на "SPEEDY RULEZ!", като не правиш ценово сравнение.

Обикновено във форума се търгува със стоки до 1 килограм (предимно). От Пловдив до София, куриерската услуга на Еконт е между 2.30лв и 2.80лв, в зависимост от наложения платеж, а цената на Спийди е 4.70лв. Осъзнаваш разликата, надявам се.

2ро: Мисля, че беше достатъчно нужно да го има някъде подробно описано, защото на мен ми е писнало от реплики от сорта на:
- "Обявата важи само за София, защото не ми се занимава с куриери, а и не знам как става."
- "С подобни търговийки не съм се занимавал."
- "ОК, ще направим сделката, ама да ми кажеш как става хавата."
... и други подобни.

Към 2ро - не "обяднявам", а обяснявам.
И пак към края на 2ро - гузен негонен бяга.

3то: В първият ми пост казах, че не правя реклама! Това, че ти го приемаш така, е твой "проблем". Не смятам, че е реклама да споделя личен опит, а и "SPEEDY RULEZ!" по ми звучи на такава.

Както и да е, надявам се след обсъждането на цените отново да сме били полезни ;)

@Cocko - много си прав бате :popcorn:
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cocko » Пон Сеп 26, 2005 5:13 pm

ако ще е рамка/вилка- да има ос, за да не се изкриви лесно.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Пон Сеп 26, 2005 6:39 pm

[quote="Cocko"]

ако ще е рамка/вилка- да има ос, за да не се изкриви лесно.
[/quote]
Абе не е толкова страшно,по-принцип за по-големите градове пратките се правят на пале,но ако пращам рамка бих я омотал с найлон с въздушни мехурчета примерно.:bulb:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пон Сеп 26, 2005 9:19 pm

Аз също съм за "Еконт". Изпращането от офиса във Варна до адрес в София е 3 лв. При "Спиди" същата оферта гони 4 лв. Всичко останало е както го описва Rotting. Изпращането от офис до офис (т.е. до поискване) е 2,28лв. Но мисля, че спестяването на 0,72лв. от страна на купувача (тъй като най- често практиката е такава- който купува той плаща транспорта) не си заслужава. Дори използването на градски транспорт като евтина алтернатива е 1 лв. (отиване- връщане) не си заслужава в случая, освен ако не използваме велосипеда си.
[b][i]P.S.[/b][/i] Държа да уточня, че всички цени посочени по- горе [u]са без ДДС.[/u]
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Nazgull » Вто Сеп 27, 2005 5:06 pm

Много съм благодарен за полезното инфо! Тъкмо се чудех как става цялата работа!:beer::beer:
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sava » Сря Окт 05, 2005 3:52 pm

СПИДИ смуче :(!: Освен че са скъпи, в тях работят невероятни идиоти, просто няма толкова тъпи хора. Трябваше да получа пратка с наложен платеж от Плевен. Изпращача я пуска в понеделник, значи трябва да ми я доставят на другия ден. Обаждам се на Спиди да ги помоля преди да я доставят на моя адрес, да ми се обадят, защото не съм пенсионер да си седя по цял ден вкъщи - не можело. Във вторник няма нищо. Обаждам се в сряда и ги питам кога ще ми я доставят. Искат ми номера на товарителницата. Нямах го, и ги помолих да потърсят по моето име - все пак съм получател. И това не можело. Лелката отсреща се държа ужасно невъзпитано. В четвъртък човека от Плевен се обажда да каже, че пратката била пристигнала. Обаждам се пак на Спиди да ги питам кога ще ми я донесат, този път попаднах на служителка, която можеше да работи с компютър и успя да открие пратката по име. Казва ми, че била "в пломба". Като я питах какво означава това - "не е дошла още". Стори ми се съмнително една пратка да пътува 3 дни от Плевен до София и отидох до склада им в Горубляне, където се оказа, че е дошла още във вторник!! На всичкото отгоре ми казаха, че ако искат да ми я откарат до вкъщи, ще трябва да платя 10 лв, доставката била само до склада.
sava
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 4:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Окт 05, 2005 3:55 pm

Спиди до колкото знам не работят с физически лица или ако го правят се сключваше май специален договор.
По принцип моите наблюдения са, че Еконт са много по-ориентирани към дребни доставки, а Спиди действат на по-едро.

Не че Спиди не доставят дребни неща, но както sava каза, резултата е налице. Два пъти съм се парил от Спиди и трети път няма да повтарям.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот EmZo » Чет Окт 06, 2005 3:05 am

Добре признавам си, виновен съм, реагирах бурно и импулсивно, не е правилно така. Аз работя със Спиди, защото просто еконт нямат офис във Враца, имам техните телефони, не съм имал проблеми с доставките до сега и така нататък... А колкото до цената просто не ми е в природата за всяка дреболия да преценявам най-изгодния вариант, по скоро търся най-удобния и качествения.

Извинявам се на обидените!:beer::angel2:

P.S. По-горе съм споменал че получавам пратката си същия следобяд В КОЙТО СЪМ ПРИСТИГНАЛ, но никъде не споменавам че съм пристигнал в същия ден в който съм пратил пратката. Просто им казвам, кога ще пристигна и го получавам в уречения ден!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот bat Ico » Чет Окт 06, 2005 8:34 am

Тука май се заформи Speedy vs. Ekont :popcorn:. Аз веднъж съм ползвал услугите и втори път нема да го направя. Не става въпрос толкова за плюс минус 1 левче или там две, но във спийдито работят много невъзпитани хора, но какво да направя когато изпращача работи със гореспоменатата фирма (изпращача е ел. магазина на Скриим байкс). Та значи поръчах си едни педали, момчето от ел.магазина ми се обади да потвърдя поръчката, после ми се обади да ми каже че е пристигнала:beer:, и трети път ми се обади да ми каже че въпросната стока не могат да ми е донесът до вкъщи, за което аз си плащам услагата на уриера: стоката да ми се достави до вратата, както и да е, казах му нема проблем, ще си я взема от офиса им (той се намира до моята работа и не е проблем за мене). Отивам си аз надъхан до офиса им (беше хубав слънчев летен ден и смятах да си ги изпробвам педалчетата) но от офиса ми казаха (т.е. ми се развикаха) че не са получавали нищо на мое име, да съм ходил да си го търся в склада им, който дори и не ми обесниха каде е. Оказа се че склада им бил на П***А си М***А, освен че ми отиде и целия ден да се занимавам с техните глупости, питах ги най-любезно защо така се е получило, а те ми казаха че не съм оставил пълен адрес, за което са си в правото, но след като съм оставил два телефона според мен е нормално да ми звъннат и да се доуточним, но най ме ядоса факта че се държаха така невъзпитано с мен (все пак аз съм им клиент, а клиента винаги има право :) както и си плащам да ми я доставят до врата пратката, можеха поне един телефон да звъннат, а не да ме разкарват цял ден:censored: и да не мога да си ги пробвам, защото на следващия ден заваля, а после ми свърши почивката и требваше да съм на работа една седмица)
MTB or DEATH
bat Ico
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 12:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bat Ico » Чет Окт 06, 2005 8:38 am

@sava: :beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:
MTB or DEATH
bat Ico
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 12:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Чет Окт 06, 2005 10:55 am

Абе навсякъде стават простотии-http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=blackfirm&Number=1944478032&page=1&view=collapsed&sb=5&part=
В общи линии във всички куриерски ф-ми диспечерките и въобще ръководството са некви селски П***и,които незнайно(знайно)как са на този пост и осират нещата.Естествено куриера е виновен после.А пък в Сити експрес как еее-майка плаче.
Споделям от личен опит.
:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Пет Окт 07, 2005 11:21 pm

Имам около 5 годишен опит с пращане на колети с тегло до 3кг и размер до 1500х800х400 (добре опакована рамка) през Български Пощи, около 3 годишен през ЕконтЕкспрес и опити през Спийди.

Български Пощи
А)предимства - отлично покритие, малки разлики в цените на различните направления, бърза доставка (до 2 работни дни)
Б)недостатъци - има специални изисквания към опаковането, клиента трябва да попълва формулярите, а ако има наложен платеж става едно яко писане, май има само офис до офис съответно трябва и двете страни да се съобразяват с локацията и работното време на офиса, доставката е винаги за сметка на изпращача

ЕконтЕкспрес
А)предимства - мн.добро покритие, поносими разлики в цените на различните направления, бърза доставка (до 2 работни дни и събота до обяд), няма специални изисквания към опаковането, куриера попълва товарителницата, има всякакви комбинации врата-офис + това диспечер се обажда на всяка от страните да пита кое е удобното време (идвали са у нас и след 21ч, защото така съм искал) - застраховка, наложен платеж - всичко е въпрос на вкус.
Б)недостатъци - без съмнение има и такива, за тези 3 години обаче и няколко десетки пратки някак не успях да попадна на нещо, което да определя като недостатък.

Спийди - след като ми обясниха практиката си да сключват застраховане (или пращане с наложен платеж беше - едно от двете задължителни за мен неща) на пратките само на клиенти с договор въобще спрях да възприемам съществуването и дейността им.

За мен (гр.София) изпращането през ЕконтЕкспрес в около 85% от случаите е протичало така:
а)обаждам се на логистичния център, казвам къде, кога при кого да дойде куриера, дали е готова пратката, ориентировъчен размер.
б)идва куриера, пита ме за данните ми, тези на получателя, дали да има застраховка (ОС - обявена стойност) и наложен платеж, за чия сметка ще е пратката - моя или на получателя; има ли специални изисквания за времето на доставяне
в)прави всички изчисления, написва товарителницата, взима ми пари ако е за моя сметка и си заминава.
До тук общо около 12 минути.
г)на 3-тия работен идва и ми донася парите от платежа, у нас или ако се обадя преди 11ч на логистичния център се уговарям нещо с диспечера

в останалите 15% от случаите ми е било по-удобно да ходя в офиса им, за гр.София това бе много близо до автогара Юг (КАТ-Дървеница) до миналата зима, след това не зная. Където всичко е същото с малката разлика че плащам на каса ако има нещо за плащане или си взимам парите от касата (при пращане с наложен платеж от офис платежа се връща в офиса).

Получаването - куриера идва на адреса или диспечерки ме намират и ми казват че имам пратка и куриера не ме е открил, кога да дойде. Дава ми колета, давам му парите за платежа (ако има такъв); за пратката (ако е на моя сметка) и на 4-тата минута сме се забравили.

За сравнение - офиса на Български Пощи (колетното отделение) е на около 10 минути от нас с преобличането и 15 минути с попълването на формуляри, чакането на опашки от пенсионери (щото касата е една за всичко) и обедна почивка и т.н. безмислици + трябва задължително да е в бял цвят с паралелепипедна форма, надписа да е еди-къде си и други такива изключително отблъскващи ме изисквания.

При всичките ми контакти за колетни пратки с БългарскиПощи, ЕконтЕкспрес и за документни пратки с БългарскиПощи и ТипТопКуриер не съм попадал на служители от никое ниво успяващи да оставят у мен неприятно впечатление.

За противоударна защита обикновено ползвам подложка за паркет и балатум, което представлява дебел около 3мм дунапреноподобен бял материал, продава се на метър в магазините за тапети/мокети/паркети/др.п., рулото е високо около 1.60-1.70м, цената е примерно около 3лв/м.

За мен въобще не е въпрос на страх, предпочитание или някаква ей такава заучена предубеденост - това е начина по който спестявам време, пари, нерви, микроби и смог. Ако съм в други условия сигурно ще действам по различен начин - примерно ако съм фирма и Спийди имат офис в задния ми двор без съмнение ще ползвам само тях (какъвто случай ми е известен).

С пожелания на всеки да открие най-доброто за него ~~~
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Morpher » Пон Окт 10, 2005 12:01 am

Сега ще развия малко оф-топик, ама нейсе:
Събота е...1.10.05... Аз съм на трасето на Света Гора и чакам опознавателната обиколка на състезанието по XC. Изведнъж усещам как телефонът ми започва да вибрира и дочувам познатото оповестяване за SMS. Започвам да чета:
Телефон 18847043...Това е телефон на М-тел, от който идат фрее есемеси :)
От(тука вече цитирам дословно): econt expr
imate pratka v ofisa na econt. tel. za vrazka 601879 <WSMS>
Това <WSMS> го сложих, за да знаете, че е краят на съобщението :)
Тука иде обаче едно озъдачение: Аз не чакам пратка от НИКОГО! Аджаба от къде ще се е взело това?
Викам си: Станала е грешка и те са пратили на друг човек! Да обаче все пак влязох в прословутия им сайт и там паплачта си беше оставила телефоните из различните градове. Дотук добре, обаче тоя телефон го нямаше никъде из страницата! Нито из ВТ, нито из други градове.
Да припомним:
1. СМС, изпратен от смс центъра на М-Тел, от доста голяма куриерска фирма...Това леко бие на очи, нали?
2. Такъв телефон не съществува!
Кажете сега, какво да правя?
Не съм звънял все още, но ако съм получил нещо наистина, ще стои при тях :)

П.С.Отново се извинявам за офтопика ;)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот LO6IQ » Пон Юли 31, 2006 10:53 am

незнам как доживях да рпочета цялата тема и всичко в нея ,но ми беше много интересно и научих много нови неща по фирмите куриер ... мерси за информацията :clap:.. но ме интересува едно нещо -- може ли някои човек да прати снимка на ,,нещо'' а пък да изпрати по фирмата друго нещо което ,,не става за нищо'' и ти да си вземеш пратката да платиш и като го отвориш да са вбесиш и да са ,,да си блъскаш главата в стената задето си се прецакал яко'':xx(:.. и после този човек да не го намериш ...тоест да те измами и да ти вземе парите :unhappy:.. аз питам защото ,ако купувах за 10 лева стока нямаше да ма я яд толкова ако ма прецакат ама като купя за 300 лева стока и нагоре ..:boring: например колело ... и да ми пратят някво обикновенно дето ново е 100 лева... човека да е дал грешни адреси ,номера и сякви такива... още един въпрос .. по кратък ;)... може ли да стане подобен фал по фирмата ЕКОНТ ЕКСТПРЕС :confused:..защото аз съм получавал вилка,колче,лапа и т.н.т. но сега ще ми пращат доста работи на не малка цена и се притеснявам малко ... тоест доста :spin:
LO6IQ
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 8:09 pm

Мнениеот LO6IQ » Чет Авг 03, 2006 12:20 pm

аууууууууу ..... !!! ся ми пратиха по тез идеоти спиди рамка и чакам цял ден да доиде още я няма никаква обадих се да питам дали е станало нещо - номер на товарителницата ми искат , аз отде да го знам,ся немога да намеря момчето да ми каже тоз номер и са нервя тука !!! повече по СПИДИ - НЕЕЕЕ !!! :(!::(!::(!::(!::(!::(!::(!::(!::(!:
LO6IQ
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 8:09 pm

Мнениеот Nazgull » Чет Авг 03, 2006 12:48 pm

Еконт имат ли в София друго място за пращане и получаване освен Овча Купел2, че тва е на другия край на града....
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Авг 03, 2006 1:05 pm

Звънни на Еконт и ще ти пратят куриер да вземе/донесе пратката.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот gadka » Чет Авг 03, 2006 1:28 pm

[quote="LO6IQ"]

аууууууууу ..... !!! ся ми пратиха по тез идеоти спиди рамка и чакам цял ден да доиде още я няма никаква обадих се да питам дали е станало нещо - номер на товарителницата ми искат , аз отде да го знам,ся немога да намеря момчето да ми каже тоз номер и са нервя тука !!! повече по СПИДИ - НЕЕЕЕ !!! :(!::(!::(!::(!::(!::(!::(!::(!::(!:
[/quote]


Нормално е да се ядосваш, но в която и да е куриерска фирма да се обадиш, винаги ще ти искат номер на товарителницата. Затова и когато някой ти праща нещо е хубаво предварително да питаш за тази подробност.

П.П. Единствената куриерска фирма с която съм имала (съвсем не малко) проблеми е Еконт. На тях и номер на товарителница да им кажеш, все едно на стената говориш. Хубаво е, че все пак имат и доволни клиенти:).
Изображение
Аватар
gadka
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Авг 03, 2006 1:42 pm

[quote="gadka"]


П.П. Единствената куриерска фирма с която съм имала (съвсем не малко) проблеми е Еконт. На тях и номер на товарителница да им кажеш, все едно на стената говориш. Хубаво е, че все пак имат и доволни клиенти:).
[/quote]

Да, там са на принципа "бе, колега нали я помниш оная поръчкааа, к'во сатана с нея", обаче са по-бързи от Спиди (що се отнася до икономична поръчка), а и са по-евтини.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот gadka » Чет Авг 03, 2006 1:58 pm

[quote="bluskanie"]

[quote="gadka"]


П.П. Единствената куриерска фирма с която съм имала (съвсем не малко) проблеми е Еконт. На тях и номер на товарителница да им кажеш, все едно на стената говориш. Хубаво е, че все пак имат и доволни клиенти:).
[/quote]

Да, там са на принципа "бе, колега нали я помниш оная поръчкааа, к'во сатана с нея", обаче са по-бързи от Спиди (що се отнася до икономична поръчка), а и са по-евтини.
[/quote]


Ами, аз само за документални пратки съм ги ползвала(и Еконт, и Спиди, .....). Спиди имат доста изгодни цени за корпоративни клиенти, нищо не са ми бавили. От Еконт обаче .... Не е истина. Случвало се е документи, които дори са пратени с приоритетен час да пристигат с 5 дни закъснение(даже нямаше изобщо да пристигнат ако не се бях развикала на управителката им). Доста издънки са правили, отказвали са да пращат куриер, или лъжат, че на адреса нямало никого... Хубавото е, че като си поговорят с адвокат поне 2-3 месеца гледат да си вършат работата. Напълно вероятно е да съм имала много проблеми с тях, просто защото тях съм ползвала най-много ...
Изображение
Аватар
gadka
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот FireFoXa » Пет Юли 20, 2007 10:39 pm

Могат ли да се изпращат пратки в събота? Говорим за пратка София->Варна?
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот kapitango » Пет Юли 20, 2007 10:44 pm

FireFoXa написа:Могат ли да се изпращат пратки в събота? Говорим за пратка София->Варна?

Еконт работят в Събота със сигурност. Почиват само в Неделя. За останалите куриери не знам.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот AGENTA007 » Пет Юли 20, 2007 10:54 pm

Може да се изпрати ама ще пристигне в понеделник или вторник иначе аз си имах разправии с тия тапаци (спииди) поръчвам си едно нещо от интернет и сичко е ок чакам там 1ден и докато чакам сутринта да доиде си пиша с шефа на магазина (е-магазина) и тои ми казва че са объркали поръчките .. идват тия и отварям плика и какво да гледам вместо блг пише дупница :bowdown: :bowdown: :bowdown: и др работи има в плика и след цел ден висене се оправихме с човека които беше зел моита пратка ;) а иначе има една фирма от която съм доволен наи мн "европът" се казва :agree:
AGENTA007
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 5:24 pm

Мнениеот Antares » Пет Юли 20, 2007 11:06 pm

Не е точно отговор на последния въпрос, но Еконт са страшно коректни!
Преди време ми изпратиха рамка по Еконт и не бях вкъщи, когато са пристигнали (работа). Обадиха ми се, първоначално се разбрахме, че ще мина да я взема от централния им офис (майна си райна), но в последствие, като им се обадих, се разбра, че може пак да минат да ми я докарат рамката, като се съобразят с възможностите ми - тоест да минат между 14 и 16 часа. Втория път, когато опитаха да ми я докарат не си чух Джиесема, когато е дошъл куриера. Нямах пари в картата и му клипнах, обади ми се и дойде специално на адреса, за да ми достави пратката. Всичките тези усложнения от моя страна не оскъпиха доставката на рамката - около 9 лева Хасково-София...

А Спииди - първо не предлагат услугата с платежно нареждане (тоест да платя на тях, а те - на изпращача), второ не ми предложиха повторен опит за доставяне на стоката и трябваше да блъскам до Сливница, да ги търся къде са и чак тогава да си взема пратката...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта