Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот LiveByTheCode » Сря Окт 10, 2018 8:30 pm

И по моите максиси от време на време има такива петна, ама ги карам до смърт и не е имало проблеми :D
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Сря Окт 10, 2018 8:38 pm

ПО темата: за такова нещо става въпрос, само че миниатюрно http://forums.mtbr.com/arizona/maxxis-t ... 98247.html. Не знам ако утре ми се пукне това балонче някъде дали няма да го закъсам :nuts:
Ще се поръчва нова гума, и без друго исках да сложа Ardent Race отпред :lol:

P.S. На това му викат разслояване (delamination).
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот iL_Diavolo » Сря Окт 10, 2018 9:14 pm

Ardent Race май я препоръчваха да е отзад или се бъркам :wavey:
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Сря Окт 10, 2018 9:16 pm

За XC - отпред, ще си преместя хубавия Ikon отзад. Ако караш ендуро - Ardent Race - отзад или отпред и отзад :wavey:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Сря Окт 10, 2018 10:47 pm

за отпред по добре Ардент ( без рейс в името ) който е с по голям грайфер но инак подобна шарка на рейс версията
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Чет Окт 11, 2018 7:26 am

Нарочно слагам рейс варианта, щото е близка до Икон като шарка. Поръчах я, намалена от 89 на 65 лева. :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Чет Окт 11, 2018 9:32 am

По принцип максис казват гумите им да не се ползват с амонячни бози - например станската. От друга страна от години сипвам стан и домашна с доста амоняк и никога не им е ставало нещо, TR и не-TR...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Чет Окт 11, 2018 10:05 am

Почнат ли да избиват влажни топчици до две седмици бозата вътре е изсъхнала и трябва да доливаш. Или слагаш вътрешна и караш до откат. На какво се дължи не знам, дали на стареене на каучука или конструктивен дефект :dontknow:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bdog » Чет Окт 11, 2018 11:46 am

didonch написа:Почнат ли да избиват влажни топчици до две седмици бозата вътре е изсъхнала и трябва да доливаш. Или слагаш вътрешна и караш до откат. На какво се дължи не знам, дали на стареене на каучука или конструктивен дефект :dontknow:


На моите Maxxis DHR2 редовно им излизат капцици - както на EXO, така и на телени, макар и по-малко. Когато съм пробивал или разцепвал гума (EXO) бозата вътре не е била изсъхнала, въпреки че е била на няколко месеца.

Не казвам, че не си прав в твоя случай, а че вероятно има повече фактори, които оказват влияние.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Чет Окт 11, 2018 2:15 pm

В случая споделих опит(горчив). На Specialized Purgatory след като я направих безкамерна(между другото стана много лесно) с новата боза на стан, около седмица ползване нямаше и капчица. След един малко по сериозен преход и газене из разни трънки от страни започнаха да избиват тук там прозрачни капчици. Първоначално реших че съм я боцнал някъде. След още известно време целите бордове започнаха да се овлажняват ... И така след някой друга седмица изведнъж всичко спря....тогава вече реших да я отворя... всичко вътре беше засъхнало и цялата гума бе покрита с някаква ципа/латекс. Долях пак боза и пак започна да избива. Понеже тая гума вие като камион + постоянното доливане на боза, реших да я махна и да я запазя за резерва. Взех си maxxis aggressor тя също стана от раз на безкамерна, за сега няма и следи от протичане. Като поведение максиса по ми допада от Purgatory-то.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Окт 11, 2018 2:46 pm

това с избиването на мазни петна по гумата ( чак капчици не съм виждал ) ми се случва и на мене с вече 3та гума и все отзад ( явно като се поочука почва да изтърва по малко каркаса ) ,виждал съм го и при други хора според мен не е обезпокоително
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот I.nfraR.ed » Чет Окт 11, 2018 3:07 pm

Аз съм с комбинация Butcher GRID отпред и Aggressor WT EXO отзад. Butcher-a e с NRG боза, понеже реших да я пробвам. На няколко месеца е и не съм я отварял, но не се чува да плиска вътре и може би е изсъхнала.
Aggressor-a е със старата Станска боза - няма капчици и имам само на едно място където е запушила дупка след спускане от Черни Връх. Не смятам и нея да я отварям все още.
Отпред обикновено карам с 20-22psi, а отзад 28. Около 100кг съм с екипировка.
Butcher-a е гумата, която стана най-лесно безкамерна, дори успях да я вдигна веднъж с ръчна помпа. Aggressor-a се изпъна малко по-трудно.

И малко встрани от темата - чупя вече 2 помпи Zefal (нещо такова http://www.zefal.com/en/floor-pumps/21- ... -fp30.html).
Пълен боклук според мен. Чупят се при основата където е резбата на алуминиевата тръба, която се завива в самата основа. А внимавам като помпя и не я кривя.
Първата ми я замениха гаранционно още малко след като я купих, а втората направо ще я изхвърля. Взех си Topeak JoeBlow Booster за да заменя и бутилката от спрайт, която ползвах за издуване на безкамерните гуми.

ПП: Всъщност тази: https://dragzone.bg/krachna-pompa-s-man ... l-max-fp70
Най-вероятно вече не се произвежда, но ми казаха, че "в сервиза само такива използваме".
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Чет Окт 11, 2018 3:23 pm

Ползвам SPECIALIZED AIR TOOL SPORT(предполагам е брандирана за SPECIALIZED ) с нея без проблеми си издувам и безкамерните. Въобще не я жаля и все още не съм успял да я строша. На Zefal имах малка портативна .... докато донапомпвах гумата, дръжката и се разпадна и за малко да си пробия ръката/добре че не бях свалил ръкавиците. Направо я засилих в контейнера.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот iL_Diavolo » Чет Окт 11, 2018 4:22 pm

При мен редовно ми сълзят и двете (IKON TR) , че даже и спадат на 1 бар . Джиткам ги пак почти на 2 бара и газ . Още не съм доливал , като ги правиха им сложиха за два сезона напред , по над 100 мл. всяка :D . Да не би да им е дошло множко ?
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Чет Окт 11, 2018 5:25 pm

След днешното каране всичко е наред, само дето се появиха нови балончета из цялата гума с тенденция да стават по-големи :D
Жалко, щото мислех да си карам с нея, че има още доста живот, ама нейсе...Утре сменявам гумаците.
Някой спомена за амоняка в станската боза. Четох и за този вариант, но също така четох, че още преди години са махнали амоняка от бозата си.
Предполагам че или просто гумата си е била с някакъв дефект или може тиксото някъде да е сдало багажа, макар че се съмнявам. Утре ще инспектираме всичко и ще докладвам :wavey:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoyancha » Чет Окт 11, 2018 7:17 pm

Амонякът им е в бозата, за да избегнат коагулацията. Имам 2 туби боза Stan’s, купувани от 2 различни места, и двете си миришат на амоняк като се отворят. Не мисля, че е амонякът е проблем, каквото и да са казали Maxxis.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Пет Окт 12, 2018 8:33 am

Не ми се вярва проблема да е в Maxxis освен ако те не произвеждат и гумите за SPECIALIZED (нещо много си приличат). В тази връзка някой карал ли е с бозата на континентал? Може би с нея ще се избегнат тези мазни петна и бързото съхнене-поне така бях чел някъде, че оцелява най-дълго време в гумата без да изсъхне.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Окт 12, 2018 9:29 am

didonch написа:Не ми се вярва проблема да е в Maxxis освен ако те не произвеждат и гумите за SPECIALIZED (нещо много си приличат). В тази връзка някой карал ли е с бозата на континентал? Може би с нея ще се избегнат тези мазни петна и бързото съхнене-поне така бях чел някъде, че оцелява най-дълго време в гумата без да изсъхне.


Аз карам с бозата на Континентал...реално от последнто забозване което беше Юни месец още се чува вътре.Вероятно не съхне толкова бързо понеже я водят синтетичен латекс.Проблеми със сълзне съм имал само по бордовете на Континенталские XC гуми,но това си е типично за тях.С гумите на Maxxis и Schwalbe не съм имал проблем :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Пет Окт 12, 2018 6:31 pm

Кво да ви кажа - и в двете гуми си имаше по равно боза, сипана отпреди два месеца, която изхвърлихме и сложихме нова. На задната проблемна гума имаше няколко забити трънчета, дето не съм усетил че ги има, иначе вчера след карането, а и днес се бяха появили още такива издутини, които на пипане отвътре се усещаха като топченца.
Arden Race си стана без никакви усилия, всичко е точно. Ще видим в дългосрочен план как ще са нещата.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот compira » Пет Окт 12, 2018 7:04 pm

Ами според мен проблема не е еднозначен. И аз имам това избиване на мазни капчици по борда на едната гума, а именно на Maxxis-a. На другата Geax няма нито една. Двете гуми се издуват и доливат по едно и също време. Това започна при мене след взимането от новата версия на станската боза. Лично за мен новата им версия обаче е по-добра. Не прави вече онова "животно" вътре и се налага да доливам по-рядко спрямо предната им боза. Явно обаче са добавили някоя съставка която гума не може да я спре! Явно смесите на Maxxis и на Specialized не се разбират много със станската боза!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот I.nfraR.ed » Пет Окт 12, 2018 8:41 pm

Преди 3 седмици направихме две Specialized Ground Control 2.3 29" с новата Станска боза и засега не съм забелязал да има сълзене през бордовете.
Държат си и двете иначе, а и са на различни шини. Едната гума беше карана преди с вътрешна, а другата - чисто нова. Налях им по 90-100мл.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот evilzet » Пет Окт 12, 2018 9:56 pm

Maxxis Ardent Exo TR и старата станска боза - много сълзене през
бордовете, без загуба на налягане. След 1 г. я долях, но вътре си имаше течност.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoyancha » Съб Окт 13, 2018 10:48 am

High Roller || EXO/TR на 3 меcеца и 2 дни 100мл. боза, Stan’s, и вътре с tire insert.
https://imgur.com/a/4ouXHh7
Последна промяна stoyancha на Съб Окт 13, 2018 11:08 am, променена общо 1 път
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Съб Окт 13, 2018 10:55 am

Бързо се е изсушила. Мойта на 6 месеца изчезва, 60 мл.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoyancha » Сря Окт 17, 2018 11:01 am

Днес слагам от бозата на Muc-Off, след 1 месец чакане :D.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот didonch » Сря Окт 17, 2018 3:40 pm

След още толкова .... очакваме отзив: как запушва, съхнене, избиване на мокри капки.
Ако огресора избие и той мокри капчици съм решил да пробвам континенталската бозица. Уж и нея я дават че е в състояние да запуши дупки до 6мм.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Окт 17, 2018 4:28 pm

Petar_stoychev написа:
didonch написа:Не ми се вярва проблема да е в Maxxis освен ако те не произвеждат и гумите за SPECIALIZED (нещо много си приличат). В тази връзка някой карал ли е с бозата на континентал? Може би с нея ще се избегнат тези мазни петна и бързото съхнене-поне така бях чел някъде, че оцелява най-дълго време в гумата без да изсъхне.


Аз карам с бозата на Континентал...реално от последнто забозване което беше Юни месец още се чува вътре.Вероятно не съхне толкова бързо понеже я водят синтетичен латекс.Проблеми със сълзне съм имал само по бордовете на Континенталские XC гуми,но това си е типично за тях.С гумите на Maxxis и Schwalbe не съм имал проблем :beer:


Като заговорихме за бозата на Континентал ето какво е останало вътре след 5 месеца и около 100мл....
Прикачени файлове
img_4109 (1).jpg
(474.38 KiB) 182 пъти
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Окт 17, 2018 9:56 pm

6 мм е доста амбициозно - https://www.youtube.com/watch?v=G2OqwuhNGfg
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Чет Окт 18, 2018 12:11 pm

установих нещо съществено ,борда е доста по трудно да се разлепи от 30мм шина ,от колкото от 21мм като и 2та вида шини са тюблес и доста читави ( мавик кросмакс ендуро 21мм и ДТ суис М1650 30мм ) а гумите са едни и същи .. в момента карам на 1.5 отпред стана доста време днес дори ботъм аут на вилката направих от много акъл но гумата не мръдна .С Мавика беше възможно но ми се е разлепял борда 2-3 пъти като единия път се и изръсих щото предната гума спадна внезапно на едно спускане след като ударих камък и се разлепи борда
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stoyancha » Сря Дек 05, 2018 7:59 pm

didonch написа:След още толкова .... очакваме отзив: как запушва, съхнене, избиване на мокри капки.
Ако огресора избие и той мокри капчици съм решил да пробвам континенталската бозица. Уж и нея я дават че е в състояние да запуши дупки до 6мм.


Днес сменях гумата, в която бях сложил Muc-Off боза. Отзиви:
- чисти се доста трудно
- при смяна на гума ако искате да преелете част от останалата боза ще ви е много трудно поради гъстота й, разпределя се из цялата гума
- май... не запушва много добре, имах 2 малки дупчици за времето, което я ползвах и 2те като ги натиснех няколко часа след каране мястото се навлажняваше
- мирише хубаво :D
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта