Ъпгрейд на Drag Grand Canyon или нов/2nd hand Mountain bike

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ъпгрейд на Drag Grand Canyon или нов/2nd hand Mountain bike

Мнениеот veliyan_deliyski » Пон Май 28, 2018 1:34 pm

Здравейте, от няколко години карам Drag Grand Canyon Pro в града и на извънградски 100+км преходи (супер съм доволен от байка). От известно време ми се прииска да комбинирам асфалтното каране с леко/умерено планинско, но май на Drag-ът ще му идва малко зор. Според вас, има ли начин/смисъл за ъпгрейд на някои компоненти на Grand Canyon-а с цел повишаване на проходимостта или по-скъпият вариант с ново Mountain bike колело начален клас (тип https://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-planinski-hardtail/velosiped-drag-zxcomp-29inch.htm) ) е наложителен?

Ще се радвам да чуя мнения, благодаря предварително :)
veliyan_deliyski
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 8:22 pm

Re: Ъпгрейд на Drag Grand Canyon или нов/2nd hand Mountain bike

Мнениеот veliyan_deliyski » Пон Май 28, 2018 6:43 pm

От новите ми допадат следните модели:
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/planinski-velosipedi/velosiped-29-cube-aim-blk-grn/
https://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-planinski-hardtail/planinski-begach-cross-grx9.htm

Но... мислите ли, че ще има съществена разлика спрямо спрямо стария Grand Canyon с някой друг ъпгрейд?
veliyan_deliyski
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 8:22 pm

Re: Ъпгрейд на Drag Grand Canyon или нов/2nd hand Mountain bike

Мнениеот madsnake » Вто Май 29, 2018 8:56 am

Grand Canyon е хибрид. Примерите, които сте дал са си типични ХС твърдаци. Ще бъдат по-удобни и пъргави по пътеките от каньона със сигурност. На асфалт обаче ще са по-тромави и 100+км преход ще е по-тежък. Каньона само като рамка дори не позволява кой знае какви ъпгрейди в посока планинско колоездене. Например дискови спирачки, по-хубава вилка и тн. Зависи какъв ще е приоритета за бъдещи карания. Винаги има компромис. От гледна точка на окомплектовката Каньон Про варианта е с читави компоненти и от така дадените примери за евентуални бъдещи велосипеди не бих казал, че в това отношение ще има някаква разлика. Ако искате читав хардтейл за адекватно каране по пътеки и същевременно достатъчно лек за по-дълги алсфалтови преходи аз лично бих се огледал в това. Мисля, че се предлага на изплащане и определено си заслужава. Вариант 2 е втора употреба, но там не мога да дам предложение.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Ъпгрейд на Drag Grand Canyon или нов/2nd hand Mountain bike

Мнениеот oduh » Пет Юни 01, 2018 2:50 pm

veliyan_deliyski написа:Ще се радвам да чуя мнения, благодаря предварително :)

Моето мнение е, че за описания тип каране Drag Grand Canyon е доста удачен избор. Ако имаш два комплекта гуми (едните "широки" и рошави, другите тесни и гладки) ще усетиш голяма разлика :)

Иначе като ъпгрейди - просто при всяка авария подменяй съответния компонент с по-висок клас и колелото ще ти върши работа мнооого дълго време.
За по-тежки терени едни дискове и по-стабилна вилка ще се отразят на удоволствието ...

Дисклеймър - имам Гранд Каньон ТЕ.
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Ъпгрейд на Drag Grand Canyon или нов/2nd hand Mountain bike

Мнениеот veliyan_deliyski » Вто Юни 12, 2018 4:56 pm

Много благодаря за мненията, като за начало май ще обуя drag-a с някакви по-стабилни гуми. Имате ли предложения/съвети за такива?
veliyan_deliyski
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 8:22 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron