Става ли Cross grx за следните цели

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Става ли Cross grx за следните цели

Мнениеот drt jmp » Пет Яну 11, 2019 11:16 pm

Здравейте.Искам да си купя колело но бюджета ми е ограничен.Цената на колелото е добре да е около 700 лева.Мисля да карам малко в града(стълби,кантар и т.н) и също доста на черен път и пътеки.Ще съм благодарен ако ми предложите някакво колело което ще става за мойте цели и също да ми кажете какъв размер рамка да си взема.Висок съм 170,кракът до чатала го мерих около 85 см и тежа около 60 кг.

Спрях се на това колело защото цената му е приемлива спрямо бюджета ми , но не съм сигурен дали ще ми върши добра работа?
https://www.bikecenter.bg/velosiped-275 ... ack-green/

Ще съм благодарен ако си изкажете мнението за колелото.Също може да ми предложете други колела които да ми вършат работа, пак със подобна цена.

Благодаря :)
drt jmp
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 9:10 pm

Re: Става ли Cross grx за следните цели

Мнениеот Gworan » Съб Яну 12, 2019 7:19 am

Ако ще скачаш и ще го лашкаш по стълби аз на твое място бих взел нещо втора, но по-здраво.
Всички тия вилки на сънтур: XCT, XCM, XCR, си имат даже един стикер на тях дето пише дa не се ползват за скачане и хамалско каране...
Cross grx си е колело за развлекателни разходки.

От една страна, ако искаш да караш в града и да кантариш и някви трикчета, дърт джъмп и стрийт колелата са перфектни за това, но от друга страна, с тяхната геометрия по горски пътеки ще е голям филм...
Прикачени файлове
asd.jpg
asd.jpg (54.87 KiB) Прегледано 1868 пъти
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Става ли Cross grx за следните цели

Мнениеот drt jmp » Съб Яну 12, 2019 10:10 am

Gworan написа:Ако ще скачаш и ще го лашкаш по стълби аз на твое място бих взел нещо втора, но по-здраво.
Всички тия вилки на сънтур: XCT, XCM, XCR, си имат даже един стикер на тях дето пише дa не се ползват за скачане и хамалско каране...
Cross grx си е колело за развлекателни разходки.

От една страна, ако искаш да караш в града и да кантариш и някви трикчета, дърт джъмп и стрийт колелата са перфектни за това, но от друга страна, с тяхната геометрия по горски пътеки ще е голям филм...


Благодаря за отговора :)
drt jmp
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 9:10 pm

Re: Става ли Cross grx за следните цели

Мнениеот carmo » Нед Яну 13, 2019 3:45 pm

Отговорът на колегата за нещо втора ръка е резонен, както и предложеният ти байк - в другата ти тема. Той е с много добри компоненти (за парите си), стига да са в добро състояние, но рамката е малко нисичка (и вероятно къса) за теб.
Ако искаш да е ново, може да видиш и този модел https://velosiped.bg/cross-traction-sl3-27-5.html а ако още ще растеш, може да се спреш направо на 51см за височина на рамката. Естествено, най-добре е да пробваш на място, обкрачвайки байка в някой магазин.
Не е необходимо да пускаш 3 различни теми за търсене на колело. :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Става ли Cross grx за следните цели

Мнениеот drt jmp » Нед Яну 13, 2019 8:05 pm

carmo написа:Отговорът на колегата за нещо втора ръка е резонен, както и предложеният ти байк - в другата ти тема. Той е с много добри компоненти (за парите си), стига да са в добро състояние, но рамката е малко нисичка (и вероятно къса) за теб.
Ако искаш да е ново, може да видиш и този модел https://velosiped.bg/cross-traction-sl3-27-5.html а ако още ще растеш, може да се спреш направо на 51см за височина на рамката. Естествено, най-добре е да пробваш на място, обкрачвайки байка в някой магазин.
Не е необходимо да пускаш 3 различни теми за търсене на колело. :D


Благодаря за отговора :agree: :)
drt jmp
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 9:10 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта