Shockblaze менте части?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shockblaze менте части?

Мнениеот Banchev » Сря Май 16, 2018 6:44 pm

Здравейте, днес ходих до Max Europe, байк центъра им в Пловдив. Пробвах едно колело тяхно 52-ка 27,5" с deore скорости 2x10, карбонова рамка, recon air с заключване от волана, външни лагери на курбелите и всичко това за 1300лв. Направи ми впечатление, че палчетата на спирачките са много много тънки и супер приличащи на китайски някакви. Също така скоростите бяха под спирачките, а пък те бяха да не ви обяснявам.... Супер зле общо взето. Зачудих се, за да поддържат такава ниска цена, възможно ли е частите да са менте, специално скоростите и спирачките.

Какво е вашето мнение?
Banchev
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 20, 2018 11:07 pm

Re: Shockblaze менте части?

Мнениеот Alexi » Сря Май 16, 2018 7:14 pm

вероятно просто са нисък клас .. като цяло велосипед с читави спирачки е над 1500 лв ( никой не набляга на тях едно че малцина ги гледат ,а и хубавите са цифра )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Shockblaze менте части?

Мнениеот Banchev » Сря Май 16, 2018 7:28 pm

Alexi написа:вероятно просто са нисък клас .. като цяло велосипед с читави спирачки е над 1500 лв ( никой не набляга на тях едно че малцина ги гледат ,а и хубавите са цифра )


Еми виж cross xtreme за сравнение, понеже и него test drive-вах е къде къде по solid като качество именно на тези 2 компонента. Аз обаче, защо съм останал с впечатление, че deore и след deore са читави скоростите и са доста добре?
Banchev
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 20, 2018 11:07 pm

Re: Shockblaze менте части?

Мнениеот Alexi » Сря Май 16, 2018 8:22 pm

последно от скоростите ли се оплакваш ,или от спирачките :D Кроса е със спирачки 315 ,които са възможно най базови хидравлики ,ако ти се виждат солидни то вероятно не си пробвал нищо по читаво
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Shockblaze менте части?

Мнениеот ЕAngel » Чет Май 17, 2018 9:04 am

Banchev написа:Здравейте, днес ходих до Max Europe, байк центъра им в Пловдив. Пробвах едно колело тяхно 52-ка 27,5" с deore скорости 2x10, карбонова рамка, recon air с заключване от волана, външни лагери на курбелите и всичко това за 1300лв. Направи ми впечатление, че палчетата на спирачките са много много тънки и супер приличащи на китайски някакви. Също така скоростите бяха под спирачките, а пък те бяха да не ви обяснявам.... Супер зле общо взето. Зачудих се, за да поддържат такава ниска цена, възможно ли е частите да са менте, специално скоростите и спирачките.

Какво е вашето мнение?


Понеже темата за "оригиналните" части ми е любима, ще си позволя следното твърдение:

Шимано компонентите се произвеждат според класа си в различни части на Азия (Китай, Малайзия, Индонезия, Виетнам, Япония...) Всеки производител на велосипеди или търговец на части получава съответният клас компоненти от съответното място на производство. Съмненията или твърдението на някой че ползва "по-оригинално", "само японско" или други видове преференциално Шимано са откровена лъжа и градска легенда.
ЕAngel
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 8:58 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта