Мода ли е

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мода ли е

Мнениеот rochdaleafc » Сря Ное 28, 2018 5:57 pm

Здравейте,
Доста рядко пиша, но има една тема, която с наближаването на зимните дни и ранното стъмване става все по-актуална за мен. А именно да питам мода ли е в тъмното да се кара без каквато и да е светлина. Аз се опасвам с какво ли не, светя отвсякъде и пак си мисля, че не е достатъчно. И в същото време виждам колега велосипедист без нищо, нито по него, нито по колелото. Ако е единичен случай едва ли чак толкова щеше да ми направи впечатление, но напоследък виждам много подобни колеги. Това някакъв нов вид мода ли е, или аз съм просто един балък, който си слага светлини по велосипеда и едва ли не съм смешен с тях.
Благодаря!
rochdaleafc
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 08, 2018 9:22 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот fu4ko » Сря Ное 28, 2018 6:21 pm

Тая мода е от доста одавна.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот Exorcist » Сря Ное 28, 2018 8:07 pm

fu4ko написа:Тая мода е от доста одавна.

Непреходна е. И благодарение на нестихващия интерес към нея, преди две години счупих малкия пръст на дясната си ръка, операции и т.н., но никога няма да се оправи както преди . Челен удар с байка в тъмен и тих и абсолютно невидим колоездач, каращ право в мен в неосветена част на Южния парк. При удара в него си обърнах и счупих пръста. Аз светех като коледна елха. Той не ме беше видял. Аз нямаше как да го видя как ми изскача и реагирам толкова бързо.
Просто си свети и се пази.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Мода ли е

Мнениеот Lucky Loser » Сря Ное 28, 2018 11:13 pm

По нашия край се казва - Глъмотията не ходи по гората.
Да си глупец винаги ще е на мода.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот iPop » Чет Ное 29, 2018 11:12 am

Винаги ще е на мода този тип каране. И аз като карам съм като коледна елха и пак забелязвам хора дето нямат бъкел светлинка или светлоотразител по тях - особено тези дето разнасят храна пък са най-често в тая категория.
Че даже и започнах да си пускам фара на мигане през деня, че да се виждам по-хубаво. А пък тия без светлините явно Господ ги пази - досега не съм видял нито един такъв пострадал, а пък изрядни карачи пострадали бол....
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Мода ли е

Мнениеот fu4ko » Чет Ное 29, 2018 7:11 pm

Аз също съм отпред с 5 вата фар и отзад два стопа.Пускам ги през деня когато има мъгла,понеже съм пощальон,но май е по добре да се пускат и през деня.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот carmo » Вто Дек 04, 2018 6:15 pm

Не е мода а безхаберие, докато въпросният индивид не го застигне съдбата. Язък за този дето ще го "лежи".
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Мода ли е

Мнениеот Insight » Сря Дек 05, 2018 4:43 pm

rochdaleafc написа:..... Ако е единичен случай едва ли чак толкова щеше да ми направи впечатление, но напоследък виждам много подобни колеги. ...


Дефинирай от кога започва "напоследък"-а, преди който си наблюдавал нормално поведение на велосипедистите около теб?
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Мода ли е

Мнениеот Gworan » Сря Дек 05, 2018 5:19 pm

Черни нинджи в тъмното. Случвало ми се е да не си взема светлини, и по една или друга причина да закъснея и непредвидено да се прибирам по тъмно. Тогава предпочитам да карам по тротоара, щото знам че не се виждам. Някои въобще не се замислят за това.
Същата мода, като да ти се развикат гневно от кола, за това че си стъпил на пешеходната пътека пред тях и трябва да спрат. Същата мода, когато видят шофьорите велосипедист, да свиркат с клаксона уж за да ги чуе, обаче всъщност го стряскат и като нищо може да кривне пред колата...
Тя простотията не ходи по гората, както е казал по-горе колегата.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Мода ли е

Мнениеот GearGhost » Сря Дек 05, 2018 9:46 pm

По едно време ми беше станало навик да карам на тъмно, защото не можех да си намеря читава батерия за фара и карах 10-15 минути със светлина, после всичко замръкваше. Накрая взех една 20000mah с размерите на тухла и нямам проблеми поне за сега.
GearGhost
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1226
Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 1:21 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот rochdaleafc » Чет Дек 20, 2018 10:02 am

Insight написа:
rochdaleafc написа:..... Ако е единичен случай едва ли чак толкова щеше да ми направи впечатление, но напоследък виждам много подобни колеги. ...


Дефинирай от кога започва "напоследък"-а, преди който си наблюдавал нормално поведение на велосипедистите около теб?


По-скоро винаги ми е правело впечатление, но в момента това е масово явление. Постъпките на такива "велосипедисти" са неразбираеми за мен. Явно по някакъв начин да си сложиш една мигалка отзад и фарче отпред на велосипеда е някакъв вид унижение за въпросните "колеги"
rochdaleafc
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 08, 2018 9:22 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот Jumpup » Чет Дек 20, 2018 11:32 am

Винаги имам челник в себе си като карам колелото. Ползва се като фар, ако съм на асфалт го закачам вечерта отзад на мигало. Отделно раницата ми е със светлоотразители. За жалост не е мода а липса на елементарна вело култура. :dontknow:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Мода ли е

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 20, 2018 2:42 pm

За съжаление не се гледа и за това. Правят една измислена акция велосипедист - глобяват за щяло и нещяло, ама видиш ли - важните неща като това да си видим за останалите, за да не стане някакъв нелеп сблъсък, от който могат да се наранят хора.. няма баТСе. Минаваш покрай патрулка, полицаи, нищо. Всеки те подминава. Ама като гражданин, ако кажеш на някой нещо, он започва да те гледа накриво или да те псува !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот КоlЮ » Чет Дек 20, 2018 2:53 pm

Lucky Loser написа:Правят една измислена акция велосипедист - глобяват за щяло и нещяло, !


Да, 30 мин разправии и заплахи,че ще ме глобят заради липсата на звънче. Разбирам за каска или светлоотразители .


Лично аз си карам със стопове на колчето за седалката , от сорта на снимката, не помня в кой супермаркет ги раздаваха за покупка над опр. сума .
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Мода ли е

Мнениеот Lucky Loser » Чет Дек 20, 2018 3:40 pm

Няма да забравя - един път се прибирам от каране, от доста време се свечеряваше, и движа по алеята на Борис 3(чичо Митко, голям лаф!). Двама възрастни и 5-6 хлапета - АМА НИКОЙ нямаше нито една мигалка. Наистина останах потресен. Сигурно някой от възрастните е бил политик - явно чакат нещо лошо да стане, за да се вземат мерки, да се направи промяна.. да им дойде малко акъл горе от Луната.. знам ли :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мода ли е

Мнениеот КоlЮ » Съб Дек 22, 2018 6:33 am

Това вече си е мода ---> https://www.youtube.com/watch?v=xN8nvvP8E_Q
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта