Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот madsnake » Вто Юни 19, 2018 9:13 am

Зоофиле, много трудно ти ловя мисълта. Или аз съм тъп, или ти е такова изразяването. Май тотално ще спра да се опитвам да прочета какво си написал...
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 9:52 am

madsnake написа:Зоофиле, много трудно ти ловя мисълта. Или аз съм тъп, или ти е такова изразяването. Май тотално ще спра да се опитвам да прочета какво си написал...


Написах, че за хора, които нямат коли. Нямат удобни коли и др., фактори е най-яко да се наеме превозно средство - като група от 4 човека /1 с книжка/ трябва да си разделят разход за 1 ден от 30-40 лв + 12 лв за багажник за 4 байка - багажника може да излезе по-скъп разход - зависи какво има в наличност при фирмата.

Като получа оферти ще ги дискутираме.

Група от 8 човека става малко около 50-60 лв на глава за 2 дни при около 200 км в една посока - тоест плащаме за около 400 км + наем + други транспортни разходи. И тук чакам оферта.

За транспорта на 8 байка - чакам оферта, но надали ще мръднат онези 50-60 лв драстично.

Но както казах /Ще пиша по-късно/.

Та така... рано ми е още да пиша точни цифри.

А думата Зоофил - не ви отива. До сега на никой не съм лепнал тук прякор.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот madsnake » Вто Юни 19, 2018 10:40 am

Не съм го написал с цел да те обидя, така ми звучи ника ти просто. Прощавай за което. Това, което си написал в последният пост е крайно разбираемо вече. Все едно двама човека пишете, едното се разбира, другото е крайно разхвърляно и омазано.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот banzai » Вто Юни 19, 2018 11:53 am

Както се каза, организации си има. Това, че ти не знаеш за тях е отделен проблем. Но ако не те устройва или не се вписва в твоите идеалистични социалистически помисли за това какво може да бъде и как текущите шътъли разбираш ли за нищо не стават (ти ползва ли такава услуга да се изказваш ?), покажи на тия хора как се прави. Другия вариант е да хванеш щайгите и да борднеш нещо на терминал 2. При всички положения спри да мрънкаш, досадно е. Поредния недооценен. "България не ме обича" :rofl: Те другите столици и тяхното метро сигурно не се наводняват като небето се отвори.
Второ, научи се да караш. С това спускане седнал, няма как да стане. Слушай какво ти пишат хората и се раздай малко. Не е лесно, но стискаш зъби и действаш - доста по-добре ще се отрази на твоето мтб развитие. Няма кой да те чака 25 мин да спускаш нещо което се спуска за 5 мин. Това е чудесен шанс да създадеш един социалистически шътъл, в който се тачи бавното спускане, точенето на ДДС и всичко е прекрасно и РОЗОВО. :rofl:
Трето спри да се хвалиш къв си бил голям в сивия сектор навремето и сега в какъв Дон ДДС си се превърнал, същевременно проповядвайки ценности из форума. Издишаш някъде, леко на самозванко ми биеш.
Четвърто, ако ще правиш ендуро ревизии на ендуро части и ще караш по ендуро пътеки между даунхил блоковете, отивай на стадиона да я продадеш тази котва и си купи някое истинско колело, но първо се научи да караш (т.2).
И последно има една тема за кратки въпроси - използвай я ;)
Със здраве :beer:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Юни 19, 2018 12:06 pm

banzai написа:И последно има една тема за кратки въпроси - използвай я ;)
Със здраве :beer:


:offtopic: По-добре да не я ползва,че никой няма да може да се дореди от него...
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 1:25 pm

За кратки въпроси ми е нисък рейтинга и нямам право да пиша :crazy:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 1:31 pm

banzai написа:Четвърто, ако ще правиш ендуро ревизии на ендуро части и ще караш по ендуро пътеки между даунхил блоковете, отивай на стадиона да я продадеш тази котва и си купи някое истинско колело, но първо се научи да караш.


Дай ми време.
Третото ни/ми колело - ще е ендуро проект - рамка и къстъм сглобка. Но нека се науча да карам или поне спрямо възможностите... ми.

Иначе по темата 30-35 лв на час взимат Хамалите за извозване. Имат обезопасяващи ленти и всичко останало за превоз на Байковете.

Това за хората без коли го пиша. Но като му дойде времето ще пусна отделна тема.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот banzai » Вто Юни 19, 2018 3:17 pm

zoomaniak написа:За кратки въпроси ми е нисък рейтинга и нямам право да пиша :crazy:


Карма! :lol:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот Петър Велков » Сря Юли 11, 2018 9:21 am

zoomaniak написа:За кратки въпроси ми е нисък рейтинга и нямам право да пиша :crazy:


И този ти е много, честно казано.

Пък аз не бях забелязал, че и тук се е пръкнала тема в стил "пет литра кофа с десет литра лайна".

Най-забавното е, че "служебната" ми кола е пътнически джип, а туристическото ни дружество дава под наем ремаркета за велосипеди - с място за по 15 и 18 велосипеда, съответно. Само дето има подбор на "клиентите" и за някои просто няма как да стане :dontknow:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Предишна

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron